Jump to content

Moto Zajednica

Umro obrtometar na Transalp-u

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova

Već je zezao prošle sezone - uglavnom ne radi dok je mašina hladna; kako se zagreje - proradi normalno. Onda su se ti intervali produžavali (sve kasnije i kasnije bi proradio), da bi sada izgledao konačno umro :(.

 

Ideje šta bi moglo da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

To su obicno simtomi za CDI probaj da izmenis uticnice na CDI i da vidis da li ce da radi. Po slici bi se reklo da je model 94-95?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

TA ga "ubode" iz taka ;D

 

Podigni sedište, videćeš 2 CDI-a pa pogledaj konektore i po potrebi prelemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

To su obicno simtomi za CDI probaj da izmenis uticnice na CDI i da vidis da li ce da radi. Po slici bi se reklo da je model 94-95?

 

'95, svaka čast na oštrom oku :)

 

Video sam na forumu da je nekom već sugerisan CDI, ali taj je imao i problema sa radom motora, pa sam pomislio da je u pitanju nešto drugo. U svakom slučaju pogledaću za vikend pa ću javiti šta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

To su obicno simtomi za CDI probaj da izmenis uticnice na CDI i da vidis da li ce da radi. Po slici bi se reklo da je model 94-95?

 

Sad tek shvatam da te nisam shvatio :)

 

Misliš da ubodem konektor(e) koji trenutno idu u jedan CDI u drugi, a one iz drugog u prvi pa da probam? Jesi li to mislio?

 

Ili da "izmenim utičnice" znači da presečem žice na postojećem konektoru i spojim ih na novokupljeni konektor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Prvo da se zahvalim bratu turbopedji (koga nije mrzelo danas da navrati do mene) na pomoći - hvala brate :). Iako CDI nije skroz crkao (oba cilindra rade), kad smo uboli CDI sa njegove Afrike osetilo se kako Transalp bolje vuče. A i obrtometar je proradio :).

 

Dakle, dijagnoza jasna k'o dan. Odo' da tražim CDI...

 

P.S. Honda je to - i kad deo crkne ona ide ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Taj princip uradi sam funkcionise ali samo privremeno.

Po nekom nepisanom pravilu, gde se pojavi jedan hladan lem ili dodje do pucanja lema, pojavi se jos puno "potencijalnih" problematicnih lemova.

Znam iz licnog iskustva da sam ja moj prelemljivao vise puta i uvek se pojavljivao neki novi kvar.

Na kraju sam otisao i kupio novi i resio problem.

Slicna su iskustva i sa nekim ljudima sa kojima sam pricao u vezi toga.

Moj savet je uzmi nov, tim pre sto nisi vican nekim jacim elektronskim zahvatima.

A taj se da srediti i uvek moze da sluzi na putu za ne daj Boze.

Voleo bih i da Joska da svoje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ne znam kako da se izjasnim.Gradim uredjaje,i popravljam vec 25 godina.Ako se nesto dobro zalemi(moze i lose),to obicno i traje.

Na jawi mi je u uradi sam fazonu kompletno paljenje i onboard computer(ako se moze tako nazvati),i jos nijednom se nije desio da neki lem popusti.

Do sada sam vec prelemio i nekoliko cdi-a od TA i AT,i jos se niko nije pozalio.

Kada lemis,nije svejedno koji kalaj koristis,povrsine treba da su ciste.Moze da se zalemi i tako da odmah bude hladan lem,koji ce malo provoditi struju,ali vrlo brzo ce se opet pojaviti los kontakt.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Ja sam to radio sa mojim CDI na TA i iskren da budem tezak je smor otvoriti cdi. Moras ga opseci u krug pa onda polako odlepljivati poklopac, a posto je moj motor bio star (`89) plastike su popucale. Onda treba oljustiti ono crno iznutra ( davljenje i ne moze na silu da se ne osteti stampana ploca), zatim lemljenje ( najlaksi deo posla) i nakraju zatvaranje, ja uradio crnim silikonom ispalo extra. Ja sam ga tako vozio neko vreme a onda sam prodao motor i niko se nije zalio ( valjda nije stradalo vise).

Uz malo (malo vise) strpljenja i dan posla radice kao novi ukoliko ti nije umero neki element unutra,

I malo ilustracije....

Pozz

post-65-12879027075377_thumb.jpg

post-65-12879027076397_thumb.jpg

post-65-1287902707663_thumb.jpg

post-65-12879027076951_thumb.jpg

post-65-12879027077394_thumb.jpg

post-65-12879027077721_thumb.jpg

post-65-12879027079299_thumb.jpg

post-65-12879027079805_thumb.jpg

post-65-1287902708144_thumb.jpg

post-65-12879027081837_thumb.jpg

post-65-12879027082033_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam to radio sa mojim CDI na TA i iskren da budem tezak je smor otvoriti cdi. Moras ga opseci u krug pa onda polako odlepljivati poklopac, a posto je moj motor bio star (`89) plastike su popucale. Onda treba oljustiti ono crno iznutra ( davljenje i nemoze na silu da se ne osteti stampana ploco), zatim lemljenje ( najlaksi deo posla) i nakraju zatvaranje, ja uradio crnim silikonom ispalo extra. Ja sam ga tako vozio neko vreme a onda sam prodao motor i niko se nije zalio ( valjda nije stradalo vise).

Uz malo (malo vise) strpljenja i dan posla radice kao novi ukoliko ti nije umero neki element unutra,

I malo ilustracije....

Pozz

Ne, nije stradalo vise, kod mene je radilo godinu dana bez problema, a novi vlasnik mi se ne zali, znaci verovatno radi i dalje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pozeljno je koristiti neutro silikon koji nije bazi acetnih kiselina!

 

Tako je !

 

Zato sto kiselina nagriza kontakte. Pametan ovaj nas Sale... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam oba moja otvarao i lemio i oba su radila dok je motor bio kod mene, a i dan danas rade. CDI sam zatvarao topljenom plastikom iz pistolja, najjeftinije i najneutralnije. Meni je za celu operaciju bilo potrebno pola sata. Plastiku preseces bonsekom, k'o salamu. Samo je bitno da dobro pocnes i posle uzmes cackalicu ili neko mekse drvce i sastruzes onu gumu, silikon sta li je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Operacija na otvorenom Transalpu je uspešno završena :). CDI očigledno nije dobro radio - ne samo signal za obrtometar, već i paljenje, ali to nisam ni znao dok nisam stavio novi. Evo simptoma (možda će još nekom biti od pomoći):

 

  • Motor bolje pali (startuje). I pre je startovao dosta dobro, ali sada što bi rekli "k'o mina".
  • Mirnije radi na leru. Pre sam ler morao da odvrnem na 1500 obrtaja inače bi nemirno radio (mislio sam da je do karburatora); sada lepo radi na 1300 (po specifikaciji).
  • Mnogo bolje vuče na malom broju obrtaja. Pogotovu pri kretanju u prvoj se oseća razlika - pre je znao da cima kao da se guši (kao iz druge kad se kreće).
  • Pri velikom broju obrtaja ne primećujem neku razliku. To ne znači da je nema, možda je samo teže osetiti.

 

Pozdrav i hvala svima koji su pomogli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Nisi rekao kako si resio problem...

Jel si kupio nov ili si stari popravio...

Ako si kupio nov gde si ga nasao i po kojoj ceni...

Ako si ga sredio kako i ko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja