Jump to content

Moto Zajednica

Aluminijumski koferi - izrada i sistemi kacenja?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Ja sam nesto racunao da mi gabaritna mera na Stromu bude 110, sta mislite o tome?

 

Na mom Stromu su Givi koferi i nosaci, sirina 113. Sto je mnogo, mnogo je. Stvarno treba da bude malo uze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja sam nesto racunao da mi gabaritna mera na Stromu bude 110, sta mislite o tome?

 

Na mom Stromu su Givi koferi i nosaci, sirina 113. Sto je mnogo, mnogo je. Stvarno treba da bude malo uze.

 

Ok, poceo sam da crtam sa sirinom od 250mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Uh, dodje mi da prodam kofere i napravim nove :) Salim se.

Posto mi se od starta nije svidjao sistem zakljucavanja kofera, nekako mi je delovao nesigurno, danas sam kupio ovo:

 

post-3034-12879018799821_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Pazi, nisam to radio nikada, ali kada se savije lim, za ono dno, mora da ima neki radijus savijanja. Znaci verovatno ce biti zazora tamo gde treba da se spoje one nazovi vertikalne stranice dna. Mada to ce se varom popuniti. E sada taj radijus savijanja treba uzeti u obzir kada se racuna unutrasnja sirina i duzina omotaca ili vertikalnog dela kako si ti ga ti nazv'o, ili same osnove dna, nebitno je.

Mozda prvo napraviti dno, pa onda po njemu savijati omotac!

 

Ja cu verovatno napraviti sebi, jer mi je Zega u prilicno losem stanju  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pazi, nisam to radio nikada, ali kada se savije lim, za ono dno, mora da ima neki radijus savijanja. Znaci verovatno ce biti zazora tamo gde treba da se spoje one nazovi vertikalne stranice dna. Mada to ce se varom popuniti. E sada taj radijus savijanja treba uzeti u obzir kada se racuna unutrasnja sirina i duzina omotaca ili vertikalnog dela kako si ti ga ti nazv'o.

 

Program sve tacno proracuna, crtez se kotira pre savijanja i onda se dodaje samo radijus savijanja  kada se uradi savijanje. Na prvom crtezu (pre savijanja) iscrtano je gde treba da se savije i koji je radijus savijanja. A sto se tice onih rupa, sve se popuni varom a sta ostane silikonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Planiram da ih postavim pored originalne bravice koja je dosla uz kofere, otprilike ovako:

 

Samo prvo pogledaj da li ćeš imati mesta između poklopca i tela kofera, jer ta rezica mora da se zakači na poklopac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Planiram da ih postavim pored originalne bravice koja je dosla uz kofere, otprilike ovako:

Uredu je to, ali bi ti trebalo 4 katanca sto je mnogo, previse kljuceva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Evo ti jedan TIP. Uvek se preporucuje da ta bravica bude zakljucana, jer od vibracija kopca moze da se otvori. Imas da kupis tu malu bravicu koja se ugradjuje u te postojece kopcenna tvom koferu, mada ne prepiorucuju to, kazu moze da se zaglavi od povrsine. Zato preporucuju katancic da stavis kroz ove dve rupice na desnom delu bravice. Posto mene mrzi da se smaram sa tim kljucevima, ja sam to kod sebe resio sa kratkom zicom, koju proturim kroz te dve rupe o zavrnem.

 

Nadam se da si me razumeo ovako bez slike.

 

A mislim i da ce te tvoje korodirati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Planiram da ih postavim pored originalne bravice koja je dosla uz kofere, otprilike ovako:

Uredu je to, ali bi ti trebalo 4 katanca sto je mnogo, previse kljuceva.

 

Njemu je na sarke poklopac, ima dve kopce ukuno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Evo ti jedan TIP. Uvek se preporucuje da ta bravica bude zakljucana, jer od vibracija kopca moze da se otvori. Imas da kupis tu malu bravicu koja se ugradjuje u te postojece na tvom koferu, mada ne prepiorucuju to, kazu moze da se zaglavi od povrsine. Zato preporucuju katancic da stavis kroz ove dve rupice na desnom delu bravice. Posto mene mrzi da se smaram sa tim kljucevima, ja sam to kod sebe resio sa kratkom zicom, koju proturim kroz te dve rupe o zavrnem.

To sam i mislio.. U svkaom slucaju idu katanci krozone male rupice, bravice nisam ni porucio iz tih razloga.. Jeste da je malo cim sa (ukupno) 4 katanca li je isto i cim ostati bez svega u sred P.M ;)

 

Ovako cu barem (malo mirnije) setati dok je motor parkiran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Planiram da ih postavim pored originalne bravice koja je dosla uz kofere, otprilike ovako:

 

Samo prvo pogledaj da li ćeš imati mesta između poklopca i tela kofera, jer ta rezica mora da se zakači na poklopac.

Ima mesta na pretek. Alpos je to fino resio i ostavio dovoljno lufta izmedju poklopca i kufera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ili možeš da presečeš na pola taj deo kroz koji se pričvršćuje reza i da ostaviš samo dve rupe. Onda bi mogao da ga zakačiš na ivicu poklopca, kao što je zakačena ta originalna kukica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Ili možeš da presečeš na pola taj deo kroz koji se pričvršćuje reza i da ostaviš samo dve rupe. Onda bi mogao da ga zakačiš na ivicu poklopca, kao što je zakačena ta originalna kukica.

Da, tu cu i zakaciti, s tim sto ne mora da se sece, ima mesta (sa malo brusenja) za sva cetiri srafa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Imas da kupis set od 4 katanca koji se otvaraju jednim kljucem. Dal ima ovde da se nadje ne znam, ali imas u Touratech-u, a Bera donosi odande...

 

Ineace ti katanci su toliko smesni, da motor uvek mora da je na oku. Treba 10 sec da se obiju, sto je taman dovoljno da skocis iz kafane i da oteras lopova :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

 

A mislim i da ce te tvoje korodirati

 

Vrlo moguce, nije bas reprezentaitvan materijal.. Ali za 113,00 din., nek potraju sezonicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Imas da kupis set od 4 katanca koji se otvaraju jednim kljucem. Dal ima ovde da se nadje ne znam, ali imas u Touratech-u, a Bera donosi odande...

 

Ineace ti katanci su toliko smesni, da motor uvek mora da je na oku. Treba 10 sec da se obiju, sto je taman dovoljno da skocis iz kafane i da oteras lopova :D

 

uh to cu da pazarim, resava muke!

eeee, zato dve zmije otrovnice u kofere, kao efekat iznenadjenja :)

Znam da ako se neko nameraci na kofere, odnece ceo motor  i mene s njim, ali ako pored mene stoji motor gde viri zica iz kofera.. hm... koga ce pre orobiti :).. Zezam se malo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Da, nije jeftino ali svejedno ne mogu ovi.. Presiroko je rastojanje izmedju rupa na originalnoj bravici.. Katanac mora da ima vrat 4,5 cm da bi uhvatio obe rupe.. Nista od ovih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja