Jump to content

Moto Zajednica

hayabusa ili kawasaki zx.12r

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova

odlucio sam iduci mjesec da kupim sebi novi motor ali sam u velikoj dilemi izmedzu dva motora!!!

hayabusa 2003 godina ili kawasaki zxr12r iz 2001

 

vec duze vrijeme vozim gsxr 750w iz 94 godine nisam od onih koji vole da divljaju na motoru ili da ga stalno tjesraju u crveno .Od motora ocekujem dobro lezanje na cesti udobnost volim da se vozim na duze relacije znaci turing.u zadnje dvije godine uspio sam da nabacim koju kilu vise tako da sam sad oko 100 gsxr nije vise opcija za mene

Znaci treba mi nesto od ova dva gore navedena motora ali koji bi mi vise pasao jednostavno nemogu da se odlucim sjeda mi i jedan i drugi.

 

molim vas pomozite mi koje je vase misljenje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa i jedan i drugi su ok al nijedan nije udoban za doze staze vece od 1000 km al ako je vec pitanje izmedju ta dva jbg valjda busa al ona i trosi doasta vise od kawe a i teza je od kawe al jeftini deolovi od kawe,

ja imam 5 km iskustva sa busom i negde toliko sa zx10r meni je kawa zgodnija al na busi sam se osecao jace i snaznije al veliko je sve to.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ne kontam?Kako udobnost,duze relacije,touring?Nije ni jedan od ta dva za to.Hayabusa pogotovo.Ne znam ja bih uzeo kawu-lepse mi je i verovatno udobnija od hayabuse.

 

Busa je veliki motor i nije prava čistokrvna trkalica. Ne znaš šta pričaš. Sviraj tu gitaru i ćuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

negdje u nekom njemackom motomagazinu sam procitao da je  hayabusa mix izmedzu super sporta i turinga,sto znaci kombinacija imas i sport i turing.

ej nemoj te se rspravljati cucemo i misljenja ostali ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Jel to cuti  ;D ili cuti  >:(.Cisto da znam?Ajd cekam jos odgovora koji ce da potvrde da je busa touring (hahahah) i za duza putovanja .

 

Ćuti  ;D

 

Hayabusa se vodi pod SPORT TOURING u Suzuki katalogu tako da...........................  Šta ima tu mi da određujemo kad su ljudi koji su napravili Busu već odredili u koju kategoriju spada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nnenenenen pazi sad

http://www.suzukicycles.com/Products/CategoryDisplay.aspx?id=B3447AC7-BFAE-4AD3-A7EB-82C9A299EA45

Vode ga pod sportbike ;)

I to je jedan od najneudobnijih motora i gotovo ;D

mogu oni da vode kako hoce ...busa definitivno sa tom tezinom i velicinom ne moze da bude cistokrvni sportbike....i ne znam kome ali meni je busa jako udobna i stvarno mislim da je moguce sa njom ici na duze putovanje...ninja je vise R od buse po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Definitivno ninja.Ja ga imam vec tri godineKad sam narucivao motor iz italije,narucio sam busu,ali je nije bilo,pa mi je prijatelj doterao ninju. Prakticno sam ga kupio,a da nisam ni znao,kako izgleda.Kada sam ga video umalo se nisam slogirao.Inace mislim da u celom svetu ,pa i kod nas , vlada hajabusa lobi. ZX12 je napravljen kao odgovor kawasakija nabusu,i kao serijski model je bio i brzi i jaci od suzukija. Koliko se ja u matematiku razumem,to je jos uvek zvanicno najbrzi motor na svetu,zbog onih zakonskih ogranicenja,iako na onoj glupavoj reklami za internet kazu gsxr... Uprincipu,brzi je onaj koji se bolje nabudzi.Ali sve to normalnomCOVEKU NIJE BITNO,JER JE NAJBOLJI ONAJ KOJI DE TEBI SVIDJA.Mozda sam subjektivan, ali zx12 ima more sitnica po kojima se izdvaja od svih drugih motora,npr.retrovizori,uvodnik za vazduh,sediste,zadja guma 200,ona mala krilca...,stvari zbog kojih ne mozes da ga pomesas ni sa jednim drugim.Da ti ne pricam da kad parkiram na ulici,nema tog koji ne zastane pored njega.Tesko da je to slucaj sa rugobom busom..Na kraju,oba su extra masine,zbog kojih vredi zrtvovati udobnost.Sve je stvar ukusa.Kao ferari ilamborgini. Ovo je najduza poruka u mom zivotu,i s obzirom da imam problem,pa mi ne ispisuje ono sto kucam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Imao sam cetiri hayabuse i jedan zx-12.Za busu nemam reci i za duza putovanja,jedina joj je mana sto je namenjena vozacima ispod 185cm.ZX-12 je ekstra motor,udobniji mi je od buse na long ture.ZX-12 je jedino tezi za odrzavanje,najskuplje svecice,najskuplji akumulator koji se nalazi u samom ramu,svecice kao u dupetu.Inace je ekstra motor!Da sam na tvom mestu i ja bih se tesko odlucio.ZX-12 je mnogo manji potrosac i bolji je za vise uzastopnih krivina.Moj je bio 2001god. sa on om puskom ispod farova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kada si napisao za koju namenu ti je motor:

 

...vec duze vrijeme vozim gsxr 750w iz 94 godine nisam od onih koji vole da divljaju na motoru ili da ga stalno tjesraju u crveno .Od motora ocekujem dobro lezanje na cesti udobnost volim da se vozim na duze relacije znaci turing.u zadnje dvije godine uspio sam da nabacim koju kilu vise tako da sam sad oko 100 gsxr nije vise opcija za mene

 

odmah mi je na pamet pala Honda CBR1100XX.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Kada si napisao za koju namenu ti je motor:

 

...vec duze vrijeme vozim gsxr 750w iz 94 godine nisam od onih koji vole da divljaju na motoru ili da ga stalno tjesraju u crveno .Od motora ocekujem dobro lezanje na cesti udobnost volim da se vozim na duze relacije znaci turing.u zadnje dvije godine uspio sam da nabacim koju kilu vise tako da sam sad oko 100 gsxr nije vise opcija za mene

 

odmah mi je na pamet pala Honda CBR1100XX.

Nije ekskluzivna kao navedeni modeli ali po rechima autora, ja bih preporuchio VFR800 kao zlatnu sredinu. ;)

Lepsha je i kvalitetnija i od Kawe i od Buse, a i registracija duplo jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni
link=topic=30460.msg433041#msg433041 date=1234059287]

Kada si napisao za koju namenu ti je motor:

 

...vec duze vrijeme vozim gsxr 750w iz 94 godine nisam od onih koji vole da divljaju na motoru ili da ga stalno tjesraju u crveno .Od motora ocekujem dobro lezanje na cesti udobnost volim da se vozim na duze relacije znaci turing.u zadnje dvije godine uspio sam da nabacim koju kilu vise tako da sam sad oko 100 gsxr nije vise opcija za mene

 

odmah mi je na pamet pala Honda CBR1100XX.

Ali je u godistu i 30% skuplja!

Nije ekskluzivna kao navedeni modeli ali po rechima autora, ja bih preporuchio VFR800 kao zlatnu sredinu. ;)

Lepsha je i kvalitetnija i od Kawe i od Buse, a i registracija duplo jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja mislim da se ovakav tip kave nije proizvodio 2003,ili mozda gresim  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Gresis,2001 je pocela da se proizvodi!

 

OK izvinite na pogresci  ;D  a  od kad se poceo proizvoditi onaj redizajnirani, a za ledenog, uzmi busu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ja mislim da se ovakav tip kave nije proizvodio 2003,ili mozda gresim  ???

Ne grešiš.Na slici je stari model.

Od 2003. se pravi novi model, restilizovani, ai puno lepši. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa ako imas vec para za registracuju takvog nekakvog cuda ;), tvoje je samo da izaberes koji ti se vise svidja. oba su neverovatno jaka, ali je tesko da ces ih cesto voziti do max-a. busa je koliko sam citao vise orijentisana za putovanja od nindze. ali po meni je nindza mnogo lepsa od debele buse ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Kad vec vozis suzukija ne mogu da verujem da nisi fan.Po meni a da sam na tvom mestu ne bih imao dilemu!Nisam na tvom mestu a imao sam i jedan i drugi i dan danas imam drugi!Svidjaju mi se oba modela,samo su nijanse u pitanju!Razliku zna samo ko je vozio oba modela! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja