Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka

pozz......ja sam novi ovde pa imam jedno pitanje......vozim keeway matrix 125 pa me zanima jel ima ikakvu blokadu i moze li ici vise od 85km/h.......i vozio sam ga skoro na servis pa su mi rekli da je to max. brzina i da nema nikakvu blokadu..... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mozda je resenje u laksim rolnicama, ili nekom drugom intervencijom na prenosu. (ako nema nikakvu blokadu jedino to ostaje)

 

Saznaj koje su fabricke rolnice gramaze i dimenzije, ili u krajnjem slucaju skini tvoje i izmeri. Sa nekih 10-20% laksim bi trebao da dobijes na turazi, a samim tim agregat ce oslobadjati vecu snagu i obezbediti bolje ubrzanje i vecu max brzinu. Izgubices malo na kontroli gasa tj. brzine pri manjim brzinama verovatno.

 

To ti je svakako najjeftinije i najjednostavnije resenje, pa mozes da eksperimentises, teoretski - trebalo bi da radi otprilike kao sto sam napisao.

 

(ako imas obrtometar, pomogla bi informacija na koliko vrti pri kojim brzinama, a najvise koja je max turaza koju postize, ili turaza na max brzini)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

ako ti se vrti na 6-7000 obrtaja onda imas blokadu...

to treba da ide malo vise ...

inace video sam nekog na forumu da je iz Stare Pazove...tj iz MK "Gromovi"...

e pa pozdravljam ga iz majmunskog ostrva...znace gde je to ako je iz Stare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Da se prijavim. Od sinoc ponosni vlasnik kooperacije Kine, Japana i Srbije. ;D U pitanju je skuter Orion Craus. Delove pravi Kina po Hondinoj licenci, dok ih sklapa nasha firma Orion iz KGa.

 

Chetvorotaktna mashina od 1.8 kw, napred disk, tochkovi 13"... i tako. I da, motor je uzet polovan sa predjenih 27 km. ;D Naravno u garanciji.

 

Pa, pishemo se na dalje. :)

 

EDIT: Skuter je doshao kao zamena jednog chlana porodice koji je nedavno otishao u penziju (Tomos automatik). :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ljudi ja imam jedan provlem sa mojim sprint sport skuterom.....Naime,pre mesec dana mi se desilo da sam krenuo u selo  i posle 15 km kada je se bas zagrejao poceo je da se gusi i gusi...tako mi se stalno desavalo cim se zagreje pocne da se gusi i ne moze da ide a cim se ohladi ide.....oterao sam ga na servis majstor je sve promenio i rolnice i dizne i karburator i nista ne vredi opet je isto,a karakteristicno je ta da kada pocne da se gusi pritisnem malo kocnicu i on ide........znate li mozda sta je????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Neke serije su imali problema sa CDI-jem kada se on zagreje. Proveri to.

e hvala puno.oteracu kod majstora da mi to zameni.....imam jos jedno pitanje......da li jemnogo da mi majstor uzme 120 evra da mi stavi na 70 kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zavisi koji kit stavlja, verovatno kineski koji moze da se nadje vec za 40e, mozda i manje, sto znaci da ce on uzeti dupllo od cene delova. Da sam na tvom mestu ne bih dao preko 80, eventualno 90. Da sam na mom mestu  ;D montirao bih kit sam a ako ne uspem onda bih natovario motor u prikolicu i kod majstora na sklapanje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Zavisi koji kit stavlja, verovatno kineski koji moze da se nadje vec za 40e, mozda i manje, sto znaci da ce on uzeti dupllo od cene delova. Da sam na tvom mestu ne bih dao preko 80, eventualno 90. Da sam na mom mestu  ;D montirao bih kit sam a ako ne uspem onda bih natovario motor u prikolicu i kod majstora na sklapanje  ;D

auu znaci dobro mi je udario cenu XD...................ma nmg sam da stavljam ne razumem se toliko.........a kolika mu je otprilike brzina sa tih 70 kubika s tim sto je stavljen nov karburator ,rolnice,dizne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Neke serije su imali problema sa CDI-jem kada se on zagreje. Proveri to.

e hvala puno.oteracu kod majstora da mi to zameni.....imam jos jedno pitanje......da li jemnogo da mi majstor uzme 120 evra da mi stavi na 70 kubika

Ako imas nekog drugara koji vozi kineski 50ccm skuter, pa pozajmi od njega CDI i obrni koji krug. Nije posao da menjas sve na sta posumnjas. To sto sam ti preneo informaciju, ne znaci da je 100% i kod tebe isti slucaj.  ;)

 

Kit-ovi mogu da se nadju za oko 40-50e, pitanje je sta se jos menja i steluje pored toga.

 

Ako vec stavljas kit, stavi ono sto nazivaju 80ccm kit-om. Taj nazvani 70ccm ima realnih 65ccm, a ovaj od 80ccm ima 72 cini mi se.

Osim ako je tvoj majstor zaokruzio na manju vrednost blizu realnoj.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

problem je u tome sto nisam toliko vest sa skuterima da ja to mogu da zamenim.....a da li je moguce i da je kias otisao posto sam cuo da su to simptomi i kad ode kais sta ti mislis o tome??....hvala na strpljenju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Bački Breg

Klinac mi slomio dekli kod kurble na  skuteru RY50 QT-12D pa bi molio nekog ako zna gde to moze da se nabavi.Predpostavljam da su ti dekli isti kod svih kineza

 

vidi ako ti moze sta pomoci,ja sam imao isti problem sa mojim falconom 4 t kad sam nazvao servis rekli su mi 4500 din i ja odem u svoju firmu(brodogradilište) i zanvarim ga ,naravno ako ti nemozes ima radionica koje vare aluminium,u svakom slucaju bice ti drasticno jeftinije nego da kupujes novu deklu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zavisi  kako i gde je slomljena dekla. Meni se slomilo parcence i opravka je bila moguca ali pitanje kako bi drzalo jer je taj aluminijum nekog specificnog sastava i tesko se vari. Cela nova dekla je mene iskostala oko 2100 dinara prosle godine a opravka 1000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Za skuterSprint Classic prvobitno sam se i ja zalepio. Cena ispod 70000din nije bila za oprastanje. Dobija se dva metra skutera, 150ccm masine,disk kocnice, tockovi 16 coli, sve proizvod fabrike Yamasaki ali... umalo. Srecni vlasnici koji su prebrodili izvesne papirnate komplikacije neka nas izveste kako tece koriscenje ovog impozantnog maksija. ;)javascript:void(0);

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Da nastavim pricu sa scooterom iz Metroa, Sprint Classica placenog 58.000 (560 eura)... Stavicu ovo u tri posta....

 

  Iako vise volim maxi scootere sa malim tockovima, ovaj mi se svideo na prvi pogled, bas je lep, moj je srebrni ali koje imao srece da kupi grafitni, taj je jos lepsi, tek kada sam ga kupio, video sam koliko ih ima po Beogradu...

 

Njegova najveca mana, vibracuje pri kocenju,  su posledica ne krivog nego uz scooter pogresnog zapakovanog prednjeg diska, taj je u stvari napravljen za desnu stranu i ima proreze koji umesto da "beze" od plocica oni se urezuju u njih i nejednako ih "jedu" i disk vibrira zbog krivih plocica... U servisu u Bgd-umesto da promene disk sto je jedino resenje, prvo stavljaju ABS i to naplacuju 1200 dinara !!! I to ne pravi ABS nego negu imitaciju-ventil koji ustvari samo slabi pritisak na disk i plocice itd itd... Posle zvanja uvoznika iz Novog Sada, njegovog predstavnoka za Bgd, Milije, u servisu obecavaju da ce ga srediti za tri dana i posle tri dana stvarno sredjen, promenjen disk, izgleda da su stavili polovan, skinut sa nekog scooter ali disk je "normalan", tj ima rupice za hladjenje a ne ostre proreze, posle prvog kocenja vidi se da je to ok i uzimam najzad ispravan motor... Kakav osecaj, poslec mesec dana najzad ispravno ono sto je trebalo biti ispravno odmah... Posle sam video da Peda Captain ima isti disk sa pet srafova i sa rupicama, da sam to ranije znao, kupio bih sam nov i sam ga promenio da se ne smaram sa servisom... Insistirajte na zameni diska i nista drugo !!!!

 

  Scooter ide i sad koci odlicno, moj stari brendirani od 50 kubika sa skinutom blokadom je isao lepo i pratio saobracaj bez problema ali ovo je sasvim drugi osecaj... Vidi se tri puta veca kubikaza vec od prvog zvuka, posto je relativno lak, sa pola gasa ide bas lepo i lako... Par puta sam ga nakratko 'poterao", mogao je jos desetak kilometara vise sigurno ali i ovako GPS je pokazao 79 km/h sto zanci pet-sest km vise na satu, kada bi taj isti bio ospravan, naime on pokazuje tridesetak procenata manje, verovatno je puz na prednjem tocku napravljen za manje, 12-13 coli tockove pa sada ima otprilike i 16/12 manji broj broj okretaja i s'tim toliko manju brzinu... U istom servisu kaze to "nemoze" da se sredi, ovi iz NS uvek salju iste delove itd... Po zakonu o saobracaju, brzinomer je obavezan i znaci mora biti ispravan, posto su mi sredili disk i ja sam kao srecan necu ih pritiskati sada, mozda mi kasnije, zimi, dodje da isterujem pravdu i mak na konac pa ih ponovo pritisnem...

 

  Znaci pali bez greske, ide lepo, preko 80 km/h,  trosi manje od tri litra, malo manje od dvotaktne pedesetice koja uz tih tri litre potrosi i 100 grama dobrog ulja... Mene i suprugu, 105 + 50 kg vozi kao jednog, probao sam 2 x 105 kg, motor izdrzava i vuce bez problema ali ram bih rekao malo "zvace" ali to je i preterano opterecenje... Far je odlican, mesto za kacigu malo, desni sraf od centralnih nogica mi se treci put odvrce i ispada... Posto je stajao dve godine ko zna gde, ima tragova rdje na mestima...

 

E sad, nov kinez ili polovan italijan-tajvanac-japanac... Za dobrog polovnog, treba 1000+ eura, ovaj je 560 !!!

Ovom fali smeka, stila koji ima naprimer Beverly ili osecaja dugovecnosti koji imaju japanci-tajvanci ali kolko para, toliko muzike... Za iste novce napr, probao sam Liberty, lepsi, veci, udobniji, meksi je moj kinez, jedino sto je Piaggiio mozda dugotrajniji ( pitanje ? ) i drzace cenu bolje... Stvar ukusa, za sada sam zadovoljan, ako pocne da za*ebava, javicu vam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Prije jedno mjesec dana sam nabavio Sprint Eagle.

U odabiru skutera malo sam svrljao i raspitivao se, i posto nisam htio nesto jace, odlucio sam se za njega.

Zaista prelijepo izgleda i u odnosu na sve koje sam gledao u tom rangu cijene nisam mogao naci neki koji mu moze prici po bilo kojim parametrima.

13" felna, 5 konjica, plastike jako kvalitetne i uporedjivao sam ih sa nekom aprilijom i izgledaju identicno, iako se zaista nikako ne razumijem u skutere, razumijem se u kvalitet plastike.

digitalna tabla, odlicno koncipirana, sa rgb diodama i promjenom boje, malo nervira sto salta boju na crveno cim se predje 45kmh, i to ide preko procesora, tako da ne moze da se iskljuci.

sve u svemu presao sam sa njim oko 300km, uradjen prvi servis na 130km. iskreno nemam nikakvih zamjerki.

vodio sam se savjetima i iskustvima drugih, mada zaista nisam imao nikakvih problema. provjeravao sam zategnutost srafova par puta i ni jedan nije ni jednom bio ni malo otpusten

sjediste dosta udobno, ne znam kako je kod drugih, ali do sada sam vozio keeway atv od 100-500ccm, i od njih mi utrne pozadina nacisto dok sam sa ovim napravio vec oko 60km u cugu, bez problema.

krajnja brzina sa mojih 100kg je oko 70-75 zavisno od puta, i ne znam kako bi se to moglo povecati, kada bi mogao kako kais na varijatoru da se izbaci jos malo, do kraja isao bi i brze, ali ne znam kako da to rijesim

izuzetno poslusan skuter, slusa govor tijela i veoma upravljiv i stabilan.

diskovi naprijed i pozadi sa kocionom silom od oko 75 na valjcima na tehnickom, sto je i vise nego za pohvalu.

za dalje vidjecemo, da ne ureknem.

od blokada jedino sto ima je jako tanka podloska na varijatoru, i roze zica koja ide sa dekle kao citac broja obrtaja kvacila gdje je bio limitiran na 49kmh posle cega je prekidao struju.

to sam raskacio i izveo na prekidac koji sam upakovao da se ne vidi, da mogu da kontrolisem klince kad voze da ne divljaju.

 

posle 10tak dana od  kad sam ga uzeo morao sam da vidim sa cim imam posla pa sam ga rasturio do posljednjeg srafa. agregat nisam dirao, on je ostao sa pogonskom grupom u komadu.

zamjerka sa moje tacke gledista bila je elektroinstalacija, sve radi ali kada sam kao neko ko se bavi stylingom i elektrikom na kolima vidio kako je spajano, po cijenu gubitka garancije svu instalaciju sam povadio, razveo vecinu novih kablova, polemio sve kako treba, postavio termobuzire, oblozio i uvezao kako mislim da treba.

eh da skinuo sam onu plastiku-blatobran  pozadi jer je jako ruzna a skinucu i blatobran samo dok nadjem neki koji mi se svidja, jer odstupaju od oblika samog skutera i djeluju odvratno, takodje zadnja svjetlosna grupa i undertail ce morati da se modifikuju.

 

skinuo sam podlosku sa varijatora, cisto zbog vece krajnje brzine, ali jos je nov i ne przim ga idem negdje do 7k obrtaja, na oko 6,5-7k ga drzim u voznji.

inace ide odlicno, ubrzava  fantasticno.

doduse otkad sam skinuo podlosku ima problem sa samim kretanjem i ubrzavanjem do 20kmh. jedva krene, i zacvili kais, i kad dodje do oko 15-20kmh, kao iz topa krece da ubrzava.

to ne znam kako da premostim, nisam dirao karburator, ali mislim da nije do njega, jednostavno ne ugusi ga kretanje, vec kao da nema snage da krene, ali kad krene, bas krene.vracanjem podloske na varijator problem se rjesava, ali onda kais ide do malo iznad polovine variajtora, sto predstavlaj veliki gubitak obrtaja pri vecim brzinama, a bez podloske ide skoro do vrha mozda jedno 4mm ispod.

 

potrosnja je oko 3,1l sada, u pocetku je bila basnoslovno velika, ali kontam dosta je radio na leru ispred kuce, pa se to nije moglo racunati u potrosnju po kilometrima.

 

e sad da li jos neko ima iskustva sa ovim skuterima, posto sam vidio i model baotian samo sareni, zuto narandzasti koji je identican ovom sprintu, samo sto je sprint mat crni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,

 

Potreban mi je dobar i pouzdan poznavalac tematike kineskih skutera, radi nultog servisa i odrzavanja kineza, na teritoriji opstine Cukarica, BGD.

 

Uzeo sam Huatiana i mislim da bi trebalo to da se pogleda, nije mi najjasnije sta i kako, ali kada se krece i skrece u levo nesto udara unutar onog metalnog poklopca gde je prenosni kais, druga stvar je to da motor prilicno trese na ravnom putu, dal je uslovljeno losim gumama ili felnama treba ispitati, i naravno sve ostalo podesiti ukoliko je potrebno.

 

Black, imas li neki predlog mozda?

 

Hvala,

Milan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti treba nulti servis, predpostavljam da je skuter nov. U tom slučaju, pravo u preporučeni servis neka se oni genijalci tamo malo pozabave mašinom. Ako je polovan, možda mogu da pomognem, pošto imam Huatian 50cc 4t. Kao što i vrapci već znaju, svi 50cc 4t kinezi imaju istu mašinu, 139qmb (kopija vremešnog hondinog agregata GY6). Ako imaš mogućnosti i volje, na netu imaš uputstvo za održavanje tih agregata, pa alat u ruke. Ako imaš nekih pitanja, tu sam. Koristan sajt za ponosne vlasnike kineskih skutera je www.chinesescoots.forumwise.com.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ja sam nulti servis odradio u B&J moto kod Pancevackog mosta.

Skroz su korektni i zadovoljan sam. Na 1000km cu ici opet do njih da mi urade drugi servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

pitanje - jel ima neko neki link za opsirnu analizu cetvorotaktnog GY6 dizajna, sa svim varijantama, specifikacijama, modifikacijama, delovima ... ? GY6 je inace nacin, odnono vrsta sklapanja agregata koji kinezi koriste iksljucivo u reshenjima za 4taktni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

pa znam, zato i napisah - kinez prekopirao, i to im je sad "template" za sve 4stroke motore. nego me zanima, da vidim negde kategorizovano sve, koje variajcije imaju, vamo tamo. jer ne mogu naci nigde tip motora mog skutera, oca da je*e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja