Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa kacigom HJC C80 Bult MC21SF

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Pozdrav svima, 

Obzirom da nosim kacigu i da sam nezadovoljan kacigom HJC C80 zelio sam ovde da podijelim svoja iskustva. 

Kaciga je kupljena u Novembru 2022 na kraju sezone i provozana jendnom 2022 dok u 2023 smo presli oko 40k km. 

kaciga je kupljena u MotoLand-u

U 2023 godini bila mi je vjerni saputnik na putovanju u Maroko i na 10k km ali nije moglo da prodje bez problema. Naime problem se pojavio kada su poispadali mali srafovi koji drze mjesto gdje se kaci flip up onaj metalni dio i flip up ne moze da se zatvori sa jedne strane. Pa sam morao da vadim jedan staf sa jedne strane da bih mogao da zatcorim kacigu uopste. 
image.thumb.png.acf4640b76b1f2a62103000bb333fe80.png 

U motolendu su sami pritezali srafove i gle kako je plastika okolo popucala 
image.thumb.png.3a9111faf604ba0bff0c91cf14ef7727.png

Drugi problem se pojavio kada mi je na autoputu Zagreb Beograd pri malo vecoj brzini od ogranicenja cca 140kmh popustio kacketic i pao preko face, preko vizira i tako me doveo u prilicno nezgodnu situaciju, sreca pa nije pokrio cijelom duzinom i sirinom vizira nego sam imao mjesta da vidim pored njega ali svakako nikom se ne desilo. Mali pinovi plasticni koji drze kacketic su se savili i dopustili viziru da padne, od tad vise nikad nije stavljen nit se mogao staviti. 
image.thumb.png.fe94751fead882c04ddee36698d53bef.png

Treci problem je nastao kada se bravica koja je unutar brade flip-up a i koja se mehanizmom drzi kad se zatvori e ta desna strana mehanizma se otkacila tako sto su srafici poispadali i ne mogu novi da se stave pa samim tim bravica nema nikakvu funkciju i visi. Kad vozim motor sa tom kacigom prosto desna strana mehanizma je uvijek otvorena. 
image.thumb.png.44a2835e2ce234b704cfc95b5f555b32.png

I cetvrti problem koji se desio prije par dana jeste da je plastika koja stoji preko mehanizma za flip-up otpala, ne znam sta se desilo samo mi je u voznji se odvalila i otpala dok je kaciga bila zatvorena, onog momenta kako sam u voznji otvorio flip-up tako je plastika i podbradak odletio. Plastika bi trebala da ide preko ovoga oznacenog. 
image.thumb.png.e5086dccf87474695372eb6606010b0d.png

Pokusao sam da se pozovem na reklamaciju posle prvog problema ali su mi je odbili jer nijesam imao racun i samo su zavrnuli nekakve srafove kod prvog problema. 

Nadams e da nece jos neko da se upeca na ovu kacigu i da kupi.

 

Promenio član kokot
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 232 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Kupih HJC F70, posle 3 meseca ispala mi prednja plastika, pisao dobavljaču, pisao direktno njima, nikakva pomoć. 
Hteo da kupim, trazio 3d file bilo šta, bukvalno mi posle nisu ni odgovrili na mail, čekam još ovu sezonu pa se gleda druga kaciga, koja sigurno neće biti HJC.

Screenshot 2024-06-19 at 22.31.57.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

HJC je definitivno u rangu kaciga sa Aliexpressa. Sa jeftinom IXS  kacigom sam bio puno zadovoljniji nego sa ovom i90. Pisao sam vec negdje, 2x mi se vec u voznji potpuno odsarafio onaj preklopni dio od ostatka kacige. 2x sam slao na reklamaciju i evo sad sam odsarafio sarafe koji drze preklopni mehanizam, ubacio loctite i zavio. Ne zelim ni razmisljati sta bi se desilo da padnem na bradu a taj preklopni dio se u medjuvremenu odsarafio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
17 hours ago, ProkaRoka said:

Kupih HJC F70, posle 3 meseca ispala mi prednja plastika, pisao dobavljaču, pisao direktno njima, nikakva pomoć. 
Hteo da kupim, trazio 3d file bilo šta, bukvalno mi posle nisu ni odgovrili na mail, čekam još ovu sezonu pa se gleda druga kaciga, koja sigurno neće biti HJC.

Screenshot 2024-06-19 at 22.31.57.png

Znaci nijesam jedini koji ima problem sa HJCom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Ja svoju c80 nosim vec trecu godinu,nikakvih zamerki sem na tezinu i kacket koji oravi vibracije preko 120 a na osnovu te kolega uzao c90 i isto nema zamerki... Izgleda kako je kome zapalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Evo sam sebe moram malo sa ponistim,sjebao mi se danas kacket na kacigi i to oko granice sa cg,vozim sad sa otvorenim vizirom i naocare ali nema nocu,kako apustim vizir tako kacket padne preko njega. Posto su mi u bg oni trouglici,ne mogu skinem kacket jer ce vizir otpasti tako da sam u zabavnoj poziciji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja