Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

pozdrav ,POMAGAJTE potreban mi je motor za burgmana 250 kubika kompletan .....ima li neku ideju gde ga ima posto sam ga vec svugde trazio i nenadjem.unapred hvala

 

 

Raspitacu se pa ti javljam..

 

Pošto vidim da se dosta razumeš u Burgmana ,evo jednog pitanja zanima me za koliko se para može naći dobar 400ccm3 godišta od 99-04 ?

 

Pošto su na moto berzi cene baš šarenolike ,a od skutera jedino burgman ima smisla možda bi uzeo jednog za uživanje .

 

 

    Ja sam u Martu prodao Burgmana 400 ccm3  '03 god metalik sivi sa Givi opremom (kofer, vizir naslon, alarm) presao 22000km u izuzetnom stanju, za 2850 eura, nije bio registrovan.

    Ako se odlucujes da kupis Burgmana za sebe, iskljucivo kupuj na proverenim mestima tj, na preporuku prijatelja, nekog ko poznaje taj skuter, kupljen i vozen kod nas.., nikako sa auto placeva i preprodavaca koji mozda i imaju nize cene ali kvalitet je pod znakom pitanja, retko se moze desiti da imas srece da kupis dobar. Da ne duzim, takav skuter ako kupujes za sebe nemoj gledati u 100-200 eura razlike, uvek se opredeli za provereno, skupe su popravke i rezervni delovi (ako je dobar, menjas samo ulje i filtere na 6000 km).

    Da ti slika bude jasnija, nov Burgman 400 '09 god je u salonu 6700 eura, ali moze jos uvek da se kupi isto nov ali '08 god, za 5200 eura u crnoj boji, jos ga ima, pa ti uporedi cenu u odnosu na ta starija godista 99-'03.

    Nadam se da sam ti bar malo pomogao, pitaj ako te jos nesto interesuje, pozdrav !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

 

  Ja volim povremeno da provozam i nesto drugo, ali pravo zadovoljstvo lezi u kvalitetu voznje i udobnosti gde je, za mene, Burgman "mercedes" medju skuterima, a ujedno nije toliko ni spor da se sa njim ne moze icu u korak i sa ostalim motorima (izuzev autoputa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

Nemogu baš mnogo da se hvalim. Nisam baš mnogo km prešao s njim. Mada imam ideju da krenem sa putnicom na neko duže putovnanje. Za sada je to samo lokal (koliko to obaveze dozvole, ali ide godišnji). Pravi sud o njemu, tek po tome.

No za sada, sasvim OK, sem nekih "začkoljica" koje se tu i tamo pojave, ali bože moj, ipak je polovnjak.

 

Imam malih problema sa pinjonom km sata. Nov je 100€, a samostalni zanatlija mi nakrpio neku čeličnu žicu i za sada fercera, tj. radi.

Počastio bih ga i sa jednim zadnjim "opankom" i sa malo šminke.

 

Nebi bilo loše, ukoliko neko ima, da prosledi  uputstvo (svih oblika) za 250-cu iz 98,99.

 

nego, najvažnije mi je to što je pravo opuštanje sjesti na motor i krenuti svojim putem... sloboda...milina...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ja sam sa svojim Burgmanom za malo vise od jednog meseca presao oko 1200 km, a u cugu, bez pauze, nekih 150km, a onda pocinje da trni. ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

Ja sam sa svojim Burgmanom za malo vise od jednog meseca presao oko 1200 km, a u cugu, bez pauze, nekih 150km, a onda pocinje da trni. ;D

 

  Reci cu ti samo ovo : prosle godine sa starim Burgmanom '03 sam iz Herceg Novog do Sapca stigao za 7h = 500km, nisam pravio pauzu nigde, osim na 2 mesta po 5 min gde sam sipao gorivo. Dosao sam kuci bez ikakvih problema ili "bolova"

  Sada sam kupio novog 03.03. i do sada sam presao 7500 km !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ja sam sa svojim Burgmanom za malo vise od jednog meseca presao oko 1200 km, a u cugu, bez pauze, nekih 150km, a onda pocinje da trni. ;D

 

   Reci cu ti samo ovo : prosle godine sa starim Burgmanom '03 sam iz Herceg Novog do Sapca stigao za 7h = 500km, nisam pravio pauzu nigde, osim na 2 mesta po 5 min gde sam sipao gorivo. Dosao sam kuci bez ikakvih problema ili "bolova"

  Sada sam kupio novog 03.03. i do sada sam presao 7500 km !

 

Auuu, pa ti covece ne silazis sa njega! Koje si sve imao Burgmane, i kako te je koji sluzio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

  Imao sam 2 komada i svi su bili 400ccm, nikada nisam imao nikakvih problema, samo stavim kljuc u bravu i vozim, mada je kvalitet odrzavanja veoma bitan, samo najkvalitetnije i nemas problema, to su veoma zahvalni skuteri, mogu dosta da predju bez ikakvog vanrednog servisiranja, preko 50.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

moje iskustvo u vezi potrošnje je 0. uopšte to do sada nisam kontrolisao!!!!

Što se tiče brzine (a nisam je neki veliki zaljubljenik), jednom tako rekoh, ajd da vidim šta baba može.

 

Na otvorenom putu, sam ustalio sam ga na 130. iskreno bilo je još mesta na ručici gasa, al' nisam smeo.

 

Bar je isproban.

 

Pa čoveče, ja  sam ii auto najbrže "tero" 140, a ne da divljam na motoru. ipak je burgman za laganini, al nije da nemož'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

 

 

  Posto na novom Burgmanu imam bord kompjuter koji izracunava potrosnju u 100gr, reci cu ti najpreciznije sto mogu. Potrosnja mu se krece od  3 do 5 l/100km i to:

- najmanje trosi kada se vozis sam na otvorenom do 70-80 km/h 3,2 l/100 km,

- kada se vozis sam kombinovano grad i otvoreno 3,7 l/100 km,

- kada se vozis sam po gradu 4,1 l/100km,

- najvise trosi kada se voze dvoje po gradu, dodje i do 5 l/100 km.

- kada ga vozis pun gas na auto putu (160 km/h) trosi 4,7 l/100 km.

  Znaci prosecna potrosnja kada se vozis sam u kombinaciji grad - otvoreno (sa brzinama do 140 km/h) trosi u proseku oko 4 l/100 km.

Da napomenem da na mom starom burgmanu nisam imao bord, ja sam sam izracunavao potrosnju, stim da je taj model bio karburator a ovaj novi ima direktno ubrizgavanje, zapanjen sam da je potrosnja identicna, nema skoro nikakve razlike.

  Sto se tice prosecne brzine, vozim ga oko 140 auto putem tada je na blizu 8000 o/min, a kada udje u crveno (9000 0/min) ide 160 km/h.

  Najvise mu odgovara voznja na 7000 0/min tada ide izmedju 120-130 km/h !

  Nadam se da sam ti dovoljno obrazlozio tvoje pitanje, ako imas jos nesto, pitaj slobodno...

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Shodno ovom iscrpnom odgovoru, primoran sam da iskontrolišem potrošnju. Po testu obaveštavam.

 

 

AN250, 2000 god, oko 5 litara prosek, jesam li u pravu?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Drugari, da se pohvalim svojom prvom individulanom turom :)

Beograd- Smederevo- Pozarevac- Veliko Gradiste-Golubac- Donji Milanovac-Negotin- Zajecar

Povratak:Zajecar- Bor- Zagubica-Petrovac na Mlavi-Pozarevac-Beograd

Prelep put za voznju motora, posebno povratak preko Crnog Vrha.

Dva dana 700km.

I bilo je tu svega i svacega. Busenja gume, zakljucavanje kljuca u sedistu ::)

Vreme je posluzilo osim vetra koji me je malo ispravljao iz krivina i lupao samare po planini..

A Burgaman se pokazo jako dobro. Izuzetno sam zadovoljan 8)

 

Poz

 

P.S. 700km bez dozvole :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ooo cestitamo, hoce li biti kakav putopis napisan?

 

Hvala. ;)

Put je, cini mi se vec opisan na forumu. Osim povratka. Nazalost, nemam ni jednu fotografiju sa putovanja.

 

 

E ako nemas slika, onda ti ne verujemo.  ;D  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

Drugari, da se pohvalim svojom prvom individulanom turom :)

Beograd- Smederevo- Pozarevac- Veliko Gradiste-Golubac- Donji Milanovac-Negotin- Zajecar

Povratak:Zajecar- Bor- Zagubica-Petrovac na Mlavi-Pozarevac-Beograd

Prelep put za voznju motora, posebno povratak preko Crnog Vrha.

Dva dana 700km.

I bilo je tu svega i svacega. Busenja gume, zakljucavanje kljuca u sedistu ::)

Vreme je posluzilo osim vetra koji me je malo ispravljao iz krivina i lupao samare po planini..

A Burgaman se pokazo jako dobro. Izuzetno sam zadovoljan 8)

 

Poz

 

P.S. 700km bez dozvole :P

 

 

 

  I ja se pridruzujem cestitkama za putovanje... ;D , mozes reci svoju potrosnju u tih 700 km ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

Shodno ovom iscrpnom odgovoru, primoran sam da iskontrolišem potrošnju. Po testu obaveštavam.

 

 

AN250, 2000 god, oko 5 litara prosek, jesam li u pravu?  ;D

 

To je velika potrosnja za taj agregat, ne bi smeo da predje 4l u proseku !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uskoro ću da postavim kompletan Service Manual za AN250, zatrebaće nekom... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

 

 

 

  I ja se pridruzujem cestitkama za putovanje... ;D , mozes reci svoju potrosnju u tih 700 km ?

[/quote

 

Hvala,  ;D

Mislim da potrosnja varira zavisno od puta i brzine. U povratku je put bio pun krivina i uspona tako da stalno dodavanje i oduzimanje gasa povecava potrosnju. Na pravcu sam vozio prosecno 110km/h i tu se verovatno smanjuje potrosnja.. Bez top case-a, sam na motoru sa malim prtljagom, mislim da je prosecna potrosnja bila 5 litara..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja