Jump to content

Moto Zajednica

Zaobilazite Kikindu u širokom luku...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Tehnicki gledano ako je skup organizovan i prijavljen,policajac bi morao stajati u raskrsnici dok prolazi kolona.Ili da se tada iskljuce kamere.Sve ostalo sto sudija vidi kao dokaz ide na teret vozaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2431 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
25 minutes ago, cezarpa said:

Tehnicki gledano ako je skup organizovan i prijavljen,policajac bi morao stajati u raskrsnici dok prolazi kolona.Ili da se tada iskljuce kamere.Sve ostalo sto sudija vidi kao dokaz ide na teret vozaca.

Prijava skupa nema veze sa prolaskom kroz crveno. Za to treba da se pravi elaborat, tacno navesti kojim ulicama ce se ici, od kad do kad, sta se treba zatvoriti i naravno sve to platiti 2-3000e policiji

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 5 sati, CAJA je napisao:

Voleo bi da ova cela priča dođe na malo viši nivo od foruma ili jednog komentara na fb stranici

Ovo bi stvarno trebalo gurati u medije, jer da nije ovog foruma i fb, ni mi ne bi saznali. Bez obzira na ishod, treba neki "potkovani" novinar da napiše priču...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Šta da se gura u medije, bruka i bahatost motociklista? Jedan na silu zatvori raskrsnicu da bi drugi mogli da prolaze na crveno svetlo, stvarno je za medije ali sa naslovom teme sa ovog foruma:

"bahati mamlazi".

  • Haha 3
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3559 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
11 hours ago, Alekre said:

I ja sam veliki fan ali ne smem nikome da kažem. Da ne bude "gle ga ovaj loži se na terminatora".

 

 

Gle ga ovaj, loži se na Terminatora.🤣😂:stabre:

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3559 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Što se događaja u Kikindi tiče situacija je jasna.

Ako na svakoj raskrsnici na kojoj postoji semafor (u funkciji) nema u tom momentu policajca koji reguliše saobraćaj, važi ono što je na semaforu.

Isto važi čak i u situaciji kad policija ide ispred i iza kolone.

Ljudi su skloni da (kada su u grupi) smatraju da su zaštićeni i da za njih ne važe neka opšta pravila.

Očigledno je organizator napravio propust, a oni koji su prošli na crveno svetlo platiće svoju grešku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
2 hours ago, drmilan_ said:

Prijava skupa nema veze sa prolaskom kroz crveno. Za to treba da se pravi elaborat, tacno navesti kojim ulicama ce se ici, od kad do kad, sta se treba zatvoriti i naravno sve to platiti 2-3000e policiji

Policiji placas prijavu skupa koja je oko 1000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1622 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
Pre sat vremena, overtone je napisao:

Sta ti je forum...od "Zbogom Kikindo" do "Kikindo oprosti" :)

Najjače mi je kad vidim da ljudi voze motore od 100+ konja po ograničenju. A na ovom forumu svi voze po ograničenju. Jedan mali savet, kupite motore do 35 kw, ne vidim zašto uzalud bacate pare na gorivo i registraciju.

 

Ako skup nigde nije bio prijavljen, otkud te 2 patrole koje su donekle ispratile masu motocikala? Ako je bio prijavljen, zašto policija nije ukazala organizatoru da fali elaborat ili koji već k zbog koga to nije odradjeno kako treba?

 

Ko su osobe koje su samoinicijativno blokirale bočne ulice i navele masu da prolazi kroz crveno?

 

Znate li vi, ispravni uvek i svuda u saobraćaju, koliko je bezbedno stati na crveno u defileu gde su motori gusto zbijeni i gde oni iza tebe ne očekuju da ćeš da staneš?  Da sam bio na mestu kolega, u sred defilea, sigurno ne bih ispoštovao crveno svetlo na koje je 50-oro njih ispred mene prošlo, baš iz bezbednosnih razloga.

 

Ja samo vidim da će nedužni ljudi da napune kasu jednog marginalnog Vojvodjanskog gradića, a deluje da mnogi na ovom forumu likuju zbog toga.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2431 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
59 minutes ago, DjoleLO said:

Policiji placas prijavu skupa koja je oko 1000 dinara.

Znam, i obezbedjenje motociklista, znam nama za bici trke koju sumu traze da obezbede 4 ulice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
15 hours ago, john314 said:

Ne valja kleti..

Iću na nku nagodbu,pitaću da mi uzmu dozvolu u novembru,valjda će da upali

Samo ne znam da li uzimaju "A" ili komomplet lepinju...

Ako ides na sporazum neces ni ostati bez dozvole. Al sigurno dobijas par hiljada vise.

Bez sporazuma, ako cekas poziv i ides kod sudije, jebiga kriv sam, nisam imao nameru, nisam nikog ugrozio, bla bla, nece sigurno vise od 20k i izvucices na par rata (jer je cilj da platis, a ne da ladis jaja 20 dana o trosku opstine), al ode dozvola na 3 meseca. I to ti je pitanje kad ces da dobijes poziv na sud, mozda tek i na kraju godine i jos par meseci do presude...

 

Ja licno, u ovakvoj situaciji bi otisao u mup da potvrdim da sam vozio i cekao poziv od sudije za prekrsaje.

Ili bi odveo zenu (kazes da ima A) kod notara, da overi izjavu da je tog dana vozila navedeni motor i onda cekao poziv, gde ce ona "nisam imala nameru, bla bla..."

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R
2 hours ago, Rale-Ča said:

Šta da se gura u medije, bruka i bahatost motociklista? Jedan na silu zatvori raskrsnicu da bi drugi mogli da prolaze na crveno svetlo, stvarno je za medije ali sa naslovom teme sa ovog foruma:

"bahati mamlazi".

Ako policija ima informaciju da dolazi kolona vozila koja može  značajno da remeti-ugrožava saobraćaj(kao traktore kada su zaustavljali zbog protesta) da li je ona u obavezi da reaguje ili jednostavnno nije u obavezi i ko to procenjuje.

 

Situaciju mogu karikirati i ovako ako nazovem policiju i kažem joj da alkoholisano lice ugrožava saobraćajaj(imaju informaciju) da li su u obavezi da izadju na teren ili tek ako dođe do udesa.

 

Mislim možeš ovu situaciju gledati iz više uglova možemo biti mamlazi ili kolateralna šteta zbog drugog lica koje nas sve dovela u zabludu.

 

ali ajd ti nisi dobio kaznu pa te boli q kao i većinu ovde pa te razumem

 

Ja znam da sam kriv ali voleo bi isto tako da budu i krivi ovi što su nas pozvali na vožnju da nesvesno pravimo prekršaje…ali verovatno neće pošto su isti ti bili deo te iste policije koja nama sada piše kazne…

 

U tome je problem nas bahatih mamlaza i sa ovim komentarom

se odjavljujem iz ove teme,pošto kao što rekoh kurcobolja je zavladala kod nas odavno u svakom segmentu pa je besmisleno dalje polemisati.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Posto idem na put do Kanjize,pa da zaobidjem Kikindu,idem auto putem od Bg pored NS.Sad me interesuje kolike su putarine za auto?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Ja jos cekam da stigne cestitka iz Kikinde. Jako neprijatno iznenadjenje posle vise nego prijatne voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Nolanka

Možda ti se posrećilo pa si prošla kroz zeleno

Al nas oko deveddesetak se neće izvući ,osim ako ima deeeebeeelu vezu

Ja sutra odo da se pogađam i nagađam jer ako me uhvate praznici platiću od120000 do 150000 iljada,jer u utorak prolazi sedam dana od primljenog poziva koji sam potpiso 

Pokušo sam svašta ,uglavnom kriv sam za prolazak kroz crveno,jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3559 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
7 hours ago, milomir22 said:

Najjače mi je kad vidim da ljudi voze motore od 100+ konja po ograničenju. A na ovom forumu svi voze po ograničenju. Jedan mali savet, kupite motore do 35 kw, ne vidim zašto uzalud bacate pare na gorivo i registraciju.

 

Ako skup nigde nije bio prijavljen, otkud te 2 patrole koje su donekle ispratile masu motocikala? Ako je bio prijavljen, zašto policija nije ukazala organizatoru da fali elaborat ili koji već k zbog koga to nije odradjeno kako treba?

 

Ko su osobe koje su samoinicijativno blokirale bočne ulice i navele masu da prolazi kroz crveno?

 

Znate li vi, ispravni uvek i svuda u saobraćaju, koliko je bezbedno stati na crveno u defileu gde su motori gusto zbijeni i gde oni iza tebe ne očekuju da ćeš da staneš?  Da sam bio na mestu kolega, u sred defilea, sigurno ne bih ispoštovao crveno svetlo na koje je 50-oro njih ispred mene prošlo, baš iz bezbednosnih razloga.

 

Ja samo vidim da će nedužni ljudi da napune kasu jednog marginalnog Vojvodjanskog gradića, a deluje da mnogi na ovom forumu likuju zbog toga.

Kolega, izmišljaš!

Nisam nigde pročitao da je neko (bar na ovom forumu) napisao da vozi motor po ograničenju.

A razlika između tebe i nekih drugih je što neki voze motor, a tebe (očigledno) vozi motor.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, milomir22 je napisao:

Najjače mi je kad vidim da ljudi voze motore od 100+ konja po ograničenju. A na ovom forumu svi voze po ograničenju. Jedan mali savet, kupite motore do 35 kw, ne vidim zašto uzalud bacate pare na gorivo i registraciju.

 

Ako skup nigde nije bio prijavljen, otkud te 2 patrole koje su donekle ispratile masu motocikala? Ako je bio prijavljen, zašto policija nije ukazala organizatoru da fali elaborat ili koji već k zbog koga to nije odradjeno kako treba?

 

Ko su osobe koje su samoinicijativno blokirale bočne ulice i navele masu da prolazi kroz crveno?

 

Znate li vi, ispravni uvek i svuda u saobraćaju, koliko je bezbedno stati na crveno u defileu gde su motori gusto zbijeni i gde oni iza tebe ne očekuju da ćeš da staneš?  Da sam bio na mestu kolega, u sred defilea, sigurno ne bih ispoštovao crveno svetlo na koje je 50-oro njih ispred mene prošlo, baš iz bezbednosnih razloga.

 

Ja samo vidim da će nedužni ljudi da napune kasu jednog marginalnog Vojvodjanskog gradića, a deluje da mnogi na ovom forumu likuju zbog toga.

Da opet razgranicimo neke stvari. 

Prijava skupa je jedno,svako fizicko lice moze prijaviti "neki" skup i za to je potrebna samo prijava policiji i placa se taksa xxx dinara. 

Defile je mnogo veca organizacija i zahteva blokadu raskrsnica od strane policije i ne vaze semafori.

U ovom dogadjaju "defile" i "prijava skupa" ne idu u istoj recenici.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1622 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Znači defile zahteva mnogo ozbiljniju organizaciju nego prijava moto skupa?

 

Pre 3 sati, zika56 je napisao:

A razlika između tebe i nekih drugih je što neki voze motor, a tebe (očigledno) vozi motor.

 Može biti, svi mi imamo svojih mana i grešaka u saobraćaju, ja se samo nadam da svojom vožnjom ne ugrožavam druge, svetac u saobraćaju nisam bio ni na skuteru od 20 konja, a ni danas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2936 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Postoji samo jedno rešenje, biti kamikaza (sakriti tablicu ispod repa)... 
Dоbar savet

Solo rajder sa 🪑i

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 13 sati, milomir22 je napisao:

Znači defile zahteva mnogo ozbiljniju organizaciju nego prijava moto skupa?

Tako je.Prijava moto skupa nema veze sa defileom. 

Moto skup ne mora imati defile,a defile ne mora biti vezan za moto skup,kad govorimo o motorima. 

Mnogo ozbiljnije sto se tice "saradnje" sa policijom. 

 

Promenio član ivica744
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Zvao Direktora ili šefa ili glavnog u Moto Asocijaciji Srbije

Kaže tek je juče popodne saznao za ovo,pa će danas u toku dana da vidi šta može da se uradi🤔...

Dakle znaću popodne šta su uradili...

U međuvremenu ako neko ima br telefona od Mladena Alvirovića iz emisije SAT nek mi pošalje na PP,oću da pričam sa njim,da ga pitam nešto,jer ovaj iz MAS mi ne izgleda nešto zainteresovan.

Zvao sam neke brojeve koje sam našo na internetu al se niko ne javlja

Znač broj na PP da se pošalje 

Veliki pozdrav...

 

 

Z

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja