Jump to content

Moto Zajednica

Honda nsr 125 jc22

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda nsr 125 jc22

Kupio sam motor prosle godine u avgustu sa nekim manama koje su bile tu ali nista od toga nije bilo hitno za sredjivanje . Curenje prednjih amortizera i same maske nisu bile dobro ofarbane iz daleka se i ne vidi toliko dok se ne pridje . Kao sto se moze videti sa slika ali ove godine sam se provozao dva puta i pritimetio sam koliko je motor legao napred da su amortizeri potonuli jer je izaslo vremenom dosta ulja . Tako da sam danas dobio paket i verovatno prekosutra pocinjem da radim na njima . Posto do sad nisam radio ovako nesto sta bi ste savetovali na sta da obratim paznju kako bi ovo dobro odradio ?

20230903_175209.jpg

20231101_153648.jpg

20240214_201629.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Nabavi servisno uputstvo gde je opisaana procedura raskalapanja i vraćanja. Za prvi put ne planiraj u jednom danu sve da uradiš, da se ne iznerviraš ili razočaraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Skini štapove i odnesi kod majstora da zameni semeringe , a ti posle samo namontiraj nazad na motor . Mnogo je jednostavnije jer možeš napraviti neku nepopravljivu štetu.

Samo zamena bez skidanja štapova ne košta mnogo ,proveri , a sačuvaćeš živce.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Pazljivo samo i lagano...pogledaj na jutjubu ima detaljih video klipova...mozda ce ti trebati kontra da odvijes a kasnije i zavijes glavni sraf odozdo iznad osovine...ima bakarna podloska gledaj da je ne izgubis...zna da ostane zalepljena na cizmama...caure mozes vratiti laganim kuckanjem sa srafcigerom i cekicem preko onog prstena koji je vec tu...a semeringe pi trebao nabijati sa plasticnom cevkom...moze ti je napraviti neki stugar na strugu od teflonske plastike...znaci nista na silu...kad sve zavrsis...obavezno stavi istu kolicinu ulja u oba stapa...koliko ide nacices na netu guglanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja