Jump to content

Moto Zajednica

GSX 750 E 1979 - 1981

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSX 750 E 1979-1981

 

eDQiB_1981gsx750eiired5601470.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

m

Model gs 75 x,godina proizvodnje 1980

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Sve zajedno nekih pola sata,cirka 20 km

 

3. Sta mi se dopada:

Look

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Ovo je istorija motocikla.S' obzirom kada je nastao,sve moze da bude bolje,ali ja nemam nikakvu zamerku

 

5. Moj utisak:

Pravljen da bude konkurencija Hondi CB i Kawasakiju serije Z.Posle mukotrpnog rada upeli smo da reanimiramo jedan ovakav primerak,bukvalno isti kao sa fotografije.Pravi pripadnik "stare garde".Tezak,bucan,voli da popije i jako udoban.Manevri u mestu mogu da budu problem.Voznja pravi uzitak,ako niste trkac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Suzuki je 1979. godine napravio prvu seriju GSX modela koja se, osim po manje primetnim detaljima najvise razlikovala od GS serije po tome sto je prvi Suyukijev serijski motocikl koji je imao 16 ventila i pokazivac stepena prenosa u kome vozite. Radjeni su prvenstveno za americko trzisrte, ali su kasnije, 80. stigli i u Evropu. Masine su bile od 750 i 1100 ccm, identicnog izgleda. Ista masina je koriscena za Katanu, kultni model, dizajnom daleko ispred tog vremena. Bilo je i custom serija, ali samo za Amere.

 

Masina je koriscena i kasnije, uz manje modifikacije za model GSX 750/1100 EF, sa oklopom i centralnim amortizerom, manje vise neizmenjen se proizvodio do 86. sa raznim promenama na ciklistici i izgledu.

 

Agregat prvih modela je imao jednu konstrukcionu gresku, ulje se prebrzo slivalo sa izduvne bregaste, tako da je cesto imala "suvi start", te je usled toga bio poznat po tome da ume da pojede izduvnu bregastu. Takodje, karburatori su umeli da preliju, ako nije ispravna vakum slavina i da dodje do hidro-soka (pomesa ulje i benzin).

 

Moja Suzana ide kao devojcica, ima prko 70 000 na satu, znam je od kad je dosla u Jugoslaviju (1982) i sve prethodne vlasnike. Masina nije otvarana (crvenokosa, srednjih dvadesetih, netaknuta :) )

 

Ko voli motore koji traze malo vise snage od vozaca, razumevanje za njihove mane i slabosti i ljubav prema sarmu koji poseduju u odnosu na danasnje "konfekcijske" motore, klasican je primerak motora tog vremena. Uzivanje u voznji i za to vreme sportske karakteristike, izdrzljivost, pouzdanost, udobnost, odlike su tadasnjih modela, pa i moje Suzane.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1981.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Dve sezone, 10 000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Volim "gvozdene" motore sa pocetka osamdesetih. Prema danasnjim merilima, ti motori imaju lose ramove, ocajno ogibljenje i nemaju kocnice. Ali su zato masine pravi dragulji.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Za to vreme, kada su napravljeni, sve je bilo vrhunsko. Jedino sto je stelovanje ventila po fabrickom uputstvu na prekratkim intervalima (5000km) i konstrukciona mana, brzo slivanje ulja sa izduvne bregaste.

 

5. Moj utisak:

 

Pravi motor, po definiciji.

 

 

post-2498-1287902940972_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

   

      1979.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

   

    Par meseci, oko 2.000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

    Udobnost na prvom mestu, kako za vozača, tako i za suvozača - čista 5-ica! Potrošnja sjajna; u svim režimima 5-6l/100km !!! Agregat, razvoj snage, obrtaji, zvuk, osećaj... bonbona!!! Kočnice zadovoljavajuće.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

    E, sad, dosta stvari je moglo biti bolje, ali za ono vreme ne preterano bitnih. Upravljanje i manevri pri minimalnim brzinama su horor i tragedija u istoj rečenici, ali to važi za skoro sve japance tih godišta, sve ostalo je u zoni tolerancije.

 

5. Moj utisak:

 

    Nakon 2.000km,  sveukupan utisak o ovom modelu debelo pozitivan i prijatno iznenadjujući. Sposoban, vredan i ekonomičan putnik bez mnogo zaštite od vetra, ali sa jako udobnim položajem u sedlu. Poznavaocima skromnih zahteva i još skromnijih primanja, veoma dobar i veran drugar! Za cifru koštanja ovog motocikla, ne možete ni ljudski da se opremite od glave do pete, tako da ga najtoplije preporučujem u donjem cenovnom rangu. Vrlo Dobar 4+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja