Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor kupiti

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: SRB/DE

Pozdrav društvo, evo i mene nov sam i trebalo bi uskoro u bajkerski svet da udjem. Potreban mi je savet za novi bajk. '88 sam godiste i vozio sam uglavnom manje kubikaže, treba mi motor za kruziranje po gradu i povremeno van na neki duži put recimo do 300-400km. Nisam visok (174cm) i po svemu sto sam proučio najviše mislim da bi mi odgovarao suzuki gsr 600 (abs). Imate li neke predloge? 

Promenio član 88Dejan
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Pogledaj i Kawasaki Er6f, cini mi se idealan za tvoju visinu i kako planiras da ga koristis, a lepo izgleda. Vozio 2 godine bez problema i nauzivao se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav i dobrodošao! :zdravo: Motor kada budeš birao gledaj ga kao na žensku: da je dobro održavan (po mogućnosti i negovan), da nije udaran, da je "iz dobre kuće", da ne troši mnogo a da puno daje, da voli i prašta, da je lep, da ti se slika o njemu stalno mota po mislima... Šalim se, očigledno. :D Teško je nekome sugerisati šta da kupi, uzmi neki u što boljem stanju i da te "radi" iznutra, ionako ćeš ga menjati posle nekog vremena... Ako se vežeš za jedan model motora (npr. GSR600) prilično ćeš sebi otežati pretragu. Ovde na forumu zna biti veoma lepih i očuvanih motora u ponudi, pa vrebaj. ;)

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: SRB/DE

Hvala svima. Mltor kupujem u nemačkoj (trenutno tu radim), km kad je vozilo prvi put registrovano ovde mora da bude prava jer se na tehnickom svake 2god upisuje. Od svih mislim da mi je najbolji gsr 600, mada ne bezim od drugih. Za početak tipa 2,3 god pa cu promeniti mozda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

GSR je super motorić, mašina mu je poreklom od GSXR600, dakle ima rasni pedigre, i ja sam ga hteo uzeti ali sam odustao jer nema nikakvu zaštitu od vetra, pa sam uzeo FZ6s Fazer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: SRB/DE
Pre 2 sati, Disko Nindža je napisao:

GSR je super motorić, mašina mu je poreklom od GSXR600, dakle ima rasni pedigre, i ja sam ga hteo uzeti ali sam odustao jer nema nikakvu zaštitu od vetra, pa sam uzeo FZ6s Fazer.

Sto rece djeronimo i kawasaki er6-f je dobar i super je zaštita od vetra, mada ja bih povremeno isao na duže ture, ovako uglavnom rejon od grada do grada u blizini i po gradu. E sad gsr daje dosta za novac (4 cilindra, abs, udoban i povoljan je u nabavci?) a i za mkju visinu 174 gledam neke niže. Nisam striktno vezan za model pa ako iskoči nešto povoljno sa malo km odmah uzimam. A inace za te modele jel nije velika km tipa 30-35k? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja sam GSR i FZ6 trpao u istu klasu, medjutim kada smo pre par meseci gledali za drugara ta dva modela, FZ6 mi je za klasu bolja kupovina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Pozdrav i dobrodošao!
Godinama gajim emocije prema FZ6-S2 pa i danas srce zaigra kad ga vidi...ali sam uzeo Tracer 700 kao kompromis jer to što oko voli možda nije ono na čemu duša hoće da se vozi :) 
Vozi se k'o bicikla, najlakši u klasi, sport-turing je ali je i uzak pa ni u gradskoj gužvi nemaš problem, od moderne elektronike imaš samo ABS i displej, gazi ozbiljne kilometraže (dečko iz HR je skoro snimao servis na 100k+km), ja sam 170 + šumska jagoda i nisam u problemu iako na ponekom semaforu ličim na balerinu na vrhovima prstiju :) 
Svako svog konja hvali ali samo je na tebi da sedneš, probaš i poslušaš intuiciju (ili ti leži ili ti ne leži čak i da je najbolji na planeti)


Pošto si u DE ovo ti je relativno blizu...

WWW.RICARDO.CH

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: SRB/DE
Pre 21 sati, Dudico je napisao:

Pozdrav i dobrodošao!
Godinama gajim emocije prema FZ6-S2 pa i danas srce zaigra kad ga vidi...ali sam uzeo Tracer 700 kao kompromis jer to što oko voli možda nije ono na čemu duša hoće da se vozi :) 
Vozi se k'o bicikla, najlakši u klasi, sport-turing je ali je i uzak pa ni u gradskoj gužvi nemaš problem, od moderne elektronike imaš samo ABS i displej, gazi ozbiljne kilometraže (dečko iz HR je skoro snimao servis na 100k+km), ja sam 170 + šumska jagoda i nisam u problemu iako na ponekom semaforu ličim na balerinu na vrhovima prstiju :) 
Svako svog konja hvali ali samo je na tebi da sedneš, probaš i poslušaš intuiciju (ili ti leži ili ti ne leži čak i da je najbolji na planeti)


Pošto si u DE ovo ti je relativno blizu...

WWW.RICARDO.CH

 

Sad aktivno trazim svuda bez zurbe, cene su povoljnije ovako van sezone. Cim naleti nesto interesantno i povoljno kupujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
On 11/30/2023 at 3:25 PM, Disko Nindža said:

Ubaci na spisak još par sličnih mašina:

Suzuki Bandit 650 S/N

Yamaha FZ6 Fazer

Honda CBF 600 S, Hornet600

Kawasaki Z-750 S/N

Slicnih? Veze s vezom nemaju...

 

GSR600, Kawa Z750 i Hornet 600 su jedna prica, a Bandit, Fazer i CBF su druga prica. 

Pored oklopa najveca razlika je u nacinu sedenja i upravljanja, potpuno dijametralno.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja