Jump to content

Moto Zajednica

Brend kaciga za koji ne žele da saznate

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Jeste li ikad čuli za brend kaciga "Grex"? Niste? Nikakvo čudo - iako se radi o kacigi proizvedenoj od strane "Nolan" grupacije, dakle trećim ili četvrtim na rang listi najboljih svjetskih proizvođača kaciga. Grupacija "Nolan" obuhvata tri brenda - pored "glavnog" sa kacigama "Nolan" od polikarbonata, tu su i "X-Lite" sa skupljim kacigama od fiberglasa, te jeftiniji "Grex" također od polikarbonata. Dobijate kacige koje su praktički identične starijim "Nolan" modelima, podjednake kvalitete i nivoa završne obrade ali za djelić cijene. E, upravo u tome i jeste "kvaka" - u medijima se spominju samo "Nolan" i "X-Lite", koji se i reklamiraju, a o "Grexu" praktički ni riječi.

 

Ja koristim već drugu "Grex" flip-off kacigu, model RF2 koji je skoro identičan "Nolanu" N103, i prezadovoljan sam. Koštala me, jer sam je nabavio na akciji,  zajedno sa poštarinom iz Italije svega 120 €, a normalna cijena za samu kacigu je bila 150 €. I model koji je zamijenio, G 9.2, košta identično. Pinlock i sunčani vizir, unutrašnja obloga koja se može skinuti radi pranja, mogućnost ugradnje N-com uređaja za komunikaciju, odlična ventilacija, i veoma dobri rezultati na "crash" testu... Šta više poželjeti???

 

gG8pzr3.jpeg

 

2JBJlWY.jpeg

 

at3GA9N.jpeg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 minutes ago, Disko Nindža said:

Odavno znam za Grex kacige, ništa novo a verujem da nisam jedini...

Ali ako u Moto Reviji objave uporedni test flip up kaciga (i uključe i jeftinije i srednju klasu i skuplje), "Grex" se neće nikada pojaviti. Niti ćeš vidjeti reklamu za nju, a za "Nolan" i "X-Lite" i te kako. Zašto? Jer su proizvođaći i novinari u sprezi - ne žele da kupci doznaju kako mogu naći kacigu koja i zaštiti koju nudi, i komforu i opremi nudi što i srednja klasa, po cijeni jeftinijih. Jer, Bože mili, zašto ne bi svi zarađivali na nama? Da za manje od 100 € ne moraš dobiti kacigu iz "Lidla", već kvalitetan proizvod kojemu zaista ništa ne nedostaje?

Promenio član FFBikerSar
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL, Sherco SEF-300

Pretpostavljam da sam proizvođač i dileri ne žele da investiraju u marketing tog brenda. Hvala bogu ima pregršt drugih koji hoće i koji se probijaju u tom cenovnom rangu. Negde 2002g sam kupovao jet kacigu za tada devojku, Nolan mi je bio zaista odličan proizvod, Grex je samo estetski bio manje atraktivan, skromnije boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, maza1 said:

Pretpostavljam da sam proizvođač i dileri ne žele da investiraju u marketing tog brenda. Hvala bogu ima pregršt drugih koji hoće i koji se probijaju u tom cenovnom rangu. Negde 2002g sam kupovao jet kacigu za tada devojku, Nolan mi je bio zaista odličan proizvod, Grex je samo estetski bio manje atraktivan, skromnije boje.

Ja inače volim da je kaciga samo u jednoj boji, ne šarena, tako (dvije Nolan su bile plava i srebrna - metalik), tako da mi tu Grexova ponuda (bijela, crna, metalik srebrna) sasvim zadovoljava. A imaju i šarenih, ko voli...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
4 hours ago, piki said:

Solidne skroz, ali nije da su nepoznate, imam ovu vec dugo

 

20240930_190544.jpg

A kad si negdje vidio test ili reklamu? Na to sam mislio, da ih kriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 8 sati, FFBikerSar je napisao:

A kad si negdje vidio test ili reklamu? Na to sam mislio, da ih kriju

to se mozda tebi cini da ih kriju, ne bih ja to tako nazvao,da hoće da ih niko ne kupi ne bi ih ni pravili.

Vise mi lici na to da znaju sta hoće i da tako i rade marketing prema tome.

Kao Samsung na primer,bum je predstavljanje i testovi S Galaxy i sve se vrti oko njega jer je najvisa klasa i tu najvise mogu da klepaju, neki drugi nize klase se jedva i pomenu negde ilim neki i nigde, ali opet narod iskopa sta mu odgovara,mislim da je takva neka sema i ovde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ništa novo, znam za ovo bar desetak godina. Klasično pozicioniranje na tržištu preko različitih brendova. X-lite jeste premium, ali sada kolika je razlika između Nolan i Grex i da li je uopšte ima, stvarno nemam iskustva. Verovatno je situacija otprilike kao na relaciji VW-Škoda-Seat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 10/1/2024 at 9:47 AM, AndjeoPakla said:

Ništa novo, znam za ovo bar desetak godina. Klasično pozicioniranje na tržištu preko različitih brendova. X-lite jeste premium, ali sada kolika je razlika između Nolan i Grex i da li je uopšte ima, stvarno nemam iskustva. Verovatno je situacija otprilike kao na relaciji VW-Škoda-Seat :)

Najjeftiniji Nolan flip-up N90-3 n-com normal cijena 409 EUR, s popustom kod Pola trenutno 279 EUR.

 

de000933428.jpg?sw=500&sfrm=jpg

 

Grex G9.2 Offset N-com 150-180 EUR

 

casco-modulare-grex-g92-offset-n-com-led

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 10/1/2024 at 8:12 AM, piki said:

to se mozda tebi cini da ih kriju, ne bih ja to tako nazvao,da hoće da ih niko ne kupi ne bi ih ni pravili.

Vise mi lici na to da znaju sta hoće i da tako i rade marketing prema tome.

Kao Samsung na primer,bum je predstavljanje i testovi S Galaxy i sve se vrti oko njega jer je najvisa klasa i tu najvise mogu da klepaju, neki drugi nize klase se jedva i pomenu negde ilim neki i nigde, ali opet narod iskopa sta mu odgovara,mislim da je takva neka sema i ovde.

 

Kada prave uporedne testove u raznim casopisima, vise proizvodjaca, uzmu i jeftinije i skuplje, ali iz kuce Nolan SAMO X-Lite i Nolan. Nikad Grex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
YAMAHABAREL.COM

Nolan N90-3 je novi predstavnik flip up segmenta firme Nolan. Poseduje duplu P/J homologaciju (možete je nositi u otvorenom i zatvorenom položaju).

 

Ukucao u google i među prvim mi iskoči link za Yamaha barel, vidim da je regularna cena bila 300eur a sada je oko 250eur. Nisam nikad nosio ni jednu od ovih kaciga, ako su ovo "konkurentni" modeli, trebalo bi naći ili uraditi uporedni test da se vidi ima li većih ili manjih razlika, ili ih uopšte nema. Nije isključeno i da razlike, rekao sam već, to su strategije kompanija da na razne načine povećaju profit. Svakako ovde u primeru koji si naveo ima razlika u ceni, i diskutabilno je da li je opravdana, ali i ime/brend ima svoju cenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
41 minutes ago, AndjeoPakla said:
YAMAHABAREL.COM

Nolan N90-3 je novi predstavnik flip up segmenta firme Nolan. Poseduje duplu P/J homologaciju (možete je nositi u otvorenom i zatvorenom položaju).

 

Ukucao u google i među prvim mi iskoči link za Yamaha barel, vidim da je regularna cena bila 300eur a sada je oko 250eur. Nisam nikad nosio ni jednu od ovih kaciga, ako su ovo "konkurentni" modeli, trebalo bi naći ili uraditi uporedni test da se vidi ima li većih ili manjih razlika, ili ih uopšte nema. Nije isključeno i da razlike, rekao sam već, to su strategije kompanija da na razne načine povećaju profit. Svakako ovde u primeru koji si naveo ima razlika u ceni, i diskutabilno je da li je opravdana, ali i ime/brend ima svoju cenu.

 

Izmedju Nolan i X-Lite ima u skoljci, jer su prve od Lexana (polikarbonat), druge fiberglas. No sto se same skoljke tice, Nolan i X-lite nema razlike. Isto vazi za vizire i mehanizme. Jedino unutrasnja obloga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ne znam sta se desava sa X-Lite, da li nastavljaju pricu kao premium brenda jer je firma unapredila liniju X-903 (ultra carbon) 22.06 standardom, ali ovog puta pod Nolan plakatom.

 

X9U000682073_XLITE-X-903-ULTRA-CARBON-STARLIGHT-N-COM_ps_01.png.4d30e3e48ae164db4d3e31d12b178c78.png

 

Za ove Grex posteno nosam znao da pripadaju istoj grupaciji.

 

Hocu svoju staru N87 da zamenim sledece godine za neku napredniju i tisu. Razmisljao sam da idem na X-Lite, zbog udobnosti i oblika unutrasnjosti koji se nadam da je slican trenutnoj koju nosim. Izgleda da ce to biti Nolan X-903 Ultra Carbon (ili stari X-Lite ako nadjem povoljno). :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 hours ago, cikamike said:

Ne znam sta se desava sa X-Lite, da li nastavljaju pricu kao premium brenda jer je firma unapredila liniju X-903 (ultra carbon) 22.06 standardom, ali ovog puta pod Nolan plakatom.

 

X9U000682073_XLITE-X-903-ULTRA-CARBON-STARLIGHT-N-COM_ps_01.png.4d30e3e48ae164db4d3e31d12b178c78.png

 

Za ove Grex posteno nosam znao da pripadaju istoj grupaciji.

 

Hocu svoju staru N87 da zamenim sledece godine za neku napredniju i tisu. Razmisljao sam da idem na X-Lite, zbog udobnosti i oblika unutrasnjosti koji se nadam da je slican trenutnoj koju nosim. Izgleda da ce to biti Nolan X-903 Ultra Carbon (ili stari X-Lite ako nadjem povoljno). :takoje:

Pogledaj i Grex, ako mozes negdje. Ja sam je narucio na nevidjeno, jer su velicine identicne da Nolanom tako da sam znao, ako mi Nolan XL pase, pasace i Grex. Nisam se pokajao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
Pre 17 sati, cikamike je napisao:

Hocu svoju staru N87 da zamenim sledece godine za neku napredniju i tisu.

Kako se pokazala N87,jesi bio zadovoljan? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2984 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mi smo Ljilji uzeli Grex pre 3, 4 godine. Perfektna. Ne znam koji Nolan mu je pandan, ali je "nosilica" dotične veoma zadovoljna. Nije prebučna u odnosu na prethodni Nolan, udobna joj je, a i vizir je, zamislite, providan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
6 minutes ago, misa-pei said:

Mi smo Ljilji uzeli Grex pre 3, 4 godine. Perfektna. Ne znam koji Nolan mu je pandan, ali je "nosilica" dotične veoma zadovoljna. Nije prebučna u odnosu na prethodni Nolan, udobna joj je, a i vizir je, zamislite, providan.

Ja  sad imam Grex G9.1, prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
5 hours ago, Grunff said:

Kako se pokazala N87,jesi bio zadovoljan? 

Jesam, jos uvek je nosim, to mi je jedina kaciga koju imam i ostace dok ne kupim drugu. Mislio sam da je ove godine opremim novim vizirom, ali ostadoh na starom, providnom i sa istim pin-lockom koji je dosao montiran. Malo je vremenom vizir pokazao znakove starenja (a i pin lock), i onaj materijal na dnu kacige od vestacke koze je dobio jednu pukotinicu. Inace kaciga kada je prebrisem apsolutno kao iz salona da je izasla. Jednom ili dva puta godisnje koristim sredstva za suvo pranje unutrasnjosti. Jeste cetvrta godina, ali nije bila neka teska eksploatacija kacige cisto da se zna.

 

U tom nekon srednjem cenovnom rangu meni je najlepse legla u M velicini. Mogu da je nosim po ceo dan na razlicitim brzinama bez bilo kakvih tegoba. Relativno lagana (1450 g za M). U dve velicine skoljke dolazi, do M i od L. Mozda je meni zbog toga tako lepo legla.

Sa druge strane, sigurno nije najtisa kaciga, i sam sistem luftiranja mislim da je mogao biti bolji (nisam uspeo da osetim razliku izmedju otvorenih i zatvorenih luftera). 

 

Mozda ako se kupuje nova, razmisliti o N80-8 modelu, taj model je naslednik i deluje da su unapredili neke nedostatke.

 

Da kupujem prvu kacigu razmislio bih i o ovom Grex-u. Medjutim, ne sto sam neki snob, nego zelim da napravim korak dalje po pitanju kvaliteta i odem na visi nivo.

 

Cesto cujem da ljudi kad promene kacigu kazu 'kao cepice da si stavio', pa da vidim kakav je taj osecaj :takoje:

Promenio član cikamike
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja