Jump to content

Moto Zajednica

Most slobode 12.6.'24.

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, Shaft021 je napisao:

I niko nista ne preduzima...

 

Ovo je žalosna istina.

Verovatno svuda po Srbiji postoje takva mesta za koja "svi znaju" da se divlja, ali se policija pravi mrtva dok se nešto ne desi.

A kad se desi, onda će da predlože strožije zakone.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4952 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Kod mene neki lik divlja već dve godine po naselju (verovatno nema ni dozvolu), neregistrovan GSXR, vozi u papučama i šorcu kad su vrućine. Policiska stanica nema ni 100m od glavne ulice i ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Još nema informacija ko je i odakle vozač motora.

Po slikama sam prepoznao ZX10R.

 

Po pitanju voznje brzine, ovo je moje omiljeno mesto da malo produvam motor.

Od semafora do pred tunel u ranim večernjim satima kada nema guzve.

Tri trake, pregledno, bez pesaka, biciklista, traktora...

 

Svi ostali komentari o divljanju motora i jadnim automobilistima.

Cisto sumnjam da je motociklista uradio kamikazu u auto kornjaču.

Moje pitanje je u kojoj traci se nalazio i kojom brzinom se kretao automobil?

Leva traka 40km/h?

 

Nekada se i na bulevaru znalo kojom se trakom koliko brzo vozi.

Promenio član joker-ns
  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 3
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Druze, vozim 25 god. Sve kategorije sem busa. Mozemo da pravdamo jer smo empaticni. Ali ovaj momak je bio mnogo brzi od auta. Sve da je i C2 bio parkiran u desnoj, bas ga je odvalio. Da je sedeo neko pozadi u kolima, verovatno bi nastradao. Jasno je kao margarin da je pokojni momak na motoru bio mnogo brzi od auta.

Zao mi je...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2877 postova

meni je prvi put palo na pamet da li auto prilikom prestrojavanja neposredno pred motor -recimo 20 metara gde motorist ni ne stigne da stisne kočnicu vidi potpuno isto motor koji ide 300 ili 30 na sat.

Sve pod uslovom da nema krivine.

Po meni bi morao isto da vidi jer ako je neko na 20 metara svejedno je kojom brzinom ide .Vozaš auta mora da ga vidi na isti način tog momenta kad ga je ugledao i da obustavi prestrojavanje -

E sad ako ide motociklista 80 verovatno će moći kolko tolko da ukoči d a se ništa ne desi a pri 200 sigurno neće ali to nikako ne opravdava vozača automobila

Kokko sam čuo motocilkista ima 64 godine

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 50 minuta, abarth_maniac je napisao:

Druze, vozim 25 god. Sve kategorije sem busa. Mozemo da pravdamo jer smo empaticni. Ali ovaj momak je bio mnogo brzi od auta. Sve da je i C2 bio parkiran u desnoj, bas ga je odvalio. Da je sedeo neko pozadi u kolima, verovatno bi nastradao. Jasno je kao margarin da je pokojni momak na motoru bio mnogo brzi od auta.

Zao mi je...

Nema tu pravdanja kada se ugasi ljudski zivot.

 

Naravno da brzina nije bila prilagođena, naravno da nije bilo pravo vreme jer je bilo dosta automobila.

Da li je vozac automobila pogledao u retrovizor pre prestrojavanja, da li kuckao mobilni....

Jednog ljudskog zivota nema!

 

 Niko nije napisao da ljudi u automobilima, kamionima, autobusima... obrate malo pažnju na ostale učesnike, pogodovo na motocikliste?

Sve su to braća, muževi, očevi.

Ne može samo jedna strana da bude kriva!

 

P.S. svaka čast na stažu i kategorijama, ako je to merilo.

Znamo se iz NS cafea.

 

 

Promenio član joker-ns
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da me ne shavtis pogresno, ti ili bilo ko. 

Ako zategnemo, a desi se, kako da ocekujemo da nas prosecni vozac proceni!?

Ljudi ne koriste retrovizore, to stoji.

Ali se bre ovde vidi iz aviona da je momak potegao, nazalost.

Mi, kao ranjiva sorta, moramo da budemo obazrivi. To pravi razliku da li cemo ostaviti decu bez oca ili ne.

Kicmu polomih na stazi, srecom bez posledica, ali svaka odluka nosi svoju posledicu.

Nemojte drugari potezati ako nije kontrola u vasim rukama.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 31 minuta, sasa ns 1 je napisao:

meni je prvi put palo na pamet da li auto prilikom prestrojavanja neposredno pred motor -recimo 20 metara gde motorist ni ne stigne da stisne kočnicu vidi potpuno isto motor koji ide 300 ili 30 na sat.

Sve pod uslovom da nema krivine.

Po meni bi morao isto da vidi jer ako je neko na 20 metara svejedno je kojom brzinom ide .Vozaš auta mora da ga vidi na isti način tog momenta kad ga je ugledao i da obustavi prestrojavanje -

E sad ako ide motociklista 80 verovatno će moći kolko tolko da ukoči d a se ništa ne desi a pri 200 sigurno neće ali to nikako ne opravdava vozača automobila

Kokko sam čuo motocilkista ima 64 godine

Da li se zna ko je ili odakle je čovek?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 3 minuta, abarth_maniac je napisao:

Da me ne shavtis pogresno, ti ili bilo ko. 

Ako zategnemo, a desi se, kako da ocekujemo da nas prosecni vozac proceni!?

Ljudi ne koriste retrovizore, to stoji.

Ali se bre ovde vidi iz aviona da je momak potegao, nazalost.

Mi, kao ranjiva sorta, moramo da budemo obazrivi. To pravi razliku da li cemo ostaviti decu bez oca ili ne.

Kicmu polomih na stazi, srecom bez posledica, ali svaka odluka nosi svoju posledicu.

Nemojte drugari potezati ako nije kontrola u vasim rukama.

Nije problem kako te shvatim, već kako reagujemo.

Ljudi povedite računa, leva traka je brza traka, dva puta proveri kada se prestrojavaš. Prvi put kada pomisliš, drugi put pre samog prestrojavanja.

Na putevima ima dosta motocikala koje puvuče asfalt. Sve su to nečija deca, roditelji... 

Kada se desi udes tada je svima žao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 24 minuta, joker-ns je napisao:

Nije problem kako te shvatim, već kako reagujemo.

Ljudi povedite računa, leva traka je brza traka, dva puta proveri kada se prestrojavaš. Prvi put kada pomisliš, drugi put pre samog prestrojavanja.

Na putevima ima dosta motocikala koje puvuče asfalt. Sve su to nečija deca, roditelji... 

Kada se desi udes tada je svima žao.

Brza traka, ne *ebena staza. Ovde pričamo o razlici od 80-100 km/h ako je onako ulubljen gepek. Ja kad vidim nekog na 100 metara iza sebe, ne očekujem da me stigne za manje od 4 sekunde.

Slažem se da je i motociklista nečije dete ili roditelj. Ali ne treba i ostali da žive sa grižom savesti zbog toga što je tebe povukao asfalt.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 842 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja prvi pljujem vozace automobila kada se desi nezgoda u kojoj je pao/stradao neko na motoru, jer dobar deo voze kao kreteni, neverovanto bahato, nece u retrovizor da pogledaju, za zmigavce misle da su ukras na autu i nista vise itd. itd. ali u ovom slucaju ne znam sta da kazem, sudeci po svemu deluje da je covek jurio malo zesce i nazalost poginuo.

Zena je dugo vozila dete u tako malom autu i bas po tom NS-u... kada sam video ove slike prvo su mi oni prosli krzo glavu... Mogao je da prokliza i ubije nekoga iza, brate ne vozi se 200kmh u naseljenom mestu. Svi vicu kako je autoput dosadan, staza je sranje ili "preskupa", ali zato kroz grad i oko grada cepaj. Jako mi je zao coveka sto je poginuo, dobro je da nije povukao jos nekoga za sobom, jer je lako moglo da se desi.

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ako se auto naglo prestrojio bez uključenog migavca snosi svoj deo krivice, kao i kolega koji je vozio prevelikom brzinom i nije uspeo da odreaguje.

Ovakvih situacija po Beogradu sam imao milion, zato motor maltene i ne vozim po gradu.

Tu je skuter, ne mogu da jurim sa njim kao sa motorom a opet stignem kao sa njim.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Kako moze automobil da uoci motor koji ide brzinama koje su maltene duple od ogranicenja, pretpostavka? Sve i da je pogledao/la na retrovizor tu je jos puno faktora koje stvaraju mogucnost da se ne uoci motor. Pa nije to deo autobana bez ogranicenja, to je kratka medjugradska zona. Guzva, autobusi itd... Opet pitam cemu takva voznja? Ne okrivljujem nikog jer ne znam sta se desilo. Napisao sam generalno za tu deonicu gde svi gasiraju. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD

Ma meni je sumnjivo da se neko tek tako zakuca u auto bez obzira na brzinu. Il ga je ovaj klinac iz auta sa probnom dozvolom isekao u nekoj traci ili je bas naglo zakocio. 

 

Mora da se klinac prestrojavao tj preticao nenajavljeno i neoprezno i isekao motor u njegovoj prebrzoj voznji.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Bas zbog takvih sa probnom dozvolom, žene za volanom, starijih osoba  bi bilo dosta pametnije da vozači motora prestanu da izigravaju rosija… možda ga je ovaj i video u retrovizor na 100 metara pre prestrojavanja ali ako ga onaj zgazio muški onda je to dalo ovaj rezultat koji imamo 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2649 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pre koje veče sam se vozao gradom, i gledam u ljude u kolima, u 75% kola vozačima blješti lice - gledaju u telefone!!! Čim izađe na ovakav pravac telefon, stane na semaforu telefon, vozi i skrola. 

Nisam ni ja bez greha, X puta se javim, pričam, ali ne buljim u ekran.. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Stvarno ne razumem da u ovome neko može da traži krivicu vozača automobila.

 

I ako je potpuni retard koji je bez ikakve najave i gledanja retrovizora prelazio iz trake u traku, brzina kojom ga je motor stigao i udario je potpuno van pameti.

 

 

Pre 7 sati, admiki je napisao:

Slažem se da je i motociklista nečije dete ili roditelj. Ali ne treba i ostali da žive sa grižom savesti zbog toga što je tebe povukao asfalt.

Pre 6 sati, Abi je napisao:

Jako mi je zao coveka sto je poginuo, dobro je da nije povukao jos nekoga za sobom, jer je lako moglo da se desi.

 

👏👏👏

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2432 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ljudi u Subotici je pre 7 god poginuo decko u gradu, tacnije kod rode prema Palicu, tu stoji tabla za izlazak iz naselja, al je frajer pre table proleteo izmedju auta na semaforu i napanjio motor do 200kmh, covek koji je bio nekih 300m dalje je po svojoj percepciji, sasvim lagano skretao levo iz suprotnog smera, odnosno "sekao" njemu put, al u momentu kad je on video aute na semaforu u "daljini" oni su tek kretali, ko ocekuje budalu koji prolece izmedju auta i napanji do 200 u gradu? Eilog? Od golfa keca ostala konzerva, poginuo motorista, poginuo covek u autu, srecom malo dete koje je sedeo iza je prezivelo... I to sve zbog wanna be Rossi. 
 

Tako da tacno i da se bez zmigavca ovaj prestrojavao, kolega je trebao biti svestan da nije sam na stazi nego na javnom putu. 
 

 

https://m.subotica.com/vesti/teska-saobracajna-nezgoda-na-putu-za-palic-id28713.html
 

 

 

 

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Pa gde je taj snimak da vidimo sta se stvarno desilo?

Svesni smo da je ovaj ako ga je vrteo do blokade cim ga je culo pola ns-a isao 180-200 verovatno u drugoj, mozda trecoj, ne verujem da je u prvoj bio (jedino ako je bio na zadnjem pa nije video gde ide), a nema dovoljno vremena za vece brzine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1130 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
38 minutes ago, zaludan said:

Stvarno ne razumem da u ovome neko može da traži krivicu vozača automobila.

 

I ako je potpuni retard koji je bez ikakve najave i gledanja retrovizora prelazio iz trake u traku...

 

Koji si ti meni kralj...   😋

 

Ako po tebi ovakvi u saobraćaju nemaju nikakvu odgovornost i ne treba da snose nikakvu krivicu, onda smo prešli igricu.

 

napomena: uopšte ne pišem i ne mislim o ovom konkretnom nesrećnom slučaju, neka je laka zemlja i čisti putevi nebeski čoveku koji je izgubio život i neka momak koji je vozio auto što lakše i bez posledica prebrodi sve ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja