Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tenere 700 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Tokom ove godine testirao sam i Tenere 700 za 2023. godinu. 

 

Ima par razlika u odnosu na prethodnu generaciju, minimalnih, ali ne neprimetnih. Isporuka snage je za mrvicu drugačija, odnosno ima malo više snage na niskim obrtajima i mapa je drugačija. Ista promena kao kod MT-07 sa kojim deli agregat.


Zamenjena je instrument tabla i omogućeno povezivanje sa pametnim telefonom. Prekidači su drugačiji, da mi mogle da se vrše izmene opcija na instrument tabli. Dugme za ABS je izmešteno sa leve strane na mestu gde je ranije bila utičnica za napajanje putem ulaza za upaljač. Ranije je bila na instrument tabli. USB utičnica za napajanje nalazi se na desnoj strani.

 

BJBIKERS.COM

Yamaha Tenere 700 je godinama neprikosnovena . Zapravo, može se reći da je ona i napravila tu kategoriju u kojoj je dugo bila sama.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 13. 12. 2023. at 21:16, Alekre je napisao:

Kad ćeš Tenere 700 GYTR?

Verovatno nikad. Teško da će imati kao demo vozilo, bilo Plattner ili Barel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ne znam, nisam oduševljen.
Lepo je ako je poboljšana isporuka snage. A sviđa mi se i nova siva kolor šema, lepo deluje.
Na instrument tablu vidim da se već žale po fb. Navodno se teže gasi ABS, ovaj točkić za kontrolu menija baguje i glavi. Generalno kažu da displej sada izgleda osetljivije. Ne znam šta im to treba - ovo nije motor za ljude koji se lože na povezivanje telefonom i slične gluposti. Neka ostave to kinezima, a neka se koncentrišu na kvalitet, jednostavnost i pouzdanost.



p.s: Šta je tačno T7 GYTR ? Koliko sam video na netu to je neki ozbiljan modifikacioni kit za T7, ali da li to proizvodi Yamaha ili neko drugi ? I postoji li zvanično model sa tom oznakom ?

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

GYTR je Yamahin Motosport odjel, kao AMG kod Mercedesa.
Iz njega izlazi sve što ima veze sa motosportom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 15. 12. 2023. at 18:10, živke je napisao:

p.s: Šta je tačno T7 GYTR ? Koliko sam video na netu to je neki ozbiljan modifikacioni kit za T7, ali da li to proizvodi Yamaha ili neko drugi ? I postoji li zvanično model sa tom oznakom ?

Kao što je kolega iznad napisao. GYTR pravi takoreći sportske verzije. Tako npr. imaš GYTR R6 spremnu u više paketa, po ceni od oko 18.000 ERU i SSP verziju koja košta 30.000 i više . Isto važi i za R1

 

Kao što Honda ima HRC.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja