Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Medley 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Nisam uspeo da nadjem odgovarajucu temu za garaze skutera, iskoristicu ovde da otvorim moju. Kupio sam ga avgusta 2023 novog i bilo je u planu da se vozi 50km dnevno do posla i nazad. Okolnosti su se nakon kupovine promenile i sada radim odmah pored kuce. Do danas je presao 994km (zima i lose vreme). ed39b07734839336f4c840cdcbf50e5c.jpg

 

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Pokusao sam da ga prodam bezuspesno zbog promenjenih okolnosti. Kupujem auto sa kojim bih taksirao i cekam da izadje cenovnik za oktaviju facelift u klot opremi. Dok to cekam, a skuplja se novac za ucesce za lizing, logicno je bilo prodati skuter koji se ne koristi svakodnevno. Tim pre sto vec imam oktaviju rs koju sam bogato iskonfigurisao pre oko 2g i nakon toga je dodatno sredio, pa ne dolazi u obzir prodaja tog auta.
Prodaja skutera nije uspela za neku razumnu cenu i u sredu je narucen prvi servis na 1000km. Nakon toga ce biti manje sanse da se proda Piaggio jer ce cena biti fiksna. Ostace za uzivanje po lepom vremenu ako se ne proda pre stizanja novog auta.
I da napomenem da je cena prvog servisa u Sloveniji neverovatna za moje pojmove jer je u pitanju skuter, a ne auto. Ponude su od 140 do 150e. Ocekivao sam dosta manje. I ako Piaggio nema tako ceste servisne intervale kao SYM jer mi je sledeci servis na 10.000km ili godinu dana, svakako ce mene kaciti na godinu dok je u garanciji.

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8959 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvi ide na 1.000km predjenih, sledeći nemož bit na 10Kkm ili ti posle predjenih 9Kkm.

Fali ti servis na 6Kkm.

Temu o modelu imas, okacio ti je kolega još juče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Danas uradjen prvi servis. Pocelo je da se desava da kad upalim hladan motor ugasi odmah jer se gusi na preniskim obrtajima. I tako ponovim postupak dva do tri puta kada upali normalno. Reklamirao sam to i posto nisu nasli na brzinu da ista fali, niti ima zabelezene greske, odlozeno je resavanje toga kada budem mogao da ostavim motor neki dan. 0ffa9f7c3af1d8ff2cf77d7966c181b3.jpg

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ne verujem ja ni njima nista. Ali dok ne srede ostace tamo. Zaboravih da ih pitam jel imaju zamenski skuter posto je meni kuca 35km od njih.

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Imam madeley-a 150 uzeo novog prosle god.  prvi servis na 1.000 km pa na 5.000 km pa na 10.000km.(veliki servis)

Sad imam skoro 14k km na satu, sad ide opet mali servis i lomim se dal da idem opet kod njih ili da ga skinem sa garancije.

Barem kod mene tako bilo, prvi put cujem da se skuterima radi servis na 10k km. 

Po prici servisera gde odrzavam madley-a (moto land kao ovlasceni za piaggia) dosta piaggio novih skutera ima nekih silnih mana i reklamacija (na mom se desava da dobije povremeno neku knedlu kad preletim preko lezeceg, sidjem sa trotoara... i onda primi ponovo gas, pa mi rekli kao moguce je voda u gorivu... u prevodu teraj to tako nije mu nista.

Gde sam popizdeo reko nemam vremena da se lomim sa njima, nece taj nista uraditi niti resiti problem pre ce mi resiti neki treci majstor nego u ovlascenom servisu.

Nema to veze vise sa piaggiom sve kina i tajwan, samo se plaća brend i masina za šišanje ovaca... sl skuter rekao sam sebi kupujem kymco ili sym, mada sam gledao na sajmu i ove nove kineze... piaggio me vise videt nece. 

 

 

 

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8959 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, SkydriverRS je napisao:

Danas uradjen prvi servis. Pocelo je da se desava da kad upalim hladan motor ugasi odmah jer se gusi na preniskim obrtajima. I tako ponovim postupak dva do tri puta kada upali normalno. Reklamirao sam to i posto nisu nasli na brzinu da ista fali, niti ima zabelezene greske, odlozeno je resavanje toga kada budem mogao da ostavim motor neki dan. 0ffa9f7c3af1d8ff2cf77d7966c181b3.jpg

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk
 

Probaj zameni lulu svećice, isti sam problem imao na Djangu 125i.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 10 sati, Biker Boy je napisao:

pa na 10.000km.(veliki servis)

Kakav je to pa veliki servis na 10.000? Šta mu to podrazumeva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8959 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zamena ulja motora i diferencijala + otvaranje cvt-a gotovo svi podrazumevaju pod "velikim servisom" što zapravo i nema veze sa tim.

 

Kad se na to doda zamena f vazduha, svećice, čišćenje usisa, stel ventila, zam antifriza i kocione tečnosti....ondak može se reći da je uradjen veliki servis.

 

Sve to treba zvati redovan servis, pitanje je samo kolika je km predjena i koliko godina je prošlo od kupovine.

Spram toga odredjuje se šta će se raditi.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
43 minutes ago, Satelis said:

Zamena ulja motora i diferencijala + otvaranje cvt-a gotovo svi podrazumevaju pod "velikim servisom" što zapravo i nema veze sa tim.

 

Kad se na to doda zamena f vazduha, svećice, čišćenje usisa, stel ventila, zam antifriza i kocione tečnosti....ondak može se reći da je uradjen veliki servis.

 

Sve to treba zvati redovan servis, pitanje je samo kolika je km predjena i koliko godina je prošlo od kupovine.

Spram toga odredjuje se šta će se raditi.

Veliki servis podrazumevaju litar ulja, filtercic za ulje verovatno i filter vazduha, kais i svecicu....

Sve to djuture su mi naplatili 23k  din. !! njihov tzv veliki servis... 

imam negde racun slikacu ga.

 

Promenio član Biker Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni su tako u Piaggio ovlašćenom servisu svojevremeno menjali kaiš i rolnice na 12.000 km, na Scarabeu 200ie, iako su bili skoro netaknuti, mogli su da pređu još ixaxa kilometara. To je kao po nekoj tabeli, ali očigledno služi samo za branje ušiju.

Ima smisla servis na 10.000, ako su očistili kvačilo, skinuli staru i stavili novu mast, podmazali osovinice pakni i gumice ublaživače... Ako su samo zamenili kaiš, džaba, a skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ispade odrzavanje skutera kao da je auto u garanciji, ako ne i vise jer se servisira cesce. Pored navedenog oko jutarnjeg paljenja iz vise pokusaja, juce i danas cujem dok idem polako da disk napred cese, skripi jer dodiruje disk. Ne blokira, ali se cuje. To je isto za reklamaciju ako uopste prihvata, da ne bude izgovor "sve je to normalno".
Danas je prebacio preko 1500km, ovih 500km sam presao iz 5-6 voznji.

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Malo će da ti ošmirglaju ivice pločica,ništa strašno.

 

A za servise si u pravu 100%,rade nas na emocije kao u industriji "opreme" za decu.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ne, nisam ja odvezao jer nikako da se organizujem. Morao bih ostaviti motor a do servisa sam udaljen 30km. Sve cekam sledeci servis. Nije to toliki problem jer ako mu spricnem malo gasa pre nego zaverglam, upali iz druge. Neka se pojave sve bubice do prvih 2000km pa u paketu da resavam.

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja