Jump to content

Moto Zajednica

Potrebano strucno objasnjenje za menjac na R6

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Zanima koji je tacno postupak kada se menja menjac na R6 2001... Znam da se skida masina iz rama, ali da li masina mora da se rasklapa cela, ili sta se vec tacno sve skida da bi se doslo do snopova od menjaca?

 

Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Neka me ispravi neko strucniji ali ja mislim da na svim motorima mora agregat na pola da se rastura da bi se stiglo do zupcanika menjaca... To mu valjda dodje najkomplikovanija intervencija na masini (ili bar najdugotrajnija)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Neka me ispravi neko strucniji ali ja mislim da na svim motorima mora agregat na pola da se rastura da bi se stiglo do zupcanika menjaca... To mu valjda dodje najkomplikovanija intervencija na masini (ili bar najdugotrajnija)...

 

Tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

izvadis motor iz rama,pa;

skines sve poklopce motora(deklo altenatora,kvacila i lanaca motora)

i onda skines karter ........moras da izvadis kavcilo.......e sada razmisljam ako nisi nikada radio bolje odnesi nekom ko jeste

da nebi bilo viska selova i da ti motor nebi imao problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Necu sam raditi, radice mi drugar. Nego me zanima da znam zbog sebe...

Hvala caco... Ako mogu jos neki detalji ne bi bilo lose...:)

 

Pa neznam sta hoces detaljnije, ja sam rasturao  masinu na fzr isto zbog menjaca, mora komplet da se rasturi, znaci sve, nebi bilo lose da kupis komplet dihtunga, mada ja nisam menjao samo sam ih premazao pastom, nemoj da mesas delove, redjaj ih kako ih skidas sa motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Da li sam dobro razumeo ili ne, moram da skinem i glavu motora tj ceo motor da rasklopim ili samo ovo sto caca kaze, tj zadnji deo masine???

 

evo slike: samo ovo sto je uokvireno crvenim ili sve?

 

iUh8y_36800193.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa neznam kako je na r6, ali mislim da je poklopac( ili kako se vec zove) iz jednog dela, moraces da skidas i cilindre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa to me i zanima, jer neki kazu  mora ceo agregat da se rasklapa a neki da ne mora...

 

Pa pogledaj na motoru, ako je onaj poklopac sto ide ispod cilindra i pokriva menjac iz jednog dela,onda mora da se rastura masina da bi se doslo do snopova menjaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Pa neznam kako je na r6, ali mislim da je poklopac( ili kako se vec zove) iz jednog dela, moraces da skidas i cilindre

Kod r6 cilindri su u sklopu gornje polutke bloka NISU DEMONTAZNI. Glaava ostaje na cilindrima i nema skrivenih srafova za odvajanje donjeg dela bloka od gornjeg.Covek ima srece pa nevozi FZR !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa neznam kako je na r6, ali mislim da je poklopac( ili kako se vec zove) iz jednog dela, moraces da skidas i cilindre

Kod r6 cilindri su u sklopu gornje polutke bloka NISU DEMONTAZNI. Glaava ostaje na cilindrima i nema skrivenih srafova za odvajanje donjeg dela bloka od gornjeg.Covek ima srece pa nevozi FZR !

 

E sad je sve jasnije, samo neznam zasto zajebase stvari sa ona dva srafa ispod cilindra na nekim motorima, mada kako kazes to nije slucaj na R6  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Pa neznam kako je na r6, ali mislim da je poklopac( ili kako se vec zove) iz jednog dela, moraces da skidas i cilindre

Kod r6 cilindri su u sklopu gornje polutke bloka NISU DEMONTAZNI. Glaava ostaje na cilindrima i nema skrivenih srafova za odvajanje donjeg dela bloka od gornjeg.Covek ima srece pa nevozi FZR !

 

E sad je sve jasnije, samo neznam zasto zajebase stvari sa ona dva srafa ispod cilindra na nekim motorima, mada kako kazes to nije slucaj na R6  :)

Verovatno je inzinjerima bila fora da zajebu mehanicare i da im dodaju po par radnih sati u popravkama menjaca, mogli su to lepo veoma prosto resiti ali JBG !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja