Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor u Valjevu, pomoć

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Jel ima neko na forumu iz Valjeva da mi pomogne oko kupovine Kawasakija EN500,

meni je malo daleko, a i ne razumem se ništa u motore, jedino znam da hoću takav motor da kupim.

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Kawasaki EN500, 1997-o godiste. Fabricko stanje. Dosta dodatne opreme, bocni koferi, zadnji veliki kofer, Puig vizir, USB punjač, Louis kozne bisage itd. Motor je presao 40-ak hiljada...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Motor je pre neke dve godine prodat iz Panceva od naseg clana @Ibivan ja sam imao prilike i da ga provozam, on je pravio i kofere, motor je bio bas bas u dobrom stanju i estetski i mehanicki kapiram ako nije novi vlasnik bio bas nistak ne bi trebalo da se ofucao, a cena je u odnosu na danasnju sizofreniju polovnih motora bas korektna. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Da, tako mi je vlasnik i rekao, da je kupljen u Pančevu pre 3 godine i da nema mehaničkih i vizuelnih oštećenja.

Nikad nisam kupovao ni vozio motor, niti sam nameravao da kupujem motor u sred zime za Novu Godinu, ali mislim da vredi kao što je Velimir u predhodnom postu rekao, zato sam se i obratio ovde za pomoć, pa kako bude.

Živeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

E pa da se javi i bivsi vlasnik. Ja sam na motoru uradio sledece: zategao zice i izbalansirao tockove cak sam i napravio balanserku koja je otisla zajedno sa motorom kao i stender, gume su bile nove i prednja i zadnja metzeler, zamenjen lanac bregaste novi lancanici i lanac pogonski. Motor je bio u odlicnom stanju. Ja sam mu napravio i taj naslon za suvozaca.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Ovo he kilometraza sa kojom sa ga prodao ja sam sa novim lancima i gumama presao mozda 1500kmad466994bc0243fdd870cadcf153f8c1.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Sad je na satu 42000km, jel to onda može još sa tim gumama, lančanicima i lancima?

Izvinjavam se na glupim pitanjima, ali nemam koga drugog da pitam a moram sam da kupim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Kako da ne, vek lanaca je oko 30000, gume kod copera prelaze isto mnogo zato sto nemaju mnogo konja niti se voze tempom kao sportski ili turing. Pre ce da ti ostare nego da se potroše... Naravno zavisi koliko prelazis...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Sad je na satu 42000km, jel to onda može još sa tim gumama, lančanicima i lancima?
Izvinjavam se na glupim pitanjima, ali nemam koga drugog da pitam a moram sam da kupim motor.
I jos nesto... Nemoj da se izvinjavaš, ko ne zna mora da pita, nema glupih pitanja... Sta god da ti treba samo pitaj, siguran sam da ce svi na forumu da ti pomognu. Samo pamet u glavu i uzivaj...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Pa dobro, kad nema glupih pitanja, evo onda još,

Pošto je motor ne registrovan, jel ista procedura pri kupovini kao kod automobila?

Odem  kod vlasnika, platim motor, uradimo ugovor kod notara, pošto nismo u istoj opštini a motor je ne registrovan, vratim se kući, prodavac uradi tehnički kod njega , pošalje mi poštom tehnički, ja kod sebe registrujem, prevedem tj. platim porez, i sa tablicom odem po motor i dovezem ga kući po ovoj zimi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Jos nesto sam se setio, rezervoar je odlican iznutra nema rdje, mislim da je jedino trebalo da se prekontrolisu vile da se mozda zameni ulje ako se dobro secam... Nisu cureli semerinzi samo sam ja imao takav osecaj... Eto to je sad sve imas materijala pa ga ispitaj, meni je i dan danas zao sto sam ga prodao...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Pa dobro, kad nema glupih pitanja, evo onda još,
Pošto je motor ne registrovan, jel ista procedura pri kupovini kao kod automobila?
Odem  kod vlasnika, platim motor, uradimo ugovor kod notara, pošto nismo u istoj opštini a motor je ne registrovan, vratim se kući, prodavac uradi tehnički kod njega , pošalje mi poštom tehnički, ja kod sebe registrujem, prevedem tj. platim porez, i sa tablicom odem po motor i dovezem ga kući po ovoj zimi?
Naravno, ja sam sad dosao sa voznje

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: GSXR turbo

Srećna kupovina budućem vozaču. Za gume je osim kiometraže bitna i starost guma tj. datum proizvodnje. Proguglaj srećni vlasniče gde se taj podatak nalazi.

Poz od (bivšeg) vozača babaroge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam
On 31. 12. 2023. at 19:17, Cvijanović je napisao:

Jesi razmišljao da nađeš nekog sa prikolicom ili kombi?

Evo sad sam malo guglao, ima 320 km tamo i vamo, računam da to niko ne bi doneo bez par stotina eura.

Promenio član zoleprole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2026 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nisam siguran mislim da naplacuju samo deonicu na kojoj prenose motocikl,i mislim da je bilo oko 0,83 e po kilometru.Pre par godina tako nesto kad sam pitao.

Podju dvojca sa autom pase menjaju na 30-40km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nadji nekog drugara koji ima kombi ili auto sa kukom i prikolicu. Ne treba ti prikolica za motore, možeš i u običnu. Ja sam tako doneo Ninju iz Niša. U običnoj auto prikolici. Samo mora biti duža, da može motor da stane. Lepo uveži španerima i lagano. To te košta samo gorivo i čast. Kombijem još lakše.

Ako ces da ga voziš moraš uraditi tehnički, platiti porez, kod tebe uradiš osiguranje, u SUP po tablice, nalepnicu i potvrdu o registraciji. Tablicu pod mišku, na bus i pravac po motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja