Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pisao sam svašta. :D Ne znam na šta misliš ? Ako je oko limarije, ne, izgubio sam red i sad čekam ponovo jbg.

Mehanički je bez greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Najpametnije bi bilo japanca nekog :D 

Mozda i ne bi.

Blaza ti rece da je njegov tamo al da nije za tebe 😀.

 

Sve je lutrija danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, travelman said:

Mozda i ne bi.

Blaza ti rece da je njegov tamo al da nije za tebe 😀.

 

Sve je lutrija danas.

paaa tacno. Imam pouzdanu toyotu urban cruise da uzmem, 1.4d 4x4 2012, za bas smesne pare, ali ne znam sta cu sa tim autom i bebom. Kontam bolje onda za jos manje para pandu 100hp da uzmem :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Milanče, ako nemaš para za Lexus, tu je Toyota ! :)

Ja mogu da pričam samo o vozilima koja sam imao, a bilo ih je preko 70 u mom vlasništvu (ne na ovlašćenje ).  Opet, ako sam ja bio zadovoljan sa nekim autom, kao npr Zafira A, drugi su kukali... Japanci su odlični, švabe i francuzi dele 2. mesto. Pričam za sebe. I da, lako je nastaviti sa održavanjem dobrog auta. Oni drugi su rupa bez dna, mada sve može da se sredi. Ipak je to samo gomila lima...

Promenio član Blaza
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Šta ćeš da uzmeš relativno mlado sa manjom kilometražom? Da, ima šta hoćeš do 10.000 eur. ali ja mislim na auto na koji ne moraš odmah da misliš o servisima, kočnicama, DPF, EGR i ostalim glupostima. Govorimo o autu za četvoročlanu porodicu. Da daš 10.000 za A4 karavan sa 250.000 na satu nije neka računica.

Moj A6 je iako ne toliko mlad bio 6000 evra, apsolutno bez ulaganja i sa pravih 220.000km, i realno je premium za 90% novijih auta, prodat je samo zbog potrebe za vecim putnickim prostorom al jbg izgubio sam prtljazni prostor kupovinom kuge koja ne moze da mu prismrdi ni po cemu. 180 kmh vozis  a unutra tisina, to ima samo kod nemacke trojke. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
pre 42 minuta, drmilan_ je napisao:

paaa tacno. Imam pouzdanu toyotu urban cruise da uzmem, 1.4d 4x4 2012, za bas smesne pare, ali ne znam sta cu sa tim autom i bebom. Kontam bolje onda za jos manje para pandu 100hp da uzmem :D

 

koleginicu lepo sluzi takva tojota, benzinac doduse, malo je krckava iznutra i hod menjaca predugacak za moj ukus ali ona kako nema pojma da vozi sluzi je i vise nego dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 10 minuta, gixxer750/94 je napisao:

. 180 kmh vozis  a unutra tisina, to ima samo kod nemacke trojke. 

Za ovo se potpuno slažem.

E sad, gde da vozimo 180 km/h, kada je sve pokriveno kamerama ? Volim i ja da nagazim ponekad, ali to je sve kratko, minut, dva, i opet se vraćamo na max dozvoljenu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Znam, ali na vecini je buka na 130 veca nego kod nemacke trojke na 200, samo ta auta su za putovanja, recimo golf 6/7  1.6 ili 2.0 su odlican kompromis svega, sedmicu 1.6 tdi vozim cesto, super je i za grad i za put, za porodicu sa malom decom vrhunski auto, lepo ide, malo trosi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:
pre 47 minuta, gixxer750/94 je napisao:

 

 

 

Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

paaa tacno. Imam pouzdanu toyotu urban cruise da uzmem, 1.4d 4x4 2012, za bas smesne pare, ali ne znam sta cu sa tim autom i bebom. Kontam bolje onda za jos manje para pandu 100hp da uzmem 

Uzmi sta god samo da bebi bude udobno i toplo preko zime.

Inace bas me raznezila ova prica o kupovini kola za bebu.

Uzeo neke slike i gledam.

 

Ova moja je volela da sedi u gepeku, zadnji naslon se obori i sve poravnja do prednjih naslona.

 

Zadnji deo pun lutki i igracaka ....

 

Tad nije bilo edukacije za pojas kao danas, jbg.

IMG20231220194815.jpg

...

IMG20231220194855.jpg

...

Srecna kupovina.

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
46 minutes ago, gixxer750/94 said:

Znam, ali na vecini je buka na 130 veca nego kod nemacke trojke na 200, samo ta auta su za putovanja, recimo golf 6/7  1.6 ili 2.0 su odlican kompromis svega, sedmicu 1.6 tdi vozim cesto, super je i za grad i za put, za porodicu sa malom decom vrhunski auto, lepo ide, malo trosi. 

Auto iz više klase bez obzira na godine je uvek klasa za vožnju. Čak i danas da sedneš u Renault 25, Opel Senator, W126 je užitak za vožnju. Samo što viša klasa uvek košta za održavanje. Ja sam tragao za Audijem A6 C5 karavan, restyling da je u opremi sa 1.9TDI. Ma kakvi, misaona imenica naći normalan primerak. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, slobasuper9 said:

Scenic?

Poslato iz Euro Sumar-a
 

Au, probao scenic 3 u full opremi, drugar nudio, kvacilo ko puter, ubrzava super, odrzavan al spolja sav od plastike, neko mu koleno naslonio na krilo ono puklo. Imam osecaj da ce se raspasti ceo svaki cas i da cu izgledati ko u crtanom kad mu ostane volan u ruci, bas sam se jako razocarao. 


idem sutra da zagledam toyotu urban cruise, a caletu za bg po hondu verovatno

 

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jooj, to je samo oplata i nema veze sa čvrstoćom automobila. Ništa ni lim nije bolji. Scenic 3 je imao fenomenalne rezultate na crash testu i jedan je od najbezbednijih automobila u klasi. Uzimaj to ako je održavano i dobro.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Извињавам се колеги али пошто је тема актуелна да искористим да питам...

Другар јури неки ауто са 7 седишта до неких 12-13.000е, до 2000ццм и 200хкм, па ако неко поседује неко такво возило нек понуди да пренесем, најпре би Нисан Икс Трејл.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Alekre said:

Jooj, to je samo oplata i nema veze sa čvrstoćom automobila. Ništa ni lim nije bolji. Scenic 3 je imao fenomenalne rezultate na crash testu i jedan je od najbezbednijih automobila u klasi. Uzimaj to ako je održavano i dobro.

Subjektivni osecaj da je sav kilav. Kad sam cuo da je egr platio 600e nov slog me strefio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 7 sati, aca-ks je napisao:

Другар јури неки ауто са 7 седишта до неких 12-13.000е, до 2000ццм и 200хкм, па ако неко поседује неко такво возило нек понуди да пренесем, најпре би Нисан Икс Трејл.

Nek mu je srecna potraga, dobar izbor je napravio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
11 hours ago, drmilan_ said:

Au, probao scenic 3 u full opremi, drugar nudio, kvacilo ko puter, ubrzava super, odrzavan al spolja sav od plastike, neko mu koleno naslonio na krilo ono puklo. Imam osecaj da ce se raspasti ceo svaki cas i da cu izgledati ko u crtanom kad mu ostane volan u ruci, bas sam se jako razocarao. 


idem sutra da zagledam toyotu urban cruise, a caletu za bg po hondu verovatno

 

Meni je Scenic bio u razmatranju kad sam uzeo 308 od Markonea. Za malo da zapalim u UE da kupim jedan sivi, kolega Mare potvrdio da su ok momci i da imaju dobra kola. Na kraju uzeo 308, bio mi tu na dohvat ruke i malo jednostavnije, bio registrovan itd. da ne dužim.

 

Što se tiče plastičnih krila, da, saglasan sam, to je kod dosta francuza. Delim tvoj stav (pisao sam par puta ovo u nastavku već) i meni deluju nekako "mekani". Ako uporedim konkretno 308 i Tourana u smislu neke čvrstine i robusnosti Touran na stavi u gepek. Pak, sa druge strane, ipak ne bi kao što i nisam bežao od dobrog francuza. Meni se svidelo što se lepo vozio, mekan, uglađen, ako je motor dobar lepo i mekano radi,fino vuče i stvarno lepa potrošnja, 308 je bio 1.6 hdi 109 konja. Nervirale su me sitnice kao npr. uzmem da ubacim led kabinska svetla,izvadim poklopac sijalice u gepeku poklopac pukne,žabica sa strane što ga drži, ono gore u plafonu da izvadim, skapiram da više nikad ne može da se vrati, bilo je zalepljeno za nebo, ostalo onako da polu visi u vazduhu. Kad smo već kod mekoće, hauba počinje da igra već na 180 kmh.Ne kažem da je taj auto za tu brzinu da se stalno tako vozi ali eto primetio sam.

9 hours ago, Alekre said:

Jooj, to je samo oplata i nema veze sa čvrstoćom automobila. Ništa ni lim nije bolji. Scenic 3 je imao fenomenalne rezultate na crash testu i jedan je od najbezbednijih automobila u klasi. Uzimaj to ako je održavano i dobro.

Sa ovim se delimično slažem ali ne mogu 100%. Oseti se na brzim krivinama ako se malo pretera da to ipak nije samo oplata. Lomi se dosta više nego VW.Nekako, znaju biti njanjavi, kliza preko nosa a da ne izvališ,posebno neiskusan neko. To svakako ne bi uzeo kao manu, to je moj subjektivni osećaj i 80% vozača to neće ni primetiti jer voze normalno. Svakako, da budem realan, svaka vožnja sa 308 icom mi je prijala. Nisam osetio umor, lepo pegla neravnine, lako se nađe položaj za volanom a osim toga auto mi se sviđa i vizuelno. (ako se ne okreneš da ga pogledaš još 2 puta kad ga parkiraš, nije to to).

 

7 hours ago, drmilan_ said:

Subjektivni osecaj da je sav kilav. Kad sam cuo da je egr platio 600e nov slog me strefio

Subjektivni osećaj bi se malo promenio kada bi vozio auto par dana pa onda seo u Tourana, tad bi rekao u jbt al je tvrd kao kamen. Meni ni to ne smeta jer su sedišta lepo profilisana, oseti svaku neravninu ali isto tako meni to uliva osećaj sigurnosti. Tačno ti daje povratnu informaciju šta se dešava pod točkovima bez izuzetka. Da li je kod Scenica slično kao kod 308 ne znam, nisam ga vozio pa ne mogu da tvrdim.

 

Što se tiče EGR-a to ti je slična priča kod svih novijih dizela. Zato sam i prodao 308 i DPF-a. Kad sam sabrao i oduzeo, kad to dođe na red, ode pola Tourana u te 2 stvari a Touran je poslednja generacija onih pravih novih - starih dizelaša. Nema dpf,PD motor, katalizator od golfa 4, dizne se završe sve 4 za 300-350e i teraj dalje.

 

Svakako, EGR nije tolika prepreka, ne bi dao 600e za njega sigurno. Naravno da bi išao na DPF,EGR off,što softverski, što fizički.

 

Svakako, po meni, za to što tebi treba, odnosno nama (i ja imam bebca 2 godine a daće Bog biće još makar dvoje) Scenic je sasvim solidna opcija ( nešto poput Scenica). Recimo da uzmeš Passat karavan, ne sedi se tako visoko i auto je dosta duži za gradsko parkiranje a ti koji si visok 190+ mnogo ćeš lepše i lakše sesti, ući i izaći u auto tipa Scenica nego u limuzinu.

 

Eto, pa me posle prozivajte da hejtujem sve što nije VW. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 8 sati, aca-ks je napisao:

Другар јури неки ауто са 7 седишта до неких 12-13.000е, до 2000ццм и 200хкм, па ако неко поседује неко такво возило нек понуди да пренесем, најпре би Нисан Икс Трејл.

 

Samo upozori drugara - ako mu treba 7 sedišta i gepek, to neće naći u X Trailu.

To ima Sharan, Expace i sl, takoreći kombiji. 

Sve ovo drugo što ima 7 sedišta, kad se podigne taj treći red, gepek praktično nestaje. 

Tj. ostane na veličini Punta ili sl, a prtljag za sedmoro stati neće, ni sa krovnim nosačem :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mitsubishi Outlander...VW dizel 2.0 140ks ima 7 sedišta. Mi imamo klasika 5...i kad krenemo negde...k'o čerga, glisiramo sa punim gepekom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, slobasuper9 said:

Meni je Scenic bio u razmatranju kad sam uzeo 308 od Markonea. Za malo da zapalim u UE da kupim jedan sivi, kolega Mare potvrdio da su ok momci i da imaju dobra kola. Na kraju uzeo 308, bio mi tu na dohvat ruke i malo jednostavnije, bio registrovan itd. da ne dužim.

 

Što se tiče plastičnih krila, da, saglasan sam, to je kod dosta francuza. Delim tvoj stav (pisao sam par puta ovo u nastavku već) i meni deluju nekako "mekani". Ako uporedim konkretno 308 i Tourana u smislu neke čvrstine i robusnosti Touran na stavi u gepek. Pak, sa druge strane, ipak ne bi kao što i nisam bežao od dobrog francuza. Meni se svidelo što se lepo vozio, mekan, uglađen, ako je motor dobar lepo i mekano radi,fino vuče i stvarno lepa potrošnja, 308 je bio 1.6 hdi 109 konja. Nervirale su me sitnice kao npr. uzmem da ubacim led kabinska svetla,izvadim poklopac sijalice u gepeku poklopac pukne,žabica sa strane što ga drži, ono gore u plafonu da izvadim, skapiram da više nikad ne može da se vrati, bilo je zalepljeno za nebo, ostalo onako da polu visi u vazduhu. Kad smo već kod mekoće, hauba počinje da igra već na 180 kmh.Ne kažem da je taj auto za tu brzinu da se stalno tako vozi ali eto primetio sam.

Sa ovim se delimično slažem ali ne mogu 100%. Oseti se na brzim krivinama ako se malo pretera da to ipak nije samo oplata. Lomi se dosta više nego VW.Nekako, znaju biti njanjavi, kliza preko nosa a da ne izvališ,posebno neiskusan neko. To svakako ne bi uzeo kao manu, to je moj subjektivni osećaj i 80% vozača to neće ni primetiti jer voze normalno. Svakako, da budem realan, svaka vožnja sa 308 icom mi je prijala. Nisam osetio umor, lepo pegla neravnine, lako se nađe položaj za volanom a osim toga auto mi se sviđa i vizuelno. (ako se ne okreneš da ga pogledaš još 2 puta kad ga parkiraš, nije to to).

 

Subjektivni osećaj bi se malo promenio kada bi vozio auto par dana pa onda seo u Tourana, tad bi rekao u jbt al je tvrd kao kamen. Meni ni to ne smeta jer su sedišta lepo profilisana, oseti svaku neravninu ali isto tako meni to uliva osećaj sigurnosti. Tačno ti daje povratnu informaciju šta se dešava pod točkovima bez izuzetka. Da li je kod Scenica slično kao kod 308 ne znam, nisam ga vozio pa ne mogu da tvrdim.

 

Što se tiče EGR-a to ti je slična priča kod svih novijih dizela. Zato sam i prodao 308 i DPF-a. Kad sam sabrao i oduzeo, kad to dođe na red, ode pola Tourana u te 2 stvari a Touran je poslednja generacija onih pravih novih - starih dizelaša. Nema dpf,PD motor, katalizator od golfa 4, dizne se završe sve 4 za 300-350e i teraj dalje.

 

Svakako, EGR nije tolika prepreka, ne bi dao 600e za njega sigurno. Naravno da bi išao na DPF,EGR off,što softverski, što fizički.

 

Svakako, po meni, za to što tebi treba, odnosno nama (i ja imam bebca 2 godine a daće Bog biće još makar dvoje) Scenic je sasvim solidna opcija ( nešto poput Scenica). Recimo da uzmeš Passat karavan, ne sedi se tako visoko i auto je dosta duži za gradsko parkiranje a ti koji si visok 190+ mnogo ćeš lepše i lakše sesti, ući i izaći u auto tipa Scenica nego u limuzinu.

 

Eto, pa me posle prozivajte da hejtujem sve što nije VW. 

Renault ipak pravi relativno jeftina kola i to se na nekim mestima oseti. Ja sam takođe par stvar skršio dok nisam skontao. Npr. zadnju maglenku pa mi je ispala na autoputu, poklopac vizira, svetlo u gepeku sam polomio :D Posle vidim da ima zarez tačno za šrafciger ali naknadna pamet nije nešto korisna. Maska radija, skida se finiš pa izgleda drljavo i tako te sitnice. Sve u svemu, ovo ostalo nemam zamerke. Jer za cenu npr. dobrog Touarana može da se uzme Scenic u baš dobroj opremi. 

 

Treba razmotriti i Ford S Max. Ozbiljan auto i lepo se vozi. Sa nekim ozbiljnijim motorom možda bi mogao da zadovolji praktičnost i perfomanse. Pogotovo onaj benzinac turbo od 5 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

 

Samo upozori drugara - ako mu treba 7 sedišta i gepek, to neće naći u X Trailu.

To ima Sharan, Expace i sl, takoreći kombiji. 

Sve ovo drugo što ima 7 sedišta, kad se podigne taj treći red, gepek praktično nestaje. 

Tj. ostane na veličini Punta ili sl, a prtljag za sedmoro stati neće, ni sa krovnim nosačem :) 

Nema ni grand espace 4 nista gepek kad se koriste 7 sedista, ovi noviji su prelepi ali mislim da ih nema sa pravih 7 sedista kao ovi stariji. Kome treba i moze da priusti V klasa recimo je meni nesto najbolje za velike porodice. 

Promenio član gixxer750/94

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

IMG-3969.jpg

 

Kupljena Toyota urban cruise od prijatelja.
 

2012god 1.4D 4x4 90ks 6 brzina. Zakljucavanje diferencijala, grejaci sedista, power heater, zatamnjena stakla, parking senzori, dva seta fabrickih alu felni sa jako dobrim gumama zimske/letnje. Krovni nosaci originalni. Original km 184.000. 

Nije ni bio na oglasima, kupio covek cerki, 3 meseca stoji auto, nije dosla ni da ga vidi. Nije paljen 2 meseca, ja ga upalio na zub. Radi a ne cuje se, stvarno me odusevio. 
 

Hvala svima na pomoci, preporukama, al eto, sasvim nesto deseto kupljeno

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja