Jump to content

Moto Zajednica

Pozdravljanje....

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

To bi bilo stvarno lepo da svi oce da se pozdrave...Jbg, mene reeeetko kad al ko mi je kriv kad vozim scoot, ni ja ne bi pozdravio sebe da sam na njihovom mestu  ;D  Al ako vidite nekad decka od 2 m i cirka 100 kg kako mu upravljac maaalog, zuto-plavog scootera viri iz bulje, svirajte! ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

danas na putu od moje kuce do bataje i nazad, javio sam se svakome cak i na apencima, a polovina njih me bledo gleda....

uglavnom su mi se javljali oni koji me poznaju, a tek po neki nepoznati ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Mi smo veoma gord, iliti egoistican narod i u tome je sav problem. JA da se tebi javim, i to prvi. Nikad. Ako imas slabiji motor, sto bi ti se javljao. A ako imas jaci onda sam ljubomoran pa ti se zbog toga necu javiti. Svi nesto gledaju i cekaju da im se onaj drugi javi pa ce mu mooozda kad razmisle odpozdraviti. Meni je normalno da se svi ozbiljni bajkeri sa opremom javljaju uvek, sto na zalost nije slucaj. Sminkerima se ne javljam, jer oni i nisu bajkeri i bajk ih i ne zanima kao prevozno, vec kao sredstvo dokazivanja i lecenja kompleksa i sto je najvaznije osnovno sredstvo za startovanje riba (on 150kg na r1, a ona 40 iza njega, bas lep par) :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

    Ja sam se vracao sa skupa u Trebinju preko Hrvatske i CG i posteno me je zabolela ruka od javljanja,a skoro da ne mogu da se setim da mi neko nije otpozdravio.Takodje mnogi bajkeri su mi se i prvi javljali,uglavnom podizanjem ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

ja sam neko ko ima obavezu sedmicno jedan sat i to srijedom ostali dio vremena sam pretezno na motoru,ponekad se vozim magistralnim putevima i po 250 kilometara a da ne sretnem ni jednog motoristu i kad izgubim nadu u daljini ugledam svjetlo jednog fara srce mi zaigra od srece lagano usporim i podizem ruku u znaku pozdrava umjesto uzvratnog pozdrava samo kratak preziran pogled u mnogim slucajevima i bez pogleda,porazen postidjen i povrijedjen nastavljam dalje sa misljenjem takvi su sporski motoristi(ne svi) u nedelju sam se vracao iz b.crkve u kuzminu sretnem oko 6 motora sve sam ih pozdravio a ni jedan mi nije odgovorio,sta sad da radim da ih i dalje pozdravljam ili da budem kao i oni...a svi tvrde da su pravi bikeri !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Oni koji voze brzo nemogu da te pozdrave a ovi što soliraju mogu da dignu ruku i da te pozdrave.Ja mislim da je to u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ovakva tema je vec postojala ali sta sad nek admini sjedine ako oce ;D

 

Tuzno je sto si u pravu i sto su ovakve situacije sve cesce na ulicama, mada cesce gradskim nego magistralnim. ja cu se uvek javljati iako cesto zavrsavati "podvijena repa" ali bas me briga njihova steta jer oni nikada nece imati taj divan osecaj da vidis bajkera kako jos iz daljine dize ruku a ti odgovaras, a ja cu imati bar ponekad kad sretnem pravog bajkera na drumu a ne na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

Oni koji voze brzo nemogu da te pozdrave a ovi što soliraju mogu da dignu ruku i da te pozdrave.Ja mislim da je to u pitanju.

tako bih volio da si u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

e ovako da i ja kazem koju

 

do sada svaki vozac iz republike BiH me je pozdravio bilo na skuteru sporskom enduru............... NASI samo me je jedan pozdravio u Majuru (mesto kod sabca) i to sa narandzastim pffffffffff kavasaki koji neznam i jos jedan pozdrav kod rumske raskrsnice od yamahe R1 NS table ostalo NISTA

 

da li se nema kulture to jest starih bajkera ili .........neznam mozda su dobila deca motore od roditelja i misle samo si oni pa oni .............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

posebno mi cini zadovoljstvo pozdraviti vozace na nizoj kubikazi pretezno to budu pocetnici ili mladji tj.buducii bikeri vidim im osmijeh i zadovoljstvo na licu i u ogledalu ih vidim da dugo gledaju za mnom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

posebno mi cini zadovoljstvo pozdraviti vozace na nizoj kubikazi pretezno to budu pocetnici ili mladji tj.buducii bikeri vidim im osmijeh i zadovoljstvo na licu i u ogledalu ih vidim da dugo gledaju za mnom

Mene licno ispunjava zadovoljstvo kad mi se neko javi u prolazu i nikad mi nije tesko da se javim na bilo koji nacin!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

kad sam se vozio kroz Pulu (u kolima) ispred bili momak i devojka na motoru .... momak vozi, a devojka dize ruku bajkerima koji idu u susret :) kul .. zar ne ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Moje misljenje je da  uvek treba pozdraviti  i otpozdraviti jer to govori o nasoj  kulturi   vaspitanju  i  postovanju

to je mali znak dobre volje koi puno govori o nama, zato Daco samo nastavi  oni  pravi ce uvek otpozdraviti a oni ostali

ce se vec nauciti redu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

 

  Prosle nedelje sam imao kraci put do Valjeva, i na moje veliko zadovoljstvo iskustva sa pozdravima su bila odlicna!

  Kada sam krenuo ka Valjevu, prva omanja "horda" na koju sam naisao je bila nedaleko od Ere. Znajuci da u poslednje vreme, u pozdravu se pre naidje na "ler",nego na otpozdrav, nekako mi je bilo glupo da prvi mlatim rukom, ali to nije sprecilo te momke koji su zujali na R-ovima, da mi se prvi jave tako sto su svi redom izbacili levu nogu, sto me odusevilo skroz! Na dalje, kao i u povratku iz VA, nije se desilo da je neko prosao(a bilo je dosta motorista),a da nismo pozdravili jedni drugima. Jedino gde su ljudi bili nezainteresovani za "naklonost", je samo Valjevo i lokalni "trkaci".

  Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

kad sam se vozio kroz Pulu (u kolima) ispred bili momak i devojka na motoru .... momak vozi, a devojka dize ruku bajkerima koji idu u susret :) kul .. zar ne ? :D

 

Kul!???

 

Pa moja žena to sve vreme radi, to je uslov, da se vozi samnom!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dovoljan je i taj klim glavom. Uglavnom ne pozdravljam po gradu zbog velikog broja motora, niti neozbiljne likove bez kacige i u majici na autoputu i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nema lepseg osecaja nego kada , pogotovo, u stranoj zemlji naletis na drugog motorasa koji ti ide u susret i mahne ti! Istog momenta se osetim kao da sam kod kuce, ma gde da se tog trenutka nalazim.

 

Uvek pozdravim ili odpozdravim svakome. Jedini preduslov je da taj neko ima bar kacigu NA GLAVI. Ako bar to nema, od mene nece dobiti cak ni nezainteresovani pogled!

 

A sto se tice ovoga da me neko ne odpozdravi!!! Pa moje misljenje je da taj onda i nije pravi, t.j. nije jedan od NAS, kulturnih, iz stare skole bajkerskog bontona. Ja time ne gubim nista, a on gubi moje postovanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Kada vozim po gradu uglavnom ne pozdravljam (osim one koje poznajem), obicno pored sve guzve ne bih ni stigao da se javim. Na otvorenom putu se uvek pozdravljam, kako stignem (klimanjem glavom, blicom...), i uglavnom mi odpozdrave. (kad sam bio mali, roditelji su me uvek ucili da treba da se javim prolaznicima, kazu to je odraz tvog vaspitanja i kulture, pa ako uzvrate pozdrav, uzvrate...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ima situacija kada mozzes i da padnesh kada otpozdravljash druge motoriste u nezgodnim situacijama, ali ako su uslovi dobri uvek pozdravim na putu, u gradu redje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma u Beogradu niko ne pozdravlja...  Ja dignem levu ruku i budem iskuliran ili me gledaju kao vanzemaljca...

 

Nisam za diskriminaciju ali mislim da se kulturnije ponašaju ljudi sa većim - skupljim motorom (naravno, u većini slučajeva, bez isključivosti). Najviše sam nekulture, zavisti i trkačkih ambicija osetio kod skuteraša kojima je najveći životni uspeh ako u zaletu na semaforu preteknu kultni MZ. Nekada se komšiji smrt krave priželjkivala, sada su to mehanički konji. OK, volim i ja da sašijem Bembaru ali samo kada je murja u pitanju! ;)

 

Na otvorenom putu manje je manjih motora i oni koji su na njima povinuju se pravilima, pisanim i nepisanim a predpostavljam i da zaista pripadaju srcem moto zajednici pa motor i nema neke veze sa tim. Ipak i na žalost, malo ih je.

 

Nekako, onaj koji da velike pare na motor nije sa motorom kupio samo gomilu gvožđa, vuče to i druge stvari, spreman je da se prilagodi, doneo je odluku pa se opredelio za sve to...

 

Mnogo mi je žao što uopšte nemam ovakve stavove i prezirem kriterijum materijalnih vrednosti ali šta ću, imam takva iskustva i sve što sam rekao, rekao sam protiv sebe i svojih uverenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja