Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Shiver 750, pogled unutra

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajme koliki klipovi  :P

A bas sam neki dan slinio u motoshopu na jednom Dorsoduru i mislio u sebi, "mmmm, al bi mi lego....", a odmah potom sam pomislio na ovaj doktorov stol.  8)

Znaci "mixed feelings"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Ajme koliki klipovi  :P

A bas sam neki dan slinio u motoshopu na jednom Dorsoduru i mislio u sebi, "mmmm, al bi mi lego....", a odmah potom sam pomislio na ovaj doktorov stol.  8)

Znaci "mixed feelings"  ;D

Za dorsodura se još nitko nije žalio  ;) tako da mislim da nemaš brige: samo slini i dalje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sve ovo me niije "odljubilo" od Dorsodura i Shiverke. ;)

 

I ako ti nije problem, napisi koje su im mane, sta se desava, tacno sa elektronikom i mehanikom. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Necu da branim Apriliu ali ja jos nisam cuo da imaju nekih problema ovde u USA.  Ja sa mojim Falco u 32000 km jos nisam imao nikakvih vecih problema osim crklog releja alnasera.

 

Evo ga link na Aprilai forum: http://www.apriliaforum.com/forums/forumdisplay.php?f=63&order=desc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

ma pusti to svi lupaju Italijani se kvare itd.. al nije tacno uopste.. takodje sam zamenio taj relej alnasera, sve ovo ostalo normalan servis , ulje filter i vozi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajme koliki klipovi  :P

A bas sam neki dan slinio u motoshopu na jednom Dorsoduru i mislio u sebi, "mmmm, al bi mi lego....", a odmah potom sam pomislio na ovaj doktorov stol.  8)

Znaci "mixed feelings"  ;D

Za dorsodura se još nitko nije žalio  ;) tako da mislim da nemaš brige: samo slini i dalje  :D

 

Pa sta to nije isti blok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

ma pusti to svi lupaju Italijani se kvare itd.. al nije tacno uopste.. takodje sam zamenio taj relej alnasera, sve ovo ostalo normalan servis , ulje filter i vozi..

Ne bih voleo da se odnosi na moj post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Dobro je da VW ne pravi motorcikle sa dizel motorom, pošto bi neki ljudi samo to vozili.  ::)

 

A zar taj shiveri ne bi trebalo da je još uvek u garanciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Dobro je da VW ne pravi motorcikle sa dizel motorom, pošto bi neki ljudi samo to vozili.  ::)

 

A zar taj shiveri ne bi trebalo da je još uvek u garanciji?

Jeste, pod garancijom je. Tako je cijeli rastavljen i stavljeni su novi dijelovi na mjesto potrganih. Ne znam točno šta se s ovim desilo(osim da je zaribao  :( ) A inače na shiverima ima problema sa senzorom brzine, alnaserom, te uglavnom elektronika. Ovdje možete čitati malo o tome http://apriliabase.com/aprilia/forum/index.php?topic=2209.45

 

Al da kažem nešto za obranu aprilije, imala sam Falca i RSV-a i motori su bili savršeni. Falco napravio 70000 km sa jednim manjim kvarom(pukla membrana kvačila), RSV je bio malo stariji, malo klizalo kvačilo(ali zbog krivog ulja). Uglavnom imam samo riječi pohvale za talijanski proizvod. I ljudi koji imaju shivere, nakod svih popravaka  garanciji sad su zadovoljni i sretni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Pa sta to nije isti blok?

 

pa jeste, ali nitko se još nije žalio na Dorsodura  ;) Niti na Manu 850 (ipak je bez mane  ;) ) Jedino im je shiver imao boljki,koje se daju riješiti i nema razloga da se motor izbjegava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

A kakva je situacija sa Manom i automatskom transmisijom? Jel ima tu problema? Znam da je bio neki fabrički opoziv i kašnjenje u početku prodaje. Razmišljam se o kupovini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

A kakva je situacija sa Manom i automatskom transmisijom? Jel ima tu problema? Znam da je bio neki fabrički opoziv i kašnjenje u početku prodaje. Razmišljam se o kupovini...

Znam jednog dečka koji ju ima i jako je zadovoljan, kupio je prvu Manu u Hrv, nije imao nikakvih problema. Mana je pravi motor i jako funkcionalan, mijenjanje brzina jako zabavno i lako. Najviše mi se sviđa pretinac u koji stane cijela kaciga  ;)

 

Postojala je tvornička greška na leptirastom tijelu, ali koliko se zna samo u Italiji! U hrv nije došla ni jedna Mana s manom  ;) Za dalje ne znam.

 

Svakako preporučam motor  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

ma pusti to svi lupaju Italijani se kvare itd.. al nije tacno uopste.. takodje sam zamenio taj relej alnasera, sve ovo ostalo normalan servis , ulje filter i vozi..

Ne bih voleo da se odnosi na moj post.

?? nisam tebe quoteovao ako vidis.. , nego sam rekao uopshteno kako vazhi kod nas .. vecina kazhe , bezhi od italijana to se kvari itd, kupi japanca.. jbg nisu ni japanci bez mane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

 

?? nisam tebe quoteovao ako vidis.. , nego sam rekao uopshteno kako vazhi kod nas .. vecina kazhe , bezhi od italijana to se kvari itd, kupi japanca.. jbg nisu ni japanci bez mane..

Definitivno nisu japanci bez mane

Pa jel tko vidio da se Aprilii zaglavilo leprirasto tijelo na 17 000 km???  >:( e pa kod honde jeste! Flaco je najbolji motor i za servisiranje i za opću namjenu(mislim na sport touring). A kad ga se treba pogledati samo podigneš rezervar i sve vidiš, bez da rastavljaš pola motora  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja