Jump to content

Moto Zajednica

Problem Kawa Vulkan 1500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Ovih dana sam malo sređivao vepra i danas kad sam hteo od matoraca sa sela da ga oteram u Zrenjanin nešto se čudno desilo. U poslednja dva vikenda sam montirao otvorene izduve, zamenio sirene (pošto su stare crkle), danas uradio servis... Rekoh ajde malo da ga poteram da "legne ulje" u par navrata sam napravio nekih 10-ak km i sve ok, kad sam krenuo nazad kući kod matoraca motor mi se ugasio. Upalim ga on radi na leru, dam malo gasa on se ugasi i tako u krug 10-ak puta, neće da primi gas, samo zatrokira i ugasi se. Proverim rezervoar sve ok, filter goriva ok, pumpa šprica gorivo, u karbu ima goriva...istočim staro gorivo od 4-5 meseci iz rezervoara i karba i sipam novo, opet se isto dešava. Proverio sam osigurače svi su ok. Moj Veprić me je izneverio i zadao muke. Ako je neko imao sličan problem molim pomoć. Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Razmišljao sam i o tome. Imam filter goriva između rezervoara i pumpe, filter je čist, ali je ipak moguće. Da sam odmah 100% bio siguran da je karb ne bi gubio vreme na sve one stvari predhodno što sam proveravao nego bi se zaleteo na skidanje karba. Najgore je što ni sad nisam 100% siguran da je karb. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Još nešto što sam primetio i dosta me buni je da na leru motor radi ok i pod saugom malo podigne turažu tj. obrtaje i radi ok ali čim hoću da dodam gas zatrokira i ugasi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1111 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja sam imao slične simtome na apriliji i zamenom svečica problem je rešen

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7180 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, Hertzeg je napisao:

Još nešto što sam primetio i dosta me buni je da na leru motor radi ok i pod saugom malo podigne turažu tj. obrtaje i radi ok ali čim hoću da dodam gas zatrokira i ugasi se. 

Ovo potvrđuje moju tezu, gotovo sam siguran da je glavna dizna zapušena, a možda i pilotka.

Ali nisi pogrešio i gubio vreme na sve one stvari što si predhodno proveravao, nije uvek karburator krivac, a od nečega se mora krenuti, no u ovom slučaju, znajući šta si sve uradio do sada mislim da je problem u karburatoru tj glavnoj dizni

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako lonče nije skidano skoro,zna da nakupi talog na dnu,pa vremenom podigne i obično završi u diznama.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 10 sati, Disko Nindža je napisao:

Ovo potvrđuje moju tezu, gotovo sam siguran da je glavna dizna zapušena, a možda i pilotka.

Pilotku sam proverio i prska gorivo kad se potegne ručica gasa. Biće da je glavna dizna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Hvala kolege na pomoći. Sada nemam vremena a i motor mi je još uvek u selu kod matoraca. Uskoro ću tamo ali će kolega Ranko manijak samnom pošto on ima te tanke, duge lopovske prste :oda2: (nadam se da neće pročitati) za skidanje karba. Ja sa mojim medveđim šapama mogu samo balvane da kotrljam. Izvaditi karb iz onog "prostranog" prostora je umetnost. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2414 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 1. 4. 2024. at 20:38, Hertzeg je napisao:

Hvala kolege na pomoći. Sada nemam vremena a i motor mi je još uvek u selu kod matoraca. Uskoro ću tamo ali će kolega Ranko manijak samnom pošto on ima te tanke, duge lopovske prste :oda2: (nadam se da neće pročitati) za skidanje karba. Ja sa mojim medveđim šapama mogu samo balvane da kotrljam. Izvaditi karb iz onog "prostranog" prostora je umetnost. 

Samo kad pomislim na skidanje karburatora na Vilkanu 1500 mene dodje muka neka. Ala sam se ja namučio dok sam izvadio. Pa onda dok nisam vratio. Kukuuuu... 

A onda kuku-lele skontam da neko crevo nisam dobro namestio. Vadi ponovo. Muko moja... 

Inače kod mene u karbovima samo što nije bio pop s bradom. Lepo očišćeno, dizne u ultrazvucnoj kadici, sve sklopljeno i sad radi kao satic. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Da, da...bilo neke prljavštine u glavnoj dizni i dnu lončeta. Pregledao sve, spakovao i pošto je već bilo kasno nisam hteo da ga palim, "open pipe" a mala deca spavaju...sutra ćemo probati. Pored toga spazih, pošto se karb hladi antifrizom iz agregata i hladnjaka, da je skoro zapušen filter iza karba za hlađenje antifrizom. Rešio sam i to pa ćemo sutra da vidimo. Napatih se kao isus ali volim kad nešto naučim i ne zavisim od nikoga. Hvala svim kolegama na pomoći! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Napisao sam gore. Da, bilo prljavštine u karbu, očistio i to je to. Usput još neke sitnice odradio i super. Sad je sve uredu i plus sam naučio da skidam karb i da ga sam rešavam. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja