Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje alu felni, ramova i ostalih delova u visokom sjaju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Koliko dugo felne zadrzavaju ovakav sjaj???

 

A odgovor na moje pitanje???  ;)

 

Msm da se felne posle poliranja lakiraju pa je sjaj dugotrajan...ali bolje da odgovori Anjdelo da ne bude nekih zabuna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

odgovorio sam coveku  na pp a mogu i vama objasnjavo sam par puta i necu nikog da ubedjujem  na aluminijum i ostale obojene metale stoji  do4-5 godina i vise zavisi od odrzavanja  ima pasta  za odrzavanje visokog sjaja ali ne dolazi do oksidacije nego povremeno gubi sjaj  jer u pasti  ima supstanca koja stvara sloj zastite  od oksidacije i zbog toga se ne moraju lakirati  a mogu ko zeli samo sto onda treba da se prebruse vodobrusnom smirglom 2500-3000 a potom ima tecnost koja se maze pre lakiranja kod nas takvih lakova jos uvek nema  a u  Nemackoj kosta set od 150 -230 evra ........ ne mogu nikog  ubedjivati u kvalitet pasti ali kako je meni objasnio covek koji prodaje te paste a ima ih samo dvojica u celoj Nemackoj tako sam i ja vama objasnio  ne smeju se koristiti razne hemikalije za pranje felni  znaci mekan sundjer i sampon i posle pranja obavezno se prvo skupi voda sa ispoliranog dela i onda sa mekanom pamucnom krpom protlja se ispolirana povrsina pozeljno je sa pastama za odrzavanje barem dva puta godisnje da se ispoliraju felne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

od 1 jula snizene cene poliranja rubova  felni na motorima za samo 80 evra u dinarima obe znaci 2x40  ..................063/8060818

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Kako se zove pasta i post je , ako nije poslovna tajna, za one koji bi (a znas i sam da ce takvih sigurno biti) da pokusaju nekom prirucnom polirkom ili cak busilicom da urade sami.

I pitanje koja je prednost poliranja nad hromiranjem?

Hvala i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina

Kako se zove pasta i post je , ako nije poslovna tajna, za one koji bi (a znas i sam da ce takvih sigurno biti) da pokusaju nekom prirucnom polirkom ili cak busilicom da urade sami.

I pitanje koja je prednost poliranja nad hromiranjem?

Hvala i pozdrav!

 

Probaj sa pastom koja se zove PUROL - slovenacke je proizvodnje i pokazala mi se vise puta jako dobrom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: istok
  • Motocikl: V star 650 clasic 2006

ja sam vecinom purolom pastom i cetkicom za zube i teraj svaku zbicu ponaosob  posle mi zafalilo cetkica al al bilo je super nego kako je bilo ranije

ko neveruje nek pita ljude iz S.M ja sam bolestan po tom pitanju za poliranje...... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

odg zikisliki prednost poliranja nad hromiranjem samo finansijska ali trazi daleko vise odrzavanja mada ima ljudi koji bas vole boju poliranog alum kazu hrom im deluje nakako sterilno preterano savrseno nevidi se rucni rad pravo da vam kazem u nekim slucajevima i jesu u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

odg zikisliki prednost poliranja nad hromiranjem samo finansijska ali trazi daleko vise odrzavanja mada ima ljudi koji bas vole boju poliranog alum kazu hrom im deluje nakako sterilno preterano savrseno nevidi se rucni rad pravo da vam kazem u nekim slucajevima i jesu u pravu

bas tako majstore sve sto musterija pozeli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Banjica

Purol je dobra i ja sam sa njom polirao moje felne (trljaj trljaj) :D ,ali nije bio to taj sjaj  pa sam skoknu do drugara i pozajmijo njegovu pastu ime ne bih znao ,samo znam da je njemackog porekla ,evo i like samo sto je felna malo prljava :D

post-7801-12879059405775_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja