Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pokazala zube u Qataru

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5372 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

        Dvojac Aprilie Max Biaggi i Shinya Nakano su bili u mogućnosti da prikazu potencijal koji ima RSV4 mašina u Qataru i pokazali da neće samo sa strane gledati šampionat. Italijan je u obje trke bio jedan od protagonista borbe za prvo mjesto zajedno sa Spiesom na Yamahi i Hagom na Ducatiju. Dvije trke, dva podijuma, dva treća mjesta, dok je njegov Japanski klubski kolega dograbio četvrto na prvoj i sedmo na drugoj trci.

Pošto je Aprilia bila odsutna od 2002 godine, Biaggijev prvi podijum je prvi put da se sokoćalo ove Italijanske firme nađe na podijumu od te 2002 godine i trke u Assenu kada je Noriyuki Haga uzeo takođe treće mjesto iza Colina Edwardsa i Troya Baylisa.

 

ltjxS_maxbiaggi.jpg

 

 

“Trka je bila odlicna. Još jednom sa se popeo na podijum, potvrđujući naš potencijal na stazi, što je veoma važno za mene. Haga i Spies su bili ekstremno brzi, trenutno su sigurno najbolji i veoma sam srećan što sam se upravo sa njima borio. Trka je bila teška, par puta sam izgubio grip, tako da sam mogao osjetiti kako mi Kiyonari diše za vratom. Sada se okrećemo Valensiji, puni samopouzdanja i nade u dobr rezultate. Htio bi još  jednom da se zahvalim mom timu, sa njima sam se osjećao kao kod kuće, ovo je jedna velika  porodica. Sve radimo sa mnogo entuzijazma i svi se trude da urade maksimalno svoj dio posla najbolje što mogu.” rekao je Biaggi

 

“ Dobro sam startovao, ali poslije nekoliko krugova isamo sam kontakt sa drugim vozačem i pad.” rekao je Nakano “Pa sam morao da guram do maksimuma , prešao sam nekoliko vozača i onda sam ostao usamljen, pa nisam mogao da održim isti tempo. Pet krugova prje kraja Neukirchner me stigao i prestigao, to je bio početak borbe koja će trajati do ciljne linije kada su odlučivali centimetri. Sve u svemu, ovo je bio odličan vikend, pokazali smo svima da RSV4 ima potencijala. Sljedeća na redu je moja veoma draga staza u Valensiji, nadamo se dobrom rezultatu.” završio je Nakano.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Kolega, sta mislis koliko ce vremena trebati gore pomenutom gospodinu da pocne da pljuje motor, gume, ekipu, marku ? Ili se mozda dozvao pameti  ;D

 

LJudi zamislite sta bi jos bilo kad bi se pojavio KTM i MV... Makar da budu konkurenti koliko je Aprilia u ovom trenutnku... E to bi bile trke za uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

LJudi zamislite sta bi jos bilo kad bi se pojavio KTM i MV...

 

MV je trebalo Kenny Roberts senior da plasira kroz svoj tim ali nije sklopio finansijsku konstrukciju.

KTM debelo kasni u svemu, sa ovim RC8 nema čemu da se nada ni u Superstock-u.

Ducati bar može za sledeću godinu da gurne ulični Desmo 16 RR ukoliko se pokaže da 1198 nema više mesta za razvoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5372 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kolega, sta mislis koliko ce vremena trebati gore pomenutom gospodinu da pocne da pljuje motor, gume, ekipu, marku ? Ili se mozda dozvao pameti  ;D

 

Kolega Max je to vec obavio prije i dolaska u Qatar. Rekao je da je masina odlicna, ali da ima nekih problema sa savladavanjem krivina, ocigledno da je i to sredjeno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

LJudi zamislite sta bi jos bilo kad bi se pojavio KTM i MV...

 

MV je trebalo Kenny Roberts senior da plasira kroz svoj tim ali nije sklopio finansijsku konstrukciju.

KTM debelo kasni u svemu, sa ovim RC8 nema čemu da se nada ni u Superstock-u.

Ducati bar može za sledeću godinu da gurne ulični Desmo 16 RR ukoliko se pokaže da 1198 nema više mesta za razvoj.

 

D16 RR nikad nece imati homologaciju za SBK. Nisi ti prvi od koga cujem to  ;D U svakom sliucaju D16 se vise ne proizvodi pa samim tim nece moci da ima homologaciju, a ni Ducatijeva namera nikad nije bila da to bude motor za SBK vec replika Gp motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

 

 

D16 RR nikad nece imati homologaciju za SBK. Nisi ti prvi od koga cujem to  ;D

 

Ako je frka imaće homologizaciju kao što ju je imao Foggy Petronas, u svakom slučaju napravljeno je više od 200 komada što bi mu dalo pravo da se takmiči ukoliko prave bar jedan godišnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ne prave ni jedan komad godisnje jer je to samo model za 08. I dozvoli da ponovim, taj motor nikad nece ici u SBK, mislim i da po drugim standardima nikad nece imati homologaciju. Pa sto bi onda ostali bili glupi i ne naprave replike svojih Gp motora koje bi posle furnuli u SBK ? Nemojmo se zaludjivati takvim stvarima. Ducatijev motor je bio i bice 1198 u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uz svo duzno postovanje,naj pre prema poslu kojim se bavi,signor Biaggi ocigledno ima probleme u sastavu "sive mase".Iako je vise puta bio prvak sveta (250) ocigledno,narocito kad zagusti,nema dovoljno jake nerve da izdrzi pritisak takmicenja i medija.Govorim u svoje ime i svako nek kaze svoju ali meni licno extra ide na zivce.Imao sam priliku da vidim (na tv) neke njegove ispade u javnosti i generalno njegovo ponasanje na stazi i van nje ne uziva veliko postovanje.Ima neverovatnu srecu da se nalazi medju "svojima",pa sad ne moze da se zali na probleme u "komunikaciji" kako je imao obicaj da kaze.Aprilija lagano gasi program u konkurenciji dvotaktnih motora,tako da i pored krize mogu da koriste prilicna sredstva za razvoj ovog projekta.Jednostavno nema vise opravdanja DZA ILI BU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5372 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

O njegovim kenjarijama ne bi zavrsili do prekosutra, e sad da li se samo privremeno smirio ili se konacno dozvao pameti, to ne znam. Ali za ovaj rezultat u Kataru  nema sta da mu se kaze, drzao se, borio se, sto je veoma interesantno poslije gubitka, uspio je da povrati poziciju, nije onako malokrvno sa strane posmatrao kako pored njega prolaze. A sto je jos interesantnije, nije nista kenjao za motor.

 

Mozda je ovo samo bljesak dobrog raspolozenja,a mozda najava rodjenja normalnog Maxa, ostaje nam da vidimo u nastavku sezone.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

Max može mnogo više, ali previše kalkulira  >:(  razmišlja...

Aprilijinom timu treba netko svježiji. Da je Simoncelli vozio prve dvije trke kako je bilo najavljivano vjerujem da bi se konkurencija više uplašila aprilie  ;)

post-5849-1287902615059_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5372 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

joooj, nemoj mi njega molim te. Onoga cupavog papana, ne mogu da smislim, vozi ubjedljivo najprljavije. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Slavonija

joooj, nemoj mi njega molim te. Onoga cupavog papana, ne mogu da smislim, vozi ubjedljivo najprljavije. >:(

hehe, ma samo sam htjela reći da bi apriliji trebalo mlade snage, sa talijanskim prezimenom. A on je već dobio priliku da ju vozi pa....  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja