Jump to content

Moto Zajednica

[POMOĆ] Naplata štete u inostranstvu

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne znam gde bih smestio temu.
Ukratko:
drugara (Srb tablice) je udario u Budvi rent-a-car Hr tablice, vozač Australijanac (Kengur-zemlja). Australijanac 1/1 kriv, drug je stajao da propusti pešaka na pešačkom, ovaj ga pokupio od pozadi.

Motor je u poluvoznom stanju, došao je do smeštaja, al se ne bi usudio da krene kući sa njim.
Popunili su evropski, jer je bila policija, i policajac je ODBIO da uradi uviđaj, kaže mnogo je to papirologije zbog inostranog rent-a-car-a, a nema mnogo štete niti povreda.

Za sad je situacija da je našao agenciju u Pg koja se bavi naplatom štete, ali je caka što bi morao da vozi motor za Pg i da ga ostavi tamo dok sve ne urade (naručivanje delova, zamena), što će potrajati i cimanje njemu oko prevoza, morao bi se vraćati po motor, itd...

Treba nam savet, kontakt nekih agencija u Srbiji, da vidimo mogućnost da prešlepa motor kući / ovlašćeni u Srbiji, pa da sa tim računima naša agencija se naplati od Hr osiguranja.
Ekipa, hvala unapred svakome ko podeli neki info :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Mislim da mora da se inicira preko njegovog osiguranja, prvo njih pozove i onda oni jure da se naplate od osiguranja HR rent-a-car. U tim situacijama osiguravajuće kuće vole da dokazuju nadmoć nad drugom kućom.

 

Ja sam imao situaciju u Bečićima pre dve godine kada sam omastio neke Nemce (malo garavije :jee:) u novoj S klasi na nemačke table. Isto izašla policija na lice mesta i rekli da nije velika šteta, nema povređenih i napravili su evropski, gde sam priznao da sam kriv jer jesam bio 1/1. Vidno su izbegavali uviđaj i odlazak kod sudije za prekršaje u Podgorici, što je meni realno odgovaralo. 

 

Kad sam se vratio u Bg, bukvalno nije prošlo dve nedelje, stiže mejl od moje osiguravajuće kuće da se javim u određenom roku, opišem nezgodu i nacrtam skicu samog mesta nezgode. Premijski stepen naredne godine skočio malo, samim tim i premija i tako se završila situacija.

 

Kapiram da će i drugar isto proći, samo neka pozove njegovo osiguranje i oni će ganjati dalje. Dobro je da nema povreda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Njegovo osiguranje, iako ima smisla to što si rekao, se pravi mrtvo :D Izgleda nije dovoljno visok stepen ugradnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Valjda se Evropski zapisnik popunjava da policija ne izlazi, a što se tiče zapisnika ne znam o kakvoj se papirologiju radi jer policija samo konstatuje stanje na terenu i ne donosi bilo kakve odluke niti veštačenja( iskustvo iz prve ruke). Dal' ti je drugar baš sve preneo šta je bilo ili je ovo njegova verzija? Uzgred ne spominjemo nigde polisu osiguranja....Rent a car...ima kasko. Uzgred žena moja je ogrebala auto sa crnogorskim tablicama, evropski zapisnik uradite i posle 15-20 dana dobila pismo od delta generali da je šteta naplaćena sa njenog osiguranja te gubi bonus.....eto neki info kako stvari funkcionišu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

To se radi preko Zelene karte i Udruženja osiguravača Srbije. Oni ti isplaćuju, a kasnije njima refundira osiguranje iz Hr. Moj savet ti je da okreneš uos.rs i da se posavetuješ sa njima...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

ja sam preneo šta mi je rekao. Ako on laže mene - ja lažem vas, policija je odbila da radi uviđaj jer je mala šteta i nema povređenih, savet im je da popune evropski.

Kasko rentacara služi da rentacar naplati štetu na svom vozilu, ne da nadomesti nekome drugom štetu. A ova info da može evropskim izveštajem da se odradi bez problema uliva nadu, hvala!

mf, hvala i za ovo, udruženje nam nije palo na pamet

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Čudno je i ovo “nema povredjenih”

Zar je policajac “vidovita Zorka” ?!

Odredjeni vid povreda moze se manifestovati i kasnije….za tako nešto , u  ITA bi lepe pare uzeo….

A i ta njegova “osiguravajuća kuća”….zar je moguće da ne zele da zastupaju klijenta?!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Verovatno su svi rekli da im ne treba medicinska pomoć.
A osiguranje koje mi svi plaćamo prilikom registracije je za štetu koju mi napravimo trećim licima, tako da tehnički, treće lice je njima klijent, tehnički, ne mi :) Da je kasko, pa na keca bi platili popravku i potraživali novac od inostranog osiguranja. Nažalost, ali tako je :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR
On 7. 9. 2023. at 14:00, doktor je napisao:

Dobar drugar sa kojim sa izvezao mnoge ture, @nevoljica se baš bavi naplatom štete u saobraćaju u zemlji i inostranstvu.

Meni naplatio štetu iz Mađarske. Preporuka za njega. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@Skyrunner
da ne ostanem dužan.
A i ostalima koje zanima tema..

U Podgorici su ga osposobili za put u servisu, i neka agencija iz Pg će da taj deo (i sebe) da naplati od osiguranja štetnika.
Drugar se vratio za Srb, motor ide u Sumar, naručuju se oklopi i svi ostali delovi pa ide montaža. Procenjena šteta sa radom servisera, (bez auspuha) reda veličine 3 hiljade eur, za sad ništa ne ukazuje da će biti problema sa naplatom, sve ide preko servisa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja