Jump to content

Moto Zajednica

Kinezi VS Japanci & ostatak sveta

Recommended Posts

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Našao si ti šta ti se sviđa,samo ti treba vremeplov da rešiš cene.

 

Uzmi polovan i onako se svi kurče sa cenama u oglasu a spuštaju 10%....Valjda love u mutnom app

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
Pre 1 sat, Sharky - Alex je napisao:

Skoro pa nijedan

maglenke skoro pa nijedan od onih na kojima se sedi uspravno jer njma to još i ide a sad su džabe  ,što se tiče kofera ja mislim da kofere nema ni 30% ljudi a da ih večina ni ne nosi stalno osim oni u adv segmentu .NJima je sad moda da budu što kabastiji a sećam se kad smo viđali gs-a pre 15-20 godina da smo se svi smejali kako on po gradu stalno nosi kofere

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
2 hours ago, vex said:

A minuli rad druze Lenji?

Ma jok bre, kakav minuli rad, znam po sebi kad sam bez motora, vozio bih bilo sta samo da ima dva tocka i agregat. To je isto kao sa zenama, ne valja ova, ne valja ona, jebes li sta, a ma jok, pa sta biras onda? Od biraca nikad vozaca ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3436 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, No_LiMiT je napisao:

Nema dijela za koji sam se uhvatio da se ne osjeca jeftino,

Zontes D350 košta 5.000, a Yamaha Xtech, 7.400 (50% više), i ovaj prvi se vidi da je jeftin. Baš čudno i neočekivano :)

Meni je recimo Yamaha Tech anti skuter. Sve zavisi od percepcije, novčanika i od onog zašta ti treba. Napravljen je da bude fensi i lep, super je za fotkanje, al ako nedajbože slomiš plastike, zamena košta papreno, i do par hiljada €. A to je ipak običan 300cc skuter, radno magarence... Kako ko percepira, očigledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Burazer sa Zontasom javlja da ga zajebava senzor pritiska za gume,stalno se pali i ako je pritisak ok,proveravao je vec 6 puta.

Juce se upalio check engine, ja ga posavetovao da naspe novo gorivo i od tada mu se ne pali, to mi je bilo logično ajde.

Ima li neko od vas Kineza slican slucaj sa tim senzorima za gume pa da mu javim sta da radi ili da ga tera kod onih sto je kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3436 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima u uputstvu opisana procedura kako se radi (re)kalibracija tog senzora. Možda to pomogne.

Ali, sve u svemu, i opet da kažem ti silni senzori, brojke i svetiljke na displeju, samo samo zagorčavaju život. Umesto da gledaš ispred sebe i uživaš u vožnji, stresiraš se dal će nešto da ti svićka. Mnogo glupavo.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova

Agreed. The EU/UK A2 licensing rules have really ruined the 500cc class. One of my first bikes was a Kawasaki GPZ500. It was the fastest of the 500cc parallel twins and made around 60hp. Now 500cc bikes are neutered to below 47hp or less just to incase someone with an A2 licence wants to buy one.

 

Slazem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
30 minutes ago, piki said:

Burazer sa Zontasom javlja da ga zajebava senzor pritiska za gume,stalno se pali i ako je pritisak ok,proveravao je vec 6 puta.

Juce se upalio check engine, ja ga posavetovao da naspe novo gorivo i od tada mu se ne pali, to mi je bilo logično ajde.

Ima li neko od vas Kineza slican slucaj sa tim senzorima za gume pa da mu javim sta da radi ili da ga tera kod onih sto je kupio?

Nisi ga posavetovao da promeni i vazduh, mozda je ostao zimski?:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1920 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
Pre 3 sati, Motorcyclist je napisao:

 

 

Nije Kinez al eto da ne otvaramo sto 

 40l goriva staje u 2 rezervoara. 1000km domet!!! Odavno sam se pitao zašto niko to ne pravi ali evo ga prvi 🙂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Ima u uputstvu opisana procedura kako se radi (re)kalibracija tog senzora. Možda to pomogne.

Ali, sve u svemu, i opet da kažem ti silni senzori, brojke i svetiljke na displeju, samo samo zagorčavaju život. Umesto da gledaš ispred sebe i uživaš u vožnji, stresiraš se dal će nešto da ti svićka. Mnogo glupavo.

odradio je to iz uputstva prvo, ali efekta nema, zato i postavih ovde mozda se neko sreo sa tim.

A sto se ekrana tiče rekao sam mu da prelepi trakom sve osim brzine jer je kao igricu da igras i odvlači paznju, posebno za njega koji sa 50 godina ulazi u ovaj svet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova
46 minutes ago, bopk said:

 40l goriva staje u 2 rezervoara. 1000km domet!!! Odavno sam se pitao zašto niko to ne pravi ali evo ga prvi 🙂

Super izgleda a i vozac kaze: plastike na nivou i bolje od japanaca a displej bolji od tenere i stroma.

 

Steta sto nema verzija van A2 jer ta kubikaza moze izvuci bar 60ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
4 hours ago, piki said:

Burazer sa Zontasom javlja da ga zajebava senzor pritiska za gume,stalno se pali i ako je pritisak ok,proveravao je vec 6 puta.

Juce se upalio check engine, ja ga posavetovao da naspe novo gorivo i od tada mu se ne pali, to mi je bilo logično ajde.

Ima li neko od vas Kineza slican slucaj sa tim senzorima za gume pa da mu javim sta da radi ili da ga tera kod onih sto je kupio?

Ima na YouTube video u kome je objašnjeno kako se rešava taj problem

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3436 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa mogao si baš i link da staviš :) Evo ga na kineskom

 

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3436 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma hajde bre, naopako sve, sad će neki kineski senzori kao da ti daju informacije od značaja na tabletu, a ti ćeš da im veruješ... Strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2184 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, Motorcyclist je napisao:

 

 

Nije Kinez al eto da ne otvaramo sto tema.

Sad sam odgledao ovu recenziju, meni se ovo sviđa ! Ne treba mi za preko 130-140 km/h, ne treba mi za off, sve ostalo je taman. Osim cene, naravno. Jer, kome ga posle 3 godine prodati, i za koje pare ? Nisam gledao cene kod nas, ali ako je ista od 8.800 evra, malo je "pojaka"... Drugar u koroni kupio novu Hondu NC 750X, za 8.200 evra. Ko zna koliko je sada, ako je ovaj španski kinez skuplji, a slabiji...

I 1.000 km bez tankanja, ej ! Dobar za šverc goriva iz Bosne, hehe !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4764 postova
16 minutes ago, Blaza said:

Sad sam odgledao ovu recenziju, meni se ovo sviđa ! Ne treba mi za preko 130-140 km/h, ne treba mi za off, sve ostalo je taman. Osim cene, naravno. Jer, kome ga posle 3 godine prodati, i za koje pare ? Nisam gledao cene kod nas, ali ako je ista od 8.800 evra, malo je "pojaka"... Drugar u koroni kupio novu Hondu NC 750X, za 8.200 evra. Ko zna koliko je sada, ako je ovaj španski kinez skuplji, a slabiji...

I 1.000 km bez tankanja, ej ! Dobar za šverc goriva iz Bosne, hehe !

Ne znam sto svi gledaju prodaju nakon 2-3 godine, jedino ako je prvi motor... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2184 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne mora da bude 2 do 3 godine, može i 5... Nismo svi isti. Nisam od ljudi koji jedan auto voze 10 godina, pa ni motor. Mnogo automobila sam promenio do sada. Motore, tj. skutere sam menjao na 3 godine, ni Kawa neće biti duže, samo kraće. Jednostavno, želim da probam još nešto, dok mogu da vozim.

Prednost u novom vidim samo iz razloga, da ne razmišljam na putu o nekim kvarovima. Uopšte ne "patim" da vozim novo...

Ovo je samo moje mišljenje, ujedno i poštujem svakoga ko voli dugo godina da vozi isti motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Zontes ponovo pali check engine kod brata, ja jedino sto sam mogao da mu kazem je da tera tamo gde je kupio:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja