Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko obaranja motora.

Recommended Posts

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 8 sati, yogibear je napisao:

Lik sa staze je lik sa staze, i to što pravi dobra vremena nikako ne znači da ima znanje i umeće da nekome i prenese to iskustvo. :) Čak i da ima taj dar, sa tim likom sa staze bih razgovarao isključivo... o stazi. :) 

 

Ne znam da li si čuo za njega, na fotografijama ispod je Radislav Mihajlov. 👇 Najtrofejniji i koliko znam jedini profesionalni stant motociklista u Srbiji. Čovek trenira (na motoru je) pet puta nedeljno, takmiči se po svetu, ima revijalne nastupe... Da li znaš podatak da Rade uopšte (nikada) ne vozi motor u javnom saobraćaju, niti poseduje "civilni" motocikl? Čak štaviše, otvoreno kaže da nam se divi (nama, običnim smrtnicima) kroz šta sve svakodnevno prolazimo i preživljavamo na ulicama i putevima. Hoćemo li Radeta da pitamo za savet u vezi trkanja na stazi, u vezi pripreme motora za dalja putovanja, u vezi vožnje u grupi ili oko "obaranja motora" kao što stoji u naslovu teme? 

 

radislav-mihajlov-3.thumb.jpg.8a798b3382e5a783f46c5cd43da6c4ec.jpg

 

326593807_1193326674882250_882609777406514139_n.thumb.jpg.ca554c0ef689ab02a664a25adffd4497.jpg

 

326558067_695803688943472_5324489285477308426_n.thumb.jpg.a3d321067694d21db04a1ad050a65183.jpg

 

Inače, "pandur" iz mog prethodnog posta je instruktor u moto jedinici MUP-a i presretač. Pored ostalog, prošao je obuke i dobio zvanje policijskog moto instruktora od više specijalizovanih akademija u inostranstvu. Šta znam, uz svo poštovanje trkača sa staze, ja bih ipak njega pitao za savet u vezi svakodnevne "civilne" vožnje. :)

 

Ok, poštujem. Vidiš sad kad imam informacije ko je ko i zašto su tu gde jesu, onda naravno da bih primio savet od takvih ljudi. Moje prethodno razglabanje je se odnosilo na likove koji se samoinicijativno proglase za neke stručnjake pa kao organizuju škole vožnje o slično, toga ima dosta ne samo po Srbiji već i šire, lično sam se sretao sa tim pa zato nepoverenje..

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 3 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Ja ti garantujem da niko ovde nema trika da pobegne panduru na motoru. Sanse nema ...

Sve da si "rosi" na stazi...

U gradu sigurno nema šanse. Uz neki prevoj veruj mi da ima.. posebno ako je gradski pandur..

Dacu ti info, najbolje vreme najbrzeg pandura na stazi Mettet u Belgiji je bilo 1.24, jeste vozio gs ali to je vreme za pocetnicku grupu... Ostalih 50 nije spustilo ispod 1.30..I taj će da stigne nekoga u krivinama ? Izvini ali ne mogu da se složim sa tim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
3 hours ago, Gajo Sevojno said:

U gradu sigurno nema šanse. Uz neki prevoj veruj mi da ima.. posebno ako je gradski pandur..

Dacu ti info, najbolje vreme najbrzeg pandura na stazi Mettet u Belgiji je bilo 1.24, jeste vozio gs ali to je vreme za pocetnicku grupu... Ostalih 50 nije spustilo ispod 1.30..I taj će da stigne nekoga u krivinama ? Izvini ali ne mogu da se složim sa tim..

Upravo na ovo sam mislio u onom postu,par ljudi u Srb ima (ne znam koliko ih je jos aktivno) koji mogu da se momacki povijaju na nekoj stazi,otvorenom putu itd (ekipa koja je prosla obuku kad je MUP uzimao GSXR) izmedju ostalih covek koji je postavljen na slici je jedan od njih. Ostali jednostavno nemaju sanse,nikad nisu trenirani za tako nesto,jedino pokusati na neku ludost,na kohones.Grad je druga prica,specijalisticka obuka je usmerena na taj nacin voznje,i na to se postavlja akcenat.Elem,da sumiram moje misljenje,od svakoga ima sta da se nauci,i od vozaca sa staze i sa ulice a pogotovo offroad vozaci (za mene ozbiljna prica)

Pokupiti znanje pa naci sta tebi kao vozacu najvise odgovara

Promenio član Patriota
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ima tu jos jedna bitna stvar , koju svi zaboravljate dok bezite od pandura na motoru.

Njemu se, sa rotacijom , svi sklanjaju, a vama niko. 

Ako slucajno on padne - boli ga cela pi*ka , sutra sedne na drugi motor i gas...vi ako padnete , odose silni evri ( ne pricam o povredama ) ...

Tako da , manite se uporedjivanje dve babe sa tri zabe. Nije isto 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 13 sati, Gajo Sevojno je napisao:

U gradu sigurno nema šanse. Uz neki prevoj veruj mi da ima.. posebno ako je gradski pandur..

Dacu ti info, najbolje vreme najbrzeg pandura na stazi Mettet u Belgiji je bilo 1.24, jeste vozio gs ali to je vreme za pocetnicku grupu... Ostalih 50 nije spustilo ispod 1.30..I taj će da stigne nekoga u krivinama ? Izvini ali ne mogu da se složim sa tim..

Ti stvarno misliš da se policija obučava samo za gradsku vožnju? 

Vreme na stazi je vreme na stazi. Neće te policija juriti po stazi. 

A i zbog čega bi bežao policiji? 😆

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2132 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 13 sati, Gajo Sevojno je napisao:

I taj će da stigne nekoga u krivinama ? Izvini ali ne mogu da se složim sa tim..

Pitanje...i sta i ako ga i stigne...sta ce da mu uradi...da ga udari svojim motorom...izgura sa puta...šutne...upuca?:neznam:

mislim da jedino moze da vozi uporedo i da se nada da ces sam da padnes od straha...i da potpomogne vikom ili mahanjem...😁

 

proslo je to vreme ljudi odavno...nije vise to kao tamo 80-tih, bezim ja panduru sa Elektronikom 90, on na nekom BMWu, secam se samo da sam se okrenuo ka njemu i u tom trenutku video vojnicku cizmu kako me udara u kuk...i ja letim u kanal...u koprive...nije mi trebala veca kazna od toga...bio sam u bermudama i majici...🤣

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: NP
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Yamaha XC 300

Drugari, hvala vam na savetima kako da umaknem policiji , doduse, nisam imao nameru da se jurim sa njima, al posle ovakvih debata i usporedbi, moracu da se oprobam, samo da naucim kako da sigurno udjem u krivinu 😄😁

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nego, kad vec offujemo, gde ima tih kurseva kod nas?

On-topic:

 

Što se položaja u vožnji tiče, sve je individualno i zavisi od brzine, stanja puta i pre svega preglednosti. S obzirom na brzinu kojom ja vozim u saobraćaju, položaj tela može kako god. Generalno pravilo kojim se ja rukovodim, položaj tela ka unutra i pritisak na unutrašnji fuzaster spušta težište i znači manji ugao naginjanja (i brži potencijalni prolazak kroz krivinu). Sa druge strane, guranje motora od sebe i položaj tela od 90 stepeni u odnosu na asfalt znači veći ugao obaranja (i sporiji potencijalni prolazak kroz krivinu) ali bolju preglednost.

I tako dok se ja rukovodim svojim generalnim pravilom, ložim se i vršim pritisak na unutrašnji fuzaster mašine od 1000 kubika i 150 konja, obilazi me devojka na 250cc kao da stojim 😂. Ovo poslednje ne znači da je pravilo pogrešno, nego da je trebalo još mnoogo da vežbam, a što je suština svega.

Tako da: nađi položaj koji ti najviše odgovara i u kom se najkomotnije osećaš, vežbaj, lagano eksperimentiši i polaaako polaako pomeraj svoje granice. A najbolje mesto za tako nešto je svakako na stazi.

Promenio član Hacky
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1566 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Verovatno možeš naći sve što te zanima (a i ono što te ne zanima :D ) u ovoj temi:
 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 2 sati, Atorn je napisao:
Pre 16 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Ti stvarno misliš da se policija obučava samo za gradsku vožnju? 

Vreme na stazi je vreme na stazi. Neće te policija juriti po stazi. 

A i zbog čega bi bežao policiji? 😆

Ne, ali bar ovde u Belgiji im te obuke nešto slabo idu, vreme na stazi je ipak reper veštine vožnje i na ulici koliko god mislio da nije tako. Recimo ova staza koju pominjem se sastoji od svih mogućih tipova krivina koje možeš i na ulici sresti zato policija i dolazi na nju da vežba. Po meni i onome što sam video ovde, 99% policije na motorima su apsolutno nezainteresovani za motore i za vožnju istih, tu su se samo našli zbog dobre plate i benificiranog radnog staza, sa 50 godina penzija umesto sa standardnih 67...čast izuzecima.. 

 

pre 46 minuta, Hacky je napisao:

Tako da: nađi položaj koji ti najviše odgovara i u kom se najkomotnije osećaš, vežbaj, lagano eksperimentiši i polaaako polaako pomeraj svoje granice. A najbolje mesto za tako nešto je svakako na stazi.

Promenio pre 18 minuta član Hacky

Potpisujem ..

 

Udavsimo coveka, odustace od motora 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 9 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Ima tu jos jedna bitna stvar , koju svi zaboravljate dok bezite od pandura na motoru.

Njemu se, sa rotacijom , svi sklanjaju, a vama niko. 

 

A i njega niko ne juri :)

 

Šalu na stranu, 5th gear je svojevremeno poredio vozačko umeće policajca u odnosu na trkača. Jednostavno su potpuno različite veštine potrebne za jedno u odnosu na drugo.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Bila bi fora da na tim treninzima bezbedne voznje bud eneki ispit na kraju.

Na primer,taj policajac instruktor te juri po gradu,ti treba da mu pobegnes.

Ocene da budu opisne

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 7 minuta, Bojan82 je napisao:

Bila bi fora da na tim treninzima bezbedne voznje bud eneki ispit na kraju.

Na primer,taj policajac instruktor te juri po gradu,ti treba da mu pobegnes.

Ocene da budu opisne

Ocena: ISTIČE SE 😂

  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1151 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Jes to igrao GTA? :lol2:

Ma mora da se vozi, vozi, vozi, par njih kazu, odes na Tranalpinu i ako tamo ne skontas nije za tebe, pisao sam vec, evo vozim god dana, 8200 km, ja pre mesec dana i danas nebo i zemlja, prosto je kliknulo, imam jos dosta da vezbam al sad je ono mnogoooo bolje, moram popravim putanju kroz krivinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

(VIDEO) STRAŠAN SNIMAK NESREĆE U NOVOM SADU! Drogirani muškarac pokosio saobraćajca, oglasio se MUP

MONDO.RS

MUP je objavio snimak muškarca koji je svojim vozilom u Novom Sadu udario policajca.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja