Jump to content

Moto Zajednica

Ews greska i ne svijetli zelena lampica?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Od jutros jos gore nego juce. Nece ni da zavergla, a kad zavergla ugasi se odma. Uspeo sam da ga upalim jednom ali radi normalno dok mu se ne upali lampica i onda se ugasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Za ovih više od 10 godina bavljenjem BMWom, samo jedan jedini fantomski kvar i to na R1100, koji se gasio bez ikakvog pravila, isto tako i nije hteo da upali. Setio sam se svojevremenog upozorenje svog drugara, školovanog auto električara, kad mi je ugrađivao nešto od dodataka, da na BMWu sve mora školski da bude seugrađuvano, a ne da se struja uzima gde je zgodno, što se redovno to tako radi. Čovek je imao vezan alarm, ali potpuno isključen i van funkcije, ali je ostao nekako  u električnom kolu, kad sam mu rekao da iseče obe žice, nikad se više nije ugasio. Alarm mu je inače ugradio električar od renomea.

 

Na tom istom motoru je vlasnik radi lepote, sve žice i sajle spakovao  da se što manje vide, pa je zbog prezategnutosti posle bilo zezanja i sa strujom.

 

BMW ima kodirani ključ i imobilajzer, možda je negde instalacija zeznuta. Takođe, može sam ključ da zeza, treba probati sa rezervnim, prsten antena oko brave ume da se poremeti iz nekog razloga i otkaže protokol prepoznavanja, bio je čak opoziv, ali pošto se nisam lično nikad susreo, ovo što iznosim je ono našta sam nailazio po netu. Akumulator ne ide nikakav poseban, može bilo koji, samo da gabatitno staje u kućište. 

 

(Juče sam preliminarno prihvatio jedan motor sa sličnim problemima, doduše, brat vlasnika mi preneo, pa ću izgleda morati da se pozabavim, ali će profi elektronac da bude uključen.)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Drugar isti problem sa 2008 r1200gs imao. Nova antenica stavljena ništa se nije promenilo. Da ne kupujete antenicu mozete od bilo kog motora da skinete i prislonite uz kljuc. Ja sam kasnije probao njegovu kod mene na s1000rr i pali motor bez problema. 

Sledeća stavka su žice iz konektora antenice do ecu-a. Nabavio sam šemu, pa kome treba nek se javi na viber (0600274678) , lako se provere žice. Nadjem da je jedna žica od antenice do ecu-a u prekidu, to se reši ali problem je i dalje tu. 

Da napomenem akumulator nov stavljen. 

Na kraju je kupljen drugi ecu, ukodiran i sve radi kako treba, bar je tako bilo u ovom slučaju. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

I ja sam nasao shemu i ispitao sve zice i sve je kako treba. Na kraju sam zakljucio da je vjerovatno do ecu i odvezao motor u bmw servis i trenutno je kod njih. Kazu da je do ZFE modula. Pretpostavljam da ce nakon sto zamiienu to skontati da nije do njeg. Iskreno se nadam da ja nisam upravu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Motor koji je trebao da dođe još u prošli četvrtak, tražio sam da mi se javi vlasnik, on mi je rekao da je motor pravio slične probleme i bio dat u zvaničan servis, naplaćeno 1.000 i radio neko vreme i na kraju više uopšte nije mogao da upali. Pošto nije znao da mi kaže šta je to rađeno, zatražio sam račun, da bi znao šta je menjano, reče kad dođe kući i više se nije javio. 

 

Očigledno se radi, ili će se raditi, o takozvanim fantomskim kvarovima, ko što je prekinuta žica bez razloga. ECU kod BMW a zaista ne crkava, međutim, ipak se radi o elektronici koja je stara, evo 20 godina. Ugrađeni su jako kvalitetni delovi, ali sami kondenzatori se vremenom isušuju i oni upravo mogu da prave to da čas radi, čas ne, to je jednostavno tako, sve ima svoju graničnu upotrebnu trajnost.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Nekako imam osjećaj da ovi u ovlaštenim servisima jedva čekaju da im se skloniš iz vidokruga i uopšte ne žele da slušaju klijenta iako bi im to uveliko olakšalo rješavanje problema. Ja kad sam rekao da ne mislim da je do ZFE gledali su u mene...

Znam da je rjetkost da ecu strada ali eto dešava se, poprilično sam siguran da nije do ijedne žice jer sam sve detaljno ispitato a vjerovatno su i oni :)

Opet, nadam se da sam u krivu, iduće sedmice ču znat i javim se sa rezultatima.

Promenio član hadisneslanovic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Veliki servis, veliko ulaganje i troškovi, još veća očekivanja i zahtevanja u pogledu čistog profita. Ima jedno 6 godina, GS je bio kod dva mehaničara i u servisu, ne smem da kažem koliki je bio račun, a motor i dalje nije radio kako treba. Mučio sam se tri dana da bi našao uzrok, to se radi za prijateljstvo i slavu, ali se ne ne živi od toga. Niko ne voli fantomske kvarove, svi bi da rade takozvani "mali servis", zamenu ulja i filtera ili redovan, gde se menjaju potrošni delovi, eventualno kontrolišu ventili, ne da se podešavaju, što je postalo dug i zahtevan postupak, veliki servisi imaju visok rabat i to im je brz prihod, bez da iko razbija glavu. 

 

Skoro sam čitao, u USA neki ovlašćeni servis nije uopšte hteo da primi motor iz 2008 godine, čovek se žalio BMWu i dobio odgovor da je to politika te kuće i da oni nemaju ništa sa tim. Tako da ništa čudno što se tiče utiska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ovako, pošto ovi hoće da mijenjaju i abs i ecu motora ne isplati mi se to, našao sam po broju onom gornjem 0 261 209 127 polovnu elektroniku na ebay. Ovi dosnji brojevi se ne podudaraju koji počinju sa BMSKP... 

 

Skinuta je s modela 2007 godište i nisam siguran da li je imao abs, da li ova elektronika odgovara na moj motor, ako neko s iskustvom ima da mi javi bio bih zahvalan?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ovako, pošto ovi hoće da mijenjaju i abs i ecu motora ne isplati mi se to, našao sam po broju onom gornjem 0 261 209 127 polovnu elektroniku na ebay. Ovi dosnji brojevi se ne podudaraju koji počinju sa BMSKP... 
 
Skinuta je s modela 2007 godište i nisam siguran da li je imao abs, da li ova elektronika odgovara na moj motor, ako neko s iskustvom ima da mi javi bio bih zahvalan?
 
Najbolje da motor oteraš u Zemun kod majstor Baneta, doktora za BMW da ti reši problem...
+381652222762


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 7 sati, vidakn je napisao:

Najbolje da motor oteraš u Zemun kod majstor Baneta, doktora za BMW da ti reši problem...
+381652222762


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Ja sam iz BiH. Nije tako jednostavno ga sada otjerati u Zemun. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Natovariš ga na autoprikolicu i rešeno.
Kod nas ih iznajmljuju za 15-20e dnevno, kod vas vrv i nešto jeftinije.
Ili iznajmiš kombi i eto.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čitam, kad je u pitanju "fantomski kvar", tu nema mnogo pameti, naći donora i menjati deo po deo dok ne proradi, tako su i krenuli u tom servisu, ali sa ugradnjom novih delova i verovatno bi na kraju ispostavili račun za sve što je ugrađeno, što je preskupo. Ima klipova gde se tako nešto prikazuje, ali kad se saberu ugrađeni novi delovi, poprvka može da košta čak i kolko vredi taj motor, naravno, kad su starija godišta.

 

Najbolje da nađeš nekog ko se bavi polovnim stvarima i da se bocka dok se ne ubode, kolko sam pročitao, isproveravao si sve što se moglo, ne znam da li si kačio neku dijagnostiku, ali ona skoro uvek greši kad su ovakve neke stvari u pitanju. 

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ecu je 100%, odmah sam ti rekao, ni ovaj mopet sto sam radio nije hteo da se poveze na komp. Ako bude ecu vodiš na večeru :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 1 minut, Djole Rs je napisao:

Ecu je 100%, odmah sam ti rekao, ni ovaj mopet sto sam radio nije hteo da se poveze na komp. Ako bude ecu vodiš na večeru :P 

Moze brate bgm. Samo da proradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Kod mene i dalje standardno. Nece ni da mrdne i onda upali i radi normalno ali samo neko vreme i onda se zagusi i ugasi i opet nece. Danas sam sve zivo poskidao i otkacio, ocistio. Sutra cu da ga opet sklopim ali ne verijem da ce mu sta pomoci. Isao sam u servis koji mi je ublizini i kaze ima termin za dve nedelje da ga pogleda tek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Ljudi moji lepe vesti kod mene, motor radi, cak sam skupio hrabrosti da ga provozam danas malo.

Da me pita covek sta sam uradio pa je proradilo nemam pojma ali evo pisacu sta sam sve proso i procackao.

Prvo sto sam uradio je to da sam otkacio kabal koji je bio povezan sa nosacem mobilnog telefona, a povezao sam ga na kabal koji vodi do onog kao malog upaljaca kod auta sto ustvari sluzi za punjenje telefona. Poslusao sam đuntin savet.

Drugo sto sam uradio je da sam kontakt bravu skinuo i na njoj se nalazi neka mala kutijica koja ima prekidac u sebi kako se okrece brava. Nju sam otvorio i ocistio i vratio nazad.

Zatim sam skinuo komplet kuciste filtera za vazduh da bih lakse propratio kablove, da nema negde nekog ostecenja. Sve mi je delovalo ok.

Digo sam ruke od svega i poceo da ga sasatvaljam i da zakazem u servis, pa neka se tamo zezaju ako znaju sta mu je.

Kada sam sve sastavio vratio akumulator i probao da ga upalim sa kljucem koji je bio vezan sa onim crnim kod kljucem. Mrtav, nista ali kao da osetim da se nesto desava ali nece da zavelgra, cuje se napred i cuje se nazad ka nesto cakce ali nece da zavergla. Izvadim te kljuceme i pokusam sa drugim kljucem sa kojim sam ga i vozio pre, kao tu je ali nece da zavergla, kao da je prazan akumulator. Merio sam amumulator pre nego sto sam ga postavio polazivao je 12,47V, ponovo ga merim na motoru i pokazuje nesto manje oko 12,10V ma reko i to mu je dosta da zavergla iz treceg puta je upalio i ostavio sam ga da radi i cekao da se ugasi ali radio je normalno jedno 10min, na onako ragolicenog samo sam sravio sediste i provozao po kraju malo. Sve je bilo ok. Ugasio, sklopio ostatak plastika i opet upalio iz prve, vozio opet po kraju brez problema. Obuko opremu i provozao ga jedno 50km bez problema.

Ljudi srece moje, osecaj skoro isti kada sam ga i kupio. Nadam se da ce tako ostati, malo cu ga vozikatu u toku radne nedelje po kreju, a za vikend ako Bog da jedna tura da uzvatimo jos malo ovog leopg vremena.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 2 minuta, Miisa BG je napisao:

Ljudi moji lepe vesti kod mene, motor radi, cak sam skupio hrabrosti da ga provozam danas malo.

Da me pita covek sta sam uradio pa je proradilo nemam pojma ali evo pisacu sta sam sve proso i procackao.

Prvo sto sam uradio je to da sam otkacio kabal koji je bio povezan sa nosacem mobilnog telefona, a povezao sam ga na kabal koji vodi do onog kao malog upaljaca kod auta sto ustvari sluzi za punjenje telefona. Poslusao sam đuntin savet.

Drugo sto sam uradio je da sam kontakt bravu skinuo i na njoj se nalazi neka mala kutijica koja ima prekidac u sebi kako se okrece brava. Nju sam otvorio i ocistio i vratio nazad.

Zatim sam skinuo komplet kuciste filtera za vazduh da bih lakse propratio kablove, da nema negde nekog ostecenja. Sve mi je delovalo ok.

Digo sam ruke od svega i poceo da ga sasatvaljam i da zakazem u servis, pa neka se tamo zezaju ako znaju sta mu je.

Kada sam sve sastavio vratio akumulator i probao da ga upalim sa kljucem koji je bio vezan sa onim crnim kod kljucem. Mrtav, nista ali kao da osetim da se nesto desava ali nece da zavelgra, cuje se napred i cuje se nazad ka nesto cakce ali nece da zavergla. Izvadim te kljuceme i pokusam sa drugim kljucem sa kojim sam ga i vozio pre, kao tu je ali nece da zavergla, kao da je prazan akumulator. Merio sam amumulator pre nego sto sam ga postavio polazivao je 12,47V, ponovo ga merim na motoru i pokazuje nesto manje oko 12,10V ma reko i to mu je dosta da zavergla iz treceg puta je upalio i ostavio sam ga da radi i cekao da se ugasi ali radio je normalno jedno 10min, na onako ragolicenog samo sam sravio sediste i provozao po kraju malo. Sve je bilo ok. Ugasio, sklopio ostatak plastika i opet upalio iz prve, vozio opet po kraju brez problema. Obuko opremu i provozao ga jedno 50km bez problema.

Ljudi srece moje, osecaj skoro isti kada sam ga i kupio. Nadam se da ce tako ostati, malo cu ga vozikatu u toku radne nedelje po kreju, a za vikend ako Bog da jedna tura da uzvatimo jos malo ovog leopg vremena.

Drago mi je da si rjesio. I iskoristi sad jos malo ovog lijepog vremena. Sretno

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sjajno. Kontakt brava hoće da zeza, neki simptom je ako  pojavljivanje celog displeja, ili samo dela, kao da kasni.

 

Što se tiče vezivanja raznih električnih dodataka, jedini pravilan i siguran način je da se ugradi mala razvodna tabla, sa jedne strane se veže na akumulator, u sebi ima osigurače, a na drugoj strani više klemica za priključenje koje čega. Staje ispod sedišta. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Mislim da je red da javim šta sam rješio a i možda će nekad nekome pomoći.

 

Nakon svih ovih mukotrpnih pokušaja i mnogo dana u servisu, uzeo sam motor iz servisa, dovukao ga kući i naručio preko ebay polovnu elektroniku motora sa bravama i ključevima za 300e.

 

Čim sam spojio elektroniku motor je upalio, medjutim, ja sam htio da malo eksperimentišem i probao sam da kloniram stari ecu pomoću KTAG i uspio sam, ali kada sam je spojio na motor ponovo ista greška. Vratim software od nove elektronike i motor radi.

U međuvremenu sam primjetio da glavni konektor na elektronici ponekad zeza pa se izgubi zelena lampica (ali na novoj elektronici motor i dalje pali) i to sam rješio jednostavno.

 

Ponovo sam pokušao klonirati software sa originalne elektronike ali opet ista greška tako da sam morao ostati na ovom softweru koji je došao na elektronici koju sam kupio preko ebay. 

E sad meni nije jasno da li je bio ovo softwerski kvar izazvan tim lošim konektorom (možda se elektronika prebacila u taj neki safe mode, jer negdje sam pročitao da ju je moguće iziritirati :) ) ili je i jedno i drugo. Nije mi se dalo da probam prebaciti software sa ove nove elektronike na svoju staru ali možda i to nekad probam.

 

Što se tiče ključeva i brava, bilo mi je mrsko da mijenjam sve brave pa sam razrezao ključ svoj originalni, i prebacio čip (kod ključa) iz novog ključa, tako da nisam morao mijenjati brave.

Sve u svemu, motor radi, napravio sam par stotina km bez ikakvih problema, ide extra, pali i radi normalno, nisam primjetio nikakav problemčić.

Pozdrav

Promenio član hadisneslanovic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 16. 9. 2023. at 19:08, đunta je napisao:

možda je negde instalacija zeznuta.

 

pre 46 minuta, hadisneslanovic je napisao:

U međuvremenu sam primjetio da glavni konektor na elektronici ponekad zeza 

 

Osnovno je da se pretkelja instalacija, godine čine svoje. Canbus je nemilosrdan za anomalije, i šmelcovanje kontakta verovatno može da izazove pad sistema u smislu da se prebaci u spasonosni režim, jer kad je struja u pitanju, paljevina se lako desi pa zato, pričam na osnovu predpostavke da je ovo moguće, jer nema uobičajenih osigurača. 

Koliko znam, ECU se opire da se prebriše i upišu novi podaci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slično dešavanje na netu, motor se gasio i kad se ohladi, palio i radio. Bukvalno sve isproveravano, na dijagnostici ništa. Ali, namota se čovek i zakači dijagnostiku dok motor radi na leru i kad se ugasio sam, očitala se greška, kad se ugasi kontakt i ponovo da, nema greške, zato nije ni mogla da se nađe, a uobičajeno je da se greške memorišu, ali nije tako očigledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja