Jump to content

Moto Zajednica

Bliski susret sa insektima

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Danas vozim najnormalnije, lagano 60 kroz Mačvu.. Negde kod Glušaca mi uleti osa u desni rukav od jakne i 4 puta me izujeda po laktu. Ovo je prvi put da mi se desi takva glupost. Drugar jurio iz Bogatića sa presingom jer je neko zaboravio da je alergičan. 

Hoćete li me utešiti da nisam jedini baksuz kojeg je osa ujela na takav način? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova

Utesicu te, nisi jedini baksuz :D Meni je upala u nogavicu i ujela me 3 puta :) Koliko puta me je okrznula po rukama i ne brojim vise jer nije bilo tako stresno. Tad sam skakao kao majmun pored motora da ispadne, mogu misliti kako su me gledali ostali vozaci, pobegao iz laze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 713 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ušla mi osa kroz otvoren vizir, pa se podvukla pod potkapu u sekundi, i ujede me ispod usta. U vožnji.

Bez panike, šta ću, stao, jurio je po podkapi....trajalo to.

Izvukoh se živ. :lol2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci

I mene je ujela, '84 ili' 85.. Ušla mi je u kacigu.. Izvukao sam se iz škole da me boli zub i otišao na koncert Motorhead.. I tamo sretnem mog oca, koji je vozio autobus u Putniku... Sve u svemu bilo je za pamćenje  :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125
2 hours ago, MarkoMoto said:

Utesicu te, nisi jedini baksuz :D Meni je upala u nogavicu i ujela me 3 puta :) Koliko puta me je okrznula po rukama i ne brojim vise jer nije bilo tako stresno. Tad sam skakao kao majmun pored motora da ispadne, mogu misliti kako su me gledali ostali vozaci, pobegao iz laze

A idi begaj.. U nogavicu?! Užas, mislim da bih umrla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /

2 puta u butinu (vozio u bermudama), jednom u ruku, jednom kod Srebrnog jezera uletim u neki roj izbole me po stomaku, ne znam ni kako su se uvukle ispod majice. Jednom krenem da se vozim i posle kilometar od kuce uleti mi u kacigu i uvuce se u potkapu. Stao i da skinem kacigu, ubode me ispod oka. Reko, eto meni voznje do doma zdravlja na tretman da mi se ne deformise lobanja (uvek prodjem sa otocima nakon uboda). 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125
11 minutes ago, ser said:

(uvek prodjem sa otocima nakon uboda). 

 

Meni krenula ruka da otiče, jezik otekao i krenulo gušenje. Sreća brat reagovao i doleteo iz Bogatić sa sa pressingom inače ko zna šta bi bilo... Sad me baš strah, "tose nisam nado" fazon.. A nije me ujela 10 godina i ne pijem presing eto toliko.. i sad... U pm. Ali dobro je, dobro sam sad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni skoro usla kroz otvoreni vizir, us.o sam se. Poceo da duvam, i srecom izadje. Bez posledica po mene. Ohladio sam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

ja mislim da je meni ovo jedan od najvecih zivotnih i posebno motoraskih strahova zbog panicnog straha od pcela i osa - ujedena/ubodena dvocifren broj puta od strane PCELA i naravno ne odjednom nego 11 izolovanih puta :D Nisam alregicna fizicki srecom, samo mentalno.

Bukvalno najjezivija stvar kada vozim sa otvorenim vizirom, za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1609 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sa pcelama i osama nisam imao bliski susret, ali sitni insekti, pa to je ludilo, vozim sa otvorenim vizirom po gradu i uglavnom nista ne udje, mozda nesto sa strane, stanem na semafor i nesto sitno leti i pravo u oko i to dok stojim, pa kako majku mu potrefi u kacigu pa jos i u oko..

Bila je i situacija kada me je zamalo golub udario u kacigu, da se nisam sago tacno bi zveknuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Ja sam prosle godine glumio mangupa pa sam otkopcao jaknu 15-20cm da se "rashladim" uletela mi je osa pravo pod majicu,jos da baksuz bude veci nisam mogao da se zaustavim,pa sam vozio jos nekih 100m sa njom.Bogami palo je fino druzenje :lol: u roku 10 sekundi sam poskidao opremu sa sebe i poceo da tresem majicu,ljudi su se krstili mislili su da imam neki epi napad :D :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

meni na polaganju uletela u kacigu i grize  .E neces mislim se da mi sjebes ovo,trpeo sam dok se nije umorila i ispala negde sama.Ali ja nemam reakcije,nista mi ne bude,ko da me ujela muva.Strsjena se vec plasim,tu vatam maglu kao da je tigar a ne insekt

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20
pre 10 minuta, Bojan82 je napisao:

meni na polaganju uletela u kacigu i grize  .E neces mislim se da mi sjebes ovo,trpeo sam dok se nije umorila i ispala negde sama.

e to se zove odlucnost :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, Zmajče je napisao:

Meni krenula ruka da otiče, jezik otekao i krenulo gušenje. Sreća brat reagovao i doleteo iz Bogatić sa sa pressingom inače ko zna šta bi bilo... Sad me baš strah, "tose nisam nado" fazon.. A nije me ujela 10 godina i ne pijem presing eto toliko.. i sad... U pm. Ali dobro je, dobro sam sad.

Jednom me kod kuce ubode strsljen po sred nosa. Ono boli jebe kevu, naravno panika i krenu plikovi po telu. Ja kod komsije, on i dz u hitnu, tamo sta ti je, ja ubo me strsljen za nos, sestra dize majicu ono plikovi, pocese i oni da panice :D Ajde roknuse oni meni injekciju i ajd u sanitet, za urgentni. A vozi ga lik iz kraja, ne brini ser stizemo na vreme!

Auuu, kakva je to voznja bila... Ja lezim, sestra stoji iznad glave sa spremnim spricom adrenalina, ova druga mi meri pritisak on 30 sa 50 i vice, Bojicu uspori svi ce da izginemo. Ovaj, mrtav ozbiljan "sve je pod kontolom", rotacija ui ui ui ui, ljulja se sve, Aleksandre jel ti dobro, meni se spava, ova me sad nisani sa onom iglom, igla ko da je za pletenje... Haos scena, kao spot Prodigya take me to the hospital. Uvek me podseti na to kad slusam tu stvar :lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Kao što već zaključuješ, manje viš smo svi imali taj neki baksuz kontakt sa insektima.

No kad si na motoru to nije najgore što može da ti doleti u susret.

Negde 2010. ili 2011.god u pri krstarenju lokalnim putem (brzina nekih 70 km/h mi doleti iz žbunja golub i pogodi u vizit a zatim.mwne u rame i deo kacige.

Sreća pa je vizir bio spušten (ne znam ni sam zašto - nazovimo to srećom).

Još gora solucija je sudar jednog drugara sa fazanom, na magistralnom putu, pri preticanju.

Sreća ostao je na motoru i još veća sreća je da je vozač preticanog auta registrovao šta se desilo po je krenuo da koči na vreme, čime je izbegnuta veća nevolja. (Ako nadjem slike okačiću, beše mesa na sve strane).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Moj kum ubio fazana u vožnji, zabo mu se izmedju točka i plastike, kažu bila dobra čorba.. Ja slučajno ubila vevericu 40 na sat, neka suicidna bila, još sam i kočila ali veverka je rešila da izgine..Krenula da pretrčava, vratila se, pa opet krenula da pretrčava i izginu... Očigledno namerno, ali to nije sprečilo da je oplačem, bilo mi žao.. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Ja sam lastu na auto putu pri brzini oko 120-130, ispod nadvoznjaka su 2 laste poletele i jedna me udari u grudi, kao neko da me je pesnicom udario. Odbije se od mene i vidim da se zakacila na retrovizor, kad sam stao na naplatnu, ja onu lastu sa retrovizora da bacim, kad ono nije lasta nego samo krilo. Mucenica se raspala od siline udara.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125
1 hour ago, kvaicnenad said:

Ja sam lastu na auto putu pri brzini oko 120-130, ispod nadvoznjaka su 2 laste poletele i jedna me udari u grudi, kao neko da me je pesnicom udario. Odbije se od mene i vidim da se zakacila na retrovizor, kad sam stao na naplatnu, ja onu lastu sa retrovizora da bacim, kad ono nije lasta nego samo krilo. Mucenica se raspala od siline udara.

Ćuti, dobro je što je u toj priči lasta ptica, da je lasta autobus bilo bi zajebano. 

  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 900S Diversion

Juče pred uspon na Rudnik, uvukla se muva “zunzara” koja agresivno pokušava da izađe kroz vizir i odbija mi se od lice i oba oka odnosno kapka. Odmah stajem na prvo pogodno mesto ali nije mi bilo svejedno na prvi mah…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

danas vozimo tu oko bga i svaki put kada me zvekne insekt u vrat ja se setim svih vas sa ove teme i pomislim - prokletnici, bolje bi im bilo da nije osa :lol2:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja