Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger 1050 ABS

Recommended Posts

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

A jel taj prigušivač može da se skine i vrati bez prepravki, mislim jel nešto kao db killer? 

Meni se više svidja dok je 'tih', pogotovo zvuk agregata. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sece se kruznom testerom, nema vracanja... Necu dirati, ovo je Marina nasla, bas zapinje da neki zvuk namestim

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... sitnice koje komfor znace! :D 

(Pa kada sve te sitnice nakupis na gomilu dobijes totalno ugladjen sklop! )

 

Citam jos tudje situacije, edukujem se, kazu strendzeri (ali oni su doooosta ispod nas sto se bilo kakvog baratanja alatom i snalazenja tice, oko trivijalnih stvari polemisu i troume se :D ) da kugle u lezistima poluge zaribaju pa umesto da tu "radi" odvijaju im se srafovi i ostanu bez menjaca u voznji!

 

Idemo demontaza/ pranje/ podmazivanje!

 

Kugle u svom lezistu drze zicani osiguraci, zarotira se oko osovine (osigurac) i izvuce. Perem sve petrolejom, osusim i izduvam (kompresorom).

 

Lezista debelo premazem grafitnom mascu, sklopim vratim osigurace. Na filc koja se vidi po par kapi motornog ulja, nema na ovome mestu guma kao kod japanaca vec pomenuti sluzi kao barijera vodi i ispiranju.

 

Pripremimo prihvat, izlaz selektora (bas volim kada zateknem ovako novo 😍 ), "poklopimo" kirnerovane tacke i pritezemo.

Veliki sraf/osovina se takodje premaze (kanal na sredini napuni mascu) a na navoj kap plavog lepka za srafove. Visak masti koja se istisne pritezanjem ocistimo i to je to!

 

Ide k"o podmazano :D 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

6.1.jpg

7.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vrtim danas oglase i vidim motor kao tvoj

ista boja samo skroz fabrika.

http://www.polovniautomobili.com/motori/21734980/triumph-tiger-1050

 

Razmišljam danas i smejem se sam sebi:jee:.

Da ga uzmem i sačekam da  sredis tvog tip top i kad završiš ja da samo dodjem i da ih zamenim bez tvog znanja.

Ja mislim kad bi zatekao opet klot motor koji iz početka moraš da sređujes da bi te kap strefila :jee:

 

Ja isto volim da picanim, cackam i sređujem ali mi mrsko da isti posao radim više puta.

Samo nastavi sa radovima i pazi gde parkiras:P

Promenio član NIKOLA 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nidzooo legendo!
To ako uradis i dve ljubicaste euro novcanice pod sedistem ostavis, nece mi biti tesko da ponovo pocnem!

Znas me-znam te

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
On 2/10/2024 at 5:56 AM, N.F.S. said:

Sece se kruznom testerom, nema vracanja... Necu dirati, ovo je Marina nasla, bas zapinje da neki zvuk namestim emoji16.png

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Ne znam da li Andjelo sa foruma i dalje radi auspuhe, ali on je radio prepravke.
Verovatno moze da ga prepravi i napravi db killer.
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala drug!

..ali nikako necu fabricki prepravljati, ako mi se cefne :D montiram neki otvoreni izduv, da zamena neka buduca bude na sraf! 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je isti agregat u drugom ramu? Bas isto zvuce :D 

 

Veseooooo samo tako i juce sam osetio da je menjac (ipak) nesto koscatiji, kada se u cipelama vozi ne osecam ali u patikama ide teze (veca sila treba nego za Hondin menjac), tako kao kawasaki neki da vozim.

I hod i osecaj na papucici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Ne znam kako da se odredi ta jačina zvuka iz auspuha koja će da nadglasa zvuk vetra, a da opet ne bude preglasna za okolinu,  tj. da prija uhu vozača?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Triumph tiger 1050 ABS

Pozdrav društvo. Evo i mog Triumph-a. Kupljen prošle godine, početkom oktobra, iz uvoza... Malo vožen do sada, uglavnom kraće ture. Za sada prezadovoljan. Odličan u voznji, stabilan, jak, precizan. Jedina mana za sada je slabija zaštita od vetra pri većim brzinama. 

IMG_20231022_145141_391.jpg

IMG_20231022_134200.jpg

IMG_20231022_134125.jpg

IMG_20231224_141015.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo jedna trenutna, preuzeo stitnike stitnika od Nemanje (ovo "Versys" okrenem na unutra) i odoh na lokaciju da cekam brzu postu :D 

Rollbar krenuo juce ka meni  😍 (koji ce, nadam se sluziti samo kao neki teski nosac maglenki :D 

 

Voznja mi se sve vise svidja, udobniji mi je od svih prethodnih, ugladjen, tih i bez vibracija ikakvih.

U sestoj, pri 4000 obrtaja ide nesto ispod 120kmh, totalno rastereceno i lagano, dodam gas i povuce kao iz druge!

 

I da, nasao sam sediste koje mi se svidja, bice do kraja marta kod mene.

 

 

1.jpg

2.jpg

UPS-019-01.jpg

UPS-019-02.jpg

UPS-019-03.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala Sale! Upakovao si tako da su mi ga mogli i iz helikoptera baciti 👌

Bas mrzim kada mi stigne izgrebano (kao nosaci kofera za gsx650f ).

@sasa ns 1

IMG_20240214_102235.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gotovo, nekim je srafovima bas tesko prici... 

Stoji lepo i diskretno, na njega cu dodatna svetla montirati i to je to :D 

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

VAZNO

 

U uputima za montazu se ne pominje pozicija sajle kvacila pa je ja nisam ni dirao, ostavio sam tamo gde fabricki stoji.

Tako nece da moze!!!

 

Slika "1" je kako se sajla namesti preko cevi kada se desno "namota", napravi se stomak koji uhvati crashbarr odozdole (do tada je sajla stajala sa druge strane) i kada hocemo levo ili da ispravimo guvernal sajla ga zadrzi i u tom pokretu  kvacilo odvoji, izuzetno opasno!!!! Sreca pa mi se u dvoristu desilo dok sam okretao motor.

 

Slika "2" je kuda sajla MORA da ide, resto su slike gde se vidi da sam na mestu dodirivanja stavio silikonsku gumu, i poslednja, slika sa maskicom (sajla nista ne smeta).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Mislim da piše, ili barem ima na slici kuda ide sajla kvačila. Meni se isto desilo, zaboravio sam načisto da napomenem.

Sent from my PGT-N19 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Daaa Bane, evo lepo stoji na slici kuda ide sajla! (Iskopao sam iz kante upute :D ).

Uopste nije naznaceno nekim brojem/strelicom. Ono sto se vidi je da se izbacuje podloska sa gornjeg desnog srafa i to je to. Ni sa cim nije skrenuta paznja na sajlu i njen put.

 

Napisah odmah drugima kuda se mora sprovesti 👌 (Kada givi vec cuti)

IMG_20240215_071722.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svako malo pa ga pogledam kroz prozor, toliko mi se svidja!!! Kao da je neka Honda 🥰

Sami smo klinac i ja pa sve nadjem neki izgovor da se provozam, te do prodavnice (kruznim putem), te kao da isprobam nesto sto sam stelovao. :) 

 

Nikada nisam na ovaj nacin razmisljao ali ni dalje negde ne idem da se vozim (kada smo tako sami), dal" je morbidno ili ne pojma nemam ali razmisljam.. "Sta ako me neko ubije kolima ili polomi a on (dete) sam kod kuce, moram mu doci pa makar i tako polomljen, ceka me, zavisi... Brinuce se!"

 

E to su misli kojima se optereciujem, zato eto srafim, poliram... Svuda neku draz i zadovoljstvo nadjem. 

 

Inace, legao je ovaj crash barr kao idiotu samarcina! Saliveno...👌

(Na punjacu je da se osvezi malo baterija, sigurno sam 10 vrsti sijalica led isprobao i ni jedna nema snop kao halogena!)

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7243 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ima šmek Englez nema šta :takoje:
A eno u oglasima lep Sprint 955i u prelepoj "British racing" zelenoj boji, i ja se opet lomim "biti ili ne biti", kupiti ili ne kupiti... ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zasto da ne!

U toj sam kolotecini (imam top sredjen motor, necu ga menjati) bio do pre desetak godina (dobro, mozda i nesto vise :D ).

11 godina sam vozio cbr1000 sa tom logikom u glavi "ovo sam sredio da nema gde vise, vozi i uzivaj!).

E onda sam prelomio i kupujem svake godine po model koji me zanima! Ne ludujem sa cifrom (citaj, cenovni okvir vecini dostupan, prodam lako) a ispunim sebi zelju, probam, prostudiram pa eto i podelim sa zajednicom sta smatram za bitno.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Neso, jel nije bio neki crash bar da ide jos jedna šipka malo šira i da se kači na taj veliki šraf gde ti je koleno kad sediš?

 

Ovako se cuva agregat, ali gornje plastike i noge nemaju zaštitu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9192 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima  "heed" takav stitnik... Nisam ga hteo namerno posto bi mi bas smetao kada skidam plastike. (A kada zelis rezervoar npr. skinuti idu prvo i stranice... i tako :) ) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7108 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
24 minutes ago, N.F.S. said:

Zasto da ne!

U toj sam kolotecini (imam top sredjen motor, necu ga menjati) bio do pre desetak godina (dobro, mozda i nesto vise :D ).

11 godina sam vozio cbr1000 sa tom logikom u glavi "ovo sam sredio da nema gde vise, vozi i uzivaj!).

E onda sam prelomio i kupujem svake godine po model koji me zanima! Ne ludujem sa cifrom (citaj, cenovni okvir vecini dostupan, prodam lako) a ispunim sebi zelju, probam, prostudiram pa eto i podelim sa zajednicom sta smatram za bitno.

 

Svaka ti čast kad možeš tako. Ja ne mogu, bar ne sada. Da prodajem, pa da se vozim po Srbiji da tražim motor, pa da kupujem svako malo jedne te iste delove pa šrafi, pakuj, popravljaj a vreme ide, prolazi. Ljudi kupe polovan auto, stave porodicu i odu na more bez da ulje pogledaju. Kaže jedan, ma šta me briga imam Vozzi.

 

Uzeo sam dva auta za dve godine, prethodni je prodat sa novim Goodyear gumama, sa svim servisima, itd. Sad na drugom autu sve sam to opet radio. Umesto da ga vozim narednih 80 000 takvog ja prodao... Mene kilometar košta kao da vozim Actrosa a ne gradski auto. To sam nekako i proboleo jer je situacija nalagala da uzmemo veći auto. Opravdano.

 

Za motor, ne bih mogao. Možda bi samo otišao i kupio neki veći skuter. Puška na perionici, kad dođe vreme izmenja se šta treba i toliko. Ovo što mi radimo, da bi se motor doveo u stanje kakvi su tvoji motori, moj TDM itd. treba ozbiljno znanje, vreme i pare. Nema to cenu, nije merljivo.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja