Jump to content

Moto Zajednica

jel normalno da se stvaraju mehuri u akumulatoru dok se puni na punjacu???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

sad sam video da se javljaju mehuri negde dole pa idu ka gore prvo rokne jedan kod + pa posle kod - i tako na nekoliko sekundi ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

znaci jos 15 minuta.

 

danas me ostavio nije hteo da upali zbog akumulatora. bruka morao sam da ga guram.

 

mora malo da se nabije kondicija i tako stalno.

 

nego me iznerviralo stajao je zimus na minusu 10 dana bez plastike i upalio bez problema i sad se malo spustila temperatura i nece, nema snagu da povuce, i tako ostado ja da guram od skole kroz centar do garaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

sta ima od tog punjenja jedno paljenje? zavisi koliko puni taj punjac mAh. posto ti je kiselniski akumulator nadam se da si otvorio gore cepove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Kad pocne da " kljuca " , treba ga ostaviti jos sat vremena na punjacu ( puniti slabijom strujom ). Takodje je dobro za vreme punjenja nekoliko puta akumulator nagnuti na levu i desnu stranu. Tom prilikom ce gomila mehurova krenuti na gore. Prilikom punjenja akumulatora dolazi do hemiskog procesa, i tad se stvaraju mehurovi . Tu gde se stvore ( izmedju ploca akumulatora ) nema procesa, pa se i akumulator slabije puni. Zato je potrebno ovo ljuljanje da bi se bolje napunio.  Isto se dogadja i prilikom voznje motora, samo sto tad usled vibracija mehurovi sami izlaze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

sta ima od tog punjenja jedno paljenje? zavisi koliko puni taj punjac mAh. posto ti je kiselniski akumulator nadam se da si otvorio gore cepove.

 

nisam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

otvori obavezno cepove i pazi da ti ne ode po rukama ta kiselina.  Ko zna drugaru je na skuteru bio kiselinski 12v 4Ah i od polovine leta do  kraja zime ga nije palio i neki dan on probo nemoze alnaser ni da okrene, dono kod mene napunio jednom za 2 sata prokljucala kiselina gore, evo sad pali skuter ko lud. al ako ti njega punis svakih par dana ili vise puta mesecno gotov je,  moras uzeti drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

videcu. ako sledeci put brzo zajebe menjam. kolko se krecu cene tih 12v? jer ja imamd tech za sve treba struja

Kakvim punjacem punis akumulator? Koliko god mu treba struje on mora da je obezbedi, a akumulator ti sluzi gotovo samo za paljenje masine.

 

Da nisi ti njega sprzio jakom strujom, ili ti motor ne puni kako treba. Imas li dovoljan nivo kiseline u akumulatoru?

Ako nemas dospi destiloovanu vodu, ne kiselinu (kiselina ne isparava, potreban je odgovarajuci odnos).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Akumulator se uvek puni jacinom struje koja je 10% od jacine akumulatora. To jest, ako je akumulator 12Ah treba da se puni jacinom struje od 1.2Ampera, 9Ah se puni sa 0.9 ampera i tako dalje. Obavezno pogledaj da li imas kalcifikaciju na nekoj od celija. Manifestuje se kao beli talog. Ako imas, ta celija je vrisnula i akumulator ti nece imati punu snagu. Mozes ga puniti koliko ti volja, ali se brzo isprazni. Trebalo bi da odes kod nekog elektricara da ti izmeri odnos kiseline u akumulatoru. Ako je klasican kiselinski treba da bude 1.28% kiseline. Obavezno kontrolisi nivo tecnosti i ako treba dospi SAMO destilovanu vodu. Ako nivo padne ispod minimuma i ogoli celije, desava se kalcifikacija.

Moj ti je savet da odnese u Ruzveltovu ili u Dzona Kenedija na N. Beogradu u servis za akumulatore. Ljudi ti lepo provere akumulator za male pare i znas na cemu si  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja