Jump to content

Moto Zajednica

kikinda

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Zašto uvek kada čujem "bežao od policije" zamislim nekog đilkoša na nekoj lampariji od motora kako pije brlju pa turira motor po selu?

Ima li mi pomoći?

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
44 minutes ago, Mugos said:

Ti ovo oprvdavaŠ?

Sta tacno? Jel znas sta se desilo? 

 

Mozda covek ima strah od policije prouzrokovan nekom vrstom traume iz detinjstva? Mozda je leceni ili neleceni psihijatrijski bolesnik? Poremecaj paznje - ADHD, odredjeni vid anksioznosti i ishitrene reakcije prouzrokovane povecanom dozom panicnog napada koja je nadalje prouzrokovana agresivnim reakcijama policijskih sluzbenika? 

 

Da li je motocikl u legalnom vlasnistvu, da li je i kada bio registrovan? Ako nije, da slucajno vozac istog nije bio u zabludi?  Sta je radar snimio, kojom brzinom se motocikl kretao kroz pomenute ulice u medijima? 

 

Da li je vozac video signalni znak policijskog sluzbenika s obzirom da motocikl nema retrovizore (to je prekrsaj svakako, al to je sada manje vazno)? 

 

Cepici za usi? Koriste li ih motociklisti? Da li si znao da veliki procenat motociklista ima ostecen sluh? Ostecen sluh, u kombinaciji sa cepovima za usi, sa motociklom bez retrovizora moze ukazivati na to da vozac motocikla nije video signal policijskog sluzbenika te da nije namerno bezao od policije?

 

Da li je vozac motocikla i ranije imao saobracajne prekrsaje i u kom obimu? Da li poseduje neku od odgovarajucih kategorija za upravljanje motornim vozilima? 

 

Ukoliko je vozac motocikla bio ipak svestan svog cinjenja i naredbe policijskog sluzbenika, postavlja se pitanje, sta ako je isti krenuo u Idjos zbog bolesne majke, trudne zene, oca koji umire, nervoznog poslodavca koji zeli da mu da otkaz a on sa tom platom izdrzava celu porodicu...

 

A mozda je morao hitno DA TETKI IZ KANADE ODNESE LEK? 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Klasična seoska priča. 50% neregistrovanih vozila... Šta se čudite, to je tako oduvek. Nema policije, kamera itd. Ako prodje, prodje. Dobro da je kanal bio suv !!! :moto2:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i
Pre 9 sati, Pingvin37 je napisao:

Sta tacno? Jel znas sta se desilo? 

 

Mozda covek ima strah od policije prouzrokovan nekom vrstom traume iz detinjstva? Mozda je leceni ili neleceni psihijatrijski bolesnik? Poremecaj paznje - ADHD, odredjeni vid anksioznosti i ishitrene reakcije prouzrokovane povecanom dozom panicnog napada koja je nadalje prouzrokovana agresivnim reakcijama policijskih sluzbenika? 

 

Da li je motocikl u legalnom vlasnistvu, da li je i kada bio registrovan? Ako nije, da slucajno vozac istog nije bio u zabludi?  Sta je radar snimio, kojom brzinom se motocikl kretao kroz pomenute ulice u medijima? 

 

Da li je vozac video signalni znak policijskog sluzbenika s obzirom da motocikl nema retrovizore (to je prekrsaj svakako, al to je sada manje vazno)? 

 

Cepici za usi? Koriste li ih motociklisti? Da li si znao da veliki procenat motociklista ima ostecen sluh? Ostecen sluh, u kombinaciji sa cepovima za usi, sa motociklom bez retrovizora moze ukazivati na to da vozac motocikla nije video signal policijskog sluzbenika te da nije namerno bezao od policije?

 

Da li je vozac motocikla i ranije imao saobracajne prekrsaje i u kom obimu? Da li poseduje neku od odgovarajucih kategorija za upravljanje motornim vozilima? 

 

Ukoliko je vozac motocikla bio ipak svestan svog cinjenja i naredbe policijskog sluzbenika, postavlja se pitanje, sta ako je isti krenuo u Idjos zbog bolesne majke, trudne zene, oca koji umire, nervoznog poslodavca koji zeli da mu da otkaz a on sa tom platom izdrzava celu porodicu...

 

A mozda je morao hitno DA TETKI IZ KANADE ODNESE LEK? 

 

 

Ajd u 5 marke da nema ni dozvolu.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Presumpciju nevinosti prema poslednjim istrazivanjima poznaje manje od jedne trecine gradjana Republike Srbije. 

 

Ja uvek racunam, ako je neki motociklista laik i ne poznaje svoja prava, makar ima eticke kodekse usmerene prema svim vozacima motocikla, bez obzira da li oni bili reprezentativni primer ili ne (recimo da ovaj svakako nije primer). Tj trebao bi valjda da ima...

 

Ljudi misle ukoliko "pljuju i vredjaju" nekog motociklistu zbog njegovih eventualno napravljenih gresaka da ce podici nivo svesti kod naroda i "odvojiti se od takvih", ne bi li njihovo lice "ostalo cisto". 

 

Nazalost takva osudjivacka kukavicka psihologija nije doprinela nicemu, osim sto nas jos vise smatraju "podeljenima" a samim tim i slabijima. Sto zapravo i jesmo na kraju dana sa ovakvim ponasanjem u vidu likovanja i prozivanja. 

 

Na sve to izvore izvlaciti iz medija i smatrati ih potpuno relevantnim, jeste cista neozbiljnost. 

 

Ko zeli da pomogne u edukaciji i bezbednosti motociklista na putu uvek to moze i treba, ali pljuvanje motociklista/bajkera na moto forumu je kranje degutantno. 

 

 

Promenio član Pingvin37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bjezati od policije je van svake zdrave pameti i logike osim ako ne vozis nesto za sta ces dobiti dugogodisnju robiju, bar iz mog ugla gledista. Upoznao sam lika koji me ubjedjivao da je regisrtacija glupost i kako on smugne svaki put jer ga ne smiju juriti, valjda mu je neko rekao da je tako. Sta dobijem bjezanjem sem sto cu se razbiti 80% kakav sam, bolje i kaznu da platim par hiljada evra nego da dam doktorima i jos izdangubim na poslu, plus sto ce kazna opet doci
Naravno da mi se moze svakako desiti da se razbijem ne dao Bog ali bar ne moram svojerucke doprinositi tome.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, Pingvin37 je napisao:

Presumpciju nevinosti prema poslednjim istrazivanjima poznaje manje od jedne trecine gradjana Republike Srbije.

Samo sto mi nismo sudsko vece nego se forum poziva na clan 46 Ustava RS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Pingvin37 je napisao:

Presumpciju nevinosti prema poslednjim istrazivanjima poznaje manje od jedne trecine gradjana Republike Srbije. 

 

Ja uvek racunam, ako je neki motociklista laik i ne poznaje svoja prava, makar ima eticke kodekse usmerene prema svim vozacima motocikla, bez obzira da li oni bili reprezentativni primer ili ne (recimo da ovaj svakako nije primer). Tj trebao bi valjda da ima...

 

Ljudi misle ukoliko "pljuju i vredjaju" nekog motociklistu zbog njegovih eventualno napravljenih gresaka da ce podici nivo svesti kod naroda i "odvojiti se od takvih", ne bi li njihovo lice "ostalo cisto". 

 

Nazalost takva osudjivacka kukavicka psihologija nije doprinela nicemu, osim sto nas jos vise smatraju "podeljenima" a samim tim i slabijima. Sto zapravo i jesmo na kraju dana sa ovakvim ponasanjem u vidu likovanja i prozivanja. 

 

Na sve to izvore izvlaciti iz medija i smatrati ih potpuno relevantnim, jeste cista neozbiljnost. 

 

Ko zeli da pomogne u edukaciji i bezbednosti motociklista na putu uvek to moze i treba, ali pljuvanje motociklista/bajkera na moto forumu je kranje degutantno. 

 

 

Prijatelju, mislim da si potpuno promašio priču!

Kao prvo, bežanje od policije nije eventualno napravljena greška, nego namera da se izbegne sankcija zbog nečeg što je učinjeno.

I kao drugo, ne vidim na osnovu čega praviš podelu na "nas i na njih" i plaši se podela u nečemu?

Mi (koji vozimo motore) nismo nikakvo udruženje, niti grupacija, niti stranka, ...., nego jednostavno pojedinci koji koriste motor kao prevozno sredstvo (kao što drugi koriste automobile ili bicikle), tako da mi nije jasno ko će to (i koga) da smatra podeljenim i slabijim.

Svako od nas odgovara za svoje postupke i ima prava da iznese mišljenje (pozitivno ili negativno) o postupcima drugih i ne vidim razloga zbog čega bi loš postupak nekog ko vozi motor bio drugačije tretiran od lošeg postupka nekog ko zasere dok vozi auto?

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, zika56 said:

Prijatelju, mislim da si potpuno promašio priču!

Kao prvo, bežanje od policije nije eventualno napravljena greška, nego namera da se izbegne sankcija zbog nečeg što je učinjeno.

I kao drugo, ne vidim na osnovu čega praviš podelu na "nas i na njih" i plaši se podela u nečemu?

Mi (koji vozimo motore) nismo nikakvo udruženje, niti grupacija, niti stranka, ...., nego jednostavno pojedinci koji koriste motor kao prevozno sredstvo (kao što drugi koriste automobile ili bicikle), tako da mi nije jasno ko će to (i koga) da smatra podeljenim i slabijim.

Svako od nas odgovara za svoje postupke i ima prava da iznese mišljenje (pozitivno ili negativno) o postupcima drugih i ne vidim razloga zbog čega bi loš postupak nekog ko vozi motor bio drugačije tretiran od lošeg postupka nekog ko zasere dok vozi auto?

Pa ja upravo to i radim, iznosim svoje misljenje. 

 

Svako je nevin dok se ne dokaze pravosudnom presudom suprotno. 

 

To je za ovu temu bitno. 

 

Treba da bude drugacije tretiran svakako. Iz vise razloga, a o tome cu pisati nekom drugom prilikom ako vec nisam. Pa cu detaljno obrazloziti ako i kada me ne bude mrzelo da to uradim.

 Al hocu ipak zbog mladjih narastaja. Treba da znaju i da neguju fer pristup i osnovne kodekse. 

 

Sad gledam film i ljustim mandarinu. 

 

Promenio član Pingvin37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Pingvin37 je napisao:

Svako je nevin dok se ne dokaze pravosudnom presudom suprotno. 

 

To je za ovu temu bitno. 

Cekaj, udari me auto na pesackom i ja ne smem reci da me idiot umalo ubio dok se ne zavrski sudski postupak i presuda postane pravosnazna? 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa sad, nekako bas tako. Koliko vam se samo puta desilo da neko pilji u telefon, ili razgovara istim, stavi slusalice, pa u nekom svom svijetu samo skrene na pjesacki bez ikakve najave. Iako si uspjeo da zakocis dodje ti da izadjes vani i da ga izlupas gore nego da si ga autom udario.
Sve zavisi sta si radio, a to ce se utvrditi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre 12 sati, Mugos je napisao:

Ajd u 5 marke da nema ni dozvolu.

 

"Proverom je utvrđeno da muškarac nema ni položenu kategoriju za upravljanje motociklom - rečeno nam je u policiji."

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sta sve ovde mozes procitati jebote neverovatno,pajser bezi od policije,nema dozvolu za motor a ovaj svo svreme prica o nevinosti i kako su ljudi bezobrazni i mrze motocikliste,verovatno su i svi oni nevini koji udare nekog pa pobegnu sa lica mesta jer su nadrogirani i pijani ali eto od stresa su jadni pobegli i nisu pruzili pomoc pa ce se vratiti sutra do policije kad maligani opadnu pa je kazna manja,more bandera i Terazije pa nek se zapitaju sledeci koji to urade.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
50 minutes ago, piki said:

Sta sve ovde mozes procitati jebote neverovatno,pajser bezi od policije,nema dozvolu za motor a ovaj svo svreme prica o nevinosti i kako su ljudi bezobrazni i mrze motocikliste,verovatno su i svi oni nevini koji udare nekog pa pobegnu sa lica mesta jer su nadrogirani i pijani ali eto od stresa su jadni pobegli i nisu pruzili pomoc pa ce se vratiti sutra do policije kad maligani opadnu pa je kazna manja,more bandera i Terazije pa nek se zapitaju sledeci koji to urade.

 

Evo vec svi vise na terazijama...Kako si ti rekao, tako je to uslo u zakonske norme i svi vec vise. 

 

:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1583 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 19 sati, Pingvin37 je napisao:

Ja uvek racunam, ako je neki motociklista laik i ne poznaje svoja prava, makar ima eticke kodekse usmerene prema svim vozacima motocikla

 

Ja mislim da je ovo ekstremno pogrešna "pozitivna predrasuda".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
6 minutes ago, zaludan said:

 

Ja mislim da je ovo ekstremno pogrešna "pozitivna predrasuda".

To je jasno da verovatno jeste. Al mi je vise pljuvanja kolega, vesanja na terazijama, pretnji i vredjanja za sve koji su ucinili neki prekrsaj - dosta. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

"Bezgresni" su presli granice svojih bezobrazluka na ovom forumu odavno. 

 

Ide se u toliku maniju, da ovo deluje kao preki sud 1945. godine. A ne forum motociklista, kolega. 

 

To ne mogu da citam, i kad god mogu, tome cu se jasno usprotiviti. Pogotovo sto nije sve u zivotu crno- belo i to znamo svi. 

Promenio član Pingvin37
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja