Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc trese pri kocenju

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Pozdrav drustvo jel imao neko mozda slicnih problema. Promenuo sam prednje plocice (nove) i posle toga je motor krenuo da trese kada kocim preko 80-90kmh (ne mnogo ali nervira..) sa starim je bilo sve najnormalnije. Dosta ljudi su mi rekli normalno je dok ne ulegnu, evo ulezu vec 1000km i isto.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Obično ako korman radi levo, desno, pri kočenju, to budu diskovi, i to je primetno pri većim brzinama, pogotovu kada ideš nizbrdo. Moguće da će vremenom pločice da se prilagode takvom disku i da rad kormana prestane, ili bude znatno slabiji. Svakako, ja bih proverio diskove.

Dešava se i da se stave novi diskovi, lošijeg kvaliteta, pa usled nagle promene temperature dođe do toga da se iskrivi. Npr. zagrejan disk, i prođeš kroz baru koja ga naglo ohladi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Samo da se ogradim, nisam majstor, prenosim svoje lično iskustvo :) Naravno može biti i da je nešto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pre nego krenes da juris druge diskove, probaj da ocistis i podmazes kocione celjusti (sasvim malo, ali bas malo, one "eksere" koje prolaze kroz obe plocice i one male limcice kojim klizu plocice) , ali ne zaboravi da ocistis i one nitne na kocionom disku. Mozda su zapekle pa ne daju disku da "pliva". Mislim da je bila neka tema na forumu o tome.

Kocione celjusti, isto, moraju da imaju neki minimalan hod, uhvatis i gurnes ih malo  "levo-desno". I to, vidi se odmah dali su zapekli. Onda cistis i podmazujes i taj deo. 

PS

Mislim da tokom prilagodjavanja plocice i diskova, imas u pocetku nesto slabije kocenje, ali ne bi smelo da trese.

PS2

Ne znam konstrukciju tog modela, nadam se da je kao vecina kocionih komponenti kod motocikla.

Promenio član Petre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam, nedavno, čistio "bobine" na diskovima jer sam imao "pulsiranje" prednje kočnice prilikom blagog kočenja i slabije je grizla dok se ne stisne jače, ali nije mi se baš tresao korman (motor)...:stabre: Posle čišćenja se izgubilo pulsiranje i prednja koči "progresivnije". Imaš na YT tutoriala kol'ko hoćeš na temu čišćenja "bobina". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja