Jump to content

Moto Zajednica

05.02.09. udes u Beloj Crkvi

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Dao 28.8.prošle godine, čini mi se da neće da me prime. Beše valjda šest meseci. Ili za "slučajeve" mogu da progledaju kroz prste??

 

Treba da prodje 3-4 meseca od davanja do davanja, da bi sve bilo OK, tako da mislim da ti treba da mozes da dash.

 

Samo je jako bitno da se naglasi za koga se daje krv.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

moze li neko da objasni kakve veze ima kamen u bubregu i konzumiranje lekova za bolove sa davanjem krvi? Zasto je moja krv losija, pa ne dajem bubreg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

moze li neko da objasni kakve veze ima kamen u bubregu i konzumiranje lekova za bolove sa davanjem krvi? Zasto je moja krv losija, pa ne dajem bubreg.

 

Zbog lekova koje piješ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Tri meseca? Ha? Pa onda ispade dobro što sam mislio da je šest meseci, pa nisam dao krv na akciji!!

 

I glupost je nekad korisna  ;D  (neinformisanost)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

moze li neko da objasni kakve veze ima kamen u bubregu i konzumiranje lekova za bolove sa davanjem krvi? Zasto je moja krv losija, pa ne dajem bubreg.

 

Zbog lekova koje piješ...

 

:( 

 

pa to su samo Baralgin i Diklofen.. nije ne znam sta...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ovako stoje stvari...obišla sam vam kolegu danas u Urgentnom...dakle leži na odeljenju ortopedije, soba 28, ime je Slobodan Potočan. Ima zatvoren prelom butne kosti i otvoren prelom nadlaktice...situacija sa krvnom slikom nije sjajna, ali je daleko bolja u odnosu na prethodne dane.Primio je mislim već tri doze krvi. Ruka je pod infekcijom, logično jer je otvoren prelom. Biće operisan kada se zaleči infekcija, tačnije dobiće po svemu sudeći nadlakatni fiksator...recimo tokom sledeće nedelje.Trenutno prima tri vrste anribiotika plus Orvagil koji je sjajan za te mekotkivne infekcije. Operisaće ga Dr. Milenković sa svojom ekipom...sasvim su ok. Majka je bila pristutna kada i ja...javiće mi ukoliko treba krvi. Koleginice su potvrdile da krvi za sada ima, međutim u Urgentnom se situacija iz dana u dan menja.

 

Što se tiče devojke po rečima Slobodanove majke, ona je u prilično teškom stanju...prelom karlice na dva mesta, povreda kičmenog stuba...ne znam lokaciju i dobar potres mozga...nalazi se u Vršačkoj bolnici u intenzivnoj nezi.

 

P.S Uspela sam i da se zakačim sa nekim čičom koji je počeo da urla i da sere po motoristima...morala sam da mu održim kratku ali slatku banku svadj.gif ...on će meni da pljuje moje bajkere girl_in_love.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

P.S Uspela sam i da se zakačim sa nekim čičom koji je počeo da urla i da sere po motoristima...morala sam da mu održim kratku ali slatku banku svadj.gif ...on će meni da pljuje moje bajkere girl_mad.gif

 

Ti ? Ma ne verujem...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

P.S Uspela sam i da se zakačim sa nekim čičom koji je počeo da urla i da sere po motoristima...morala sam da mu održim kratku ali slatku banku svadj.gif ...on će meni da pljuje moje bajkere girl_mad.gif

 

Ti ? Ma ne verujem...

 

;)

 

Morala sam, baš je bio bezobrazan...motoristi ovo, motoristi ono, krivi su za sve, treba ih zakonom zabraniti...a kad sam ga pitala izvinite gospodine a kako ste se vi povredili ( slomljen od glave do pete) odgovor je bio udario me auto  ;D

 

Mogla sam mnogo gora da budem, ali ipak je pacijent  :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

P.S Uspela sam i da se zakačim sa nekim čičom koji je počeo da urla i da sere po motoristima...morala sam da mu održim kratku ali slatku banku svadj.gif ...on će meni da pljuje moje bajkere girl_mad.gif

 

Ti ? Ma ne verujem...

 

;)

 

Morala sam, baš je bio bezobrazan...motoristi ovo, motoristi ono, krivi su za sve, treba ih zakonom zabraniti...a kad sam ga pitala izvinite gospodine a kako ste se vi povredili ( slomljen od glave do pete) odgovor je bio udario me auto  ;D

 

Mogla sam mnogo gora da budem, ali ipak je pacijent   :-X

 

Ipak je pacijent, ali za susednu ustanovu malo uzbrdo od tebe...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Tri meseca? Ha? Pa onda ispade dobro što sam mislio da je šest meseci, pa nisam dao krv na akciji!!

I glupost je nekad korisna  ;D  (neinformisanost)

 

Komsija, mogli bi u ponedeljak (sutra) da odemo zajedno, ako nam se poklapaju vremena.

Ja nisam dao kada je bila BJB akcija jer sam bio na antibioticima. Zvao sam danas da pitam jel mogu sada da dam

obzirom da je proslo sedam dana otkako ne pijem lek. Nedeljom ne radi zavod, tako da cu sutra pre podne da zovem.

Ako mi pozitivno odgovore, ja bi otisao u 10h i obavio to.

 

Hajde ako ima jos neko voljan da se javi. Nela kaze da je ozbiljna operacija u pitanju!!

 

Ovakvi momenti su bitniji od same akcije DDK !!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

A da sledeći put kada budemo davali krv, zadržimo polovinu date krvi za ovakve slučajeve, da ne bude nema za one koji je daju ??? ??? ??? ??? ??? ??? Mislim da bi trebalo organizovati kod zavoda za transfuziju da pošto već organizovano dajemo krv, imamo neki prioritet pri dobijanju krvi.....Humanost na prvom mestu, ali solidarnost na drugom ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

malo sam se raspitao, devojka nije vise na intenzivnoj nezi, prebacena je na ortopediju znaci da je stanje stabilno i da je najgore prebrodila. fiksirana je i nema pomeranja duze vreme ali sta da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Tri meseca? Ha? Pa onda ispade dobro što sam mislio da je šest meseci, pa nisam dao krv na akciji!!

I glupost je nekad korisna  ;D  (neinformisanost)

 

Komsija, mogli bi u ponedeljak (sutra) da odemo zajedno, ako nam se poklapaju vremena.

Ja nisam dao kada je bila BJB akcija jer sam bio na antibioticima. Zvao sam danas da pitam jel mogu sada da dam

obzirom da je proslo sedam dana otkako ne pijem lek. Nedeljom ne radi zavod, tako da cu sutra pre podne da zovem.

Ako mi pozitivno odgovore, ja bi otisao u 10h i obavio to.

 

Ćorak, bio sam u subotu i dežurna doktorka me je trajno skinula sa spiska davalaca. Razlog? Moja žena je pre trijes i kusur godina imala žuticu.

Isti problem smo izdiskutovali sa Zemunskim zavodom, kod kojih sam davao krv u bivšoj firmi. Do sada su mi trijes puta tako uzeli krv. Sada na jednom važi neki "protokol" iako nemam antitela na žuticu.

 

Tjah, moraću jedan dan pre podne da navratim kod njih da se svađam sa višljim šefovima, za sada mi je status upisan u računaljku.

 

Znači ja sam do daljnjeg OUT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Do udesa je doslo u mestu Crvena Crkva, povredjenom Slobodanu koji se vozio sa devojkom u susret je dolazio traktor, u momentu kada su trebali da se mimoidju,  vozac traktora se okrenuo da pogleda da li ga neko pretice kako bi skrenuo ulevo i zapoceo skretanje ali nije obratio paznu na motocikl koji mu je dolazio u susret tako da je preprecio put motoru i udarac je bio neizbezan  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: BELA CRKVA

Vozac je moto svetu poznatiji kao Cira. Njegova devojka ima samo naprslu karlicnu kost i za nekih dve nedelje bi trebalo da stane na noge po izjavi doktora. Zamolio bih sve koji mogu i zele da pomognu Ciri na bilo koji nacin. I naravno svako obavestenje sa urgentnog je dobro doslo. Unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Vozac je moto svetu poznatiji kao Cira. Njegova devojka ima samo naprslu karlicnu kost i za nekih dve nedelje bi trebalo da stane na noge po izjavi doktora. Zamolio bih sve koji mogu i zele da pomognu Ciri na bilo koji nacin. I naravno svako obavestenje sa urgentnog je dobro doslo. Unapred hvala...

 

Ja nemam takvu nformaciju...volela bih da je to istina...međutim...potres mozga i teška povreda karlice iziskuju posebnu fizikalnu terapiju...naravno pomoć je potrebna, ali pre toga konsultujte porodicu i nadležne lekare...

 

P.S.Ovo piišem iz Hrvatske jer mi je baka umrla i za sada sam tamo, večeras se vraćam...sve što treba 063-7702-443 Nela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ćorak, bio sam u subotu i dežurna doktorka me je trajno skinula sa spiska davalaca. Razlog? Moja žena je pre trijes i kusur godina imala žuticu.

Znači ja sam do daljnjeg OUT!

 

Na zalost i ja sam odbijen (telefonskim razgovorom). U vezi sa koriscenjem antibiotika: potrebno je da prodje

10 dana posle terapije da bi mogli da damo krv kada su u pitanju Pentrexil, Sinacilin i sl.

Radi informacije, ako ste koristili konkretno Dovicin, potrebno je da prodje minimum 14 dana (po recima doktora).

 

U vezi zutice su novi momenti. Receno mi je da ako Vam je neko od uzih clanova porodice prelezao zuticu,

niste u mogucnosti da budete davaoc krvi.

 

 

PS. -off:

P.S.Ovo piišem iz Hrvatske jer mi je baka umrla i za sada sam tamo...

 

Moje saucesce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Želim Ćiri i njegovoj devojci što manje patnje i brz oporavak, svi smo se potresli kad smo čuli za udes

 

ja nažalost nemogu da dam krv iz opravdanih razloga

 

TRAKTORISTE NA VEŠALA,  oduvek su bili pretnja na putevima  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozvala sam sada iz HR koleginicu koja radi na odeljenju gde je Slobodan...krv nije potrebna, ima je dovoljno...trombociti su bili u padu ali se situacija tokom noći stabilizovala. Slobodan će biti sutra operisan, Dr. Damjanović če raditi op zahvat , što je prednost...gledaću da stupim u kontkakt sa njim..sjajan je tip i veoma stručan ortoped...

Bitno je da se Slobodan oseća dobro i da je sve spremno za operaciju...ja ću gledati da stignem večeras iz HR  na vreme ( dežurna sam i tako) pa kad došla, dobro došla... ( da vidim to mudo koje će da me zaustavi da ne uđem na odeljenje ortpedije u Urgentnom )

 

Sve ostalo, ukoliko bude nešto bitno, javiću vam preved.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja