Jump to content

Moto Zajednica

2004 Hyosung GT250 Comet

Recommended Posts

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Verovali ili ne!

 

Prodajem Hyosung GT250 Comet 2004 god.,prva registracija 2006 god.,zbog lose finansiske situacije i dugova koji su se nagomilali moram da se rastanem sa njim (na moju veliku zalost)! Znam da cete reci da ima neku manu cim ga prodajem posle 2 meseca ali verujte ovaj oglas sam trebao da dan jos pre mesec dana,ali sve odlazem cekajuci da dobijem na lotou ili da mi deda miloner iz Amerike rikne i ostavi 10-ak miliona ;D,ali posto znam da se tako nesto nece desiti moram da dam oglas!

 

 

Posto sam vas udavio sa svojom tuznom pricom da predjemo na stvar,dakle tema prodaje:

 

 

Hyosung GT250 Comet

 

 

-godiste 2004 (prva registracija 2006)

-registrovan do 14/06/2009 god (vodi se na Charuginog sina Djoleta do isteka registracije)

-presao 25000 km

-agregat V2 249 ccm sa po 4 ventila po cilindru,vodeno hladjenje (oko 20kw~30 ks)

-menjac manuelni 5 brzina (malo tezak to im je mana)

-tezina 155kg

-boja crna sa zlatnim detaljima

-potrosnja oko 4-5l na 100km (zavisi od rezima rada)

-kocnice po jedan disk napred i nazad

 

 

To bi bilo uopstena o modelu! Kao sto mnogi verovatno znaju ja sam ovaj motor nedavno kupio od naseg clana Chrauge i evo linka teme gde se to moze videti http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=30333.0,od tada sam presao nekih 500-600km i uradio sledece:

 

-zamenio ulje i filtere i svecice

-zamenio zadnju gumu

-sredio rep (http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34218.0)

-jos par kozmetickih stvari

 

a ostalo je da se uradi sledece:

 

-da se zamene cresh pad-ovi (desni je iskrzan,levi ok)

-da se ocisti plovak u rezervoaru da bi pokazivac poceo da radi

-da se zameni prednji disk (nije toliko hitno ali ...)

-da se sredi/zameni auspuh (napominjem da odlicno radi samo je na par mesta izgreban-cisto kozmeticka stvar)

 

i to bi bilo to nekih 150e ulaganja da se dovede u extra stanje!

 

 

Hteo bih jos da napomenem da je ovaj motor odlican za pocetnike i da jako lagan za voznju a pritom i solidno vuce,registracija nije skupa,malo trosi,jedina mana je to sto nema zvanicnog servisa u Srbiji (postoji par ljudi koji rade popravke u Pancevu i Beloj Crkvi) i sto se delovi moraju nabavljati iz inostranstva!

 

 

Sto se cene tice mozemo se dogovarati pocinjemo od 1650e,ja mislim da je to vise nego korektna cena i mozemo se dogovarati samo o korekciji u visini registracije koja ide uskoro! Posto mi treba kes da vratim dug zamene za sada nisu opcija ali ako izleti nesto do 500-600e neki skuter ili slicno mozda se i dogovorimo,takodje moze biti opcija i neka oprema u toj vrednosti 500-600e (kaciga,jakna,pantalone,cizme,...)!

 

 

Kontakt: 065/2722-098 ili pp

 

Motor se moze pogledati u Beogradu tacnije Borci!

 

evo kako izgleda:

post-4359-12879031141238_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Moram da napomenem da kad sam ja kupovao prvi ozbiljniji motor odnosno ovaj dvoumio sam se izmedju vise modela ali ovaj je ubedljivo najlepsi mali naked na trzistu(to je moje subjektivno misljenje)!

 

Evo kako se cuje i kako radi:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

e zalices ti za svojom vespicom! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

interesuje me da li se moze porediti sa 2taktnim 125,kao sto su rs ili mito ,da li ima vecu krajnju brzinu i ubrazanje od njih.

kad mu istice registracija i koja je zadnja cijena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
link=topic=35136.msg514351#msg514351 date=1241308676]

interesuje me da li se moze porediti sa 2taktnim 125,kao sto su rs ili mito ,da li ima vecu krajnju brzinu i ubrazanje od njih.

kad mu istice registracija i koja je zadnja cijena

2T 125ccm motocikli su dosta laksi ali ovaj 250 ima veci obrtni moment kojim kompenzuje dodatnu tezinu, otvorena 2T 125ica i ovaka 4T 250ka su tu nedje sto se tice ubrzanja i maks. brzine, jedina razlika sto 2T trosi 2 puta vise i traje duplo krace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

e zalices ti za svojom vespicom! ;)

 

 

E dok sam je vozio imao sam i pare i motor a sad kako stvari stoje necu imati ni jedno! Al nema veze bice boze moj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A
link=topic=35136.msg514351#msg514351 date=1241308676]

interesuje me da li se moze porediti sa 2taktnim 125,kao sto su rs ili mito ,da li ima vecu krajnju brzinu i ubrazanje od njih.

kad mu istice registracija i koja je zadnja cijena

 

Sto se poredjenja tice to je od prilike to sto kaze arnyman,sto se maksimalne brzine tice ja sam dostigao 140 km\h i morao da kocim zbog saobracaja a moze i vise kazu nisao proverio!

 

Registracija istica 14\06\2009 a o zadnjoj ceni mozemo da pricamo kad dodjes i pogledas\probas motor s tim da nece mnogo ici dole!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja