Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty

Pozdrav dragi clanovi foruma (jos uvek je pretenciozno da kazem kolege bajkeri) :)

 

Ja sam Nenad, iz Beograda, momak u najboljim godinama , to jest 47...

 

Polozio za A kategoriju pocetkom meseca i sad sam u "agoniji" trazenja odgovarajuceg motora.

 

U celu pricu sam krenuo sa idejom skutera, da bih zamenio automobil za dnevne potrebe i olaksao sebi iskustvo zivota u gradskoj guzvi.

Medjutim, moji gabariti su me dosta ogranicili, to jest visina od 196cm.

Izbor se sveo na neki Maxi skuter, a obzirom da zelim nov motor, poslednje sto mi je bilo u fokusu je Zontes 350E.

 

U medjuvremenu, uz razgovor sa drugarima motorasima, shvatio sam da zelim nesto vise od provlacenja kroz grad i da mi je mnogo veci izbor u klasi ADV/Touring motora.

Trenutno, moja dilema je izmedju dva modela, CFMOTO 700MT i QJMOTORS SRT 550X. Oba sam pogledao uzivo, ova ispunjavaju kriterijum cene od oko 6000 eur.

Po informacijama sa neta vise sam ocekivao od 700MT, ali uzivo bolji utisak je ostavio 550X. Bolja oprema, vizuelno dominantniji, bolji osecaj na motoru (sa ovom visinom). Vidim da je visina sedenja na oba prakticno ista 820cm MT vs 825mm SRT, ali osecaj na 700MT je kao da je mnogo manji. Ima tu jos dosta detalja koji mi stvaraju neodlucnost koji je bolji za moje potrebe, ali to ostavljam i vama u komentarima da mi pomognete :)

 

Za sada je to to, videcemo sta ce na kraju da se kupi, do tada jos jednom puno pozdrava svima i cujemo se na raznim temama. 

 

Pozdrav

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:

Ако немаш за CFMOTO800 који је пар стеника изнад 700ке онда мој глас свакако иде за QJMOTORS SRT 550X који је мало јефтинија верзија Бенелија 502х, наравно ту смо слични по висини (ја сам 194), сео сам и на QJ i na Бенели и била ми је одлична позиција седења, Бенелија сам чак и пробао тест модел и сјајна вожња је била

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja