Jump to content

Moto Zajednica

Sportski 250, sta mi predlazete ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Sledece godine punim 18 i ujedno prodajem 125-icu i uzeo bih neki oko 250 kubika... Na internetu pronalazim svakakve modele, CBR 250 RR, FZR 250 i slicne ...Jako mi se svidjaju, *pogotovo zato sto volim tako malo starije   :)

 

Kakvi su zapravo ti cbr250, fzr250(i ostala ekipa sa 4cil) ?

Sta bi ste mi vi preporucili, znaci da su kod nas zastupljeni, cisto da ima rezervnih deleva i jos po nesto....Naravo da se cuje pravi zvuk sa 4 cilindra...

--Ninja 250(nova i stara) ima malo smesan zvuk, jeste 4t al nije 4c  :)

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Jesam brate, razmisljao sam.Ali su mi 250-ice zanimljive iz razloga, * ne razvijaju ogromne brzine(svaki 600rr ili 1000 bi morao do kraja da cepam, da vidim koliko ide a ovaj 250 mi je sasvim dovoljan)

*strava zvuk, skoro identican kao i na 600.

*stariji dizajn+++++sto ja mnogo volim stvarno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sledece godine punim 18 i ujedno prodajem 125-icu i uzeo bih neki oko 250 kubika... Na internetu pronalazim svakakve modele, CBR 250 RR, FZR 250 i slicne ...Jako mi se svidjaju, *pogotovo zato sto volim tako malo starije   :)

 

Kakvi su zapravo ti cbr250, fzr250(i ostala ekipa sa 4cil) ?

Sta bi ste mi vi preporucili, znaci da su kod nas zastupljeni, cisto da ima rezervnih deleva i jos po nesto....Naravo da se cuje pravi zvuk sa 4 cilindra...

--Ninja 250(nova i stara) ima malo smesan zvuk, jeste 4t al nije 4c   :)

Hvala

 

Pa nijedan od tih motora sto si spomenuo nema 4 cilindra, svi su po dva. ;)

 

 

EDIT: Sad proverih specifikacije motora i izgleda da sam se prevario :).

 

Vidim da je max broj obrtaja 17000 pa se pikam koliko li ce to da traje jer sumnjam da ce da vuce ispod 12-13k obrtaja znajuci da i 600ccm moras da vrtis preko 10k da bi isla ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

cbr 250, fzr 250, gsxr 250 i ta banda sa malo kubika i cetiri cilindra su jako retki kod nas i tesko ces se snaci za delove. oni su uglavnom pravljeni za istocna trzista. zxr400 ti ne bih preporucio jer je taj motor zver iako je samo 400-tka . najbolje bi ti bilo da uzmes nesto provereno. gs500 ili nesto cega ima kod nas. ja sam zamalo kupio neki fzr 500 koji je bio isto za neko SKLJ trziste. vlasnik me je ubedjivao da je to isto kao fzr600 i da ima delova, ali posle razgovora za nekoliko mehanicara shvatio sam da bolje to ne diram  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Zeljo nemoj ici na 4 cilindra 250cc, to ces tesko servirirati i naci delove...

Idi na 2 cilindra...Nova Ninja je jako lep motor za pristojne pare...definitivno best buy...Imas i zzr250 (ili ninja 250 za americko trziste), mislim da je bio jedan u moto-oglasima za jeftine pare...i to dolazi u obzir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Uzmi ZXR 400

 

Kakav je ? Jel si ga vozio mozda nekad ?

 

 

Nisam...ali ga dosta hvale...400 kubika ,4 cilindra,16v i msm ok 60ks...(mozda i 65 ks nisam siguran).Lepo izgleda,ide oko 200kmh i ima lepu cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako hoces R, uzmi RS 250 i da letis.

Mada bi ja pre uzeo neki Diversion 600. 4 cilindra, pa ako stavis neki otvoreni izduv ima da se lepo cuje, lepo ide, lak za voznju i odrzavanje, mozes i da putujes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ako hoces R, uzmi RS 250 i da letis.

Mada bi ja pre uzeo neki Diversion 600. 4 cilindra, pa ako stavis neki otvoreni izduv ima da se lepo cuje, lepo ide, lak za voznju i odrzavanje, mozes i da putujes...

 

Diversion je totalno drugi tip motora od ovih koje on hoce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ma da , nindza je odlicna. samo sto je Vanja malo visi decko. jako bi smesno izgledao na njemu :-\  ... ne znam kolikim budzetom raspolazes, ali ja ti i dalje tvrdim da je KLE za tebe savrsen  ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Mislim da ti je bolje da se zadrzis na 250 ccm, iz prostog razloga sto se oni uklapaju u snagu koju ces zakonski smeti da vozis posle usvajanja novog ZOBS-a....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

Ti bi prodao motor '08 godište i kupio nešto matoro...o čemu mi pričamo ovde ?

Kupi rs250,nindžu 250 ili hyosung comet 250,zavisno od budžeta i bog da te vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Da da, gledao sam svasta...ne bi hajsunga jel bi mi tesko posle isla prodaja itd....Posebno su mi zanimljive te 250-ice zato sto imaju zvuk kao prave zverke a nisu preterano snazne i nisu veliki potrosaci.(ninja i gt250 imaju klasican zvuk, malo ne karakteristican za njihov izgled i ostar stil)..

 

Da problem bi mi tu nastao u visini, jer sam 192cm , bio bi smesan na nekom takvom, jel...Ali ipak volim R-ove....E sad, da kazemo da bi mi mozda odgovarala ninja 14 ili  -<Hayabusa>-, ali to mi je nepotrebno bacanje para....

 

Dobre su vam i ideje za KLE i gs naravno....Najverovatnije da bi mi odgovarao KLE, tacnije sigurno ali kada bi mogao da ukomponujem zvuk od gs-a npr...

 

Vas odgovor je onda "pa brate mili uzmi fazera",jel..

I to mi je mnogo jako, tragacu polako, korak po korak...Ne zelim da zurim u tome, zato sam otvorio ovu temu "malo" isuvise rano, ali nema veze...Polako da se pripremam za pravi motor....

 

Jos mi je cale kao pricao , ma da , to kada napunis 18, prodamo xt i uzimamo neki fini autic(koji meni tada jos nece biti POTREBA neka velika, gde cu sve moci da zavrsavam jednim motorom).....tako da cu morati da se prilagodim caletovom misljenju i da se potrudim da uzmem motor za koji bi obojica bili saglasni, jer sam siguran da mi ne bi dozvolio neki gsxr1000, vfr, xjr i ostale iz tog ranga....

 

Videcu, kako vreme odmice shvaticu neke stvari, mozda sam jos klinac koji se lozi na R-ove, i ne shvata uzivanje u enduru....Polako....

Hvala svima puno na savetima i predlozima...

Naknadno cu javljati moje impresije i zelje za pojedinim motorima....

 

Tema je naravno otvorena da se u nju pise sve o (kao sto naslov kaze )  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ako bas hoces R-a od 250 ccm ja ti savetujem Ninju 250. Zato sto je po meni najlepsi u klasi, super je prosao u testovima koje sam citao, malo trosi... A sto se tice zvuka, ubaci mu neki "aftermarket" auspuh i nemas brige, sasvim solidno se cuje  ;):)

 

Evo sa Remus izduvom, pogledaj ima jos klipova pa mozes nekako sam zakljuciti sta ti odgovara  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Po menio XT 660 SM bi ti seo kao dup ena nosu...

visok si motor nije brz jak je veoma zanimljiv, jeste da nije R ali mislim da ti je to najpametnije...Ja bih rado to sad vozio posle moje Yamahe...sa dva akrapa mislim da se cuje bas doooobrooo....

sve te 250 lose stoje sa delovima veruj mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja