Jump to content

Moto Zajednica

Bubanj Potok juce, dosta srece i oprema.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Voleo bih da se posavetujemo sta sam mogao bolje da uradim da izbegnem situaciju koja mi se juce desila.

Imao sam sudar sa automobilom juce oko 16h u Bubanj Potoku, na raskrsnici gde se ukljucuje na autoput za Nis. 

Ovde:

WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Dolazio sam iz pravca auto pijace i isao pravo ka Lestanima, krecuci se nekih 50tak km/h sredinom trake, istim tempom kao i automobili koji su bili ispred mene nekih mozda 20 metara. U suprotnoj traci (ka pijaci) se kretala kolona vozila, medju kojima i prilicno velik i sirok kamion, mozda gradjevinski nisam siguran. Bas kad sam usao u raskrsnicu, iza tog kamiona je naglo izleteo automobil skrecuci levo da se ukljuci ka Nisu. Meni se samo pojavio u perifernom vidu, mislim da je delic sekunde bio u pitanju, tako da nisam nikako odreagovao, i udario me posred leve strane motora i preko cele potkolenice i stopala.

 

Nekim cudom sam uhvatio wobble koji je krenuo i ostao na tockovima pa sam se zaustavio nekih 50tak metara dalje i odmah ugasio motor, jer sam osetio miris ulja.

Steta na motoru je poveca, pukla je leva dekla, navoji gde se srafi dekla su odvaljeni :(. Plastike su ostecene na nekoliko mesta, auspuh, fuzaster, kao i jos par nekih delova sa te leve strane. Uplasio sam se za nogu jer je zabolelo prilicno kad sam dobio udarac, ali posle snimanja na urgentnom je utvrdjeno da nema preloma, samo je sve ugruvano i imam povecu modricu na cevanici i vise manjih posekotina od fara i branika auta. Mogu normalno da hodam sto je najbitnije. Automobil je prilicno ostecen spreda, nije mogao da upali i probusena mu je guma?!. 

 

Od opreme sam imao samo kacigu, moto patike i rukavice, jer je bilo blizu 40C tako da sam imao dosta srece da ostanem na tockovima i ne padnem. Sigurno je pomoglo sto je motor tezak i dugacak, i sto je udarac bio bas u centar mase. Stopalo je samo ugruvano sto mogu da zahvalim dubokim patikama, koje su me sacuvale i od ulja koje je prsnulo iz dekle pravo na nogu.

 

Sad vracam film i razmisljam sta sam mogao drugacije uraditi da izbegnem ovako nesto?! Lik je bio potpuno maskiran kamionom, i koliko sam ga razumeo uleteo je donekle na slepo kad su auti ispred mene prosli raskrsnicu, kaze jako sunce, nema klimu, itd... Nije izleteo ispred mene pa da mogu da kocim ili manevrisem desno, nego pravo u mene sa leve strane. Cesto kad vidim kolonu iz suprotnog smera, sa kamionima, drzim desnu stranu svoje trake da bih mogao bolje da vidim ja njih, a i oni mene, ali ovde to nisam uradio jer sam motrio i na automobile koji se ukljucuju sa autoputa iz Beograda nizbrdo bez stajanja na stop. Brzina isto nije bila velika, kretao sam se sa tokom saobracaja, oko 50.

 

Voleo bih da cujem sta iskusnije kolege misle, kako izbeci ovakve situacije?

Da li znate kad cu smeti da popravljam motor, kad podnesem zahtev osiguranju ili tek kad me isplate?

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Iskreno vrlo je moguće da si ti taj ''iskusniji kolega'' jer živih mnogo nema a da su učestvovali u takvoj saobraćajci. Imao si sticaj okolnosti i izabrao si na šta da se koncentrišeš..mislim da nisi nigde pogrešio, samo si imao lošu sreću a i super sreću da ostaneš živ.

Lepo si opisao oko opreme...svakom normalnom je dovoljno to što je napisano.

 

Motor možeš popravljati čim osiguranje uradi procenu...

 

Njvažnije da si ti dobro...

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3607 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
22 minutes ago, Djeronimo said:

Voleo bih da se posavetujemo sta sam mogao bolje da uradim da izbegnem situaciju koja mi se juce desila.

Imao sam sudar sa automobilom juce oko 16h u Bubanj Potoku, na raskrsnici gde se ukljucuje na autoput za Nis. 

Ovde:

WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Dolazio sam iz pravca auto pijace i isao pravo ka Lestanima, krecuci se nekih 50tak km/h sredinom trake, istim tempom kao i automobili koji su bili ispred mene nekih mozda 20 metara. U suprotnoj traci (ka pijaci) se kretala kolona vozila, medju kojima i prilicno velik i sirok kamion, mozda gradjevinski nisam siguran. Bas kad sam usao u raskrsnicu, iza tog kamiona je naglo izleteo automobil skrecuci levo da se ukljuci ka Nisu. Meni se samo pojavio u perifernom vidu, mislim da je delic sekunde bio u pitanju, tako da nisam nikako odreagovao, i udario me posred leve strane motora i preko cele potkolenice i stopala.

 

Nekim cudom sam uhvatio wobble koji je krenuo i ostao na tockovima pa sam se zaustavio nekih 50tak metara dalje i odmah ugasio motor, jer sam osetio miris ulja.

Steta na motoru je poveca, pukla je leva dekla, navoji gde se srafi dekla su odvaljeni :(. Plastike su ostecene na nekoliko mesta, auspuh, fuzaster, kao i jos par nekih delova sa te leve strane. Uplasio sam se za nogu jer je zabolelo prilicno kad sam dobio udarac, ali posle snimanja na urgentnom je utvrdjeno da nema preloma, samo je sve ugruvano i imam povecu modricu na cevanici i vise manjih posekotina od fara i branika auta. Mogu normalno da hodam sto je najbitnije. Automobil je prilicno ostecen spreda, nije mogao da upali i probusena mu je guma?!. 

 

Od opreme sam imao samo kacigu, moto patike i rukavice, jer je bilo blizu 40C tako da sam imao dosta srece da ostanem na tockovima i ne padnem. Sigurno je pomoglo sto je motor tezak i dugacak, i sto je udarac bio bas u centar mase. Stopalo je samo ugruvano sto mogu da zahvalim dubokim patikama, koje su me sacuvale i od ulja koje je prsnulo iz dekle pravo na nogu.

 

Sad vracam film i razmisljam sta sam mogao drugacije uraditi da izbegnem ovako nesto?! Lik je bio potpuno maskiran kamionom, i koliko sam ga razumeo uleteo je donekle na slepo kad su auti ispred mene prosli raskrsnicu, kaze jako sunce, nema klimu, itd... Nije izleteo ispred mene pa da mogu da kocim ili manevrisem desno, nego pravo u mene sa leve strane. Cesto kad vidim kolonu iz suprotnog smera, sa kamionima, drzim desnu stranu svoje trake da bih mogao bolje da vidim ja njih, a i oni mene, ali ovde to nisam uradio jer sam motrio i na automobile koji se ukljucuju sa autoputa iz Beograda nizbrdo bez stajanja na stop. Brzina isto nije bila velika, kretao sam se sa tokom saobracaja, oko 50.

 

Voleo bih da cujem sta iskusnije kolege misle, kako izbeci ovakve situacije?

Da li znate kad cu smeti da popravljam motor, kad podnesem zahtev osiguranju ili tek kad me isplate?

Po ovome kako si opisao ništa tu nisi mogao da učiniš.

Dobro je što si uspeo da ostaneš na motoru 

Ja sam pre 12-13 godina imao sličan udes u Bg, ali sa padom.

Ako je policija vršila uviđaj javiće ti se ovih dana neki od advokatskih kancelarija za naplatu štete.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
52 minutes ago, Djeronimo said:

kad vidim kolonu iz suprotnog smera, sa kamionima, drzim desnu stranu svoje trake

Ja zauzimam levu stranu moje trake, ako je neki auto ispred mene. Mislim da sam tako vidljiviji vozacima koji mi dolaze u susret. Ako nemam auto ispred sebe... manje vise... sredinom.

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2733 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Retko kad da sam čuo da neko doživi ovo i ostane mu noga netaknuta... 

Neko te voli. 

I sad, šta si mogao bolje.. Pa ako ti nisi video njega nije ni on tebe, a on je kreten koji ide na slepo.. 

Želim ti brz oporavak. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1717 postova
  • Motocikl: /

Mozes da popravljas odmah posle slikanja koje ce da obavi procenitelj.

Ko sto ti Zika kaze, ama bas nista, dobro si prosao, sreca pa je taj xx veliki motor, ne znam kako bi prosla ta noga da je bio neki naked prdavac npr...

 

Inace, to je normalno po tim krajevima, cudo da te nije nabedio da si ti kriv...

A savet, posto sam iz tih krajeva, to i svakome pricam, motorom uvek izbegavati subotu pre podne taj potez oko auto pijace, nedeljom pre podne deo smederevskog od Kaludjerice do skretanja za Ritopek zbog Bolecke pijace i svim danima potez od MML-a do raskrsnice za Kruzni put, zbog veoma loseg puta i intenziteta saobracaja.

Jednostavno, previse je tu po tim krajevima vozaca koji nemaju pojma o osnovnim saobracajnim pravilima, tamo gde su ziveli ranije nije bilo saobracajne kulture, plus ova nasa starosedelacka garda za volanom koja  smatra da je ok voziti sa 6 popijenih piva i 8 rakija jer "ne znas ti sta ja sve treba da popijem da bi me malo uhvatilo".

I na to dodaj da su sve autoskole iz kraja "prijateljske" i za par stotina ti omogucavaju da polozis bez problema...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX
12 minutes ago, ser said:

sreca pa je taj xx veliki motor, ne znam kako bi prosla ta noga da je bio neki naked prdavac npr...

Bas ovo razmisljam, agregat je dosta sirok pa je preuzeo vecinu udarca, da su 1 ili 2 cilindra stopalo bi bilo prvo na udaru...

 

  

17 minutes ago, Petre said:

Ja zauzimam levu stranu moje trake, ako je neki auto ispred mene. Mislim da sam tako vidljiviji vozacima koji mi dolaze u susret. Ako nemam auto ispred sebe... manje vise... sredinom.

I ja sam u vecini slucajeva na poziciji levog tocka automobila, ali kad mi dolaze kamioni u susret cesto se pomerim desno da bih video aute koji voze iza njih, a i oni mene.

Promenio član Djeronimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja