Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje alu felni, ramova i ostalih delova u visokom sjaju

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ove sa kojima ja radim jer probao sam par  vrsta pasti ali ove mi se pokazale njabolje , svako poliranje ide u 3-5 paste  i jos ta felna nije na svetlosti inace jos veci joj sjaj, ni covek cije su felne nije mogao da veruje jer je bio svo vreme dok sam je polirao  ostale ce se raditi od nedelje  a felne idu  na jednoj lepoj  restauriranoj  Alfi sprint ................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Nisam ja bas strucan za to. Ja  koristim samo plavu za aluminijum,ne znam koja je. To je finija.

kod ovog coveka plava ti je univerzalna za sve metale ali je za glanzanje a postoje jos dve koje idu u visoki sjaj zato kad se odradi sa onom finis visoki sjaj izgleda kao hromirano a i posle plave se vidi sjaj a ja koristim belu koja je specijalno za aluminijum glancanje a svetlo zelena je visoki sjaj aluminijum,  poliranje striktno zavisi od sloja koliko nanosis toliko ce  i sjaj duze da traje ..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

sta mi preporucujes da ispoliram na r6

ne znam sta bi hteo ali najbolje posalji mi sliku na mail pa cu ti preporuciti nesto ,pa ako se odlucis za bilo koju opciju moci cemo da odradimo evo ti mail  andjelow@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Znaci ako pri poliranju vise paste nanosim duze se zadrzava sjaj?   Imam i ja neku belu,ali koliko sam razumeo to je grubo?   Ima u merkuru da se kupe sajbne za poliranje i uz njih neka zelena,i ne secam se koja jos pasta,si vidjao to?

 

Da,ako te ne mrzi da nam kazes postupak odrzavanja,koliko cesto i cime?

 

Neko mudar rece:

Zima je način na koji ti Priroda kaže da je vrijeme za poliranje.  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

sta mi preporucujes da ispoliram na r6

ne znam sta bi hteo ali najbolje posalji mi sliku na mail pa cu ti preporuciti nesto ,pa ako se odlucis za bilo koju opciju moci cemo da odradimo evo ti mail  andjelow@gmail.com

poslao sam ti sliku andjelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Znaci ako pri poliranju vise paste nanosim duze se zadrzava sjaj?   Imam i ja neku belu,ali koliko sam razumeo to je grubo?   Ima u merkuru da se kupe sajbne za poliranje i uz njih neka zelena,i ne secam se koja jos pasta,si vidjao to?

 

Da,ako te ne mrzi da nam kazes postupak odrzavanja,koliko cesto i cime?

 

Neko mudar rece:

Zima je način na koji ti Priroda kaže da je vrijeme za poliranje.   ;D :D

odrzavanje je najbitnije  jer bez odrzavanja nema ni sjaja kao na lakiranoj povrsini  1. pranje iskljucivo voda mekani sundjer i sampon ,nikako raznorazne hemikalije i kontaktna sredstva za pranje 2.iskljucivo letnje pranje u hladu i polirana povrsina ne sme biti topla , 3. posle pranja prvo se skuplja voda sa polirane povrsine  i posle finom pamucnom krpom protlja se ispolirani deo 4. postoje paste za odrzavanje poliranih delova kao auto sol probao sam je letos ali nisam nesto zadovoljan a uskoro cu imati i ja specijalne paste za odrzavanje poliranih i hromiranih delova metala i bice od oko 8-9 evra komad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

 

Zima je način na koji ti Priroda kaže da je vrijeme za poliranje.   ;D :D

a sto se tice zime poliranje se ne moze raditi na temperaturi  ispod 15 stepeni  sve ostalo je los kvalitet zavrsne obrade zato najvise volim da poliram prolece i jesen a leto mi ne odgovara sto mi je toplo :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Kako se skida boja sa felni i ostalih delova, hemija ili peskiranje, ili nesto trece?

a ima i hemija samo preko nesto i ja jurim ,potopis felnu u kiselinu posle 1-1,5 sati isperes sa masinom pod pritiskom i kao da je sad izlivena skida i  plastifikaciju samo ne pominju o kojoj se kiselini radi ...........a mozes i peskarenjem pa onda ako imas sitan stakleni pesak bude kao da si brusio sa smirglom 240

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

pesak imam kvarcni profi, kojim redosledom da smirglam posle, radio bih samo rub felni za pocetak. E mogu li svi aluminijumi da se poliraju

u pitanju je atlantic 500 kasnije bih polirao, ako mi krene, zadnju viljusku, kandze stapove......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

smirgla 120 ,240,320.400 aluminijum oxid  ja posle toga poliram posto imam grube paste i cetke  a ako imas finije  onda moras sa 600 i 800 vodenom mozda i 1000 pa onda paste i cetke i glanzanje nikako purol pasta i posle svake paste finom pamucnom krpom

protljas dobro da ne ostane pasta, pri nanosenju finije paste i osnovno je  da moras da imas temperaturu u prostoriji gde radis minimum 15 stepeni a idealna je 22stepena stim da polirani delovi moraju biti na toj tempereturi minimum 12 sati pre poliranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ANDJELO, tenks filceve na bijaks montiras ili na obicnu busilicu cenim da su i obrtaji bitni,

e pa ovo pitanje je malo profesionalno  svaka velicina ili obim cetke ima odredjeni broj obrtaja na koji se vrti da bi dobio idealno ispoliranu povrsinu na ovo pitanje cu da cutim ;) ;)..,,,a inace radim sa polirkom imam ravnu brusilicu sa reostatom koju sam ja preradio i koristim obicnu busilicu ili bor masinu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja