Jump to content

Moto Zajednica

Put Novi Sad - Portugalija

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

uh........sta mi bi da otvorim ovo nocas, a treba sad da idem u krevet i kao da zaspim.....

 

mada konkretno pitanje-kakav je osecaj posle15 dana u sedlu??ima li tu nekih fizickih priprema...ja imam slicnu masinu(f650) i posle par sati se kao malo ukocim(noge), a vise dana?....nemam pojma-iskustva pa pitam.

u svakom slucaju sve najbolje!!!

 

Osecaj je SJAJAN.............naviknes se posle par dana da si na motoru po ceo dan, s'vremena na vreme ti utrne ruka, noga, "guza".........ali malo se pomeris levo desno i prodje..............

 

Problem nastaje kada si zavrsio put.............sutra ujutru ustanes.................i osecas se glupo..............jer ne sedas na motor i ne ides nigde.

 

Tokom puta, stanes .......protegnes malo noge i to onoliko puta koliko ti je volja............ti si tada SLOBODAN COVEK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Tri V-stroma.Odlican izbor sa ovim "zderachima kilometara". :) Jako udoban bajk.Ponesite opremu za krpljenje guma.Jeftina je.Suzukijeva u MArkosu je oko 30eu mada ima i kineskih varijanti za 400 din u auto-delovi prodavnicama.Posto imate alu tockove tj.nemate unutrasnje gume,ova oprema zavrsava trajno krljenje gume za 5 minuta(sirovom gumom koja se provlaci krz rupu).Nisam ljubitelj spreja. :-\ To je nesto sto je moguce da se desi a po nekad je stvarno smor sa svim prtljagom da se ovo odradi.Jedna preporuka isto:postoje jako jeftini mali kompresori za pumpanje guma a koji idu na 12v steker.JA sam to ugradio za 15eu(steker kupljen u louis-u) i sad mogu da u toj eventualiji dopumpavam gumu dok je istovremeno krpim.Dobra stvar da se ne bi skidao sav ptljag.

Inache,kad vec trabunjam o eventualijama,da li imate satore ili idete na Hotel varijante?Sta jos nosite od opreme? Chuvajte negde novac jer je bilo slucajeva i ovde na forumu da je ljudima upropascen put zbog kradje novcanika.

U svakom sluchaju pozdrav Strom raider-ima(pa dobro i TDM-u,da se ne naljuti   ;D ) i zelim vam prijatan put,pun lepih utisaka! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Bg

Problem nastaje kada si zavrsio put.............sutra ujutru ustanes.................i osecas se glupo..............jer ne sedas na motor i ne ides nigde.

 

Hahahaha......Marokanac....fenomenalno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Tri V-stroma.Odlican izbor sa ovim "zderachima kilometara". :) Jako udoban bajk.Ponesite opremu za krpljenje guma.Jeftina je.Suzukijeva u MArkosu je oko 30eu mada ima i kineskih varijanti za 400 din u auto-delovi prodavnicama.Posto imate alu tockove tj.nemate unutrasnje gume,ova oprema zavrsava trajno krljenje gume za 5 minuta(sirovom gumom koja se provlaci krz rupu).Nisam ljubitelj spreja. :-\ To je nesto sto je moguce da se desi a po nekad je stvarno smor sa svim prtljagom da se ovo odradi.Jedna preporuka isto:postoje jako jeftini mali kompresori za pumpanje guma a koji idu na 12v steker.JA sam to ugradio za 15eu(steker kupljen u louis-u) i sad mogu da u toj eventualiji dopumpavam gumu dok je istovremeno krpim.Dobra stvar da se ne bi skidao sav ptljag.

Inache,kad vec trabunjam o eventualijama,da li imate satore ili idete na Hotel varijante?Sta jos nosite od opreme? Chuvajte negde novac jer je bilo slucajeva i ovde na forumu da je ljudima upropascen put zbog kradje novcanika.

U svakom sluchaju pozdrav Strom raider-ima(pa dobro i TDM-u,da se ne naljuti   ;D ) i zelim vam prijatan put,pun lepih utisaka! :)

Pozdrav Dark

Set za krpljenje guma se podrazumeva a za svaki slucaj nosimo i sprej, kompresor spakovan. Opremljeni smo sa navigacijama Garmin zumo, komunikacija preko Autocom-a i Motoroline radio veze, svi imamo ugradjene Scottoler-e za podmazivanje lanca a nosimo malo obaveznog alata i nesto rezervnih delova( sajle , rucicu za kvacilo i gas ).

Prosle godine sam isao na slicnu turu i nijednom nismo koristili sator , ove godine ga necemo ni nositi.   U Francuskoj i Spanije postoje usputni hoteli Formula 1 , trokrevetna soba kosta 30 evra a uz ceo put ima i dosta privatnih manjih hotela , i cene su im sasvim pristojne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

 

 

Osecaj je SJAJAN.............naviknes se posle par dana da si na motoru po ceo dan, s'vremena na vreme ti utrne ruka, noga, "guza".........ali malo se pomeris levo desno i prodje..............

 

Problem nastaje kada si zavrsio put.............sutra ujutru ustanes.................i osecas se glupo..............jer ne sedas na motor i ne ides nigde.

 

Tokom puta, stanes .......protegnes malo noge i to onoliko puta koliko ti je volja............ti si tada SLOBODAN COVEK.

 

SVE si rekao sa par recenica. SVE!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Varaždin

Ako želite barem djelomično upoznati Portugal, svakako otvorite stranicu Portugal Tours- Portugal in 10 days, pa posjetite neke od destinacija koje vam se nude:Evora, Bucaco, Sintra, Guimaraes, Tomar,Rio Mondego, Silves, itd.itd.ima ih jako mnogo a vi ćete imati dovoljno vremena da ne ponovite moju pogrešku-meni je nedostajalo još 4-5 dana da vidim preostale poznate znamenitosti.Na povratku iz Portugala, nakon Salamance(E) svakako posjetite grad Logrono(E) koji sam ja zaobišao, nećete požaliti! A što se tiče moto-susreta imate od 8-10.5. susret u Barcelosu(P) no vi ćete tada biti u Umagu, pa onda  22-24.5. u Aljezuru(P), pa 5-7.6. Viana do Castelo(P) i Olhao(P), pa od 18-20.6 MotoMalta Faro(onaj Mega susret u Farou je u srpnju) itd.Ceste su odlične svuda a posebno u Španjolskoj i Portugalu i nema nekih većih gužvi,  osim u većim gradovima.Zbog kolapsa u prometu(i smoga!) ja sam izbjegao Lisabon, a zbog istog  sam razloga zaobišao i Madrid i Barcelonu. Vama želim lijepo vrijeme,ugodnu vožnju(a kakva bi mogla biti sa stromovima i na  tdm-u !) i vratite se sretno. Pozdrav iz VŽ. Btw. Nadam se da ću i ja (još) jednom do Portugala! :)A možda se vidimo i u Umagu!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Tri V-stroma.Odlican izbor sa ovim "zderachima kilometara". :) Jako udoban bajk.Ponesite opremu za krpljenje guma.Jeftina je.Suzukijeva u MArkosu je oko 30eu mada ima i kineskih varijanti za 400 din u auto-delovi prodavnicama.Posto imate alu tockove tj.nemate unutrasnje gume,ova oprema zavrsava trajno krljenje gume za 5 minuta(sirovom gumom koja se provlaci krz rupu).Nisam ljubitelj spreja. :-\ To je nesto sto je moguce da se desi a po nekad je stvarno smor sa svim prtljagom da se ovo odradi.Jedna preporuka isto:postoje jako jeftini mali kompresori za pumpanje guma a koji idu na 12v steker.JA sam to ugradio za 15eu(steker kupljen u louis-u) i sad mogu da u toj eventualiji dopumpavam gumu dok je istovremeno krpim.Dobra stvar da se ne bi skidao sav ptljag.

Inache,kad vec trabunjam o eventualijama,da li imate satore ili idete na Hotel varijante?Sta jos nosite od opreme? Chuvajte negde novac jer je bilo slucajeva i ovde na forumu da je ljudima upropascen put zbog kradje novcanika.

U svakom sluchaju pozdrav Strom raider-ima(pa dobro i TDM-u,da se ne naljuti   ;D ) i zelim vam prijatan put,pun lepih utisaka! :)

Pozdrav Dark

Set za krpljenje guma se podrazumeva a za svaki slucaj nosimo i sprej, kompresor spakovan. Opremljeni smo sa navigacijama Garmin zumo, komunikacija preko Autocom-a i Motoroline radio veze, svi imamo ugradjene Scottoler-e za podmazivanje lanca a nosimo malo obaveznog alata i nesto rezervnih delova( sajle , rucicu za kvacilo i gas ).

Prosle godine sam isao na slicnu turu i nijednom nismo koristili sator , ove godine ga necemo ni nositi.   U Francuskoj i Spanije postoje usputni hoteli Formula 1 , trokrevetna soba kosta 30 evra a uz ceo put ima i dosta privatnih manjih hotela , i cene su im sasvim pristojne.

Sasvim dovoljno,po meni.Chak komunikacija medjusobna preko radio veze je extra stvar.Ne zaboravite kisna odela.Za svaki slucaj. ;) Savet je da konsultujete nekog doktora medicine da vam prepise lekove,za svaki slucaj.Antibiotici,probiotici itd.....

Zaista vam zelim srecan put i uzivajte kada znate kako se to radi.JA sam o tom putu pisao ovde na forumu ali u nekom daljem planu.Sledece godine ce nam biti ukinut vizni rezim pa mozda krenem i ja.To je marsruta koja je idealna: civilizacija,lepa klima,lepi predeli,lepa kulturno-istorijska znamenja.Sigurica za bajk.

Jer kad sam citao Sci-jev putopis u Jordan-sledio sam se kakvu petlju ima taj tip.Mogli su da ga izedu vukovi u pustinji a da ne pricam npr.kvar na bajku u pustinji i sl.Ova vasa deonica je RAJ!!!!

Pozdrav i svako dobro.... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pozdrav za bratiju i srecan put zelim.

 

Eeeh da sam samo malo mladji, pa i ja....nema veze! ;)

 

ps.e da, ocu poklon!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Varaždin

Ekipa koja krece na put, sleva na desno Peca, Milan, Pedja i Mihajlo

 

Kako ste zadovoljni s povišenim vjetrobranima(Kappa,Givi) te da li vam teško pada gledanje kroz tri stakla( naočale, vizir na kacigi i vjetrobran) a nekima i kroz četri(pinlock)? Ja sam nedavno na mog sivca također ugradio Kappu pa me zanima mišljenje nekog s više iskustva.Btw.sve najbolje na putu do Portugala i natrag! Pozdrav iz VŽ. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ekipa koja krece na put, sleva na desno Peca, Milan, Pedja i Mihajlo

 

Kako ste zadovoljni s povišenim vjetrobranima(Kappa,Givi) te da li vam teško pada gledanje kroz tri stakla( naočale, vizir na kacigi i vjetrobran) a nekima i kroz četri(pinlock)? Ja sam nedavno na mog sivca također ugradio Kappu pa me zanima mišljenje nekog s više iskustva.Btw.sve najbolje na putu do Portugala i natrag! Pozdrav iz VŽ. ;) 

Meni je mnogo bolje sa produzenim Givi vizirom. Gledam preko vizira a ne kroz vizir tako da nemam problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

SRETAN PUT prijatelji bikeri.............neka vas prati lepo vreme i jos lepsi dozivljaji !

 

A ja cu se postarati da i meni bude lepo na putu do Maroko-a.

 

Veliki pozdrav..............iz Afrike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Misko ja idem sa TDM samo zato da vas kupim uz put ako pocnete da stajete...

 

Mislim da je najbolje da ti krenes sa kombijem,  pa  prvo u njega ubacis TDM ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Cekamo izvestaj za putovanja pa ce mo da vidimo koga je vetar vise ukokao  ;D

Suzuki sekta je jaka :D

Ko nam dira Suzanu ima da nahebe  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja