Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Razumem naravno. Nemamo nikakav poseban odnos sa njim, zdravo-zdravo.
Kad mi nešto treba odem - kupim, ako počne savetovanje ja saslušam (možda čujem nešto korisno) ali sam donosim odluku šta želim.
Doduše, najčešće imam prikolicu (sina od 6 godina), pa on sa njima ćaska, jedu bombone i sl.dok ja završim kupovinu, pa pažnja nije usmerena na mene

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 6/5/2024 at 6:54 PM, baronb said:

Zahvaljujem se na odgovoru . To i jeste bila ideja kada je posle zamene pumpe  ponovo izmesao ulje i vodu . Tj mislio je prvo da zameni klip i karike , ali oni su u dobri . Zatim je rasklopio sve da pokusa da pronadje razlog mesanja  i sve izmenja unutra ,ali kaze da je sve na svom mestu i sve je u redu .Ne moze da pronadje razlog mesanja

Koji je majstor što menja klip i karike kad meša vodu i ulje? Pitam onako... 

Drugo, kako pomeša na termostatu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3216 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 14 sati, MirchKV je napisao:

Pozdrav svima. Treba da promenim filter vazduha na Burgmanu 400 2004.god.

Ne znam tačan odgovor, ali na HifloFiltro sajtu za Burgman 1999-2006 model ne nude papirni filter.

https://www.hiflofiltro.com/catalogue/model/2183

 

Moguće je da ide onda sunđerasti. Ali, šta ti teško, odšrafi kućište filtera pa pogledaj. Ako je sunđerasti, možda će biti dovoljno da ga opereš, osušiš i malo nauljiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400
On 29. 5. 2024. at 14:09, Loshmi82 je napisao:

Vobling verovatno nece nestati zamenom lezajeva kormana...to ce resiti samo drugi problem koji si naveo..

Bio si upravu, vobling je tu i dalje, naravno ne u onoj meri u kojoj je bio, ali je prisutan. Ipak zamena lezajeva je uticala na neke druge stvari u voznji da ih unapredi i olaksa mi manevrisanje kormanom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam vozio K8 3 il 4 sezone, ne pamtim. Ali je wobling bio sve vreme prisutan. Nije pomoglo ni balansiranje, ni zamena gume, ni lezajevi, ni korpa (ni bez korpe), ni vizir ni sa vizirom...

 

Jednostavno se nesto deformise. Mogu biti silen blokovi, gumice i biksne na spojevima, opruga zadnja, amortizer zadnji, sta god moze da promeni geometriju i stvori vibracije. U koliko nije opasno, nauci da zivis-vozis sa time... Da bi sve to zamenio, kostace i vremena i zivaca, a bogami, i para. Zato...

 

 

Takodje, najpametniji savet u vezi klapne gasa (ne spominje se trenutno, ali nije na odmet da se procita), je taj da se izdzeka, i ostavi u otvorenom polozaju. Lampica ce da svetli, ali ce motor ici sasvim normalno! I nije bauk kao sto moze da se procita na raznim mestima...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki DL650XT

I ja sam na mom Bugiju imao blagi wobling. Nove gume, balansiranje... nije pomoglo. Nije mi ni smetalo tokom vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Klapna gasa se lako ustima: instrument na senzor i kalibriras. Zna se koliki napon mora biti u otvorenom a koliko u zatvorenom polozaju.
Meni je problem sa klapnom gasa pravio auspuh. Svaki put kad bi opalio na pustanju gasa, klapna bi se rastimala i onda opet svijetli lampica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9101 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Šta bi sa onim da koleza @fanky radi reparaciju usisa?

 

Tresenje kormana kod mopeda u glavnom dolazi zbog krive zadnje felne.

Burgman kao model ima jaku felnu, teško se krivi ali nije nemoguće da popije defprmitet.

Stavite bajk na centralni stender, upalite motor, drzite na 4-5krpm i pratite sta se desava sa zadnjim tockom po vertikali i horizontali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ima @Satelis pravo. Meni je isto tako tresao Burgman dok nisam zadnju felgu dobro izbalansirao. Isto tako mi je "majstori" navodno 2x balansirali, pa sam bas radi tog Burgmana tada kupio balansirku, sam rjesio i naravno da nije bilo vise tresnje nakon toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
On 18. 6. 2024. at 9:27, boza_kg je napisao:

Ne znam tačan odgovor, ali na HifloFiltro sajtu za Burgman 1999-2006 model ne nude papirni filter.

https://www.hiflofiltro.com/catalogue/model/2183

 

Moguće je da ide onda sunđerasti. Ali, šta ti teško, odšrafi kućište filtera pa pogledaj. Ako je sunđerasti, možda će biti dovoljno da ga opereš, osušiš i malo nauljiš.

Do 2006 te svi su isti, svaka karb verzija ima sunđerasti koji se opere sa nečim ne zapaljivim, tipa detrdžent, zatim se osuši na suncu. Kada ste to uradili uzmete kesu ubacite filter sipate vrli malo ulja i onda ga nauljite a višak iscedite u kesu, zatim ga vratite i to je to, ulje piše da ide 15-40, ali imate i Ipone ulje u spreju za tu vrstu filtera.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3216 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A sve to pod uslovom da se sunđer nije raspao "od mladosti". U tom slučaju ga treba zameniti.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Naravno, još ako duva agregat na odušak pa vrele uljene pare udaraju u njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9101 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pranje ne preporučujem jer se nikad ne može oprati da bude kao nov.

Tu imate kombinaciju sitne prasine, mace zna dosta da nahvata i uljnih para.

Filter bar nije skup, parče sundjera treba zameniti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki burgman AN 400

Pozdrav svima,

zelim prvo da kazem da sam nov clan foruma, bukvalno nisam siguran da cu uspeti i ostaviti poruku, al ajd da pokusam... kao drugo, kupio sam pre par dana burgmana 400 2008g, i odmah peh i ta famozna lampica FI... ukratko, kad sam ga kupio bio je los akumulator, vozio sam ga tako 100-tinak km i nije se palila lampica, juce sam kupio nov akum. ali prodavac rece da je nesto jaci nego moj stari, nakon postavljanja novog i predjenih 20ak km, upalila se lampica FI, i upalio sam i ugasio motor ona je nestala, ali opet posle podne se upalila... moje pitanje je da li to kojim slucajem nema veze sa novim akumulatorom? Zaboravih reci,
Ja, nakon davanja kontakta, na osnovu onog zujanja znam da li ce se upaliti lampica HI ili ne, ako odradi kratko znam da je ok i palim motor, ako zuji duze sigurno ce se upaliti lampica i ne palim ga, vec kljuc vratim na 0 pa ponovo kotakt dok ne bude ok.

Promenio član Dejantša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Nema veze sa akumulatorom.Brljavi senzor klapne gasa.To im je slaba tačka.Imaš pisano a imaš i na youtube o tome kako uraditi kalibraciju senzora ili zamena istog.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9101 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Keihin govno od usisa i ta njihova politika sa duplim klapnama, senzorima ....totalno bez potrebe komlikuju prostu stvar.

Baterija ka sto Saša reče nema veze sa problemom.

Ali....nije dokazano da loš napon dovodi do FI problema.

Poznato je da los napon haos pravi motorima, negde više negde manje štete ima.

Zato kontrola punjenja i kontrola baterije min 2x godišnje odraditi.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ja sam taj problem imao sa novim akumulatorom i dobrim punjenjem tako da bar u mom slucaju to nije bio problem. Kasnije se ispostavilo da je senzor problematican. Unimer u ruke i nasteluj klapnu po uputstvu, ako to ne urodi plodom ganjaj dalje problem ili jednostavno deaktiviraj sekundarnu klapnu i zivi sa FI lampicom.
Ako ti treba vise informacija pisi, ima nas par u temi koji smo se patili sa tim.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki burgman AN 400

Hvala na odgovoru. 
Ja sam procitao vase poruke na poslednjih 30 strana, ali nisam siguran da sam procitao to za kalibraciju kako da se uradi sa unimerom. Ako mozete u par recenica da mi ponovite ili jos bolje ako ima na yt da mi date link. U svakom slucaju hvala jos jednom!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Otkopcaj konektor sekundarne klapne, nadji na senzoru na koja dva kabla imas napon (mora biti prikljucen senzor), malo popusti torx koji drzi senzor da ga mozes micati i onda ga dovedi u polozaj gdje imas na zatvorenu klapnu 0.5V ili mrvicu vise, a na otvorenu 3.90V ili mrvicu manje, Uglavnom, mora otvoreno-zatvoreno biti izmedju tih vrijednosti. Kad nadjes gdje ti je to, stegnes senzor opet, vratis kontakt, prikljucis konektor klapne i to je to.

Promenio član wragg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Da ne nagadjamo.

Screenshot_2024-06-23-23-30-10-124_com_miui.gallery.thumb.jpg.cc63c9dfb065bef8cc2481b0f67f744b.jpg

Ako i dalje ne bude jasno mislim da negdje imam i snimak kad sam ja to radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja