Jump to content

Moto Zajednica

Cene motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ja sam savestan vozac, ne vozim po trotoaru :jee:

Salu na stranu, svestan sam ja prednosti i mana skutera i motora, najvise me je*e deonica Borca-Zemun koju cesto koristim gde nijedan skuter do 300ccm ne bi dugo izdrzao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Forza 350

Cene su nerealne, ali bez obzira, ja se pre par meseci zalepio za NC750. Pratio sam skoro nove na oglasima, i cene su bile kao da kupujem nov u salonu. Odem do Delte, i oni mi ponude (pre par meseci) nov, ali 2022 za 7600e, jos na kredit, kajacu se sto nisam, znam. Mislim da sam i Zontesu mogao da obaram cenu, ali bilo staro za novo... realno sa obe strane.

 

Moram samo jos da vas smaram kako ja lepo umem da se cenkam:
2010 god. moj robovlasnik kupuje novog mercedesa, koji vredi 110k i prica kako je kupio za 80k, pa mi kaze da se i ja cenkam. U tom trenutku ja kupovao astru H za 12k, pitam tamo "moze li nesto malo jeftinije" i dobijem odgovor: decak ako hoces kupi, ako neces, tamo su ti vrata :)
Tako da... ne umem da se cenkam, ali mi deluje da sada motorima mora cena dole.

Promenio član milosm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Drugar i ja smo išli da gledamo trk, rekli su da ce nam naprave popust ako uzmemo dva motora, lupam 300 + eura, za nc sam dobio 7400 a da sam uzeo 2022 kad sam hteo prvi put mozda bi jos manje platio al sam tad odustao posto bio avgust mesec, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Cenkanje je cudo, nekad upali nekad ne. Ja sam uzimao novu korolu 2020te, i hteo za sajam da uhvatim popust, medjutim nećkao se nesto i prodje sajam. Odem u toyotu u krnjaci i krenem nesto da mutim sa pitanjima i likusa me oduva: cene su vam na sajtu. Okrenem se i odem. Pustim mejl novosadakoj tojoti i ja dobar dan mi spuste cenu  nazad na sajamsku. U medjuvremenu nadjem coveka koji zna direktora Cacanske tojote, i tamo se iscenkamo za -700 u odnosu na sajamsku. Prodjoh sa 24700 umesto 26600. Sad isti model kosta oko 35k jura.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 14 sati, Sharky - Alex je napisao:

sledece godine ce verovatno japanci izbacivati nove modele i shvaticete kako su kinezi jeftini.

Ja nešto očekujem da će cene morati da padaju, iz više razloga:

1. pojeftinio je transport kontejnera sa istoka

2. prestali su da štampaju\emituju pare bez pokrića u EU (doduše, osim kod nas gde se i dalje deli helikopter mani koje inflacija pojede)

3. kinezi su prodrmali tržište i pojačali konkurenciju

 

Sve bi trebalo da raduju novi kinezi, pa iako ih ne vole niti imaju nameru da ih kupe, jerbo je konkurencija mama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nesto sumnjam da ce pasti cene, kad si cuo da je nesto pojeftinilo osim parizera :jee:

Kinezi su uveli neki standard da prodaju motore sa puno fabricke opreme, krsteni brendovi ce to nekako morati da isprate a da ne podizu drasticno cene.

Da se nisu desili kinezi mislim da bi i tockovi bili dodatna oprema

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Opet ja o skuterima - BMW C400 pojeftinio 1.500€, Kymco XCiting - 400€ za sad, Voge SR4Max oko 1.400... Živi bili pa videli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 3 minuta, Paljevina je napisao:

jer prvo trebaju da postanu "konkurencija", i potrošači da ih dožive tako

Pa dobro, uvek će biti likova koji su u fazonu - "Koji je to auto bolji od Moskviča?", al tu nema pomoći :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma ja o skuterima samo iz razloga što me to interesuje i to pratim, a motori me ne tangiraju mnogo u životu.  A inače, za tvoju informaciju, skuteri su skuplji od motora slične kubikaže i to podosta. I ne, nema nešto mlađe i da valja za 2.000€ ni u skuter svetu.

Skutera više ni nema japanaca, odnosno, ne prave se više u Japanu. Ni italijani u IT... Koliko ofrlje pratim, slično je i sa motorima. Samo poneki najskuplji, top modeli, su made in Japan poslednjih godina.

 

Edit: i da dodam - cene novih motora diktiraju kakva je ponuda i cena polovnih, a ne obrnuto.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4871 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS
Pre 15 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ove godine su kinezi harali sa novim modelima i izbacili su svoje cene, sledece godine ce verovatno japanci izbacivati nove modele i shvaticete kako su kinezi jeftini.

Slicno ovome sam pisao pre nekih godinu ipo dana kada se kod nas pojavio cf 800mt sa cenom od 11000€ i svi vikali kako je preskup, malo posle toga je cena tracera9 sa 13 otisla na 18k €, tmax je sa 12 otisao na 17k €.

Azijati inace Evropu gledaju kao kontinent cicija koji gledaju samo najjeftinije da kupe, time se verovatno vode i kinezi pa gledaju da usklade cenu i kvalitet.

MT 800 Kopija KTMa 790 11000e, KTM 11490e. Nemojte mi pominjati opremu ........ Ispada da motor bez opreme se ne moze voziti :oda2:

 

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4871 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Za 2500 nemaš novog kineza. Strom 650 odličan motor. Ako nije izlomnjen onda to je to. Za taj novac ćeš ga uvek prodati.

 

Moj drugar pre dve godine kupio TDM 850 98 god za 1750e, pre neki dan ga prodao za 2000. (dodao mu je bisage i novu preddnju gumu, prešao 9 hiljada.) Bio je u oglasima manje od 24 sata. :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I eto. Benelli je krš i prodaju ga posle 5.000, a japanci su vrh i prodaju se posle 9.000 ;) 

Šale bez, ako je dobar, polovni japanac je najbolji izbor. Još uvek i za sad. Ali da li je dobar? :)  20 godina ima. Koliko još može da se tera, i tako to?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja