Jump to content

Moto Zajednica

Nemanja Veselinovic (1992), poginuo na parkingu VERO-a na NBGD (16.04.2009)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Istina... AJ stvarno, imamo druge teme za bezbednost, ostavimo se rasprave u crnoj hronici... Decku nek je laka crna zemlja i pokoj, a nama nek je Bog u pomoci obzirom na usl;ove saobracaja u kom ucestvujemo...

 

Osnovna namena podforuma "Crna hronika" je da prenosi vesti o nesrecama, ali i da se diskutuje o uzrocima koji su do nesrece doveli. Pogledaj sta pise na naslovnoj strani foruma, narocito na boldovan deo:

 

Crna Hronika

Vesti o fatalnim nesrećama koje su se desile motociklistima, uz analizu razloga zbog kojih se nesreća desila...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam to upravo i hteo, da se mirne glave razmotre uzroci, jer ako se neko nadje u slicnoj situaciji i bude samo malo pazljiviji a samim ti izbegne sudar, ucinjena je znacajna stvar.

A boze moj pogresio sam u kucanju, lapsus scribae, tek kasnije sam primetio, hvala ti sto si me ispravio farbacu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Kao sto postoje motoristi koji su pali i koji ce da padnu, tako postoje i oni kojima je automobil stao na put (citaj isekao ih) i oni kojima ce se to tek desiti. Svako ko se nasao u slicnoj situaciji, zakucao se u kola ili ne, ne moze da procita ovu temu i da pritom razmislja hladnom glavom.  >:(

 

Mnogo-mnogo mi je zao decka i njegove porodice. :'(  Neka pociva u miru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Istina... AJ stvarno, imamo druge teme za bezbednost, ostavimo se rasprave u crnoj hronici... Decku nek je laka crna zemlja i pokoj, a nama nek je Bog u pomoci obzirom na usl;ove saobracaja u kom ucestvujemo...

 

Osnovna namena podforuma "Crna hronika" je da prenosi vesti o nesrecama, ali i da se diskutuje o uzrocima koji su do nesrece doveli. Pogledaj sta pise na naslovnoj strani foruma, narocito na boldovan deo:

 

Crna Hronika

Vesti o fatalnim nesrećama koje su se desile motociklistima, uz analizu razloga zbog kojih se nesreća desila...

 

 

 

Sta si hteo da kazes? Ja sam samo skrnuo paznju ljudima koji su se skroz odmakli od teme d akazem da i usli u raspravu, da tome nije mesto na temi kojoj se u naslovu odaje posta poginulom motociklisti. Ne videh da si na istu primedbu ista napomenuo Gremlinu?  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Kao prvo kockica nije brzo vozio,zena koja je vozila jugo je kriva jer se nije osvrnula da pogleda ima li koga i presekla mu je put iako je imao prwenstwo prolaza....znam da je i njoj sada tesko jer je ubila nekoga ali on je za nju samo neko,meni je ubila druga,druga koji je uwek bio tu nasmejan....druga koga sam mnogo volela iako on to mozda nije znao...bio je prelep....sada ga vise nema...uwek kad bih dolazila u skolu on bi stajao na ulazu i smejao se ,trcao,skakao ...a sta sada,kada posle raspusta dodjem u skolu,ko ce se smejati,trcati i skakati??!!i dalje ne werujem da ga nikada wise necu wideti....Kockice neka te cuwaju andjeli....zauwek cu te se secati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Crna hronika je zamisljena kao mesto gde cemo uciti kako da prezivimo danas i vozimo se i sutra...

Gledaj na sve strane. Ako vidis da je zena ispred tebe, ako cujes glasnu muziku u automobilu, ako ti se BILO STA ucini, da posumnjas da nije obazriv vozac, ne pretici, ne presecaj put.  Ljudi zivot je jedan, nije vazno ko je kriv ako ti nastradas.

Neizmerna je tuga prema ovako mladom decku. :'(

 

Ovo je deo foruma koji pomaze da se uci na tudjim greskama, ne govorim o propisima u saobracaju. Naprotiv, o prepoznavanju onih koji ih ne postuju i ne poznaju dovoljno. Prepoznajte ih ispred i iza sebe i eskivirajte u sirokom luku...

Onima cija su se imena nasla u ovoj temi ne mozemo pomoci. Ali svima ostalima neka ova tema bude za nauk.

Nemojte izajvljivati saucesce porodicama ovde, jer verovatno nikada nece to procitati.

Citajte sta se desilo, pa zakljucite.

Ako vozim na zadnjem bez kacige 200 Km/h kroz crveno...

Shvatili ste

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

DuleSotono potpuno se slazem sa tobom...ljudi gradovi su postali isuvise tesni za sva vozila, a Beograd pogotovo. Kacigu UVEK na glavu.  Svetla UVEK upaljena, i preko dana. Siguran sam da bi se 80% nesreca bolje zavrsilo da su momci nosili kacige. I svirajte kada uocite nezgodne situacije. Cuvajte se ljudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

upravo tako... pre par sati sam isao do prijatelja na karaburmu... posle pancevackog mosta sam snimio dva momka na skuteru ... prosao sam ih na prvom semaforu i dok sam razmisljao da li su svesni kolko moze da bude lose to bez kacige, na semaforu odmah posla autobuske se upalilo crveno, ja stao  a frajeri na skuteru (dvojica na jednom) su proleteli na crveno ali crveno crveno i cista je sreca da je lik koji je trebao da se ukljuci iz ulice sa desne strane sporije krenu... znaci vec mi je ova tema pala na pamet... cuvajte se ljudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Strasno....neka mu je laka zemlja..... :'(

 

Vozim motor od moje sedme godine....sada mi je tek 46, uvek sam bio svestan kada sednem na njega da je mozda i poslednji put....tesko mi pada kada vidim kako ovi mladi ljudi ginu .....necu sad da apelujem na opremu jel po meni to se podrazumeva kao "OBAVEZNO"....

Mislim da njegova smrt nebi bila "uzaludna" kada bi bar deo njegovih vrsnjaka pravilno sve to memorisao i shvatio koliko zadovoljstvo voznje motora moze da bude opasno....

Ja sam dosta na putu sa motorom i svi se nesto cude u mojoj okolini "koliko imam srece"....i to je potrebno na putu, ali mislim da je Beograd postao ubedljivo najopasnije mesto za voznju svih vrsta motora.... i po gradu vozim samo kada moram....zaista mi ne predstavlja zadovoljstvo da jurim od semafora do semafora i zadivljujem prolaznike tockiranjem.....sto cete priznati....... je veoma cesta pojava u gradu....

Nezaboravite da vam "smrt" uvek cuci negde na ramenu kada vozite motor i samo ceka trenutak da podjete putem prema njoj....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Bila sam ja na Necinoj sahrani,bilo je uzasno,plakala sam kao kisa pogotovo kad su ga spustali  i kada me je njegova majka zagrlila i drhtala.....hwala swima koji su dosli a bio je ogroman broj ljudi uglawnom je dosla cela nasa skola da se oprosti od nega...nikada necu zaboraviti ovu sahranu,nikada nisam ovoliko plakala...neco woli te punoooo celo II-7....bices ziw swe dok te se secamo,ti ziwis u nasim srcima-VECNO!!! wolimo te!! :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 925 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ne mogu da vjerujem! znaci placem dok ovo pise! PA STA JE OVO MAJKU MU! ZASTO NE PAZE NA NAS! I MI SMO LJUDI I MI TREBA DA ZIVIMO! STA AKO VOZIM MOTOR TO ZNACI DA NISAM COVJEK! NE ZELIM DA IMAJU O NAMA TAKVO MISLJENJE! NEMANJA NEKA TI JE LAKA ZEMLJI! BOG NEKA TE CUVA!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari,

 

Sedmodnevni parastos za tragicno nastradalog Nemanju Veselinovica se odrzava na Bezanijskom groblju u Subotu, 25. 4. 2009. u 11h. Nemanjina porodica poziva sve motoriste i njegove prijatelje da ako mogu tog dana dodju.

 

Neka mu je laka crna zemlja.  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

o mrtvima nista lose...ali je gomila primera balavurdije koja jednostavno nece da stavi kacigu jer ne mogu da ih prepoznaju kad prodju motorom...i to im roditelji dozvoljavu i pravdaju ih...kao "pa sta ako nije stavio kacigu"////a posle kad mus e nesto desi kriv je uvek neko drugi...da svi postuju propise,ne bi dolazilo do nesreca...da mali nije jurio parkingom,i da je kacigu stavio na glavu,verovatno ne bi poginuo...imam primer jedne cure iz Osijeka,koja je uletela u S krivinu sa sinama,proiklizala i odletela na pragove,smrvila je kacigu,razbila opremu,povredila kuk kocmu i ruku valjda,ali je prezivela i dan danas vozi...da nije nosila opremu verovatno je ne bih upoznao,ali je bitan faktor da nije postovala uslove puta i ogranicenja...u saobracajnom propisu lepo stoji AKO NEMA ZNAKOVA POSTUJ USLOVE PUTA!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: BASEL-SVAJCARSKA

potpuno ste u pravu da treba nositi opremu i ja sam za to ali kad je prevruce mozese i bez kacige ali bre brate polako samo kolko da bi nas laduckalo a ono izivljavanje vetar u kosu i belo u nosu samo polako mada ako je nekom sudjeno ja uvek idem na to kad je nekom sudjeno je sudjeno pa makar i kuci bijo pasce na kucni prag i polomice vrat ali stara izreka kaze ako se sam ne cuvas ni bog te nece cuvati zato sa ili bez opreme polako braco motoristi jer je dako grozno citati da ovako mladi momci ginu tek su seli na motor a vec i legli u zemlju mi srbi jugovici bolujemo od nekog kompleksa dokazivanja toje svima poznato aman ljudi da se svi lepo druzimo i lepo vozimo a kuci odemo svojoj familiji i sve bude ok bez ikakve tre i jurnjave ali mnogobrojnima to nemozes dokazati i objasniti a kad se desi onda kuku lele sta uradi eto tolko od mene...

 

A NASEM MALOM BAJKERU NEKA JE LAKA CRNA ZEMLJA GORE MOZE VOZITI I BEZ KACIGE JER DVAPUT NEMOZEMO POGINUTI

BOG DAMU DUSU PROSTI AMEN...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: ZZR 1400

slažem se da treba obavezno nositi KACIGU, bez obzira vozoli se 50m ili 50km, da nebih previše obrazlaga, moj primer od juče je dovoljan jer da nisam imao kacigu možda ovo ne bih ni pisao!

Bog da mu dušu prosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Na zalost Nemanja je stradao,meni je zao mnogo mi je zao svakog pogotovo mladog coveka bez obzira dali je kriv ili nije.Ovo je za zaljenje.

E sad jos nesto:parking nije javni saobracaj,ovaj motor koliko se ja razumem nije za javni saobracaj a nije ni za voznju po parkingu ovo se vozi samo po namenskim terenima.Nazalost pokojni Nemanja to nije znao ili ignorisao i platio je svojom glavom.Ovakve i slicne situacije trebalo bi da budu naravoucenije svima koji vide ovako nesto pa da se zapitaju kad sednu na vozilo kako i sta da ucine da ne dodju u ovakvu ili slicnu situaciju.

Nemanja nek pociva u miru nebi trebalo vise da ga uznemiravamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja