Jump to content

Moto Zajednica

Polovni motori....

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Otvorio sam ovu temu posto predpostavljam da mnoge interesuje trenutna situacija na trzistu polovnih motora kod nas.....

Predpostavljam da neki znaju da prodajem Suzuki GSXR-600 K-7 sa malo vise od 3.000 km.....na kraju sezone platio sam ga 7.300 eura.....motor je o.k. ali sam ja nekako navikao na vecu kubikazu te sam resio da ga prodam.....i evo do sada niko se nije javio ozbiljno za kupovinu....iako sam cenu spustio na 6.800 e....javljalo se dosta ljudi sa ponudama za kompenzacije za automobile i motore sto mene nije interesovalo (jedino da je Garabin pri lovi pa da pravimo kombinaciju....)....

Normalno redovno pratim oglase za motore i nailazim na strasne razlike u cenama....red velicina...motori 2003/04 godiste (ostajem na 600ccm3)

drze cenu po 4.5-6000 e. dok se mladji motori mogu kupiti za iste ili cak manje para....

Jasno mi je da se para nema, predpostavljam da ce svetska kriza i nas da "dodirne" mada ne kao razmazeni zapad.....zato se pitam sta je danas realno kod nas na trzistu...

Izmedju ostalog moram da pomenem da sam isto krajem sezone prodao GSXR-1100 za koji sam tri puta davao oglas i dva puta sam odustajao od prodaje....uvek je onaj koji je dosao prvi hteo da ga kupi....tako da sam ga iz treceg prodao i jako se kajem....hteo sam noviji i moderniji motor,

koji me je izasao vise nego 3x vise....dobio sam ga ali mi je srce ostalo na starom gixxeru....

Dakle bezveze sam zarobio pare u motor koji ocigledno nemoze da se proda.....pitam se koliko bih jos trebao da spustim cenu tj. izgubim na njemu da bi neko izvadio pare.....

Upravo zbog toga sam i zapoceo temu...ispadne da se kod nas neisplati kupiti nov motor jer se strasno gubi na njemu vec se treba drzati starijih pouzdanih modela dok se konkretno ne promeni nesto na trzistu.....

Nisam neki retoricar ali bi mi bilo drago da procitam i vasa iskustva i razmisljanja vezana za ovu temu......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Sve sto si rekao, dobro si rekao. Licno sam prodao 2 motora ali na novom sam izgubio najvise. Skoro duplo. Nov motor se isplati kupiti ako zelis da ga vozis narednih 7-8 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Valjevo-Beograd
  • Motocikl: Suzuki dr 600 Djebel

Moje iskustvo sa prodajom govori da je mnogo tesko uopste prodati motor za kes.. Obicno se sve vrti oko zamene, doplate itd itd.. I obicno je sve presipanje iz supljeg u prazno.. Po meni  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

para nema pa nema, ja sam oglasio kawu i niko ni ne pita, ne cimam se mnogo jer mi motor odgovara i nije mi ni bilo bitno da ga prodam. cene u oglasima jesu sarene i uglavnom kompenzacione, sa tim da su ipak to trazene cene a koje su postignute, e o tome se mahom ne prica.

cesto se desi da nove motore ljudi koji imaju para kupuju kao modni detalj pa kad se zadovolje gurnu ga u "kombinaciju" a taj sto ga uzme obicno nema afiniteta ka tome pa tako dospeju u oglas na neku smesnu cenu. ima tu i uticaja motora sa osiguranja i ostale male privrede. inace prvi vlasnik novog motora obicno najvise gubi prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

ja sam takodje, jos jesenas oglasio prodaju YAMAHA YBR125 07.god. i niko se nije javio. doduse moze biti da je cena jaca (?) - 2200 sa dodatnom opremom - crash, kofer, vizir itd) ali opet je to sve celih 600 i vise eur usteda u odnosu na novog. oglas sam stavio samo ovde kod nas i na jos jednom moto sajtu. racuno sam puno je pocetnika, sve vise devojaka hoce da vozi, treba ljudima manji motoric za po gradu a YBR je za to idealan, ali...za sada tajac :-\

 

videcemo, kad smaknemo februar pa grane malo sunca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Istina je uvek da kad uzmes noviji i gubis vise mada i kad uzmes jeftini doplatis u delovima do novog . Drzao sam celo leto oglas u halo oglasima i osim zamena za kojekakve skutere i automobile stare preko20 godina nije ni bilo ozbiljnih ljudi za kupovinu . Na zalost ali nemastina tera ljude da rade koje kakve zamene po sistemu ko koga zezne . Usput motori sa velikim cenama preko nekih 6.000 eura tesko nadju put do kupca sa kesom obicno su zamene. Sto je najgore nadamo se da u ovoj nemastini cemo jeftinije proci ako uvezemo nesto sa zapada mada znam ljude koji su i u toj kombinaciji zajebali jer nisu mogli prepostaviti sve troskove i ono sto nevidi sta kupuje dok nestigne.

Moj savet da ti to ostavis sebi da vozis a oglas drzis radi reda bez nadanja da ces prodati i onda uvek se proda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Ista je situacija svuda a ne samo kod nas najvise se gubi na novom motoru,kolima ako tako gledas a druga strana je da treba da ga vozis makar 3-4 godine pa da razmisljas o prodaji onda stvari dodju vise na mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naravno da se najvise gubi pri prodaji novog motora. Iskren da budem, kad bih trebao da dam 6800e za polovan motor, skrpio bih se i tih 600e, pa bi bar kupio novog koji jos mirise na fabriku. I ja prvi sednem na njega, ja ga razradim kako valja, nema sta da razmisljam. 8-9% razlike u ceni nije vredno ne kupovanja novog motora sto se mene tice.

 

Mozda jos dosta ljudi razmislja kao ja, pa ti zato ide slabo prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Naravno da se najvise gubi pri prodaji novog motora. Iskren da budem, kad bih trebao da dam 6800e za polovan motor, skrpio bih se i tih 600e, pa bi bar kupio novog koji jos mirise na fabriku. I ja prvi sednem na njega, ja ga razradim kako valja, nema sta da razmisljam. 8-9% razlike u ceni nije vredno ne kupovanja novog motora sto se mene tice.

 

Mozda jos dosta ljudi razmislja kao ja, pa ti zato ide slabo prodaja.

 

Koliko znam nov GSXR-600 nije 600 e. skuplji od 6.800 ili ti 8-9%.....nego je dosta skuplji ........

 

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

Model GSX-R600

Zapremina (ccm) 599

Snaga (KS/kW pri o/min) 125/92 pri 13.500

Najveći obrtni moment (Nm pri o/min) 68.6, pri 11.500

Broj i polożaj cilindara 4, REDNI

2T/4T 4T

Hlađenje motora TEČNOŠĆU

Prečnik/hod cilindra (mm) 67.0 X 42.5

Broj ventila po cilindru 4, DOHC

Broj brzina 6

Prenos snage LANAC

Međuosovinsko rastojanje (mm) 1400

Kočnice napred DISK (DUPLI)

Kočnice pozadi DISK

Pneumatici napred 120/70 ZR17

Pneumatici pozadi 180/55 ZR17

Visina sedišta (mm) 810

Zapremnina rezervoara (L) 17

Masa (kg) 163

Cena (sa 18% PDV) 9.790 Evra

 

 

Tako da onih 6.800 je 30% ispod cene ili ti oko 3.000e) ...i jos kad ima 3100 km....trebalo bi da bude zanimljivo.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Da, ali zar taj nije 2009, a ovaj 2007? (mada video sam tvoj oglas i misilm da ti je odlicna cena)

 

Zatim sigurno bi mnogi mozda pre uzeli npr. Kawu koja je ispod 8000k nova

 

Mislim da se najlakse prodaju (i za kes) oni od 2000-3000k eura, 600-1100ccm. A sve preko 4500k cini mi se da reeeetko kada ode za kes i na to se dugo ceka. Pratim oglase redovno i iz iskustva drugih, imam takav utisak. Pre ce neko prodati motor '91-'93 600cm za tipa 2000-2500e, nego neko motor '00-'02 za npr 4500e. Uglavnom se krpi nesto i presipa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Do sada je bilo jednostavno , ko nema gotovine odluci se za nov motor na neki od kredita i cena nije bitna on samo vidi ratu i to je to .Par godina star motor ispada skupllji od novog jer se mora iskesirati i tesko se prodaju i na kraju tu su desetak godina stari motocikli koji imaju cenu koja je psiholoski prihvatljiva jer nekako covek se odvoji za dve do cetri hiljadarke ... bar je to nekako moja logika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naravno da se najvise gubi pri prodaji novog motora. Iskren da budem, kad bih trebao da dam 6800e za polovan motor, skrpio bih se i tih 600e, pa bi bar kupio novog koji jos mirise na fabriku. I ja prvi sednem na njega, ja ga razradim kako valja, nema sta da razmisljam. 8-9% razlike u ceni nije vredno ne kupovanja novog motora sto se mene tice.

 

Mozda jos dosta ljudi razmislja kao ja, pa ti zato ide slabo prodaja.

 

Koliko znam nov GSXR-600 nije 600 e. skuplji od 6.800 ili ti 8-9%.....nego je dosta skuplji ........

 

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

Model GSX-R600

Zapremina (ccm) 599

Snaga (KS/kW pri o/min) 125/92 pri 13.500

Najveći obrtni moment (Nm pri o/min) 68.6, pri 11.500

Broj i polożaj cilindara 4, REDNI

2T/4T 4T

Hlađenje motora TEČNOŠĆU

Prečnik/hod cilindra (mm) 67.0 X 42.5

Broj ventila po cilindru 4, DOHC

Broj brzina 6

Prenos snage LANAC

Međuosovinsko rastojanje (mm) 1400

Kočnice napred DISK (DUPLI)

Kočnice pozadi DISK

Pneumatici napred 120/70 ZR17

Pneumatici pozadi 180/55 ZR17

Visina sedišta (mm) 810

Zapremnina rezervoara (L) 17

Masa (kg) 163

Cena (sa 18% PDV) 9.790 Evra

 

 

Tako da onih 6.800 je 30% ispod cene ili ti oko 3.000e) ...i jos kad ima 3100 km....trebalo bi da bude zanimljivo.....

 

Pa sam si napisao da si ga platio 7200e novog, znaci razlika je jos manja, 500e, a ne pratim cene novih motora, nedostizni su mi za sada, pa me i ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Do sada je bilo jednostavno , ko nema gotovine odluci se za nov motor na neki od kredita i cena nije bitna on samo vidi ratu i to je to .Par godina star motor ispada skupllji od novog jer se mora iskesirati i tesko se prodaju i na kraju tu su desetak godina stari motocikli koji imaju cenu koja je psiholoski prihvatljiva jer nekako covek se odvoji za dve do cetri hiljadarke ... bar je to nekako moja logika

 

Slazem se sa komentarom Djoleta i ja sam isao istom logikom. Stari motor Hondu CBR 1000 F sam prodao za 2500E sto je za stanje u kojem je bila ispod cijene na zapadu bar prema ponudama na Njemackim i Svajcarskim sajtovima, ali da se proda i kupi drugi motor. Kada sam poceo traziti drugi motor isto "napolju" shvatio sam da mi treba bar 4 - 5000E da bih kupio opet polovan motor. I onda ona presudna stvar Kredit sa ratom od 60E i kupovina novog

Kawasakija Z 750 za 6700E na cesti registrovan.Znam da sam izgubio na njemu 500E cim sam ga istjerao iz prodavnice, ali ne mislim ga prodavati, pogotovo sto ga namjeravam po isteku garancije ( 2 godine ) dati sinu, a ja cu do tada vjerovatno sebi naci neki krs do 2-3000E pa polako. ;):D

 

I jos nesto da dodam, dok  bude situacija  na trzistu da ima more "divljaka" i "napakovanih" motocikala za smjesno male pare,  motocikli stari 1-2 pa i tri godine bice na trzistu ispod realne cijene.  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nisam napisao da sam kupio nov "nego na kraju sezone".....normalno je da nije 2009-to ali nije ni 9700 eura.....neznam bas za neke drasticne razlike izmedju ta dva motora.....

3.000 eura nije mala razlika za 3000 predjenih kilometara.......

Mislim da je stvarno realno kupiti model 2004 za 5.500 eura (znam ko trazi i 6.500) sa 11.000 km. na cajgeru a stvarnih ko zna koliko.....e pa ja bih uvek pre doplatio jos 1300 eura makar i na guzove za 2007 i 3.000 kilometara predjenih.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Pa verovatno i nema drasticnih razlika, ali objasni ti to kupcu...

 

Mislim da mnogi kupci i nisu bas neki experti za motore, mnogi uzimaju cisto fore radi i posle ih prodaju, jedan moj drugar je tako dao tipa 5000-5500e za motor (jos pre 6-7 godina), a bio mu je bukvalno prvi, vozikao se kroz grad 30khm tog leta, spakovao ga u dvoriste i posle ga je dao za neke smesne pare (eh... da sma tada kupovao :)).

 

Ja sam u tom kontekstu pisao (iz te perspektive), ne kao neki stari "bajker" ili majstori :) nego onako kako mislim da mnogi gledaju koji se bas i ne razumeju, a mislim da mnogo vise ima takvih.

 

Ja sam video taj tvoj oglas i gledajuci ostale oglase mislim da je ti skroz ok cena, ali vidis da ga jos uvek nisi prodao, nadam se da nisam u pravu :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

To kod kupovine i prodaje ama nema bash nikakvih pravila. NPR moj stari Kawasaki eliminator sam prodao za 1500E 90` a kupio EN 500 za 2450E 97`

 

Ti si se sjebo shto si sa veceg seo na manji motor i naravno dati ne odgovara... mora da ti ide kao freza u odnosu na 1100... pa shta da ti kazem nego sht si ocekivao?? Shta ima veze shto je onaj bio stariji kad je ishao ka munja... zar ne?

 

NOV motor se uzima kad ZNASH da ga sigurno necesh prodavati bar 5-6 godina. Ja ovog mog cu za 5 godina prodati za 2000E a mozda i vishe jer modeli 90-96 drze cenu od 1900(krsh) pa do 2500E....  Nemoj zuriti i smanjivati cenu svake nedelje za 100e ko shto neki rade jer ti je motor NOV i vredi koliko si stavio. Znachi drzi tu cenu pa ako se javi neko javi se, i trpi kad nisi razmishljao o tome ranije.

 

PS: lepshi mi je 1100 onaj na slici... ovi stariji motori tipa 89`-95` mi nekako najvishe imaju muda 8)

 

Ovi novi mi sve nekako svileni i spicasti i coskasti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
Ovi novi mi sve nekako svileni i spicasti i coskasti...

 

Hoces reci "gay"  ;D,  mali, nakurceni :)

 

(bez uvrede svim vlasnicima, ne bih imao nista protiv novog motora u garazi :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pogledaj Charugin avatar... ubedljivo su najlepshi 4,5 i 6-i motor pocevshi od najstarijeg:) IMAJU MUDA 8) 8) 8) 8) 8)

 

Novi jesu bolji to je nesumnjivo...ali nemaju ovo gore shto napisah......

 

i ja kad bih vozio R-a vozio bih 6 po redu. Al necu ;)

 

Ja najvishe volim CCC

 

Custom,Chopper,Classic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Slazem se ja sa Vama...moja je greska jel sam mislio "bolje nov 600 nego stari 1100"....medjutim ko napisa gore..."bas je svilen"...drugo nedostaje mi onaj obrti momenat sto ima 1100....no to su sve moje greske....normalno necu davati ovaj budzasto....ali cu najverovatnije da ciljam da opet uzmem nekog 1100 starijeg pa da kombinujem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ne znam kako se krecu cene kod R-ova, ali moj primer je potpuno suprotan... prosle godine sam jos pocetkom sezone poceo da jurim malog stroma, i nisam uspeo da nadjem ispod 5.000e 2 godine star, a nasao sam na kraju nov (sa 2 godine garancije) za 5.900 na primer... pa naravno da cu dodati jos 900e za 0km na satu i 2 godine garancije...

 

Razumem prodavce, mozda bih i ja cenio tako mog za 2 godine, ali, sa druge strane, kad sam kupovao bio sam svestan da mi se ne isplati prodavati posle 2, 3 godine, vec voziti bar 4, 5 godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se ja sa Vama...moja je greska jel sam mislio "bolje nov 600 nego stari 1100"....medjutim ko napisa gore..."bas je svilen"...drugo nedostaje mi onaj obrti momenat sto ima 1100....no to su sve moje greske....normalno necu davati ovaj budzasto....ali cu najverovatnije da ciljam da opet uzmem nekog 1100 starijeg pa da kombinujem....

 

Ja jos ne mogu da poverujem da si prodao ONAKAV motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Naravno da se najvise gubi pri prodaji novog motora. Iskren da budem, kad bih trebao da dam 6800e za polovan motor, skrpio bih se i tih 600e, pa bi bar kupio novog koji jos mirise na fabriku. I ja prvi sednem na njega, ja ga razradim kako valja, nema sta da razmisljam. 8-9% razlike u ceni nije vredno ne kupovanja novog motora sto se mene tice.

 

Mozda jos dosta ljudi razmislja kao ja, pa ti zato ide slabo prodaja.

 

U pravu si skroz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Naravno da se najvise gubi pri prodaji novog motora. Iskren da budem, kad bih trebao da dam 6800e za polovan motor, skrpio bih se i tih 600e, pa bi bar kupio novog koji jos mirise na fabriku. I ja prvi sednem na njega, ja ga razradim kako valja, nema sta da razmisljam. 8-9% razlike u ceni nije vredno ne kupovanja novog motora sto se mene tice.

 

Mozda jos dosta ljudi razmislja kao ja, pa ti zato ide slabo prodaja.

 

U pravu si skroz

 

Ti si bas pazljivo procitao sve.....u cemu je u pravu kad nov kosta 9700 a ne 7200....??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pa priblizavamo se nekim zapadnim standardima. Sve sto kupis novo, odmah sutradan je jeftinije 20%, tako da je to to.

 

Procitao sam sve, ne pisem napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja