Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KX 250 - pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pozdrav svima,

ozbiljno razmisljam da kupim Kawasaki KX 250 pa sam mislio da se obratim za pomoc jer imam par nedoumica. Dakle ovako:

-posto motor kupujem u Francuskoj interesuje me da li je moguce da se moto-kros carini ovde kod nas jer tamo nema saobracajna za ovu vrstu motora?

-cuo sam neke price da ovakvi motori imaju  radne satove posle kojih mora da im se radi generalna ili neka malo ozbiljnija popravka.Koliko je to tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Pozdrav svima,

ozbiljno razmisljam da kupim Kawasaki KX 250 pa sam mislio da se obratim za pomoc jer imam par nedoumica. Dakle ovako:

-posto motor kupujem u Francuskoj interesuje me da li je moguce da se moto-kros carini ovde kod nas jer tamo nema saobracajna za ovu vrstu motora?

-cuo sam neke price da ovakvi motori imaju  radne satove posle kojih mora da im se radi generalna ili neka malo ozbiljnija popravka.Koliko je to tacno?

 

za carinjenje ti ti treba neki racun iz francuske ili kupoprodajni ugovor , ali neces moci ovde da ga registrujes bez atesta sigurno a i to je pitanje.nema ni ovde saobracajne za te motore .

 

kod njih se negleda kilometraza vec radni sati . servisi zavise i od fabrike i modela . obicno to je 10, 20 , 30 40 sati zavisi zasta . najbilje skini manual sa interneta i vidi . generalno odrzavanje je malo skuplje od obicnih motora ali i ove da vozis u tim uslovima imali bi cesce servise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ako je motor kross varijanta, to znaci nema prednje sverlo i stop! Ne moze da se registruje i nije namenjen registrovanju niti voznji po gradu.

Ako mu stavis neki far i zadnje svetlo onda moze, (enduro) ali moras da ga carinis onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Inace jedan od mojih omiljenijih krosaljki. Pored njega mi je i srcu prirastao i suzuki rm 250.

Inace to sto pitas u vezi voznih sati- ova vrsta motora(pravih krosaljki) jer on ima oko 55ks, a oko 90 kg, znaci leti!!! Vozi se uglavnom  off road dakle nema velikih kilometraza ali ima puno radnih sati skakanja blata zemlje prasine, padanja i sl. i to sve pod visokim obrtajima.

Ko ovo voli uglavnom kupuje nov iz prednje iznetih razloga. Kod ove vrste motora nema garancije. Ja bih ga kupio, ali nemoj da ga puno platis, pa i ako treba veci servis kompezuj sa nizom cenom

Pozdrav i srecno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Inace jedan od mojih omiljenijih krosaljki. Pored njega mi je i srcu prirastao i suzuki rm 250.

Inace to sto pitas u vezi voznih sati- ova vrsta motora(pravih krosaljki) jer on ima oko 55ks, a oko 90 kg, znaci leti!!! Vozi se uglavnom  off road dakle nema velikih kilometraza ali ima puno radnih sati skakanja blata zemlje prasine, padanja i sl. i to sve pod visokim obrtajima.

Ko ovo voli uglavnom kupuje nov iz prednje iznetih razloga. Kod ove vrste motora nema garancije. Ja bih ga kupio, ali nemoj da ga puno platis, pa i ako treba veci servis kompezuj sa nizom cenom

Pozdrav i srecno

 

Sta mislis da li je mnogo dati 1600 evrica za Kawasaki KX 250 `98 god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako je u dobrom stanju i nije mnogo i ako je to konacna cena. Neko gore pominja registraciju, a to nije ni bitno posto se i onako ne vozi putem za koji to treba. Samo da imas neki papir da je legalan. Sto se tice radnih sati sve zavisi kako ga teras. 50ak im je neko priblizno vreme trajanja, a u takmicarskom rezimu tesko preko 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ako je u dobrom stanju i nije mnogo i ako je to konacna cena. Neko gore pominja registraciju, a to nije ni bitno posto se i onako ne vozi putem za koji to treba. Samo da imas neki papir da je legalan. Sto se tice radnih sati sve zavisi kako ga teras. 50ak im je neko priblizno vreme trajanja, a u takmicarskom rezimu tesko preko 30

Mozes na prethodnim slikama da vidis da ne izgleda lose, plus motor je pregazio nekih 5 sati rada.Nije takmicarski vozen, 1600 evrica nije konacna cena, nadam se da cu uspeti da spustim minimum jos za 100.Motor je legalan, kupujem ga u Francuskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na slikama ne deluje lose. Cini mi se da ima i neki pojacan izduv Ako ima neko da ti ga malo pogleda ne bi bilo lose. Malo stanje vila, zadnjeg amortizera, kako pali, da negde nije slomljen ram...5 sati nije mnogo. Ja sam vozio CR250 sa mnogo vise sati i super je sluzio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ovo jesu jaki i nabudzeni motori, ali, nisu od secera, namenjeni su da se voze a ne da se opravljaju. Ovakvi motori koji se uredno odrzavaju traju i po 20 godina a kamoli 5 ili 50 sati i sl. Ono na sta moras biti spreman a sto sad mozda ne znas je to da ako ga budes tokom leta uredno, recimo preko vikenda, vozio po zemlji i cesce po makadamu , kamenitoj podlozi i sl, imaces da bar dva puta menjas zadnju gumu a jednom prednju. Ko vozi vise on menja i po tri para za sezonu. Po meni je cena ok, a i motor izgleda lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ovo jesu jaki i nabudzeni motori, ali, nisu od secera, namenjeni su da se voze a ne da se opravljaju. Ovakvi motori koji se uredno odrzavaju traju i po 20 godina a kamoli 5 ili 50 sati i sl.

Ovim si sve objasnio ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

  Motor jako dobro izgleda, na njemu je, rekao bih, kompletan FMF izduv, smo on nov kosta oko 300 evara, korman ne vidim koji je ali  poluge kvacila i kocnice nisu serijske, zaboravih kako ih zovu ali znam da su skupe.

  Mislim da 1600 eura nije strasno za ovakav motor, pokusaj da u cenu kostanja dobijes i originalni izduv, moguce da to coveku stoji u garazi a tebi moze mnogo znaciti, jedan bezazleni pad na desnu stranu i mozes ulubiti auspuh.

    Takav motocikl se moze uvesti na neki motokros klub, imaces racun i carinsku deklaraciju ali ce se motor fiktivno voditi kao vlasnistvo kluba.

    Ne treba ga registrovati jer on nije za upotrebu na asfaltu.

    Kad ga budes kupio i krenuo da vozis budi spreman da posle svake voznje (ili pre ako tako vise volis):

    -Operes i podmazes lanac

    -Operes filter za vazduh a zatim ga ovlas nauljis dvotaktolom koji koristis za pravljenje mesavine

    -Zamenis ulje u menjacu na svakih par sati rada ( takmicari to rade na svaku trku)

    -Dotegnes sve srafove kojhi mozes da setis,

    - NE DOZVILJAVAJ DA TI NEKO DRUGI PRAVI MESAVINU mnogi to ne znaju da rade pa lako mozes ostati bez klipa i cilindra koji nisu nimalo jevtini

    Ja sam imao takav 1991, kupio nov i vozio ga skoro tri godine uz redovno odrzavanje, bez otvaranja motora, vozen je uglavnom rekreativno.

    Kupuj to i uzivaj za sve pare !!!

                                                                                                                                                                       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Aj nek objasni neko to sa satima, ja sam sa drugom isao na duze ture, tipa 50+ km, itd, on sa ktm 500, 2t, full cros, i nije imao nikakvih problema, vozio po asfaltu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Aj nek objasni neko to sa satima, ja sam sa drugom isao na duze ture, tipa 50+ km, itd, on sa ktm 500, 2t, full cros, i nije imao nikakvih problema, vozio po asfaltu???

    Posto motor nema nikakve instrumente na sebi ne mozes pratiti kilometrazu vec se smatra da je jedan potrosen rezervoar otprilike jedan radni sat.

    Fora sa voznjom po asfaltu je prosta, na asfaltu i baba moze da ga vozi punim gasom bez popustanja jer je maximalna brzina ovakvog motora 110-130 km/h i samo retki ljudi znaju da uzivaju u toj vrsti mucenja masine. Fazon je sici u pesak, blato i hupstere, tamo gde ne mozes ici peske treba drzati pun gas, e to su muda  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uhvati ga za rep i protresi levo desno, ako ima luft nije dobro. Proveri zadnji amortizer. Kad postigne radnu temperaturu treba lepo i glatko da ide u obrtaje, ako knedlira takodje nije dobro...

 

Sa srećom da se voziš...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Uhvati ga za rep i protresi levo desno, ako ima luft nije dobro. Proveri zadnji amortizer. Kad postigne radnu temperaturu treba lepo i glatko da ide u obrtaje, ako knedlira takodje nije dobro...

 

Sa srećom da se voziš...  ;D ;D ;D

  Nego Cope kad ce ta ljuta CR 250 da ugleda svetlo dana? Jos uvek nema slika, nema saopstenja za javnos' ne znamo cak ni koje je godiste, celik ili alu ram(a)...pricaj covece!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Aj nek objasni neko to sa satima, ja sam sa drugom isao na duze ture, tipa 50+ km, itd, on sa ktm 500, 2t, full cros, i nije imao nikakvih problema, vozio po asfaltu???

    Posto motor nema nikakve instrumente na sebi ne mozes pratiti kilometrazu vec se smatra da je jedan potrosen rezervoar otprilike jedan radni sat.

    Fora sa voznjom po asfaltu je prosta, na asfaltu i baba moze da ga vozi punim gasom bez popustanja jer je maximalna brzina ovakvog motora 110-130 km/h i samo retki ljudi znaju da uzivaju u toj vrsti mucenja masine. Fazon je sici u pesak, blato i hupstere, tamo gde ne mozes ici peske treba drzati pun gas, e to su muda  ;D

 

Ma nije cepao masinu pun gas, ja sam iso sa moj KeWe a on sa KTM, isli smo oko 70kmh, nismo zurili nigde a i zbog potrosnje  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Aj nek objasni neko to sa satima, ja sam sa drugom isao na duze ture, tipa 50+ km, itd, on sa ktm 500, 2t, full cros, i nije imao nikakvih problema, vozio po asfaltu???

    Posto motor nema nikakve instrumente na sebi ne mozes pratiti kilometrazu vec se smatra da je jedan potrosen rezervoar otprilike jedan radni sat.

    Fora sa voznjom po asfaltu je prosta, na asfaltu i baba moze da ga vozi punim gasom bez popustanja jer je maximalna brzina ovakvog motora 110-130 km/h i samo retki ljudi znaju da uzivaju u toj vrsti mucenja masine. Fazon je sici u pesak, blato i hupstere, tamo gde ne mozes ici peske treba drzati pun gas, e to su muda  ;D

 

Ma nije cepao masinu pun gas, ja sam iso sa moj KeWe a on sa KTM, isli smo oko 70kmh, nismo zurili nigde a i zbog potrosnje  :P

    nisam ni mislio na vas dvojicu (zaista) nego znam primere da ljudi uzmu kros motor i prze ga po asfaltu, ali ko ima imalo sluha brzo ukapira da je to kao da ides traktorom na more  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uhvati ga za rep i protresi levo desno, ako ima luft nije dobro. Proveri zadnji amortizer. Kad postigne radnu temperaturu treba lepo i glatko da ide u obrtaje, ako knedlira takodje nije dobro...

 

Sa srećom da se voziš...  ;D ;D ;D

  Nego Cope kad ce ta ljuta CR 250 da ugleda svetlo dana? Jos uvek nema slika, nema saopstenja za javnos' ne znamo cak ni koje je godiste, celik ili alu ram(a)...pricaj covece!!!

Razmišljam da ga prodam, nemam kad da se vozim.  :( :( :( Poso po ceo dan, krupna žena , sitna deca..... Malo je video šume Košutnjaka i to je sve za prošlu sezonu. Potrošio 2-3 tanka goriva sveukupno... Sad ako matorci uzmu neki plac i vikendicu van grada, pa ću da ga tamo oteram. Takav motor definitivno pati u urbanim uslovima, kao i njegov vlasnik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Uhvati ga za rep i protresi levo desno, ako ima luft nije dobro. Proveri zadnji amortizer. Kad postigne radnu temperaturu treba lepo i glatko da ide u obrtaje, ako knedlira takodje nije dobro...

 

Sa srećom da se voziš...  ;D ;D ;D

  Nego Cope kad ce ta ljuta CR 250 da ugleda svetlo dana? Jos uvek nema slika, nema saopstenja za javnos' ne znamo cak ni koje je godiste, celik ili alu ram(a)...pricaj covece!!!

Razmišljam da ga prodam, nemam kad da se vozim.  :( :( :( Poso po ceo dan, krupna žena , sitna deca..... Malo je video šume Košutnjaka i to je sve za prošlu sezonu. Potrošio 2-3 tanka goriva sveukupno... Sad ako matorci uzmu neki plac i vikendicu van grada, pa ću da ga tamo oteram. Takav motor definitivno pati u urbanim uslovima, kao i njegov vlasnik...

    Steta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

    Sta bi sa ovim Kawasakijem?

Jos uvek nista.Razmisljam o jos nekim opcijama (KTM EXC 200 i Husqvarna WR 250).Resicu definitivno za par dana.

    Mislim da je za hobi bavljenje motokrosom Japanac zahvalniji, Kawe iz  '90-ih su izuzetno lake za voznju, snaga je tako rasporedjena  da fantasticno vuce sa malih obrtaja sto je inace problem jednocilindrasima, obicno oni dozive eksploziju snage pri vrhu obrtaja a to je tesko kontrolisati.

    KX 250 '91( moj bivsi) je na stazi iz okreta od 180 stepeni izlazio trecom!!! gas i nista drugo...

    Razmisljaj brzo i javi kad stigne!

    Srecno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja