Jump to content

Moto Zajednica

Polovni motori....

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Pa da.. Ista priča sa mojim drugom...   U pitanju je CBR1000RR Fireblade 2006to, vožen samo 2008 a prva reg 2007. IMa 4300km na satu i motor je kao nov. A ljudi hoće da doplate 1000eura kao da je to to (recimo da je u pitanju motor star dve godine). Zar to nije bezobrazno? Doplatiš 1000 eura za motor koji košta 12.500 evra nov a tvoj je oko 9... Još je u daleko boljem stanju.

Nema šta, mi kao narod smo go*na. Nema dobrih polovnih motora ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Novo je novo,polovno je polovno.

Motori,kao i auti ne gube cijenu vise kod vas nego kao na zapadu.Tamo je jos veca razlika.Sasvim je razumljivo,a i takav je zakon trzista da se na novom motoru najvise izgubi u prvih 5 godina,odnosno samo prve godine 20-30%

To je tako i tako ce uvijek biti.Zato kada se kupuje nov motor treba dobro vidjeti dali taj motor ispunjava vase zahtjeve jer daljnja prodaja je katastrofa.Samim tim sto se u zadnje vrijeme prodaje sve vise na kredit a sve manje na kes.Logicno je da novi motor izgubi najvecu vrijednost u prvih godinu dana jer je takav motor gotovo nemoguce prodati za kes,a nema drugog nacina.Ako nov motor kosta 12 000€ a zeli se prodati nakon godinu-dvije,cijena mora biti puno manja jer onaj tko ima taj novac u kesu,radije ce kupiti novo pa tu mora postojati neki kompromis.

Slazem se da vecini dosadi jedan motor voziti 5 godina kada mu je najbolje vrijeme za prodaju ali isto tako motor od 12 000€ nije potreba nego luksuz.

Svaka roba ima svog kupca,neko hoce novo,neko polovno,pa cak i oni koji si i mogu priustiti novo ne zele ga kupiti jer se zna da cim je izasao iz trgovine izgubio dobar dio kesa.

Uglavnom,htio sam jos reci da se sve proda,i motor od godinu dana i motor od 20 godina,pa treba dobro razmisliti prilikom kupovine sta se zeli od motor i sta ce te zadovoljiti da mirno spavas.

Ali i dalje ostaje cinjenica da se na svakom izgubi,samo je pitanje koliko ko moze podnijeti taj gubitak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Otprilike je najbolji rezon za mlađe (po stažu) motoriste da kupe starije motore, na kojima će se naučiti dobroj vožnji i neće biti preskupe popravke koje će se se desiti pri neminovnim padovima, lošom manipulacijom menjačem, kvačilom, teranjem "u crveno"...kasnije se kupuju sve noviji i bolji motori, traži se prava mašina koja će ispuniti najviše želja i zahteva. E tek tad dolazi vreme za kupovinu novog motorcikla, "onog pravog" koji će se voziti duže vreme, sa uživanjem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da je prvi tvoj problem sto ce tesko bilo koji ozbiljniji ljubitelj R kupiti 600ccm za te pare, jer obicno ne mogu da ispune sve njihove zahteve , a s druge strane oni koji bi zeleli tako nesto opet ili nemaju te pare(ne zele toliko novca da daju za motor) ili imaju mame i tate da im kupe nove.Kod nas je motor u vecini slucajeva jos uvek luksuz pogotovo ako pricamo o tako mladim motorima a jos ako ti neko ponudi nov na paleti za 2500e bez mame i tate onda nije ni chudo sto niko nista ne moze da proda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: sabac

Mislim da vecina ljudi koji vole R-ove vozi ili zeli hiljadarku[kao i ti] stoga je teze prodati motor od 600 kubika.Pored ovoga tesko je prodati uopste bilo koji motor preko 5000 evrajer taj koji danas ima tu lovu taj ima da doda jos malo pa da kupi nov.Slicna je situacija i sa autima medjutim razradjenija je prodaja[razni krediti,lizingi itd] pa se bolje prodaju.Pozdrav i srecna prodaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

mislim da je prvi tvoj problem sto ce tesko bilo koji ozbiljniji ljubitelj R kupiti 600ccm za te pare, jer obicno ne mogu da ispune sve njihove zahteve , a s druge strane oni koji bi zeleli tako nesto opet ili nemaju te pare(ne zele toliko novca da daju za motor) ili imaju mame i tate da im kupe nove.Kod nas je motor u vecini slucajeva jos uvek luksuz pogotovo ako pricamo o tako mladim motorima a jos ako ti neko ponudi nov na paleti za 2500e bez mame i tate onda nije ni chudo sto niko nista ne moze da proda.

 

da je motor u dobrom stanju,ne bih ga dao ispod 6500 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da je prvi tvoj problem sto ce tesko bilo koji ozbiljniji ljubitelj R kupiti 600ccm za te pare, jer obicno ne mogu da ispune sve njihove zahteve , a s druge strane oni koji bi zeleli tako nesto opet ili nemaju te pare(ne zele toliko novca da daju za motor) ili imaju mame i tate da im kupe nove.Kod nas je motor u vecini slucajeva jos uvek luksuz pogotovo ako pricamo o tako mladim motorima a jos ako ti neko ponudi nov na paleti za 2500e bez mame i tate onda nije ni chudo sto niko nista ne moze da proda.

 

da je motor u dobrom stanju,ne bih ga dao ispod 6500 evra.

pojasni na sta se ovo odnosi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

mislim da je prvi tvoj problem sto ce tesko bilo koji ozbiljniji ljubitelj R kupiti 600ccm za te pare, jer obicno ne mogu da ispune sve njihove zahteve , a s druge strane oni koji bi zeleli tako nesto opet ili nemaju te pare(ne zele toliko novca da daju za motor) ili imaju mame i tate da im kupe nove.Kod nas je motor u vecini slucajeva jos uvek luksuz pogotovo ako pricamo o tako mladim motorima a jos ako ti neko ponudi nov na paleti za 2500e bez mame i tate onda nije ni chudo sto niko nista ne moze da proda.

 

da je motor u dobrom stanju,ne bih ga dao ispod 6500 evra.

pojasni na sta se ovo odnosi?

 

ne mozes legalan motor da nadjes za 2500 evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa ono bez mame i tate je u prevodu znacilo bez i jednog papira,bez porekla. Naravno da nije legalan ali opet je malo njih koji ce ici preko grane ili na more sa R-om tako da ce se mnogi opredeliti za nov motor za smesne pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Ima jedna husvarna u oglasim iz 2008 niza cena za 25% za motor star godinu dana , e sad pitanje je dali toliko pada cena za godinu dana u sustini da cim izadjes iz radnje . Pravo pitanje je koliko cena padne posle dve tri godine u sistini ne mnogo vise mozda 30-35% . Ali pravo pitanje je koliko kod nas kupovna moc dozvoljava kupovinu po meni mi nemamo srednju klasu koja moze to priusti a to se vidi i iz postova jedni kupuju nov a drugi kupuju motore do max 3000eura . Ko kupi nov motor ili motor do dve tri godine moze da se nada dobroj prodaju tek oko pete godine i opet ako hoce kes malo ispod cene , normalno moze da se nada i prodaji po sistemu ja tebi motor i doplata ali malo kome treba stariji motor nego sto ima . Sto se tice kradita i lizinga oni za polovne motore se malo teze odobravaju jer ni nema nekih dilerskih kuca koji rade motore jer su i oni u problemu sa menjazom i doplatama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Mislim druze da dzaba lupas glavu oko ovih stvari zato sto u ovoj zemlji nista nije logicno pa tako i trziste polovnih motora.Pratim oglase redovno na ovom sajtu i na jos nekim drugim sajtovima i primetio sam da nema pravila.Neki motor koji izadje po nekoj nerealnoj ceni proda se odma,a neki zaista povolnji ne mogu da se prodaju nikako.Koliko sam primetio narocito padaju cene R-ova,ali mislim da ne bi trebao da obaras cenu jer kad naidje pravi kupac dobices neku realnu cenu.Kod nas vecina kad kupuje motocikl raspolaze sa oko 2000-3000e i tu su cene najnerealnije.Kako je veca cena tako je i realnija ponuda,a posle 5000-6000e su motori jeftiniji nego da ih uvezes od preko.Gledam polovne male Stromove kad retko koji je ispod 5000e,a imas ih u Italiji vec od 3000e i to u dobrom stanju pa ti vidi,a pogledaj koliko kosta motor kao tvoj preko i videces da ti se ne isplati uvoz,ali opet kao sto rekoh ne vredi da se ne nerviras oko toga jer ne mozes nista da promenis jer ipak je u ovoj zemlji dobar golf 2ka jos uvek oko 3000e.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

pa ono bez mame i tate je u prevodu znacilo bez i jednog papira,bez porekla. Naravno da nije legalan ali opet je malo njih koji ce ici preko grane ili na more sa R-om tako da ce se mnogi opredeliti za nov motor za smesne pare

Pa posle da bezi od pandura po gradu??? da rizikuje svoj i tudj zivot??? ako moze nek kupi legalan motor,da moze da ga vozi,a ne da se plasi da sedne na njega...

ako bas ne moze da dodje do para onda podrzavam...ja sam prvi koji bi kupio divljaka za 2500 E...sta da radim drugo,moram da vozim motor a nemam para za legalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ja sam prvi koji bi kupio divljaka za 2500 E...sta da radim drugo,moram da vozim motor a nemam para za legalan...

Da neko kupi za 500e divljaka bez papira u poluraspadu jer hoce da se vozi, a para nema, to razumem, a da neko ima 2500e a kupuje divljaka to ne razumem. Za tu cifru ima da se kupi sasvim legalan i dobar motor sa kojim moze da se krene na kraj sveta.

Zato mi nije jasna ova tvoja recenica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Pa da.. Ista priča sa mojim drugom...   U pitanju je CBR1000RR Fireblade 2006to, vožen samo 2008 a prva reg 2007. IMa 4300km na satu i motor je kao nov. A ljudi hoće da doplate 1000eura kao da je to to (recimo da je u pitanju motor star dve godine). Zar to nije bezobrazno? Doplatiš 1000 eura za motor koji košta 12.500 evra nov a tvoj je oko 9... Još je u daleko boljem stanju.

Nema šta, mi kao narod smo go*na. Nema dobrih polovnih motora ovde.

Posto ste dolazili kod mene....ovo se odnosi na mene.....da se nebismo svadjali raspitao sam se kod ljudi sa foruma kojima je tvoj drug nudio famoznu CBR1000RR  i rekli su mi da nikako netreba da doplatim vise od 500-700 eura.....tako da ne letis i da neskaces previse sam sebi u usta...ni jednog momenta nisam bio nekorektan prema Vama pa ocekujem isto....a govna su ti oni koji su te naucili da se tako ponasas imate jedva po 17-18 god. i nasli ste da budete veliki strucnjaci.....sram te bilo smradu mali ......

Sledece ako si dobro upamtio ja nisam osporavao vrednost Vaseg motora i ako ga nisam video.....rekao sam da "ja nemogu doplatiti vise od 1000e" posto nisam pri parama...nisam vas ubedjivao i slicno lepo sam rekao da ako ne prodam motor ostace kod mene...i objasnio isto sto i gore....ti cak sta vise nisi ni bio covek za zamenu nego samo drug koji je bio u poseti....video sam ti na tom debelom licu cim si video R-a zavist da ce ga tvoj drug od 17 god. imati  tj. da ce voziti bolji motor od tebe....ako dodje do zamene posto mu brat verovatno i slazem se sa tim ne dozvoljava da u tim godinama vozi 1000ccm3.

Neznam zasto ti je trebao gornji post zaista.....i vredjanje??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ja sam prvi koji bi kupio divljaka za 2500 E...sta da radim drugo,moram da vozim motor a nemam para za legalan...

Da neko kupi za 500e divljaka bez papira u poluraspadu jer hoce da se vozi, a para nema, to razumem, a da neko ima 2500e a kupuje divljaka to ne razumem. Za tu cifru ima da se kupi sasvim legalan i dobar motor sa kojim moze da se krene na kraj sveta.

Zato mi nije jasna ova tvoja recenica.

 

 

Da bre! Ja sam moju ragu platio 2500e 97` i  mogu sad odma gde hocesh da krenem...  Na kraj sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja sam prvi koji bi kupio divljaka za 2500 E...sta da radim drugo,moram da vozim motor a nemam para za legalan...

Da neko kupi za 500e divljaka bez papira u poluraspadu jer hoce da se vozi, a para nema, to razumem, a da neko ima 2500e a kupuje divljaka to ne razumem. Za tu cifru ima da se kupi sasvim legalan i dobar motor sa kojim moze da se krene na kraj sveta.

Zato mi nije jasna ova tvoja recenica.

 

 

Da bre! Ja sam moju ragu platio 2500e 97` i  mogu sad odma gde hocesh da krenem...  Na kraj sveta.

nisam rekao da ne mozes da kupis solidan motor za 2500e,daleko od toga ali  isto tako ima dosta njih koji ne zele takav motor ,zele nesto novije,brze,pouzdanije a jednostavno nemaju para za to. Nigde nisam pomenu da sam ja pristalica divljaka samo kazem da je kod nas jos uvek velika zastupljenost istih. Alo ljudi pa ja sam iz sapca,znate o cemu pricam ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Pa da.. Ista priča sa mojim drugom...   U pitanju je CBR1000RR Fireblade 2006to, vožen samo 2008 a prva reg 2007. IMa 4300km na satu i motor je kao nov. A ljudi hoće da doplate 1000eura kao da je to to (recimo da je u pitanju motor star dve godine). Zar to nije bezobrazno? Doplatiš 1000 eura za motor koji košta 12.500 evra nov a tvoj je oko 9... Još je u daleko boljem stanju.

Nema šta, mi kao narod smo go*na. Nema dobrih polovnih motora ovde.

Posto ste dolazili kod mene....ovo se odnosi na mene.....da se nebismo svadjali raspitao sam se kod ljudi sa foruma kojima je tvoj drug nudio famoznu CBR1000RR  i rekli su mi da nikako netreba da doplatim vise od 500-700 eura.....tako da ne letis i da neskaces previse sam sebi u usta...ni jednog momenta nisam bio nekorektan prema Vama pa ocekujem isto....a govna su ti oni koji su te naucili da se tako ponasas imate jedva po 17-18 god. i nasli ste da budete veliki strucnjaci.....sram te bilo smradu mali ......

Sledece ako si dobro upamtio ja nisam osporavao vrednost Vaseg motora i ako ga nisam video.....rekao sam da "ja nemogu doplatiti vise od 1000e" posto nisam pri parama...nisam vas ubedjivao i slicno lepo sam rekao da ako ne prodam motor ostace kod mene...i objasnio isto sto i gore....ti cak sta vise nisi ni bio covek za zamenu nego samo drug koji je bio u poseti....video sam ti na tom debelom licu cim si video R-a zavist da ce ga tvoj drug od 17 god. imati  tj. da ce voziti bolji motor od tebe....ako dodje do zamene posto mu brat verovatno i slazem se sa tim ne dozvoljava da u tim godinama vozi 1000ccm3.

Neznam zasto ti je trebao gornji post zaista.....i vredjanje??????

 

Čemu ovo...  Zašto me vučete za jezik?

Ne znam kod koga ste se raspitali kad niko nije dolazio da pogleda motor...  A verovatno nisu videli vašu lokomotivu pa su samo lupili...  Nismo ni mi bili nekorektni iako za taj motor ne bih dao ni 2500 eura jer je u jako lošem stanju... Ne možete ceniti motor koji je navodno prešao 3000km a padao je na obe strane, rezervoar farban, verovatno zamenjen, tegići nedostaju sa obe strane, lomljen je sa obe strane, rezervoar iako je farban OPET ima tonu ogrebotina kao da je neko lupao recke, diskovi su na dodir kao da su prešli 30000km a ne 3000, motor 2007. god sa 3000km izgleda na prvi pogled jako musavo, pali kao GSPov autobus IAKO JE PALJEN PRE NEGO ŠTO SMO MI DOŠLI...  Pa koga mi ovde zajebavamo?? Mislite da smo mi sisali vesla? Mladi majmuni? Jel treba da pominjem turiranje hladnog motora na 10.000rpm?? To je baš zdravo! Niste videli CBR tako da ispadate iz priče totalno... CBR je avion.. Da, imamo po 17-18 godina i očigledno smo MNOGO veći stručnjaci od nekih prisutnih... Ja nisam bio čovek za zamenu, što jel možda zabranjeno da se povede neko? Mislili ste kao 17-18 godina pa da njih odradim?  Sva sreća pa smo iz BGa, da smo dolazili iz nekog drugog grada DEFINITIVNO bi tražili pare za putne troškove jer je taj motor časa na slici a bojler uživo.. Bez uvrede, sami ste se zakopali...  Još nešto..  Ja nisam kompleksaš kao vi a to da bi vozio bolji motor od mene, VEĆ GA VOZI ZAR NE i ja nemam nikakvih problema sa tim, a taj GSXR ne da nije bolji od mog nego mu nije ni blizu, verovatno niste svesni (ne)stanja vašeg motora... Niste vi krivi verovatno su vas zeznuli..

 

ps: admini molim da se ovaj post ne izbriše jer je usko vezan za temu i daje realnu sliku kako prodavaca tako i motora u našoj zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

ja sam prvi koji bi kupio divljaka za 2500 E...sta da radim drugo,moram da vozim motor a nemam para za legalan...

Da neko kupi za 500e divljaka bez papira u poluraspadu jer hoce da se vozi, a para nema, to razumem, a da neko ima 2500e a kupuje divljaka to ne razumem. Za tu cifru ima da se kupi sasvim legalan i dobar motor sa kojim moze da se krene na kraj sveta.

Zato mi nije jasna ova tvoja recenica.

 

 

Da bre! Ja sam moju ragu platio 2500e 97` i  mogu sad odma gde hocesh da krenem...  Na kraj sveta.

nisam rekao da ne mozes da kupis solidan motor za 2500e,daleko od toga ali  isto tako ima dosta njih koji ne zele takav motor ,zele nesto novije,brze,pouzdanije a jednostavno nemaju para za to. Nigde nisam pomenu da sam ja pristalica divljaka samo kazem da je kod nas jos uvek velika zastupljenost istih. Alo ljudi pa ja sam iz sapca,znate o cemu pricam ;D

Tačno tako, ne žele svi motor star 150 godina koji ko zna kad će da rikne (R motor) i ko zna kako je vožen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Upravo zbog toga sam i zapoceo temu...ispadne da se kod nas neisplati kupiti nov motor jer se strasno gubi na njemu vec se treba drzati starijih pouzdanih modela dok se konkretno ne promeni nesto na trzistu.....

 

  Vidi ovako ovo je toliko logicna stvar da bi mogao da te pitam : Sta si ocekivao?Molim te nemoj pogresno shvatiti ali na novim vozilima se gubi najvise bilo da su u pitanju motori ili auta.Nesreca je u tome sto nas ipak kaci ta svetska ekonomska kriza hteli mi to da priznamo ili ne.Dovoljan je pokazatelj to sto krediti jako slabo idu samim tim i trgovina je dosta stala.Opet mislim ljudi ce se odreci onoga sto im najmanje treba a iziskuje puno sredstava.I dobro si rekao vise se isplati kupiti stariji motor manje ce se izgubiti na njemu i pre ce se prodati,sto naravno nije fer ali ko te pita.Jos nesto da dodam mislim da se novo ili novije isplati kupiti samo u slucaju da "kupujes za sebe" tj. da planiras duze vreme da ostane kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Majmune glupi....pre nego sto sam ga prodavao rekao sam ovde na forumu da je coveku od koga sam kupio motor padao u mestu 2-3 puta (cak sam i pitao koja je realna cena pre nego sto sam ga kupio) sto se vidi ali ne kao sto ti seres....rezervoar je izgreban na mestu gde se naslanja na stomak zato sto nema zastite to je sasvim normalno.....sto se tice diskova nek dodje neko ko zna da proveri a vi ih niste ni pipali.....ko je to turirao bednice motor na 10.000.....sto se tice paljenja ...ma kako te nije sramota da lazes....pa svaki motor koji nije dugo paljen po zimi a stoji u hladnoj garazi nepali kao leti....normalno je da je akumulator oslabio posto je na njemu...a to sto sam ga palio da ga isteram 10 metara na ulicu neznaci da je mogao da se napuni.....a sto se tice rada motora vidim da ste stvarno strucnjaci....vise necu da se prepirem sa decom...jel tema nije bila stanje motora vec stanje trzista.....a vi ako nemozete da zamenite tu 1000-ku a nudili ste je svima imate generalno isti problem....sto neznaci da treba da serete po drugima....

Da ne zaboravim pitao sam Vas dali ste na ovom forumu a odgovorili ste tipa : JESMO ALI SU SVE PACENICI I KOMPLEKSASI TAMO...PA GA RETKO POSECUJEMO....ocito je da ste vi pacenici ili samo ti da nediram onog drugog momka........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja