Jump to content

Moto Zajednica

Put Novi Sad - Portugalija

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ekipa od cetiri motora Peca (V-strom 1000), Milan(V-strom1000), Pedja(tdm 900), i ja(V-strom1000), krecemo na put 07.05.2009. ruta izgleda ovako:

 

1. Polazak iz Novog Sada ka Umagu gde ostajemo tri dana, 680km

 

2. Umag- San Remo ,750km

 

3. San Remo - Monte Carlo-Monaco- Cannes-San Tropez-Marseille. 420km

 

4. Marseille - Barcelona, 480km

 

5. Barcelona- Valencia, 405km

 

6. Valencia- Malaga , 665km

 

7. Malaga- Logos, 510km

 

8.  Logos- Lisboa , 300km

 

9. Lisboa- Porto, 400km

 

10. Porto - Salamanca , 390km

 

11. Salamanca- Madrid, 200km

 

12. Madrid- San Sabastian, 490km

 

13. San Sabastian - Bordaux ,280km

 

14. Bordaux- Paris, 550km

 

15. Paris - Zurich, 670km

 

16. Zurich - Maribor , 780km

 

17. Maribor- Novi Sad, 500km

 

Sve ukupno nesto preko 9.000 km , plan je da put traje od 25 do 30 dana zavisno od toga sta nam se usput svidi.

Na zalost nismo uspeli da sredimo multi vizu , dobili smo samo jedan ulaz na 60 dana , inace nam je plan bio da predjemo do Afrike i da se zadrzimo u Maroku par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pozdrav putnicima za Portugal,

 

bilo bi lepo da stavite i datume uz kilometraze tako da mogu (mozemo) da vidimo gde ste kog datuma...........mozda se sretnemo.

Ja krecem 08.05.2009. za Maroko preko Italije, Francuske, Spanije, Portugala i nazad..............

 

Moj plan je sledeci (javite mi da li se preklapamo negde - bilo bi lepo da se vidimo na putu, zar ne?)

 

START IZ BEOGRADA – 08.05.2009.

 

 

 

 

1. DAN: Beograd (SRB) - Zagreb (CRO) - Rijeka - Trst (I) – Desenzano del Garda Sirmione (jezero)  - 804,60 km

 

2. DAN: Desenzano del Garda Sirmione (jezero) – Piacenza – Tortona – Asti – Collegno – Gap (F) – Pont Saint Esprit (Njuma) – 660,50 km

 

3. DAN: Pont Saint Esprit - Montpellier - Narbonne - Toulouse (2 dana kod Svetlane) – 389,70 km

 

6. DAN: Toulouse - Pau - Bayonne - San Sebastian (E) - Satander - Gijon - 735,60 km

 

7. DAN: Gijon - Oviedo - Leon - Benavente - Salamanca - Ciudad Rodrigo - 467,00 km

 

8. DAN: Ciudad Rodrigo - Viseu (P) - Aveiro - Fiqueira da Foz - Caldas da Rainha - Lisboa (odmor 1 dan) - 525,80 km

 

10. DAN: Lisboa - Grandola - Beja - Cortegana - Jerez de la Frontera - Gibraltar (GB) – 678,30 km

 

11. DAN: Gibraltar - FERIBOT - Tanger (MA) - Rabat - oko 250 km + feribot

 

12. DAN: Rabat - Casablanca (Dar el Beida) - Marrakech (odmor 1 dan) - oko 300 km

 

14. DAN: Marrakech - Beni Mellal - Kasba Tadla - Khenifra - Azrou - Ifran - Fes - oko 500 km

 

15. DAN: Fes - Ouezzane - Ksar el Kebir - Larache - Tanger - oko 250 km

 

16. DAN: Tanger - FERIBOT - Gibraltar - Malaga - Alicante - Valencia - 894,60 km + feribot

 

17. DAN: Valencia - Barcelona - Perpignan (F) - Montpellier - Marseille - Toulon - 919,70 km

 

18. DAN: Toulon - FERIBOT - Ajaccio (Korzika) - voznja 2 dana po Korzici - Bastia – oko 300,00 km + feribot

 

20. DAN: Bastia - FERIBOT - Livorno (I) - Firenza - Pontassieve (Parco Nazionale delle Foreste) - Forli - Ravenna - Comacchio – 277,3 km + feribot

 

21. DAN: Comacchio- Chioggia - Venezia - Trieste – 259,5 km

 

22. DAN: Trieste - Rijeka (CRO) - Beograd (SRB) - 616,60 km

 

 

 

DOLAZAK U BEOGRAD – 29.05.2009.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Srećan put bajkeri, na putu ste da ostvarite ono o čemu maštam otkako sam ušao u svet motora! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav Marokanac , ture su nam slicne ali se krecemo u kontra pravcima. Nas polazak je 07.05. ali prvo obilazimo Azurnu obalu pa preko Barcelone za  Portugaliju . Nemamo tacno precizirane dane gde smo kada jer gde nam se svidi ostajemo par dana duze. Zelimo ti sretan put , a moguce da se sretnemo negde u Portugaliji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

Da napomenem da ce jedan od ucesnika, a to sam ja ,otici na kaficu do Cazablanke...

dok ce moji drugari da cuvaju strazu u Spaniji,i cekaju mene da se vrnem...

prenecu im utiske iz Maroka...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Sretan put i uživajte u njemu. Mi ćemo strpljivo čekati putopis i puuuuuuuno slika.

 

@piter

 

Molim te da nam kažeš i kakva kafa se pije u Cazablanci (potkrepljeno dokazima) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da napomenem da ce jedan od ucesnika, a to sam ja ,otici na kaficu do Cazablanke...

dok ce moji drugari da cuvaju strazu u Spaniji,i cekaju mene da se vrnem...

prenecu im utiske iz Maroka...

 

Svraticemo i mi na kafu u Cazablanku ali u Svajcarskoj  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

Naravno da cu da kazem kakva je kafa,samo prvo cu da ispricam mojim saputnicima...

a slike cu prvo da pokazem mom drugu Peci jer mi je on vrlo drag...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Zelim vam srecan put i da se lepo provedete.Pre tri godine sam bio na moto skupu u Portugalu koji je organizovao MC Faro a trebalo je i ove Nidza i ja da idemo,ali zbog njegove smrti.....

Predivna ruta, bicete odusevljeni putem a Portugalija je nesto posebno,ljudi su slicni nama,ja sam otisao na skup a ostao 3 meseca.

Steta je samo sto niste isli malo kasnije da posetite skup u Farou,to je jedan od najvecih ako ne i najveci u Evropi.Te godine im je bio 25.skup,bilo je preko 100000 ljudi,preko 60000 motora.Jedna zanimljivost,nagradu za najvecu grupu je dobio jadan klub iz Spanije,doslo ih je oko 6ooo.

U svakom slucaju zelim vam srecan put i lep provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Bg

uh........sta mi bi da otvorim ovo nocas, a treba sad da idem u krevet i kao da zaspim.....

 

mada konkretno pitanje-kakav je osecaj posle15 dana u sedlu??ima li tu nekih fizickih priprema...ja imam slicnu masinu(f650) i posle par sati se kao malo ukocim(noge), a vise dana?....nemam pojma-iskustva pa pitam.

u svakom slucaju sve najbolje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja