Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ako je identičan motor kao što sam ja imao u 500l taj T jet sa 120konja, bićeš srećniji kad ga prodaš nego kad ga budeš kupovao.

Samo plinske dizne sam platio nešto oko 40 000. Ide lepo, lepo se vrti, sve super ali troši mnogo za tu snagu. Grad oko 13l plina a na otvorenom je išao oko 8 lagane vožnje.Delta je aerodinamičnija od 500l pa je moguće da je štedljivija na auto putu od 500l.

Takođe sam čuo da motor hoće da vrisne na do 200 000km, progori 4 ti cilindar....Drug je na 3 komada radio motor, na kraju izbacio plin, uvek je nešto zezalo. Te neće da prebaci itd...Check engine na svakom svetli.

Zezala je i struja, upalim grejanje zadnjeg stakla on upali svetla u kabini...

Moje neko iskustvo sa tom grupacijom je da bi radije birao m jet...

Poslato iz Euro Sumar-a

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, slobasuper9 said:

Ako je identičan motor kao što sam ja imao u 500l taj T jet sa 120konja, bićeš srećniji kad ga prodaš nego kad ga budeš kupovao.

Samo plinske dizne sam platio nešto oko 40 000. Ide lepo, lepo se vrti, sve super ali troši mnogo za tu snagu. Grad oko 13l plina a na otvorenom je išao oko 8 lagane vožnje.Delta je aerodinamičnija od 500l pa je moguće da je štedljivija na auto putu od 500l.

Takođe sam čuo da motor hoće da vrisne na do 200 000km, progori 4 ti cilindar....Drug je na 3 komada radio motor, na kraju izbacio plin, uvek je nešto zezalo. Te neće da prebaci itd...Check engine na svakom svetli.

Zezala je i struja, upalim grejanje zadnjeg stakla on upali svetla u kabini...

Moje neko iskustvo sa tom grupacijom je da bi radije birao m jet...

Poslato iz Euro Sumar-a
 

uh, zato volim ovaj forum, svaki savet je dobro dosao, oduvek mi se svidjala ali nije da bi bas sad posto po to uzeo. Nista opet se vracam na prvi pravi izbor @Marko05:D , obrni okreni opet megan. 

 

@Patriota ako je 1.2 to nam slabo bas.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

@drmilan_Ne bih da ispadne da uvek oponiram Slobi, al' ima nas i zadovoljnih sa 1.4 t-jet, nema svaki auto s tim motorom problem.

Išao je i u Brava, Deltu, Giulietu, Grande, Evo... čak i u dostavne, ne samo u 500l kog je Sloba terao.

Doduše, moj je čist benzin, al' eto, čisto da spomenem.

A delta je izuzetan auto, s tim što bi po meni za nju možda ipak trebalo gledati malo jaču motorizaciju jer je veća i teža. Makar t-jet od 150KS ili još bolje MA od 140KS, al' one su dosta ređe u oglasima.

Eh, da, i moj Bravo je na prodaju, i za njega mogu da garantujem iako je baš t-jet od 120KS. Doduše čist benzin. Kod mene je treća godina, rešen za to vreme problema s kojima je došao, zaista je bez ulaganja  i ako ništa drugo, dobrih iljadu evra ispod zacrtanog budžeta. ;)

Promenio član RaS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@RaS 2 puta si napisao čist benzin, zato je tvoje i Slobino iskustvo skroz drugačije. Drug moj vozio 500l sa 1.4tb po bg potrosnja 11, mnogo brate

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ma nisam ja u fazonu da mišljenje koje neko drugi iznese smatram kao neku uvredu ili šta već. Samo sam izneo svoje mišljenje tj. iskustvo, a naravno da ga i ostali imaju,to je normalno.

Ima masa ljudi koji se kunu u Juga i služio ih je vrhunski godinama. Sa druge strane, kolega mi pričao, čim je rosa ujutru, nema da se misli, odma nosi rezervne kablove i menja ni ne pokušava da pali... Imamo i kolegu ovde, obiđe čovek svet Jugom, ali to i dalje za mene ne znači da je za mene to dobar auto,ponavljam, za mene. Da li bi vozio, pa za moranje da, sve je bolje od GSP-a.

U principu, svako za sebe bira. Ako je loše održavan i akan i zakrpljen, i Mercedes da kupi biće mu glavobolja.

Poslato iz Euro Sumar-a

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

@Markone88Nije to mnogo, već realno, i po mom iskustvu mnogo zavisi od težine desne noge vozača. Ali da, ko vozi turbo benzinca po beogradskim gužvama, ne može da očekuje prosečnu potrošnju manju od 10l.

Ja sam brava terao 90% po auto putu, nisam ga ni kupio da ga vozim po lokalu. U BG jesam išao mesečno bar jednom, ali obilaznicom pa bul. Oslobođenja do Crnotravske, i nazad. Tako da ni tada nije video pravu gradsku vožnju, a ovde u palanke i ne vozim auto. :takoje:

@slobasuper9 Svaka ti je k'o u Njegoša! 

Sa svakim polovljakom je tako, ako je izraubovan i izgažen, samo problemi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Posle 1.klinca ce verovatno doci i drugo tako da bih ja bacio akcenat na gepek a ne na motor od 150 ks.

Kad treba da das za pelene, benkice, zekice i ostale potrebstine za dete onda ti je trosak za auto poslednja stvar koju bi voleo da te strefi.

 

Ko ima ok, pricam o prosecnoj porodici.

 

Iz Y su sa 2 bebca uskocili u novog rapida 1.2 90ks i za 5 godina i predjenih nekih 65000 nisu dali dinar u auto. Kasnije prodat prijatelju koji je tek na 85000 zamenio vodenu pumpu a skoro ču da je dobacio do 130000 bez ikakvih kvarova.

 

Gepek milina, zato je taj auto ostao u lepom secanju, to se trpale bicikle, kolica, igracke,torbe znaci sve stajalo bez problema.

 

Odlazak na more ili put, milina.

Sve staje u gepek.

 

Zadnja vrata se siroko otvaraju, dok su sedeli u decijem sedistu oba su stajala komotno bez da se guraju ili glavicama udaraju u plafon.

Nekad je i majka sedela pozadi sa njima bez da su se gurali.

 

Normalna voznja na otvorenom mislim da je bila oko 5.5 a po bg oko 8.

 

Auto je bio zvrk ali je to poslednja bitna stvar kad vozis decu.

Sa decom juriti samo auto sa prostranim gepekom, kasnije vremenom dodje sve na svoje mesto.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
46 minutes ago, RaS said:

beogradskim gužvama, ne može da očekuje prosečnu potrošnju manju od 10l.

Slazem se, moja fiesta 1.4b 80ks trosi 9 po gradu, moze i 8 ako se bas vuces ko prebijen

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
uh, zato volim ovaj forum, svaki savet je dobro dosao, oduvek mi se svidjala ali nije da bi bas sad posto po to uzeo. Nista opet se vracam na prvi pravi izbor @Marko05 , obrni okreni opet megan. 
 
@Patriota ako je 1.2 to nam slabo bas.
Kucaću možda posle detaljniji odgovor ako uhvatim vremena, ali za sad sam stava, ako ti je Touran dobar, msm ako nije kršina pa hoćeš da ga se rešiš, moje mišljenje je da dosta vozila jede za užinu u smislu praktičnosti itd.

Ja sam hteo da menjam auto skoro i odustanem. Dobio bi noviji auto,običan benzinac, manje km ali duplo skuplji i ništa posebno, a Touran mi baš radi posao. Tako da, za sad sam mišljenja, ako dođem do mogućnosti da menjam, moraću da dodam makar 12k evropljana da bi uzeo zaista bolji auto, a to će biti poslednja generacija Tourana DSG 2.0 TDI.

Ako se okrenem limuzinama...pa ne znam...Superb (predugačak za grad pa nije prvi pik), Octavia, A5 ili tako nešto...

Poslato iz Euro Sumar-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 23 minuta, slobasuper9 je napisao:

ali za sad sam stava, ako ti je Touran dobar, msm ako nije kršina pa hoćeš da ga se rešiš, moje mišljenje je da dosta vozila jede za užinu u smislu praktičnosti itd.

Ovo sam i ja hteo da kazem al pomisli mozda se razocarao u njega kad ga ostavio na putu pa ga zato menja.

Touran odlicna osnova za klince, skoro videh neki novi auto, ne znam koji je, i u njemu mladu mamu kako se muci da iz onog zadnjeg zavaljenog sica ustane i izadje sa bebom u narucju.

 

Slatke muke, treba odabrati a ne zajebati se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Touran jeste dobar, ali precenjen trenutno. Nisu svi automobili tip top, evo moj stric uzeo Touran kao nov iz uvoza, automatik, navodno prava km oko 220000km, i crkao mu menjac nekoliko puta u prvoj godini eksploatacije, dao oko 1500e samo za menjac, plus 1000e za osnovne servise, mali veliki diskovi plocice ne znam sta jos. I na kraju prodao sa ukupnim gubitkom od 3000e posle 2 godine patnje i voznje :D

 

Evo Milana Touran ostavio u nedodjiji.

 

100 ljudi 200 mudi :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

MPV odnosno Touran i sve ostalo što ima kockastu karoseriju je šampion praktičnosti. Ljudi su prešli na SUV klasu ali ta vozila su što bi rekao moj deda "laži para". 

 

Sa jednim detetom može da završi neki auto u klasi tipa Polo, Clio, Fiesta... Mi smo sa 1.2 putovali po Srbiji i do CG, išli preko njihovog autoputa sve bez ikakvih problema. Doduše ne može samo da se trpaju stvari. Mora pametno da se spakuje, kolica da budu kompaktna, itd. Mi smo bajkeri pa razumemo taj koncept što manje to bolje.

 

Kasnije smo ipak prešli na veći auto, Clio 3 Grandtour, odnosno karavan. Kao što kaže @travelman za Rapida, isto se odnosti na Clia 3 karavan jer je to u suštini ista karoserija. Čak Clio ima veći gepek, 440 litara naspram Škodinih 414. Škoda doduše ima više mesta pozadi jer je maloo duža. Mada ako se samo deca voze pozadi onda nema frke.

 

Imaš ih jeftino, samo gađaj restyling u opremi. Npr. moj ima navigaciju, automatsku klimu, 6xAirbag, pet zvezdica na crash testu, AUX/USB, Bluetooth, tempomat, limiter, ABS, podizači na struju, itd. To nije najjači paket opreme, ima sa panoramom, kožom, grejačima sedištima i ESP. Opet, takvu opremu nećeš da nađeš ni kod nekih Rapida i Scale. Motorizacija isto odlična, 1.5 dCI 85 i 105ks. Taj od 105ks ozbiljno lepo ide i ima ih sa šestostepenim menjačem. Ako nećeš dizela, imaš 1.2 tCE 105ks turbo benzin koji je jedan od najboljih turbo benzinaca jer je izveden iz astmosferskog 1.2 sa gusanim blokom. Ja imam 1.6 benz, nosi to karoseriju lagano, 140 150 kao ništa. Otvoreno 5.5, 6 litara, grad sad zimi šiba 9. Karoseriju su za primer, nikad ni jednog nisam video sa korozijom.

 

Moje neko iskustvo da dobar auto možeš da uzmeš tek od 10.000 eur. i to ne iz premijuma. Sve ovo ostalo je manje više isto. Čekaju te ulaganja i daj Bože da izbegneš kvarove. Zato sam se ja odlučio za Clia, tj. dao sam manje pare za sam auto i ostatak uložio da ga sredim, tipa kajševi, španeri, itd. Sad samo gas.

 

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 13 minuta, Alekre je napisao:

Ljudi su prešli na SUV klasu ali ta vozila su što bi rekao moj deda "laži para". 

Aj sto je laži para nego i troši para.

Prva stvar koja je narucena za x trail je krovni sanduk jer kad se koristi 3 red sedista u gepek ne moze nista da stane.

Gledam ovde kod mene na poslu kolega sa dasterom ne skida krovni nosac a ima i jedan rendž sa istim problemom. Oboje imaju malu decu, vidim sedista na zadnjoj klupi.

Kukaju kad negde putuju.

 

Zato sam spomenuo rapida kao prakticnog, po tom pitanju je bila dobra i oktavija jer se i kod nje gepek vrata otvaraju komplet sa zadnjim staklom, bukvalno da utovaris i friz i šporet istovremeno.

 

Kolica, bicikla, trotinet staju lagano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
16 minutes ago, Alekre said:

..Moje neko iskustvo da dobar auto možeš da uzmeš tek od 10.000 eur...

Ovo je smesno.Ozbiljan si? Msm neki tamo milioner ce reci "dobar auto od 200 000, ispod toga sve kante", al daj molim te. Pa jos 4-5 000 i kupujes nesto novo iz salona.De si ti otiso...

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Dobar drug prodaje kugu, 2010 god, doterao je on iz Svajcarske, ovde joj je zamenio plivajuci, mislim da je titanium oprema, crna, 4x4, dobro iznad 5000e je al svakako preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta ćeš da uzmeš relativno mlado sa manjom kilometražom? Da, ima šta hoćeš do 10.000 eur. ali ja mislim na auto na koji ne moraš odmah da misliš o servisima, kočnicama, DPF, EGR i ostalim glupostima. Govorimo o autu za četvoročlanu porodicu. Da daš 10.000 za A4 karavan sa 250.000 na satu nije neka računica.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Touran me ostavio, sprco sam 1500e u njega i otisao. Utuko 5000km za dva meseca od popravke, i konstantno grc u stomaku da ce stati. Otisao za manje od 12h od oglasavanja. Sad gledam nesto mladje, kompaktno za bebca, a da se ne cimam oko odrzavanja, necu da mislim vise o tome.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3253 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 5 sati, travelman je napisao:

Posle 1.klinca ce verovatno doci i drugo tako da bih ja bacio akcenat na gepek a ne na motor od 150 ks.

Kad treba da das za pelene, benkice, zekice i ostale potrebstine za dete onda ti je trosak za auto poslednja stvar koju bi voleo da te strefi.

 

Ko ima ok, pricam o prosecnoj porodici.

 

Iz Y su sa 2 bebca uskocili u novog rapida 1.2 90ks i za 5 godina i predjenih nekih 65000 nisu dali dinar u auto. Kasnije prodat prijatelju koji je tek na 85000 zamenio vodenu pumpu a skoro ču da je dobacio do 130000 bez ikakvih kvarova.

 

Gepek milina, zato je taj auto ostao u lepom secanju, to se trpale bicikle, kolica, igracke,torbe znaci sve stajalo bez problema.

 

Odlazak na more ili put, milina.

Sve staje u gepek.

 

Zadnja vrata se siroko otvaraju, dok su sedeli u decijem sedistu oba su stajala komotno bez da se guraju ili glavicama udaraju u plafon.

Nekad je i majka sedela pozadi sa njima bez da su se gurali.

 

Normalna voznja na otvorenom mislim da je bila oko 5.5 a po bg oko 8.

 

Auto je bio zvrk ali je to poslednja bitna stvar kad vozis decu.

Sa decom juriti samo auto sa prostranim gepekom, kasnije vremenom dodje sve na svoje mesto.

 

 

 

 

 

 

Potvrdjujem sve, moj Rapid je isto 1.2 tsi ali sa 105 ks. Na magistrali ispod 6 l u gradu ispod 8. 165 000 km samo zamena benzinske pumpe i tekuce odrzavanje, ujle, filteri, plocice. Mogla su biti bolja sedista i stabilnost u ostrim sporim krivinama i autoputu preko 150, ali na to se navikne i prilagodi

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

@drmilan_Po ovome što si rek'o, za tebe je kompakt taman.

Pogledaj obavezno i nekog brava pre nego što odlučiš, posle delte po meni najviše dobiješ za uloženo.

Dizel je za naše uslove verovatno bolji izbor(ne mogu da verujem da sam ovo napisao), al' ni benzinci nisu ništa lošiji. Dapače.

Plin, bem' li ga, čuo si Slobu.Ja opet znam ljude koji su navukli preko 100K od ugradnje, pa tek onda imali ozbiljnije intervencije.

Eh,da, 400l prtljažnika ne znam da l' dobacuje još neki hečbek, al' posle puntovih 300l meni je bio wow :D

 

Još nešto, ako si preko 190cm, bolje Delta, u Bravo bi iza tebe bilo mesta knap za bebca. :D

Promenio član RaS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@zor@n 3 vrata mi ne odgovara. 
 

@RaS ma gledao i to. Kaze mi drugar, majstor za gas, kaze uzmi deltu tu belu, mi imali 3 auta sa takvim motorom i gasom i nikd nista. I sad mu cale tera mito sa istim motorom i plinom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Onda dreši kesu, jer dobar a mlad japanac za 5 soma ne biva. :D

 

Ja kad sam kupovao nisam gledao strogo brava, al' kad sam u ovog svog seo, to je bilo to.

Da nismo nasledili dva ispravna krša, ne bih ga ni prodavao jbg.

Promenio član RaS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja