Jump to content

Moto Zajednica

kornjaca koju kupiti i cene

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Pomagajte ,treba mi kornjaca a ne mogu da se odlucim sta da uzmem za neku normalnu cifru . Pritom sad ce i sajam pa bi bilo lepo iskoristiti i popuste tako da ako ste isprobali neku po prihvatljivoj ceni a da se pokazala dobro recite da ja uzimam .  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja sam prosle godine uzeo iz Louisa kornjaču, na popustu je bila 30e.Mnogo je veća od svih koje sam ovde video/probao.Jedina slična koju sam probao je bila Suomy, koštala oko 90e.U louisu nema više takvih, al ima jedna na popustu košta 40e.Drug je kupio pre 15ak dana i stvarno je dobra, malo manja od moje ali čini mi se i komotnija.

 

20019175-6_320_FR_07.JPG

 

Evo link http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=20019175 a ako ne radi šifra artikla je 20019175 za S i M veličinu i 20019176 za L i XL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Kao i za mnoge stvari mislim da je i ovde koliko para toliko i muzike a evo i zasto.

 

Celu proslu sezonu sam nosio tu Suomy kornjacu o kojoj se prica (cena 95 eur). Bio sam prilicno zadovoljan-cvrsta jaka,solidno  lezi,jedino zbog krutosti hoce malo ispod vrata da odigne  jaknu od tela i to bas zna da smeta,tj. ogranicava ti pokrete jer te onda davi jakna a i nervira.

A onda sam pre par dana otisao kod Rajka u KG i to samo da pravim bratu drustvo i tamo ugledam Dainese kornjacu. Probam je i skapiram sta je prava kornjaca!!!

 

Mnogo je leganija,5 puta savitljivija i sva je u rupicama zbog verntilacije sto mislim da je stvarno korisno. Koliko god da se savijem unapred ili unazad ona je totalno zalepljena uz telo. EXTRA!!!

 

Platio sam je 100 eur i po meni vredi te pare. E sad,ti sam znas koji su tebi novci korektni za kornjacu a koji ne. Ako si planirao da das te parice,kupuj i ne razmisljaj mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Kao i za mnoge stvari mislim da je i ovde koliko para toliko i muzike a evo i zasto.

 

 

Uvek bilo i uvek će biti.Al ja ne bih dao 100e za kornjaču (ne zato što neću nego zato što ne mogu) i onda mi ostaju 2 opcije: da ne nosim kornjaču i da kupim neku jeftinu.Ja sam naravno odabrao da kupim ovu jeftinu i mislim da je 500x bolje nositi nju nego jaknu sa sundjerastim protektorom.Da, kruta je, da znojim se ispod nje i DA, štiti! ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pazi ovako ja ovu IXS nosim kako vidis iz linka gore, cesto se zaustavljam, vozim skuter koji nemoze brze od 90 i kad stanem i poslje par minuta je skinem ledja mi nisu oznojena, jes malo toplije sa njom, al se ne topim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Imas PM.

 

Uglavnom, probao sam ih dosta i jedino mi se ta Super Shield bas ne dopada (sorry Kiro), jer stoji kao daska. Za ostale vazi pravilo, sto skuplje to bolje, mada neke nude malo vise muzike za iste pare. Vlada_R1 je kupio od "nezvanicnog distributera" Dainese kornjacu, i stvarno je vrhunska, ali, cena je 110e.  ;D

 

 

Ako nekog interesuje neka pogleda:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=31908.0

 

Za cenu bi se dogovorili, da mi ne stoji, nova je. Ja nosim istu takvu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

@Kiro: Naravno da je bolje nositi bilo koju kornjachu nego samo jaknu bez pravog protektora za leđa,ipak je njena funkcija zastita a sve ostalo je relativno.Ja skoro da ne sedam na motor bez nje.

Poenta je ponuditi coveku vise opcija sa svim dobrim i losim stranama pa neka sam odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ništa Maki.  ;D  Nego na koju misliš, crvenu koju ja imam ili ovu?Jer, ako misliš da ova stoji kao daska onda svrati da probaš onu moju, to je tek haos.Ona je poprimila oblik mojih ledja u položaju u kom vozim i ne mrda.Meni to i ne smeta, a i opet napominjem da sam je platio 30e što je po tadašnjem kursu bilo pola cene bilo koje druge kornjače.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Pa za tu sto ti imas. Uglavnom sve jednodelne kornjace sto sam probao stoje kao daska, i ako probas da sednes sa njima na R-a osecaj je kao da si nabijen na kolac.  ;D

 

Dakle moja preporuka je OBAVEZNO da je izradjena iz dva dela!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Dakle moja preporuka je OBAVEZNO da je izradjena iz dva dela!

 

Sad ja imam pitanje, pa zar nisu one izgradjene od tih ''pršljenova'' i u tome se savijaju, kako sada izgradjena iz 2 dela kada ove na slikama imaju više tih ''pršljenova''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Dakle moja preporuka je OBAVEZNO da je izradjena iz dva dela!

 

Sad ja imam pitanje, pa zar nisu one izgradjene od tih ''pršljenova'' i u tome se savijaju, kako sada izgradjena iz 2 dela kada ove na slikama imaju više tih ''pršljenova''

 

Pogledaj ovu Super Shield sa slike gore. Ona je komad sundjera iz JEDNOG komada na kojem se nalaze lamele.

 

Sad pogledaj ovu Dainese sa slike gore. Ona ima deo sundjera (podloge) koji ide oko struka, i drugi deo koji ide put ledja. To su dva nezavisna dela koja su spojena plasticnim lamelama, tako da imas vecu slobodu kretanja, mozes da se pomeras u struku, i sto je najvznije stoji uz telo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Evo sta hocu da kazem na primeru ove moje:

 

2txS6_913261041500.jpg

 

BTW, svestan sam svog umetnickog potencijala! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Hvala Maki, sad znam šta sve treba da gledam kad odem na sajam    :)

 

A ako ne nadjem ništa zanimljivije onda uzimam tu tvoju, ako se ne proda naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa za tu sto ti imas. Uglavnom sve jednodelne kornjace sto sam probao stoje kao daska, i ako probas da sednes sa njima na R-a osecaj je kao da si nabijen na kolac.  ;D

 

Dakle moja preporuka je OBAVEZNO da je izradjena iz dva dela!

 

Moguće.Ja na mom motoru sedim uspravno i u vožnji mi ama baš ni malo ne smeta.Kad sidjem s motora, druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Hvala za savete i ponude  :)

Sada cu obratiti paznju na neke stvarcice o kojima iskreno nisam ni razmisljao  ???

Jos samo da odem na sajam...

Ako tamo nesto kupim poslacu slike i cenu pa da cujem misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 107 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

ja sam kupio u KG kod mog drugara Rajka,Dainese kornjacu....

kornjaca je extra,ista je kao sto je na slici gore...

e sad cena jeste malo vece,ja sam platio malo manje od 100evra,ali uglavnom nije mi uopste zao,jer je stvarno jako dobra..

u svakom slucaju moja preporuka za taj model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Na kraju je ipak pala kupovina najozbiljnije varijante i kao sto sam obecao slede slike. ;D

Cena 190e :(

ali ipak nek jednom odradi svoj posao i ona ja sebe preplatila a i sad sam malo mirniji kad sednem na moju Aprilijicu!!!

post-6157-12879024300551_thumb.jpg

post-6157-12879024301131_thumb.jpg

post-6157-12879024301655_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tako sam i ja krenuo da kupim pojas, pa uzeo komplet kornjacu  :D . Super je, nadam se da neces imat prilike da saznas koliko stiti. Kako se zove taj model, jel to onaj Bionic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Bionik 2 a imaju i Bionik 3 ali mi je ovaj model malo lepsi i vise mi se dopalo kopcanje . A i ja se nadam da ni nece zatrebati .

Ako jos nekom zatreba imam obecani popust i rado cu poci sa njim a kada odem u radnju probacu da izvucem popust za clanove BJBIKERS-a! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

jaoo kako extra izgleda full kornjaca :D

koja je niza cena komplet kornjace??  :-\

ja sam nasao samo za ledja (obicnu kornjacu da je tako nazovem) za 3500din ali ova komplet mi je VRH ..

help :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja