Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF R1 2009

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sada ga videh i to je test za ovu godinu...mi smo spominjali testove zadnjih godina...eto ove godine je Yamaha "perjanica" i svaka im cast...medjutim ja sam se osvrtao na to pljuvanje Kawasakija...jel opet ispade da on zaostaje 1 sec a ostali po 2.5.....iza R-1. I znaci da sam u pravu da onaj momak sa Hrvatskog foruma nije merodavan da realno oceni motocikle jel je totalno napljuvao motocikl koji se nalazi na drugom mestu na ovom testu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

http://cro-moto.com/content/view/844/1871/

 

http://moto-info.bloger.hr/post/ninja-zx10r-2008-test/648903.aspx

 

http://motoristi.8.forumer.com/a/posts.php?topic=201&start=

 

http://motoristi.8.forumer.com/a/posts.php?topic=11&start=

 

Evo par linkova, bilo je na motori.hr ali ne mogu sada naci... Mozda CHARUGA zna.. Ima i klasa 600 (stara) ne mogu naco ove novije modele, ali i tu zx6r zari i pali... I tako citam neke casopise, ja nisam iskusan niti sam neki znalac ali se informisem... Suzuki ima najbolji zvuk i naravno da je brz, Honda je kao Mercedes, gospodska, brza, Kawasaki ne moze svako voziti, Yamaha mi se ne svidja zbog proslog modela sto su navikali, ovakav, onakav a citam po forumima imaju dosta zamjerki na mjenjac ovo, ono, jeste brza ali ne i najbrza, sad s ovim novim modelom kao opet napravila bum, vidjecemo, ali ne kazem da je Yamaha losa, naprotiv, odlicna je... To sam ja kao laik uspjeo zakljuciti citajuci razne testove..Ne kazem da je tacno, mozda gresim, ali vjerujem i caCHARUGI  :) kad nesto pametno kaze...

I na kraju moje misljenje na Japansku cetvorku, svi su dobri, ma odlicni, ostalo je stvar ukusa, navike, karaktera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Sada ga videh i to je test za ovu godinu...mi smo spominjali testove zadnjih godina...eto ove godine je Yamaha "perjanica" i svaka im cast...medjutim ja sam se osvrtao na to pljuvanje Kawasakija...jel opet ispade da on zaostaje 1 sec a ostali po 2.5.....iza R-1. I znaci da sam u pravu da onaj momak sa Hrvatskog foruma nije merodavan da realno oceni motocikle jel je totalno napljuvao motocikl koji se nalazi na drugom mestu na ovom testu.

 

Jebi ga mozda Kawi ne odgovaraju te Bridgestone gume  ;D. U ovoj temi hvalimo R1, a usput mozda uleti neciji komentar da je konkurencija losa.

 

Kineziolog, od svih linkova istice mi se ovaj uporedni test sto su odradili na cro-moto. Pogotovo ova slika gde se BAS dobro vidi da je i anfas kod R1 najlepsi.

 

Td8Uw_motori.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

To sta je lepse je subjektivna stvar, jeste R1 fin motor, starih sam se nagledao, ali nista dok ovaj novi ne vidim uzivo. Za Kawu kazu da je mnogo lepsa uzivo, sad kad budem isao jedan dan da popravim Lifana u istom salonu je i Kawasaki i imaju taj novi model pa cu znati kakav je. Na tom testu su i Agusta i Ducati, ima tu lijepih motorcica ;D

Ja sam se samo nadovezao sa Charugom na to pljuvanje po Kawasakiu, ispade da je gori od Kineza. To je testirao tamo neki novinar i kasni 1sec. Sacekacemo mi jos testova da vidimo sta kazu merodavniji vozaci.

Tema jeste o R1 i evo da je pohvalim, mnogo lep i dobar motor kao i svi drugi Japanci. Jedva cekam da vidim nekog na ulici kad proleti sa ovim novim modelom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Interesantno je da kada treba da se bira između ovih hiljadarki svi se povode nekim rezultatima testa na stazi što kada ga kupite i krenete da se vozite na našim javnim drumovima ukapirate da to nema veze sa stazom i da motor koji je na mestu br.4 na ulici ima možda i prednoasti u odnosu na motor br.1

Test na stazi je koristan ali nije presudan za uličnu vožnju.

Jako sam uveren da je R1 2009 odličan motor možda i najbolji novitet ali ove prethodne su imale nedopustive nedostatke koji su se osećali i na ulici, neravnomeran razvoj snage (model 04-06), rupe u razvoju snage, budi se ravno sa 8000rpm što je veoma kasno i ono što svakome smeta nema gradske vožnje na 30 stepeni zbog prevelikog ozračivanja auspuha prema sedištu što je smetalo i za otvoren put čim se malo uspori zbog saobraćaja.

Ne znam kako je to bilo na modelima 07-08 ali R1 je poslednjih godina bila u senci drugih iako za moje oko estetski veoma lep motor koji te pleni na prvi pogled.

 

R1 2009 ima najradikalnije promene a koliko će to dovesti da bude superioran videćemo.

20 god su držali motore sa 20 ventila pa su 2007-me odustali i vratili se na 16 jer nije bilo nekog efekta, tada su stavili na 2007 YCCI što po meni jako komplikuje stvar a drugi su peglali krivu snage bez toga, sada opet sa modelom 2009 asimetrična radilica koju niko ne koristi na komercijalnim motorima baš zbog drugačije isporuke snage a sve ćemo oko efekta toliko novotarija znati najbolje za 1god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sto se mene tice nisam ga ni gledao ,,....za mene je svaki merodavan,,,,kao sto rekose ko ce od nas biti strucnjak da proceni razlike......znam samo jedno da me je zena naterala danas da idemo  u setnju "pesaka" na Kalemegdan....umro sam slusajuci zvuke sa usca....a onda smo krenuli od palate Albanija do Slavije i izlecio sam se od svih testova,,...posto su se dva najbolja motora koje sam video tog dana vozila na toj destinaciji bezbroj puta,....verovatno sam trebao da ih pitam kako im se ponasaju motori u dugackim i kratkim krivinama......

Ako su clanovi foruma...voleo bih da cujem "objektivne" testove iz prve ruke....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja