Jump to content

Moto Zajednica

Novi Triumph Daytona 660

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Daytona se vratila :jee3:

Doduše sa malo manjom kubikažom i malo manje konja nego ona stara,

ali i dalje je u vrhu naspram današnje konkurencije,

660cc, 94 KS, 73 Nm na 8250 obtaja.

 

XZL7MBPEZFGIFAXLOJ7UMYEJ2Y.jpg

74GEQMGTFZFVJNKCUSQIQMSKM4.jpg

 

BEXQ46LTYRBS3L3OIAVNM5LX2U.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Malo poređenje, stara Daytona 675: 126KS , 73Nm na 11750 obrtaja

Daytona 660: 94KS, 73 Nm na 8250 obrtaja

Znači, imaju isti maximalni obrtni moment (73Nm),

ALI nova Daytona 660 ga postiže 3500 obrtaja ranije, 

u  prevodu, na ulici je nova Daytona mnogo efikasnija,

nemoraš da je zavrćeš ko blesav, čupa iz nižih obrtaja,

i što se mene tiče to je plus.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 6 minuta, Disko Nindža je napisao:

Malo poređenje, stara Daytona 675: 126KS , 73Nm na 11750 obrtaja

Daytona 660: 94KS, 73 Nm na 8250 obrtaja

Znači, imaju isti maximalni obrtni moment (73Nm),

ALI nova Daytona 660 ga postiže 3500 obrtaja ranije, 

u  prevodu, na ulici je nova Daytona mnogo efikasnija,

nemoraš da je zavrćeš ko blesav, čupa iz nižih obrtaja,

i što se mene tiče to je plus.

Duzina brzina? Koliko je stara daytona davala obrtnog momenta na 3.500 obrtaja manje? Tezina stare Daytone? (tezina igra ulogu). Mozda je imala za nijansu manji obrtni moment a kraci prenos i manju tezinu. Ne moze se samo po jednoj brojci znati da li je nova Daytona mnogo efikasnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Mnogi na ovom forumu misle ako jedan motor ima 80nm a drugi 60nm, da ce ovaj od 80nm bolje da vuce. A ne mora da bude tako.

 

Po meni 3 informacije su najbitnije za racunjanje koji motor bolje vuce.

 

Obrtni moment

tezina motora

Duzina prenosnog odnosa

 

Ja to radim ovako. Pomnozim obrtni moment sa tezinom motora i dobijem broj nm po kg. To pomnozim sa 1000 i dobijem broj nm po toni.

 

Posle smanjujem ili povecavam u procentima u zavisnosti koji motor ima duzi prenos. I dobijem racunicu koja mi kaze koji motor bolje vuce. 

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

675-ica je lakša čitavih 16kg, a RS 660 je lakši 18kg , ali svakako svrha nove Daytone je da bude neki sportski "allrounder" , kao nekad 90ih kada su pravili sportake da budu udobniji, sa heblama iznad trokuta.
Pročitajte uvodni deo na "Cycle World" , kako su objasnili situaciju, ima smisla skroz.

WWW.CYCLEWORLD.COM

The rise of street-biased, more affordable sportbikes continues with the announcement of the new Triumph Daytona 660.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Cekam samo kad ce skroz da odseku taj zadnji kraj i naprave jedno sediste....

 

Aprilija mnogo lepsa, italijani imaju stila kao i uvek. Samo ne mogu da svarim zvuk ta dva cilindra kod nje. Kao gitara koja je prelepa, dobro lezi, dobar finish a zvuci kao kanta zbog jeftinih magneta ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Cekam samo kad ce skroz da odseku taj zadnji kraj i naprave jedno sediste....

 

Aprilija mnogo lepsa, italijani imaju stila kao i uvek. Samo ne mogu da svarim zvuk ta dva cilindra kod nje. Kao gitara koja je prelepa, dobro lezi, dobar finish a zvuci kao kanta zbog jeftinih magneta ...

Ne znam koja je fora sa tim ali meni dosta kvari izgled ti skraceni repovi. Tad mi motor nije potpun, kao da fali deo motora. Volim kad  je rep u liniji (ili blizu nje) sa krajem zadnje gume.

 

Npr ovaj CBR 650R koji i ne izgleda lose. Ima skraceni rep i dugacki drzac tablice koji po meni kvari izgled.

 

 

f234e36a4f20-800x600-dw.jpg

Honda-CBR-600-RR-2008-red-fooqs-naklejki-motorcycle-decals-aufkleber-oem-autocollants-adesivi-naklejki-nalepky-adhesivos-nalepky-oem-original.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bas volim zadnjih kraj na RF-u velik, masivan, prelep motor 😍

Ali na zalost takva je moda danas da prave sakate motore, sa prekratkim repom,

i predugackim blatobranom kao na CBR650 to nikako ne volem, 600RR je mnogo lepsi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Sada bas preterese sa skracivanjem repova, bas ruzno izgledaju. Kako su poceli, pocece da lice na one cirkuzantske bickle sa jednim tockom. Kod Triumpha ovog kao i kod CBR650R rep nema veze sa ostatkom motora, kao da su nakacili nesto sa nekog skroz drugog motora.

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gledao sam jedan motor, nov, poznanik kupio. Neću da imenujem, nebitno. Nema na šta da se sedne. Toliko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Daytona 660 kao da je napravljena za šire narodne mase, pošto će ako se ne varam cena biti ispod konkurentnih (RS660, R7) i tu negde sa GSX-8R (možda malo jeftiniji). Čekam da mi iz Triumpha od nedelje proslede cene kad ih formiraju.

 

Uglavnom, teži od dvocilindrične konkurencije, ali ih vadi što ima cilindar više i verujem da će bolje povlačiti od niskih obrtaja. Iznenađen sam i što nema podešavanja prednje viljuške jer je reč o sportskom motociklu.

 

Obradio sam Daytona 660, koga zanimaju tehnički podaci.

 

BJBIKERS.COM

Triumph je upravo predstavio 660 Daytona model čime je legendarno Daytona ime vraćeno u život.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Evo ja da se prikljucim diskusiji. Imam 675 i iskreno mi se ova novija svidja dizajnom i to je to otprilike:stabre:

Ono sto mi se ne svijda je pogled iz pravca vozača na volan i instrument tablu. Nekako mi dečiji izgleda u odnosu na staru verziju. 
Ono sto zameram je nema stelovanja suspenzije, ali pretpostavljam da ima da bi uticala na krajnju cenu, a imali su i to u vidu sigurno iz fabrike kad su razmisljali gde ce se pozicionirati u odnosu na konkurenciju.

Svakako mogu da kazem da bi mi ova nova Daytona bila izbor ispred R7, RS660 i GSX-8R po pitanju zvuka i samog agregata sa 3 cilindra, po pitanju dizajna RS660 mi je apsolutni pobednik, e sad treba sacekati zvanicne cene izmedju Daytone 660 i RS660, po meni je RS660 daleko i lepsa i naprednija... 
Evo voljan sam i da dam moju na uporedni test ako je @Jovan Ristic zainteresovan za tako nesto...

 

Po meni ja bih radije zadrzao staru i ne menjao za novu, malo je laksa, vise snage, manje prigusen agregat, a manje vise imas apsolutno sve osim ABS-a bar na ovoj mojoj generaciji.

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 23. 1. 2024. at 13:43, matke92 je napisao:

Evo ja da se prikljucim diskusiji. Imam 675 i iskreno mi se ova novija svidja dizajnom i to je to otprilike:stabre:

Ono sto mi se ne svijda je pogled iz pravca vozača na volan i instrument tablu. Nekako mi dečiji izgleda u odnosu na staru verziju. 
Ono sto zameram je nema stelovanja suspenzije, ali pretpostavljam da ima da bi uticala na krajnju cenu, a imali su i to u vidu sigurno iz fabrike kad su razmisljali gde ce se pozicionirati u odnosu na konkurenciju.

Svakako mogu da kazem da bi mi ova nova Daytona bila izbor ispred R7, RS660 i GSX-8R po pitanju zvuka i samog agregata sa 3 cilindra, po pitanju dizajna RS660 mi je apsolutni pobednik, e sad treba sacekati zvanicne cene izmedju Daytone 660 i RS660, po meni je RS660 daleko i lepsa i naprednija... 
Evo voljan sam i da dam moju na uporedni test ako je @Jovan Ristic zainteresovan za tako nesto...

 

Po meni ja bih radije zadrzao staru i ne menjao za novu, malo je laksa, vise snage, manje prigusen agregat, a manje vise imas apsolutno sve osim ABS-a bar na ovoj mojoj generaciji.

Hvala na ponudi, možda i realizujemo tokom godine. Vidi, iskreno mislim da nova Daytona ne može da priđe staroj. Nova je tu da prati trendove i bude konkurentna RS660, R7, GSX-8R...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24

Упропастише нас са ЕУРО стандардима и док не прође известан број година да усаврше инжењеринг, то нам је што нам је. Листа те неке средње категорије по мом скромном мишљењу:

  1. РС 660 - једноставно 100кс на 183кг је одличан однос са 67nm на 8500оум, дизајн, израда, пакет електронике +,
     
  2. Сузана 8Р - највећа кубикажа ту са 82кс на 205кг и чак 78nm на 6800оум делује узбудљиво, по мом мишљењу одличан, квикшифтер стандардна опрема, модови, асистенција при ниским обртајима, леп ТФТ екран
     
  3. Р7 - 72кс на 188кг је ставља у бољу позицију од Нинџе, такође 67nm на 6500oум је "јаче", постоји опција да се доплати и квикшифтер тако да ето је на трећој позицији
     
  4. Нинџа 650 - 67кс на 193кг дефинитивно није примамљиво са "тричавих" 65.7nm на 6700oум aл ето мени лепо изгледа, свиђа ми се што је први из те приступачније класе са њиховом Rideology смарт апликацијом и цена му је брате мања од осталих, сем тога нема пуно за похвалу


Остаје само да видимо где ће Дејтона (95 кс на 201кг, 69nm на 8250оум) да се углави овде. Ова листа је сачињена искључиво по бројкама и мом запажању из јутјуб клипова, рецензија по интернету и апсолутно не представља ништа друго до личног рангирања :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Daytona 660 je više za poređenje sa CBR 650R, a ne sa ovim dvocilindrašima.

A Suzuki je uljez jer ima 800cc to jest  776ccm, nije baš fer porediti ga sa Ninjom, R7 i RS, njegova konkurencija je Hornet 750

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Realnije je tu porediti nadolazeću Kawu Zx6r, 4 cilindra, 125 ks, 198kg, cena kažu da će biti oko 12k evropskih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
5 hours ago, vucko23 said:

Realnije je tu porediti nadolazeću Kawu Zx6r, 4 cilindra, 125 ks, 198kg, cena kažu da će biti oko 12k evropskih. 

Kod nas je ZX6R novi 13.600e + kada odrade konverziju u dinare, eto ti 14k. U Slovackoj je 11.500e, velika razlika u ceni. Sve u svemu, mislim da ko god kupuje polovan motor od 7-8k evra, osim ako bas ne juri 1000cc, vise se isplati kupiti novi ZX6R.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24

Много бре пакују те цене, сачекати лепо да одстоји на лагеру па пазарити :D Ено на ДКС стоји да је ZX6R готово 14к

Мада свакако у последње време доста људи купује ново код нас што је охрабрујуће у сваком смислу, и лакше је пазарити половњак од неког колеге са форума да је први власник него увоз из Швајцарске 🫡

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja