Jump to content

Moto Zajednica

Uvezao kawasaki z 750 s iz Italije!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Posle 2 meseca listanja interneta i mnogo dogovaranja i konsultovanja sa nekim uvoznicima motornih vozila, konacno mogu da se pohvalim i da kazem da sam ponovo srecan jer sam postao vlasnik zeke.

Ovo pisem kao upustvo za one koji bi zeleli na slican nacin da dodju do svog ljubimca.

Dakle islo je ovako:

Listajuci moto.it nadjem dosta jeftin kawasaki 2600e, udaren na krilu i rezervoar na dva mesta ulubljen blago, pise i grafiti carter, valjda izgreban ili sta? Okrenem jednog uvoznika oko 15.12.2008. on kaze pa to je privatno lice i kupiti od istog je komplikovano i .....

Posle dva dana se cujem i vidim sa prijateljem koji uvozi kola i pitam ga za savet. On rece isto sto i drugi da je komplikovano. Odmah okrenusmo Mikija u Perudju da zove talijana. Sutradan Miki javlja da ne moze jeftinije od 2600e. Talijan se kune da je sve kao na slikama da je motor malo ostecen itd. Ja kazem ok, kupljeno! Vozac kamiona sa kolima treba oko 25.12,2008 da prodje u tom pravcu pa da talijanu da kaparu a da ovaj odjavi motor. Talijan keze sve je ok, skidam motor sa sajta i ne treba kapara cekam vas sa lovom. Prodje skoro jedan mesec a drugi kamion koji treba da doveze drugu turu auta jos ne krece vamo, a taj treba da potera i motor. Talijan u medjuvremenu zove i pita kad, sta gde! Kazemo sve je ok stizemo oko 25.01.09. Oko 22.01.09. dajem vozacu pare za motor da plati talijanu i da potera motor. U medjuvremenu se cujemo sa talijanom da odjavi motor da bi papiri bili spremni za carinu. Ovaj ni da cuje, kaze pare pa odjava. Sta sad, vozac nece da ceka da ovaj izvrsi odjavu, moze da potraje i 2 sata. Dajem sutradan pare nekom tipu koji ide za italiju blizu firence pa da on da pare i da uzme motor i odjavu. Sutradan tip stvarno sve to obavi, ali sta motor je podaleko oko 130km od njegove kuce, ko ce da vozi po ladnoci. Nista, ovaj uzima kljuceve i papire a ostavlja motor. Sutradam ceka vozaca da mu da kljuceve i papire i da ovog usmeri do kuce talijana. Talijan zivi u nekim malim ulicicama, kamion vuce 10 kola, produzio slep, nema savijanja. Malo falilo da vozac odustane i vrati se bez motora. Motor natovaren stize u petak u 6h ujutru u sabac na carinu. Oko 14h ja kao na iglama, idem da vidim sta je doterano( neverujem talijanima). Sve kao na slici, cak je i kofer tu. Palim masinu, ona radi savrseno, 5 minuta gledam gde se gasi svetlo i shvatam da se ne gasi uopste. Nema takvo dugme. I naravno ne bi talijani bili talijani kad bi sve rekli u istinu. Prednja kocnica neradi, ispusteno ulje, malo koci. Mozda je od pada disk kriv ili... Ok nije strasno! Sutradan je sva papirologija zavrsena i krecem sa pozajmljenim kombijem po svoj motor. Kombi je cista avantura. Prednja guma pusta na 5 mesta, rezervnu ne mogu da skinem, cak ni vulkanizeri, vuce na desnu stranu preko 60 km/h trese volan. Panduri me zaustavljaju u koceljevi i kad je poceo da trazi pozarni aparat, putni nalog, pokazuje clanove u zakonu o tome da kombi ne sme da ima reklamu napred i pozadi i .... Crvena je sve resila.  Nekako se dovukoh do Sapca. Tovarimo motor....nemam spanere. JBG. Vezujemo ga sa malo kanapa. Brzo se vracam da bi guma izdrzala. Stizem i istovaram ga.Papirologiju koja nije ni malo naivna resava mi prijatelj.

Suma sumarum: Kawasaki z 750 s , 2005g., 18000km, sa nosacem i koferom kappa 42l, 2600e. Troskovi carine i td.850e+150 za spediciju lezarinu i td.+ po50 e vozacu i onom tipu sto je isao po motor.circa 3800e sa jos nekih skriveni troskova. Voznja gratis!

Srecan covek!!!!

p.s. Moj prijatelj - uvoznik automobila- ferma kruz auto- cene sigurno najbolje i to je sto je, bez pranja lickanja i spustanja km.

- u ovoj turi: astra karavan 1.7 dti, 2002g 160000km-4800e

Stilo JTD, 2002, 160000km, klima ... 5300e, bez ogrebotine

Korsa 12 16v, 35000km, 2005g,5000e-prodato

Citroen picaso- 4500e i ostalo nisam zapamtio....

sve cene su na ime.

Zbog ovakvih cena uglavnom prodaje preprodavcima i drugim dilerima, koji samo operu , poliraju i ponekad vrate km. Svaki je vozila baba i bio u garazi, ali zato je 1000e svaki skuplji. Dobra cena za pranje auta!

post-2380-12879018498027_thumb.jpg

post-2380-128790184984_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlican motor i odlicna cena! Super si posao zavrsio... Sad lagani servis, taman dok ne postane toplije... :)

 

Cestitam na kupovini!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Lepo motorce,nema sta,malo sredjivanja do pocetka sezone i bice kao zmaj.Neka je sa srecom.

P.S. Ajd na pp posalji broj tog prijatelja koji radi uvoz automobila,u fazi sam kupovine nekih kola,pa ako kazes da dovozi korektne automobile mozda se nesto dogovorimo.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Hvala svima na cestitkama.

No kako se prolepsalo vreme, djavo mi nije dao mira pa reko da ga malo sredim i isprobam.

Detaljnijim pregledom sam ustanovio da pored blagih ostecenja na plastici i rezervoaru, motor nesto koci na prednjem tocku.

Kada sam razmontirao kocnice, vidim da je desni disk kriv. Odnesem ga majstoru nad majstorima(pogotovu kad se nesto budzi) i ustanovimo da je kriv 3mm. Malo po malo i ispravimo na maximalno dobrih 20/100 ( dvadeset stotih). Majstor kaze vozi nece da trese, to je ok. Posto sam ocistio kljesta i vratio sve na svoje mesto, jedva docekah danasnji dan da ga isprobam. Mala tura od 70km mi je pokazala da su kocnice potpuno ok.

Masina radi dobro, jedino mislim da dugo svetlo nije podeseno kako treba. Malo isprobavao ciklistiku i sve je ok.

Prezadovoljan i srecan ko malo dete.

post-2380-1287901904374_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja